Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Illeszkedik az eddigi alaposan átgondolt és letesztelt változások sorába.

Ha addig megdöntik a kormányt, ja bocs lassan [királyságunkat], akkor lehet be se vezetik. ;] [Gonosz off]

[ Szerkesztve ]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#2) dchard


dchard
veterán

Remélem a cikk írója nem gondolja, hogy ez a topik mentes lesz a politikától, mivel ennek az elmebajnak a műszaki oldalon jelentkező "kihívásai" egyértelműen a kapkodó, átgondolatlan politikai döntésnek a következménye, semmi más.

A viccet félretéve én az EU helyében azonnal felfüggeszteném az összes kifizetést, aztán lehet építkezni önerőből, amire sosem voltunk képesek. Vicces hogy a meglévő szakasz nagy részét EU-s pénzből építettük, vagy újítottuk fel, és a folytatásra is tőlük várjuk a pénzt, miközben éppen fizetőssé tesszük bizonyos szakaszait egy körgyűrűnek, aminek az lenne a célja, hogy a város belsőbb részei helyett ezt használják. És közben szidják az EU-t, nekem meg éghet a pofámról a bőr amikor az orosz (érted: ahol a demokrácia még annyira se létezik papíron sem, mint itt) kollégám felhív és megkérdezi, hogy például a netadó az valami vicc-e, mert a CNN-en úgy jött le mintha komoly lenne. És ezek követlenek több tiszteletet az országnak... Hát beszarok, komolyan mondom.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3) djculture


djculture
félisten

Tegnap még Varga azt pofázta az m1-en hogy lesz átmeneti türelmi időszak is 30 nap... Ha ez igaz akkor lesz idő még a tesztre is.

[ Szerkesztve ]

(#4) YADA


YADA
tag

Magyaran szolva nem turelmi idoszak lesz, hanem utolagos buntetes. Mielott meg valaki vigan szaguldozna.

(#5) nubreed válasza djculture (#3) üzenetére


nubreed
veterán

Szerintem, ha 30ig lesz is türelmi idő ez még így is kevés arra, hogy rendesen és alaposan teszteljenek. LEsznek itt még erős szívások a kapkodó és erőből mindent a torkunkon lenyomó kormányunk miatt.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#6) bkercso


bkercso
nagyúr

Nem lenne itt semmi gond, ha ezek is tudnának mértékkel lopni/sarcolni, de annyira vérszemet kaptak a következmények nélküli időszakban, hogy már nem tudnak leállni. Megvan ennek is a pszichológiája. Őszintén remélem, hogy tudjuk ezt békés úton rendezni valahogy, és nem a radikálisoknak kedvez majd a helyzet! :(((

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#7) dajkopali válasza dchard (#2) üzenetére


dajkopali
addikt

nem, nem gondoltam
a vg.hu beszámolóját olvasva csak arra gondoltam, hogy azok a műszaki szakemberek, akik ezeket a projekteket végigviszik és megalkotják, milyen rosszul érezhetik magukat, amikor a fellépő hibákat a szemükre hányják - holott ők tehetnek a legkevésbé erről, hiszen nem biztosítják számukra azt a környezetet és időt, ami az ilyen nagyságrendű munkáknál elvárható

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#8) dchard válasza dajkopali (#7) üzenetére


dchard
veterán

Pont ugyanezt mondtam én is, épp ez a gond, hogy nem a szakember tehet erről, hanem a politika, ergó nehéz erről a témáról politika-mentesen beszélni, ahogy a hasonló témákról is általában. Pusztán a pH!-s szabályzatra utaltam gúnyosan, ami elvileg tiltja a politizálást egy adott topikon kívül. Bár az ok nyilvánvaló, mégis nehezen érthető, hogy miért baj az, ha a témához szorosan kapcsolódva elmondja az ember kulturáltan a politikai véleményét. Ennek a társadalomnak az egyik legnagyobb hiányossága egyébként, hogy nem "politizál" vagy másként megfogalmazva nem foglalkozik a közügyekkel eleget, és láthatóan ez is a cél, mert így könnyű átverni a többséget.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#9) anulu válasza dchard (#2) üzenetére


anulu
félisten

német kollégákkal dolgozom. sírva röhögnek azon, amit itt megy. múltkor megkérdezték, hogy hogyan lehet egy ilyen országban élni... túlélni max, mert élni már sehogy.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) dajkopali válasza dchard (#8) üzenetére


dajkopali
addikt

a politizálás eredeti értelmében a közösség ügyeivel való foglalkozás - pl. lehet ez a szakmai közösség ügyeivel való foglalkozás is
amit a PH! szabályzata igen helyesen tilt, az a pártpolitizálás, ilyet én sem szeretnék látni ebben a topikban
de itt szerintem nem erről van szó: tök mindegy, ki van kormányon, a kormányzat által meghatározott szakmai feladatoknál a kiíró szakmai elvárásokat támasszon, és ha ez nem teljesül, akkor szabad és muszáj beszélni minderről

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#11) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Nem tudom megsajnálni a szemeteket.

