Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Kíváncsi vagyok, a gyakorlatban mennyibe fog kerülni egy ilyennel szerelt noti. Kicsit soknak érzem az i3-6100U árát ezres tételben. Főleg, ha összevetjük az i5-el.

(#2) rudi válasza antikomcsi (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Addig lesz ez a magas ár szerintem, amíg ki nem szórják a Broadwell lapkákat, amikből tudtommal van bőséggel még legalább egy-két negyedév lefedésére.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Ezek gondolom nem a rendes szerver Xeon-ok, hanem azok amiket pl a Lenovo fog rakni a P50-be meg a P70-be.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4) darealkilla


darealkilla
aktív tag

i3 és i5 is 281 dodó, csak majd a velük szerelt ugyanolyan gépek között lesz vagy 20k HUF különbség, mint ma az i3-4005U és a majdnem ugyanolyan listaárú i5-5200U között, igaz, azok nem egy generációsak....

én vagyok az ördög

(#5) .mf


.mf
veterán

Elég érdekes árazás. 281 USD a legkisebb feltüntetett, egy Core i3-asnak ez elég húzós.

Kíváncsi leszek, készülnek-e P 4405Y-nal tabletek, és mennyi lesz a proci ára. Vicces lenne, ha a fix 1.5 GHz-ével a fél percnél hosszabb tesztekben jobban teljesítene a fix órajele miatt, mint a turbó miatt hamar túlmelegedő és utána throttlingoló társai ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) sb válasza darealkilla (#4) üzenetére


sb
veterán

Igen, elég fura az árazás. Az i3-i5 egy árban, szokás szerint a +1-200MHz i7 meg több mint 100 dollárral fentebb.
Ami olcsónak tűnik az a 4 magos i5 45W-os vonal. Bár én személy szerint nem vennék ilyen TDP-vel, de akinek kell az erő relatíve olcsón megkaphatja. A 530-as IGP-t most nem tudom hova tenni, de gondolom az még 24EU GT2 ugyanúgy, mint az 520.

Engem leginkább a 28W-osok vonzanának. Cpu-ban elég erős, IGP-ben bivaly és a TDP sem fogja vissza valószínűleg egyiket sem. Ha árban nagyon elszállt akkor meg marad a sima 15W i5+GT2. Átlagos használatra az is kifutja magát valószínűleg rendesen.

(#7) Fred23


Fred23
nagyúr

Teszteljétek ôket hamar! Remélem, be tudtok majd szerezni gyorsan néhány példányt!

Végre megjöttek! Furcsa, de úgy felvillanyozott a hír!

(#8) bmakszim válasza sb (#6) üzenetére


bmakszim
senior tag

Lesz 15W i5+GT3e is. Bár ez és a 28W-os konfigurációk a Macbookokon kívül csak elvétve voltak megtalálhatók eddig.

(#9) Luck Dragon válasza Fred23 (#7) üzenetére

Ne tapizd a konnektor. :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10) satz18


satz18
őstag

Nekem 2 dolog tetszik, 1:a 15 W-osak is kapnak eDRAM-ot a hd 540 esetén. 2: végre van 4 magos i5. A többi az csak a szokásos minimális órajel emelgetés... Ami kifejezetten bosszantó, hogy még mindig nincs a 15W-osakból 4 magos.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#11) sb válasza bmakszim (#8) üzenetére


sb
veterán

Láttam, csak sejtésem szerint annak szintén szép ára lesz, ha a 28W-os is drága lesz.
Nomeg az is igaz amit írsz: lehet, hogy egyik sem lesz nagyon elérhető. (Plussz oda már a 15W lehet, hogy kevés egy kicsit)

Mondjuk arra sok pénzt tennék, hogy a Latitude-ba berakják a 6200-6300 kombót meg max egy i7-et és vége a dalnak. Céges modelleknél, különösen náluk egyébként sem variálnak sokat. Msata-nak talán örülhetünk majd a Skylake mellé, de az sem biztos. :D

@satz18. 15W 2-3 szériával ezelőtt a cpu-nak sem volt elég kifutni a Turbo órajelet hosszabb távon. Most eljutottunk oda, hogy Broadwell felett talán elég rá. Ill. vegyes terhelésnél a GT2-nek is jut, ha a cpu nincs 100%-on. Nem láttunk még ilyen irányú tesztet, de talán még a GT3e-re is jó lehet az esetek többségében... bár ezt már kétlem. De 4 magos cpu-ra hova lenne elég a 15W? IGP-vel főleg? Lehet, hogy a 2 mag+HT is lenyomná magasabb órajelen adott TDP-ből.

szerk: Remélem lesznek real-life vegyes terhelési és egyéb hosszabb időtartamú TDP tesztek.

