Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42) sb válasza t72killer (#36) üzenetére


sb
veterán

"Másik aspektus, h traktorral+ekével nem valószínű, hogy a belvárosban lévő melóhelyre akarsz ingázni;)"
Nem, de épp ezért nem is átlagos felhasználás. Ahogy a 4 magos cpu sem. Még fejlesztőcégeknél sem sokat látok ahol valamire is kihasználnának 4 magot, nehogy Marika néni a könyvelésről...

@satz18
"Én pl kihasználom. Egy csomó játéknak jót tesz a 4 mag. A gépem pedig 3 év alatt sem hullt szét, 32°C-os szobában sem throttlingol, és amikor HDD csere miatt visszakaptam a gariból, akkor még csak szét se volt törve."
Én így látatlanban azt mondom, hogy közel sem használod ki.
Ha nem vmi top vga-s laptopról beszélünk (pl 970/980) akkor azon értelmes minőségben aligha lehet friss játékkal játszani. Ha nem friss játék akkor meg 100-ból 99 esetben semmire nem mész 2 mag felett. Nálam desktop gépben Pentium+7750 is elvisz egy rakás régi címet. Itt meg ugye azért van HT ami ahhoz képest is sokat dob. Még egy Crysis3-nak is eléggé szépen felnyomja játszhatóra a min fps-ét... az meg már nem (átlag)notira való. Vagy ha fut is mediumban, low res egy újabb cím... ilyen összetétel mellé 4 valós mag túlzásnak tűnik nekem akkor is.

Mondom ezt úgy, hogy én is erős cpu párti vagyok a mai vga-mániás világban mivel jobban szeretek min 30, avg 40 fps-sel játszani mint mondjuk min 20 avg 60-nal. Ehhez pedig proci kell (DX11-ben legalábbis), nem vga.

@pengwin
"Mit látnak szemeim?! Pentium Hyper-Threading-gel?! :Y"
Mindenhol ezt írják de nyilván ugyanez a forrás. Én mernék rá pénzt tenni, hogy elírás.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.