[ Szerkesztve ]

(#12) Hiftu


Hiftu
senior tag

A nemzeti együttműködés kormánya eddig sem működött együtt a nemzettel.
Miért tennének most kivételt?

Döntéshozási ügymenet, kérdések és döntés:
Nehéz ügy lesz?
Nem készült hatástanulmány?
Megszopatunk mindenkit a haverokon kivül?
Vezessük be!

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#13) speed471


speed471
aktív tag

Nincs net adó! Se baj van út adó ;]
Lassan nem adó kell hanem egy puska :D

[ Szerkesztve ]

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#14) EmberXY válasza -=MrLF=- (#1) üzenetére


EmberXY
addikt

Nézd a jó oldalát, ha a korona is a fején lesz, legalább nem kell külön őriztetni (biztos sokan szívesen ráigazítanák a fejére)... :DDD

Up the Irons!

(#15) worxland válasza EmberXY (#14) üzenetére


worxland
addikt

Ja, Khal Drogo módra.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#16) #82729984 válasza -=MrLF=- (#1) üzenetére


#82729984
törölt tag

Hát ja... Hofi ha élne 3 generációra való poénokat tudna mondani. Gyakorlatilag most már folyamatosan az az érzésem hogy egy kib.szott monty python filmben szerepel az ország, csak azok a k.rva ápolók nem akarnak jönni...

(#17) bkercso válasza dajkopali (#10) üzenetére


bkercso
nagyúr

Márc 15-től több idő jut majd politizálásra a szomszéddal, családdal. :U Mivel ezt senki nem akarta, sikerült megint egy egész országot megerőszakolniuk.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18) scope2007 válasza bkercso (#6) üzenetére


scope2007
addikt

Achievementeket oldanak fel ezzel , nem tudtad?
xD

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#19) worxland válasza bkercso (#17) üzenetére


worxland
addikt

De jó lesz, amikor az ünnepek ledolgozása miatt szombaton bent rohadsz a munkahelyen és a nagybevásárlást nem tudod vasárnap megoldani.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#20) leeate


leeate
senior tag

Lehet csak én néztem felületesen a dolgokat, de én speciel nem látok kivetnivalót a havi megyei matricákban. A városokat övező kistelepülések lakói simán jól járnak vele. Ha jól tudom, az eddigi konstrukciók továbbra is élnek. Valahol a vasárnapi boltbezárást is jogosnak érzem. Durva, mi folyik a kereskedelemben, gyak. össze-vissza dolgoztatják az eladót sok helyen, papíron 8, a valóságban 10+ órákat. Embertelen. Legalább a vasárnap legyen egy biztos pont az életükben.
Személy szerint én örülnék, ha több, ehhez hasonló "fair business" jogszabályt vezetnének be - de nem fognak, mert tudjuk, hogy nem ez a valós cél.

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#21) Tikakukac válasza leeate (#20) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát, nem kistelepülésen vagy/voltál és nem is a keleti régióban az is biztos. Szokás szerint felajánlom az ingyen alvást és étkezést, bemutatom neked mi megy ott 1-2 nap alatt is. Kocsmában sztorikat elmondják az öregek hogyan működött az elmúlt úgy 30-40 uniós "beruházás" és hasonló felvirágoztatás, vagy hogyan kell a közművekből is kivenni ezt-azt. A lista olyan hosszú, hetekig maradhatnál :B Volt aki nem hitte el, ez ugyanaz az ország. Ezért kéne mindenkit kivinni ilyen helyekre, rendben lenne a gondolkodás az ziher. Sors fintora, hogy nyolckerben élek mióta egyetemre jöttem, hát ha fele ilyen lenne otthon a betörések száma ó mama :K

Szumma: járjunk nyitott szemmel az országban. De leginkább a határokon túl mindegy merre.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22) worxland válasza leeate (#20) üzenetére


worxland
addikt

"városokat övező kistelepülések lakói simán jól járnak vele." - A Pest megyeiek közül a legtöbb nem annyira. Ők és a fővárosiak (3 millió ember) eléggé megszívták.
"Durva, mi folyik a kereskedelemben, gyak. össze-vissza dolgoztatják az eladót sok helyen, papíron 8, a valóságban 10+ órákat" - hát most 10-14%-al kevesebb embert fognak így dolgoztatni, akik mehetnek közmunkára. Biztos értékelni fogják.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#23) Diopapa válasza leeate (#20) üzenetére