[ Szerkesztve ]

(#12) AxBattler


AxBattler
félisten

Tegnap tapogattam MM-ben ciánkék 15"-os Pavilion-t, i3-5010U procival. Konzumer gépek között jobbnak ítéltem a minőségét, de a HD 5500-nak kicsit kiábrándító a játékos teljesítménye, még 8GB RAM-mal is. Mindezt 140k HUF-ért.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#13) Solten


Solten
addikt

Na es hol van az Intel "csoda" iGPU-ja ami 40%-ot ver az Iris 6200-re?

Saor Alba

(#14) JanR


JanR
addikt

Laikus kérdés, de egy ilyen mobil CPU-t nehéz lenne az intelnek 4Ghz-re belőni? Vagy akkor ugrana a fogyasztás? Értem én, hogy elég a 2.6, illetve 2.8 Ghz is, de már évek óta ezeken az órajeleken döcögünk (persze asztali fronton is). Azért nem 1 program már igényli a magasabb órajelet, egyszerűen nem hiszem el, hogy képtelenek az emelésre.

Az asztali gépnem lévő procimat is emiatt húzom, mert SZÁMOMRA túl snassz 3.5 Ghz 2015-ben, mikor már anno az E8600-m is 3,3 GHz-n ment, pedig az egy 2008-s proci volt.

Vagy hát ki tudja..

(#15) t72killer válasza AxBattler (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

nemrég vettünk a páromnak Elitebook 720 G2-t i5-5200U-val szerelve - alapfeladatokban hasít, kb 8 órát bírja az akksi - BF4-et meg nem tol rajta:)

#14: nagyon elszállna a fogyasztás - ami pedig notiknál főbűn. A lineárisnál magasabb fokon függ az órajeltől, ha a fesz is emelkedik közben (ennek egy bizonyos szint után emelkednie kell, különben instabil lesz a cucc). Asztali Haswell-es példa:

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) Simi37


Simi37
őstag

Na vegre 4/4es i5 :) Ami kicsit erdekes es szerintem fail, hogy M jelzesut nem latok szvsz a 28W-os lenne az M csak vmiert U lett. A masik erdekes, hogy van H-s i3 eddig szerintem erre nem is volt pelda.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#17) #06658560


#06658560
törölt tag

Az iGPU terén kissé katyvaszt csináltak. Hova lett az IrisPro vonal? Az 540 és az 530 között mi a különbség? az 530 és az 520 között mintha csak a max. turbó órajel lenne eltérés. A Pentiumba mi kerül pontosan?

(#18) JanR válasza t72killer (#15) üzenetére


JanR
addikt

Persze, ezzel tisztában vagyok, hogy elszáll a fogyasztás, nem is ez a kérdésem. Hanem ténylegesen alacsony fogyasztással nem tudnak csinálni 4 Ghz körüli procit notiba? Toporgunk 3 Ghz környékén 10 éve.

(#19) sb válasza JanR (#14) üzenetére


sb
veterán

A hangsúly az ELÉG-en van, igen.
Első kérdés: Mégis mihez kell neked 4GHz?
Második: Laptopban 15W-ból mihez kell?
Harmadik: Desktopon 3.5GHz-ről és +2 mag mellett mire kell az a kemény +15-20%?

Félreértés ne essék, az én i5-öm is húzva van 3.4-ról 3.8-ra... de nem azért, mert szükségem lenne rá, hanem mert megtehetem. Pl. alulfeszelés mellett és így még fogyasztásban, másban sincs semmilyen hátrányom.

És persze mivel lehetőségként húzom nem kötelességből így laptopban meg elég a 2-3GHz 2 maggal.

szerk: Ja és ha órajel emelkedés nem is láttál az utóbbi években azt biztos láttad, hogy az általánosan használható laptop kb. 35W TDP-je lecsúszott 15W-ra.

[ Szerkesztve ]

(#20) sb válasza #06658560 (#17) üzenetére


sb
veterán

Kaotikus de amennyire tudom/szerintem:
510: Pentium
515: Core M
520/530: "alap" GT2 GPU i3/i5/i7-be.
540/550: Iris-ok.

(#21) MongolZ válasza JanR (#14) üzenetére


MongolZ
addikt

Az órajel csak azonon körülmények között arányos a teljesítménnyel. Kár egy 2008-as architektúrát összehasonlítani egy 2015-össel. Ha ez így lenne, akkor egy 1,4GHz-es K7 Athlon tudna feleannyit egy szálon, mint egy mai 3GHz-es CPU.
De nem tud.

Ettől függetlenül Sandy Bridge óta nincs túl nagy fejlődés ezen a téren.

(#22) t72killer válasza JanR (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

10éve 35W-ot evett egy 3GHz-es core2, ma 15W kell neki IGP-vel együtt, kb másfélszeres c2c teljesítmény mellett.

Magasabb fogyasztást megengedve (47W) meg inkább 4 magot tesznek bele, manapság többre mégy 4x3.3GHz-el, mint 2x4.2GHz-el.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) JanR válasza t72killer (#22) üzenetére


JanR
addikt

Na látom kár volt feltennem a kérdést. Tisztában vagyok minden leírt dologgal, amit leírtatok és nem is akarok semmit összehasonlítani régebbi dolgokkal. Effektív arra irányult a kérdésem, hogy miért ez az órajel az úgymond "bevált" és miért toporgunk ekörül.

Nincs is rá szükségem, mert meg vagyok elégedve ezzel a teljesítménnyel. Csak anno 33Mhz-ről pikk-pakk 100, majd 400 Mhz-en mentek a procik, majd 900-1500 Mhz. Ott is volt jelentős előrelépés. Ezzel szemben manapság 3 Ghz körül maradtunk. Remélem így már érthető.. és nem a fogyasztással jöttök.

(#24) kromatika


kromatika
veterán

UP.

(#25) #06658560 válasza sb (#20) üzenetére


#06658560
törölt tag

És a top TDP keretes procik nem kapják meg az Iriseket, a Xeonok sem. Mókás.

(#26) MongolZ válasza JanR (#23) üzenetére


MongolZ
addikt

Nekem inkább abból van elegem, hogy az egész piac belebuzult a minél könnyebb, minél vékonyabb, minél kevesebbet fogyasztó hülyeségekbe. Inkább legyen 3+ kg egy laptop, de ha kell, akkor legyen már teljesítménye.
Vagy elfelejtették azokat az embereket, akik laptoppal dolgoznak?

(#27) bmakszim válasza MongolZ (#26) üzenetére


bmakszim
senior tag

Ezek az igények is ki vannak elégítve. Gyönyörű egy szerkezet...

[ Szerkesztve ]

(#28) t72killer válasza MongolZ (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én lapossal dolgozom, ha megnézed az adatlapomat, kettővel. Mind2 tökéletes az adott feladatkörre.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) MongolZ válasza t72killer (#28) üzenetére


MongolZ
addikt

Attól függ, hogy milyen feladatkörre. Neked elég egy i3 teljesítménye, másnak nem. Nem érdekel, hogy csak 15W.

(#27) bmakszim: Régebben jóval nagyobb választék volt és nem volt szükség 19"-ra. Most, amikor "végre" minden kisebb, könnyebb, akkor ezek az elborult dizájnok teljesen értelmetlenek.

[ Szerkesztve ]

(#30) satz18 válasza MongolZ (#29) üzenetére


satz18
őstag

Miért is ne lenne választék. Van vékony 4 magos i7-es gép és van vastag. Lenovo y50
Asus g751JY

Akinek a hordozhatóság a fontos előbbit veszi, akinek a csendes, hűvös működés az az utóbbit. A kettő között van 1.5 kg difi, szóval ne mond, hogy nincs választásod.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#31) alevan


alevan
őstag

Ahogy látom, az Intel komoly jövőt lát a Core M-ben. Főleg hogy a nextgen ComputeStick is Core M alapú Atom helyett.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#32) sb válasza MongolZ (#26) üzenetére


sb
veterán

Mit szeretnél vele dolgozni?
A renderfarm és a 12 magos Xeonok, Teslák/FirePro-k úgysem férnek el a laptopban... tehát ha ilyenre kell akkor talán asztali gépeknél kéne nézelődni. 45W-os meg van, az elég erős azért.