Diopapa
addikt

Tudod, volt erre épkézláb javaslat is.. Pl nem kellett volna szétrúgni a munka törvénykönyvét, hogy kvázi rabszolgaként tudják dolgoztatni az embereket, lehetne maximalizálni a hétvégi munkavégzést pl havi egy-két alakalomban, bele lehetne írni a MTK-be, hogy pl 3-4x-es pénz jár a vasárnapi munkavégzésért, akkor eldöntheti a bolt, hogy ilyen kondíciókkal is akar-e nyitva lenni vagy nem. Ha igen, win-win szituáció. De nem, ehelyett megint meg akarják mondani, hogy te mikor vásárolhatsz be.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#24) Yeffy válasza dchard (#2) üzenetére


Yeffy
veterán

+ anulu: nem voltak kétségeim, gondopltam, hogy értelmes nyugati nép csak les meg nyihog azon, ami itt folyik, de azért az még számomra is meredek, ha egy orosz (!) mondja azt egy magyarnak, hogy mi megy errefelé... nekem ég a pofámról a bőr kb.

de hát választott a nép. én is egy éven belül tervezek "választani". elég volt ebből.

a cikkhez: nem lep meg, a szokásos, idiotisztáni "erőből kormányzunk az érdekeink mentén és lesz_runk mindenkit a haverokon kívül" újabb ékes példáját látjuk. csak a szerencsétlen szakembereket sajnálom, akik sz_pnak ezek miatt a dilettáns ******-k miatt.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#25) Polllen válasza leeate (#20) üzenetére


Polllen
nagyúr

Taníts!!!

Egy érdi lakos pontosan hogyan jár jól ezzel? Onnan az M6 és M7 bevezetőszakasza eddig ingyenes volt, mint ahogy az M6 és M7 közötti M0 is.

A városon keresztül megy a 6-s és 7-s főút.

Eddig mindenki az autópályát használta ingyen innen, a városban is kisebb volt a forgalom.

Ezentúl vagy fizetsz vagy tolongsz a városban.
És értem én, évi 5000 forint, de abból pont tudnék karácsonyi ajándékot vanni anyukámnak, aki rokkant nyugdíjas és havi ~35k a nyugdíja 56 évesen 30 év fizikai munka után...

Mi a jó ebben?

De nézhetünk más példát is erre a bullshit-re.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#26) Polllen válasza leeate (#20) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azok járnak jól ezzel csak, akik eddig is fizetős szakaszon jártak, mert lényegesen olcsóbban megússzák, a kérdés, hogy kik vannak többen. Ők vagy azok akik megnyalták...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#27) Diopapa


Diopapa
addikt

Olyan törvény nem lesz, hogy abban a megyében, ahol 1km autopálya sincs, az ott lakók kapnak 5000 forintot? ;] :DDD

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#28) bkercso válasza leeate (#20) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az a baj, hogy ezzel a bagatell összeggel legalizálták a fizetést a várost elkerülő körgyűrűn. És ez ÓRIÁSI baj. Szembemegy minden józan ésszel. Aztán majd, figyeld meg, emelnek-e. Fogadnék, de biztosra nem illik.

városokat övező kistelepülések lakói simán jól járnak vele.
Rendszeresen járok az M3-M0 ingyenes szakaszain, heti 3-5x. Nem csak a 400Ft-ot bukom most havonta (később meg ki tudja), hanem dugók leszen az elkerülőutakon, ha csak minden 10. autós nem hajlandó fizetni 400Ft-ot.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#29) pakesz válasza Polllen (#25) üzenetére


pakesz
aktív tag

"Egy érdi lakos pontosan hogyan jár jól ezzel? Onnan az M6 és M7 bevezetőszakasza eddig ingyenes volt, mint ahogy az M6 és M7 közötti M0 is."

tanits demagogiara MESTER!!!

az ujonnan fizetosse tett autopalya szakaszok Budapestre mennek be, oda - vissza 40 km, ami 2000 Ft kopassal es uzemanyaggal, napi bejarassal ez lesz 500e

(#30) worxland válasza pakesz (#29) üzenetére


worxland
addikt

40 km = 2000 Ft -> 100 km = 5000 Ft, 350 forintos üzemanyaggal ez 14 literes fogyasztás lenne. Az autóm fele ennyit sem eszik.
Ki is a demagóg?

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#31) Polllen válasza pakesz (#29) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nagyon szívesen, kezdjük azzal, ha már demagógiával vádolsz, legalább tedd helyesen. Az 5k-s karácsonyi ajándék és anyukám állapotának idesorolása volt a demagógia.

Az, hogy akik ilyen kisvárosban laknak, küzdeni fognak a megnövekedett forgalommal (dugó, szmog, zaj), az pont nem az. Az tény. Mert az autósok egy része nem fogja kicsengetni az 5k-t. Akkor se, ha évente 500k-t költ közlekedésre.