A laptopnak meg a lényege a hordozhatóság aminek a 3-4kg-os tömeg eléggé odab*sz.

Fail.

Közlekedni is robogóval lehet jól, szántani meg kevésbé.

[ Szerkesztve ]

(#33) sb válasza #06658560 (#25) üzenetére


sb
veterán

Eléggé összevissza vannak, a számozás alapján az biztos. Majd meglátjuk mik a pontos specek. Most nincs kedvem keresgélni.

@JanR
Nincs is rá szükségem, mert meg vagyok elégedve ezzel a teljesítménnyel. Csak anno 33Mhz-ről pikk-pakk 100, majd 400 Mhz-en mentek a procik, majd 900-1500 Mhz. Ott is volt jelentős előrelépés. Ezzel szemben manapság 3 Ghz körül maradtunk. Remélem így már érthető.. és nem a fogyasztással jöttök.

Épp a választ írtuk meg neked. Azért nincs órajel emelkedés mert nehézkes és kisebb a haszna mint amennyibe kerül. Ezért van többmagos proci inkább helyette... meg kisebb fogyasztású.
Ha szeretnéd lehetne 4GHz-es is: Ami lassú és sokat fogyaszt. Mellette meg egy 4 magos ami erősebb és egy 2 magos ami alig lassabb és a harmadát fogyasztja.

Most akkor érdemes lenne legyártani? Megvennéd? Mindenben szarabb lenne, csak a szám lenne nagyobb ami a dobozra van írva.

(#34) #06658560 válasza MongolZ (#29) üzenetére


#06658560
törölt tag

[link] 32GiB RAM, RAID 1, 4Mag/8Thread i7 CPU.

(#35) #06658560 válasza sb (#32) üzenetére


#06658560
törölt tag

"A laptopnak meg a lényege a hordozhatóság aminek a 3-4kg-os tömeg eléggé odab*sz."

Attól függ. Ha vonaton is kell dolgozni, akkor igen. Ha csak fix helyeken, de többön, akkor nem.

(#36) t72killer válasza MongolZ (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindenkinek más az igénye. Az i3 nekem kevéske (Starcraft 2-t szoktam tolni, az kéri a procit), rendesen 2.5GHz felett kifutó i5-7 kell neki egy kicsi dVGA-val (GT 740m elég). Netezni, officelolni i3/Broadwell pentium (bár utóbbiakat sajna nem szerelik használható laposba), ami ezalatt van (bay trail, core M) csak szükségmegoldás.

Amúgy egy kezemen meg tudom számolni, ami a környezetemben ki tudna használni egy 47W-os mobil 4magost, de ennek ellenére igenis ilyenek is vannak a piacon és nem csak a széthullós, összetörősgaris lenovótól, hanem egyéb gyártóktól is.

#30: Vékony laposba 4magos i7=vásárlóhülyítés a köbön. Mihelyst komolyabb feladatot adsz annak a 4magosnak, azonnal el kezd hőt termelni, ami normális hűtőrendszer híján gyönyörűen throttlingoltatja a procit, és ott állsz egy csilivili 4magossal, ami 800MHz-en jár, gyengébben teljesítve mint az én 3GHz-et stabilan hozó 2magos U-s procim...

#32, "Közlekedni is robogóval lehet jól, szántani meg kevésbé." - Kb ez a helyzet. Robogóból, autóból, traktorból és kombájnból is elérhetők különböző modellek, ki kell választani a megfelelőt. Ja, pénztárca kérdése, egy új/jó állapotú traktor bizony lényegesen többe fog fájni a robogónál de határozottan jobban hasít a szántóföldön. Másik aspektus, h traktorral+ekével nem valószínű, hogy a belvárosban lévő melóhelyre akarsz ingázni;)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) satz18 válasza t72killer (#36) üzenetére


satz18
őstag

Én a lenovo y50-et egy hozzászólásra reagálva írtam, nem azt mondtam, hogy tetszik nekem bármennyire is az ez a hülye vékonyítási irány, és egyébként sem kedvelem azt a lapost több okból sem. Viszont amit te írtál az egészen egyszerűen nem igaz. "Mihelyst komolyabb feladatot adsz annak a 4magosnak, azonnal el kezd hőt termelni, ami normális hűtőrendszer híján gyönyörűen throttlingoltatja a procit, és ott állsz egy csilivili 4magossal, ami 800MHz-en jár"
Ez egy gamer lapos, és annál a komolyabb feladat az a játék, és az feketén-fehéren kiderült a tesztből, hogy úgy nincs throttling. A furmark+prime együttes használata nem komoly feladat, hanem ökörség. Az utóbbi időben le is szokott erről a notebookcheck.
(I)(I)"Amúgy egy kezemen meg tudom számolni, ami a környezetemben ki tudna használni egy 47W-os mobil 4magost, de ennek ellenére igenis ilyenek is vannak a piacon és nem csak a széthullós, összetörősgaris lenovótól, hanem egyéb gyártóktól is."(/I)(/I)
Én pl kihasználom. Egy csomó játéknak jót tesz a 4 mag. A gépem pedig 3 év alatt sem hullt szét, 32°C-os szobában sem throttlingol, és amikor HDD csere miatt visszakaptam a gariból, akkor még csak szét se volt törve.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#38) pengwin válasza satz18 (#10) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem kár ennyire az Intel által megadott TDP értékeken lovagolni, ha meghajtod akkor a 45W-os i3 sem ugyanannyit fog fogyasztani 2C+4T-vel, mint az azonos TDP osztályú 4C+4T i5-ök, de ezt te is jól tudod ;) Pont emiatt hiába lenne 4 magos 15W TDP-s verzió, mivel a gyári hűtése is a TDP osztályhoz lenne igazítva, így ha meghajtanád akkor throttling-olna is szépen. Mondjuk sokat lehet javítani az ilyen ultrabook vékonyságú gépek hőháztartásán ha asztalnál, hűtőpadon használja az ember (legalábbis az én Dell 7347-emen sokat segít, mert az egy vékony fémlap/fólia segítségével szétteríti a hátlapon az i5-4210U APU által termelt hőt), így talán ki lehetne 4 magot használni a 15W-os TDP osztályban is.
4 magos mobil i5 meg talán már Sandy Bridge-ből is volt MQ vagy QM jelöléssel, vagy tévedek? Esetleg az Ivy Bridge és Haswell generációból kimaradtak?

MÁS:
Mit látnak szemeim?! Pentium Hyper-Threading-gel?! :Y
De nagylelkű volt az Intel a Pentiumokkal idén... ;]

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#39) ronroli válasza pengwin (#38) üzenetére


ronroli
tag

"4 magos mobil i5 meg talán már Sandy Bridge-ből is volt MQ vagy QM jelöléssel, vagy tévedek?"

arkintelen nem láttam eddig 4 magos mobilt...

[ Szerkesztve ]

(#40) MongolZ válasza satz18 (#30) üzenetére


MongolZ
addikt

No igen, ez a Dell gép már tényleg jónak tűnik (Lenovot azért inkább ne...).

(#36) t72killer: "#30: Vékony laposba 4magos i7=vásárlóhülyítés a köbön. Mihelyst komolyabb feladatot adsz annak a 4magosnak, azonnal el kezd hőt termelni, ami normális hűtőrendszer híján gyönyörűen throttlingoltatja a procit, és ott állsz egy csilivili 4magossal, ami 800MHz-en jár, gyengébben teljesítve mint az én 3GHz-et stabilan hozó 2magos U-s procim..."
Ez egy kicsit túlzás, de igen, valóban ez a helyzet...

(#38) pengwin: Mobil szegmensben 100%, hogy nem volt Sandyből i5 4 magos.

[ Szerkesztve ]

(#41) pengwin válasza ronroli (#39) üzenetére


pengwin
addikt

és (#40) MongolZ
Akkor ez a "vagy tévedek"-esete, rosszul emlékeztem. :B

Üdv, pengwin

(#42) sb válasza t72killer (#36) üzenetére


sb
veterán

"Másik aspektus, h traktorral+ekével nem valószínű, hogy a belvárosban lévő melóhelyre akarsz ingázni;)"
Nem, de épp ezért nem is átlagos felhasználás. Ahogy a 4 magos cpu sem. Még fejlesztőcégeknél sem sokat látok ahol valamire is kihasználnának 4 magot, nehogy Marika néni a könyvelésről...