Ezeknek a szakaszoknak pont az a lényege, hogy az átmenő forgalmat kiterelje a lakóövezetből, mert a régi főútvonalak nem így épültek.

(Halkan jegyzem meg, én pont azok közé tartozom, akik jól járnak, mert Szigetszentmiklós-Ercsi vonalon utazom. 10k-ból lesz Pest és Fejér megyére éves autópálya-matricám és Érdnél nem kell lehajtanom a pályáról. Mert, hogy Érdre meg nem fogok bemenni, hogy a körforgalmakkal teletűzdelt 50/30-s sebességkorlátozással bohóckodjak, az tuti.
De ettől ez az ötlet még hatalmas butaság és sokkal több ember életét keserítik meg sztem, mint amennyinek használ.)

worxland

Így tanul. Egyébként autókopással és mindennel egybevéve ez az összeg nem vészes. De természetesen ebben az esetben benne van az éves szervíz, a téli/nyári gumi, értékvesztés, meg egyebek, szóval az 500k inkább az amibe az kerül, hogy van autód évente, ha csak erre használod.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#32) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Éves matricával letudva minden gond.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#33) simonzé


simonzé
addikt

Örülni kell hogy nem visszamenőleges hatályú az utdij, es hogy gumitalpu cipoben setalasra nem vonatkozik. Vagy igen?
Egyebkent meg örülök ennek az intezkedesnek. Remelem azt is bejelrntik hogy kiveszik a benzin árából az utak karbantartásara ratett 70-80 ft-nyi sarcot. Mert ugye az dupla adoztatas lenne, amit a mi kiralyunk sem tehet meg legalisan.

Hacsak nem hoz megint egy visszamenőleges rendelkezést.

Ne ohogj, nem vicces. :(

I don't fit in. I fit out.

(#34) bkercso válasza simonzé (#33) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az adó adója adójainak országában számíthat ez valamit? :U

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#35) pakriksz válasza pakesz (#29) üzenetére


pakriksz
őstag

és mivan ha én motorral járok ami 3,5 litert fogyaszt? :)
De autóval se jobb ám... Eddig csak az m0-t használtam(de azt gyakran), autópályát csak nyaralásra 10 napos matricával, most ha használni akarom 5k-t kell fizetnem a benzin kicseszett 51%-os adója mellé a 2 évenkénti rohadt műszaki vizsgáztatás 11k-ja mellé, és a teljesítményadó mellé meg a baleseti adó mellé (amit most már baleset nélkül is fizetni kell). (az átírás brutális költségeiről ami autónál minimum 70 ne is beszéljünk)
De valahogy a városban a kátyúkat kerülgetve rohadtul nem értem mire is kell ennyit fizetni, és emellé még a békávé is eszetlen drága miközben szétrohad minden jármű, tehát arra sem költik

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#36) csibor


csibor
őstag

Azon gondolkodom. Veszprém mellet a 8-as 2X2 sávos, és gyorsforgalmi....ezek alapján ott is kell majd matrica :F Mert megfelel a kritériumoknak

(#37) pakriksz válasza csibor (#36) üzenetére


pakriksz
őstag

igen, ott is kell, minden 2x2 sávos város körül körbemenő úton.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#38) bkercso válasza csibor (#36) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az autóút vagy -pálya?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#39) Diopapa válasza bkercso (#38) üzenetére


Diopapa
addikt

Egyik sem.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#40) samuszaki válasza dchard (#2) üzenetére


samuszaki
újonc

Az utdij.hu-n reklám az van, de egy nyomorult nagyfelbontású, részletes térkép az nincs.
Könyörgöm, ez a XXI. század!!!!! nem 800x600 pixelen tegyék elénk az útszakaszokat, ahol még a városok neve se olvasható!
Nem tud valaki egy normális térképet? A kollégáim azzal riogatnak, hogy vannak fizetős főútvonalak is, de én itt csak az autópályákat látom pirosan.
Előre is köszi a segítséget!

(#41) samuszaki válasza pakriksz (#37) üzenetére


samuszaki
újonc

A 8-as úttal riogattak, de ez nincs rajta a térképen, egyébként az nem is autóút, s a gyorsforgalmi mivoltát is kikérem magamnak, meg a két sávot, Várpalota után egy-egy sávon döcögünk 60-as táblák és záróvonal mellett. Na nehogy má, ezér fizessünk!!!!!! A leselkedő kandikamerákat már nem is említem

(#42) samuszaki válasza samuszaki (#41) üzenetére


samuszaki
újonc

Na! A válasz a saját kérdésemre:
http://www.nemzetiutdij.hu/Halozat/HD_terkep_orszagos_A2.jpg
Egy előnye biztos lesz, a megyehatárokat mindenki az eszébe vési :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.