@satz18
"Én pl kihasználom. Egy csomó játéknak jót tesz a 4 mag. A gépem pedig 3 év alatt sem hullt szét, 32°C-os szobában sem throttlingol, és amikor HDD csere miatt visszakaptam a gariból, akkor még csak szét se volt törve."
Én így látatlanban azt mondom, hogy közel sem használod ki.
Ha nem vmi top vga-s laptopról beszélünk (pl 970/980) akkor azon értelmes minőségben aligha lehet friss játékkal játszani. Ha nem friss játék akkor meg 100-ból 99 esetben semmire nem mész 2 mag felett. Nálam desktop gépben Pentium+7750 is elvisz egy rakás régi címet. Itt meg ugye azért van HT ami ahhoz képest is sokat dob. Még egy Crysis3-nak is eléggé szépen felnyomja játszhatóra a min fps-ét... az meg már nem (átlag)notira való. Vagy ha fut is mediumban, low res egy újabb cím... ilyen összetétel mellé 4 valós mag túlzásnak tűnik nekem akkor is.

Mondom ezt úgy, hogy én is erős cpu párti vagyok a mai vga-mániás világban mivel jobban szeretek min 30, avg 40 fps-sel játszani mint mondjuk min 20 avg 60-nal. Ehhez pedig proci kell (DX11-ben legalábbis), nem vga.

@pengwin
"Mit látnak szemeim?! Pentium Hyper-Threading-gel?! :Y"
Mindenhol ezt írják de nyilván ugyanez a forrás. Én mernék rá pénzt tenni, hogy elírás.

[ Szerkesztve ]

(#43) t72killer válasza sb (#42) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha már játékok, nincs sok játék, amit rendesen optimalizáltak 4 magra - innentől kezdve erősen a konkrét játékkészlettől függ, hogy van-e értelme a 4magosnak vagy nincs. (én pl Blizzard játékokat tolok, amik 2magnál nem hajlandók többet hajtani).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44) Fred23 válasza t72killer (#43) üzenetére


Fred23
nagyúr

Viszont pl. a Cryengine már jól van optimizálva 8 magra is, és aki gondol a jövôvel, minimum 4 rendes magot akar. Ha szempont a játék, jó a sok mag, illetve egyre szükségesebb lesz a meglétük.

(#45) sb válasza Fred23 (#44) üzenetére


sb
veterán

Akkor még egyszer, mert biztos nem voltam érthető:
Notiba 4 meg 8 magon gondolkodni? És hol van mellé egy normális vga?
Aki ilyenekkel akar normálisan játszani annak nem 4 magos noti cpu-ra kéne rámozdulnia. Vagy drága lesz, vagy nehéz, vagy sz*r... vagy tetszőlegesen kombinálva, egyszerre.

Ezek az opciók notinál ha erről a cpu-teljesítményszintről beszélünk. Egyszerűen ez nem a notik világa.

@t72killer
Pontosan. És amit meg 4-6-8 magra optimalizálnak azok jellemzően vga-ban is a notikhoz készült játékok. Legalábbis értelme nagyon sok nincs azokon erőltetni.
Attól függetlenül mondom amit fentebb is írtam: elsősorban nem a grafikát tartom fontosnak, futásteljesítményben is inkább a jó min fps-t/erős cpu-t. És manapság már valóban erős cpu belefér kis TDP-be. De azért az sw oldali támogatás még olyan gyér, hogy mindezek ellenére is felesleges ezt erőltetni. Szvsz persze.

[ Szerkesztve ]

(#46) Fred23 válasza sb (#45) üzenetére


Fred23
nagyúr

Simán lehet jó egy noti játékra is, te szerintem ezt valamiért nem szeretnéd elfogadni. Lehet az is, hogy valóban nem egy optimális választás, de akár még az is lehet, hiszen úgyis több eszközt használunk, és lehet kombinálni, hová mit viszel!

Vannak erôs dedikált kártyák, ráadásul a dx12-es játékok hamarosan már itt is lesznek. Heterogén multiadapter pl. sokat segíthet. Mantle / Vulkan is gyakori. Ha nem megy az ember 1080p fölé, bármit elvisz egy erôs, új noti! Amit meg akár ráköthet az ember a 100-as vagy nagyobb lapostévéjére.

(#47) t72killer válasza Fred23 (#46) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Életmód kérdése. Egyetemista-vándorcigány koromban, amikor évente máshol laktam, akkor a noti volt az egyetlen értelmes megoldás. Viszont letelepült életmód mellett, amikor az ember max évi 2-3 hétre vinné el a technikát magával, már nincs előnye - az asztali viszont lényegesen olcsóbb-javíthatóbb. LAN-partykra járni esetleg, de ezt se csinálja mindenki, vki otthon a székből tolja neten.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48) sb válasza Fred23 (#46) üzenetére


sb
veterán

Látom csak nem sikerül megérteni amit írok. Még egyszer nekifutok.
Felsorolom milyen variánsok állhatnának rendelkezésre a játékos vágyak alapján, írd mellé, hogy melyik nem igaz:
1. 15-28W-os, 4 mag + közepes igp: Hordozható méret, jó akkuidő, játékra kevés lesz a TDP keret, a cpu-nak is, nemhogy az igp-nek.
2. 15-28W-os, 4 mag + gyenge igp/dvga: Hordozható méret, jó akkuidő, játékra kevés lesz a TDP keret a cpu-nak és gyenge az igp/dvga a játékhoz.
3. 15-28W-os, 4 mag + erős dvga: Dvga miatt a súly és/vagy akksi már szar lesz. A TDP továbbra is gyenge 4 maghoz.
4. 47W-os, 4 mag + erős dvga: 3-5kg, alig hordozható, brutál hűtés/nulla akkuidő. Vagy szar hűtés és nincs teljesítmény.

Ami szvsz használható verzió játékra:
5. 15-28W-os, 2 mag + közepes dvga (és persze gyenge igp-vel is ok, ha nagyon szerények az igények)
6. 28-47W-os, 2 mag + közepes/erős igp
De persze ez meg nem max detailes játékra való, de "játszogatni" már lehet rajta.

Nagyon egyszerű a képlet:
- Szvsz egy 4 magos procinak legalább 28, de inkább 47W kell, hogy gyorsabb legyen egy sz*ros 2 magosnál. 15W-ból ez nem fog összejönni.
- És mellé kellene még TDP keret a dvga/igp-nek is. Mondjuk 15-60W.
- Egy ilyen erős, 70-100W összefogyasztású noti már fizikailag a rovására megy nagyon durván. Hűtés/akku/tömeg/hordozhatóság.
- Ha meg a kisebb dvga-t/cpu-t választjuk akkor maradunk mondjuk kb. 50-60W körül, amit még a fizika határain belül be lehet rakni egy notiba. De itt meg annyira gyenge/közepes lesz a dvga/igp, hogy totálisan felesleges mellé erős cpu. Továbbá a lefogott fogyasztás miatt fizikailag se tud gyorsabb lenni egy erősebb kétmagosnál.
Bezárul a kör.

Nem azt mondtam, hogy nem lehet notin játszani. Lehet.
Ahogy nálunk is van a családban G3420+7750 asztali konfig lightos játékra. 80-90W a komplett fogyasztás, de nyilván nem FHD BF4 meg Crysis3 multi megy rajta 120fps-sel. Játszogatásra jó.
De komoly játékra - amit számomra a 4 magos, erős cpu-s, és erős dvga-s/igp-s konfigok utáni sóhajtozás jelent - nem alkalmas hordozható méret és fogyasztás mellett. Ezért ezt az ábrándozást feleslegesnek tartom.
Akinek ez kell van 5kg-os noti is. De annak meg notira nincs szüksége ha megfelelő számára a játékhoz.

(#49) bmakszim válasza sb (#48) üzenetére


bmakszim
senior tag

4. 47W-os, 4 mag + erős dvga: 3-5kg, alig hordozható, brutál hűtés/nulla akkuidő. Vagy szar hűtés és nincs teljesítmény.

Tudom sok szempontból szélsőséges eset, de ha hozzám vágnának egy Razer Blade-et, nem biztos, hogy visszadobnám. :))

[ Szerkesztve ]

(#50) t72killer válasza sb (#48) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"15-28W-os, 4 mag" (1-3+5): látsz a listában 35W-nál kevesebbet evő 4magost? A Skylake a legújabb eresztés, de ezek között sincs. 4mag=35, de inkább 45W.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.