Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] MATT

Hozzászólások

(#2) Huma válasza Kalandor (#1) üzenetére


Huma
addikt

Én személy szerint úgy érzékelem, hogy a cukros italok nem oltják olyan jól a szomjat. Hogy ez valós vagy csak beképzelem azt nem tudom. :)
A lényeg, hogy a csokit energiapótlásnak vittem az innivalót meg szomjoltónak.
A csokikat amúgy szétosztogattam, csak kettőt ettem meg én. Gondoltam feldobom a hangulatot félúton. Addig rejtegettem őket.

Azért a nővéremen bosszút álltam amiért kapucsínózni mert. Megittam a literes kólájának az egyharmadát. ;]
Egész jól oltotta a szomjat annak ellenére, hogy cukros volt. De mint tudjuk a kóla az kivétel. Igazi életelixír. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#3) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nagyon jó dolog alapvetően a túrázás :), mi 2010 októberében jártuk be Kemencét és a környékét, én már életem során harmadjára, ugyanazon az útvonalom, 7 - 17 - 23 évesen, szép emlékek

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) Huma válasza Graphics (#3) üzenetére


Huma
addikt

Alapvetően jó. Bár én mindig elhatározom, hogy a MATT-ra nem megyek soha többet. :DDD
Jót tesz egy kis testmozgás. A mai fiatalság amúgy is el van tunyulva. Elég furcsa számomra mikor egy egészséges fiatal nem képes egyhuzamban 2-3 óránál többet gyalogolni. Mikor voltam a Csiki László emléktúrán akkor volt vagy öt csaj aki nem nagyon bírta a strapát.
Én főleg az éjszakát és a hajnalt szeretem a "vadonban". Nincs világítás, fenn csillagok ragyognak, fura hangok és hihetetlenül friss levegő. Olyan mintha egy idegen világba csöppenne az ember.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#5) Graphics válasza Huma (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kicsit kifinomulnak az érzékek, ámbár én szerintem bef0snék a full sötétben :D, ráparáznék valami ott nem lévő dologra :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) mave13


mave13
őstag

Hú! Ez jó irás, köszi.
Lehet, hogy ki fogom próbálni, főleg, ha még lesz jövőre is. Eddig 7 túlélőversenyen (ELTE, kishalál) vettem részt, egy kis változatosság nem lenne rossz. Gondolkodtunk tavaly, vagy talán előtte a BOMIT-en is, de oda végül nem jutottunk el a nagy hó miatt.

A sötét nem gond. Amíg nem társul hatalmas köddel.
A hajnal valóban gyönyörű, kivéve -8-10 fokban. Akkor dermesztően szép. Nekem valahogy mindig 5-7 óra között van mélypontom, akkor didergek, és állva el tudnék aludni, de utána jó.

Egy nagy negatívuma van az ilyen versenyeknek: a tar paraszt gyökér vadászok... Néha komolyan féltünk, hogy ránk lőnek, pedig a kivilágítás mindig megvolt. Meg, a francnak van kedve olyannal vitatkozni, akinek az első mondata, hogy "ti mi a f@szt kerestek itt, mi jogon jöttök erre..." Fú, de gyűlölöm őket.

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

(#7) Huma válasza Graphics (#5) üzenetére


Huma
addikt

Valami ilyesmire gondoltál?

(#6) mave13
A MATT-ot már több éve rendezik. Kettő vagy három van belőle évente. Remélhetőleg nem szűnik meg egyhamar. Elég nagy a népszerűsége. Legutóbb 108 csapat vett részt a túrán és csapatonként átlag 3 ember volt. Kb 325 ember. Szerintem nem kevés.
Vadásszal szerencsére még sosem futottunk össze. Mindig felhívják rájuk a figyelmünket, de eddig még sosem volt velük gondunk.
Volt hogy a vadászegyesület megígérte, hogy aznap nem lesz vadászat az erdőben.
De olyan is volt (másik helyen), hogy azt mondták őket nem érdekli a MATT. Egy napra sem hajlandók átadni az erdőt, úgyhogy vigyázzunk magunkra.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#8) Graphics válasza Huma (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bokáig f0snám magam, ja és hiába szaladnék :O esélyem nem lenne :DD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) mave13


mave13
őstag

Ez jól hangzik. Még nem hallottam erről a versenyről, de látom a logójukon 1998 szerepel. Akkor jövőre, ha mindenki úgy akarja, kis csapatunk benevez majd... Bár a bűvös kockával lesznek gondok... :D

Vadászokkal mi eddig minden alkalommal találkoztunk, a legbutábbak Szlovákiában a Duna-Ipoly völgyben voltak, azt nehéz überelni, a másik a Vértesben volt, ahol a kék túra egyik oldalára telepítették a lest, a másikra meg a beetetőt, és a turistaúton lődöztek keresztül. Majd nem értették, miért lázadunk ez ellen...

Icewolf || kósza ||

(#10) infectedmann


infectedmann
őstag

Huhh. Nagyon jó írás és inspiráló, hogy az ember kipróbálja a MATT -ot. Pár barátom biztosan rá fogom venni, hogy menjünk el egyszer ha mindenki össze tudja úgy szervezni a szabadidejét és persze valóban fel tudják fogni miről is van szó.

(#11) Huma válasza mave13 (#9) üzenetére


Huma
addikt

A Rubik kockát én sem vállaltam be. A nővérem tekergette. A csúzlit viszont én kezeltem. Annál kevesebbet kellett gondolkodni azaz inkább semennyit, ami pont megfelel a képességeimnek. :D
Rengeteg érdekes feladat volt. Pl össze kellett kötni a cipőfűzőket (öten voltunk) és csukott szemmel kellett A pontból B-be jutni úgy, hogy egy szervező mondta, hogy merre kell menni.
Az amúgy vicces momentum volt mikor az egyik szervezőcsaj vállalta magára épp az irányítói szerepet és a balt összekeverte a jobbal így egy kisebb gödörbe irányítva az aktuális csapatot.
Volt olyan is, hogy nem őrzött pontnál meg kellett találni, hogy mi van a barlang falára írva. Három csapattal együtt kerestük, de nem találtunk semmit. Aztán, véletlenül (nevezzük inkább adottságnak) kiszúrtam valamit a barlang plafonján. Ott volt egy emlékplakett ami elég jól beleolvadt a barlangba. Majdnem ugyanolyan színe volt. Mivel rövidlátó vagyok ezért nem tudtam elolvasni. Viszont más se mert a csapatban csak egyetlen ember nem volt rövidlátó, de ő meg épp lement a barlangtól pihenni mert kiment a bokája. Így próbáltam egy magasabb helyre felmászva a fényképezőgéppel zoomolgatva értékelhető képet készíteni. Kb ötödjére sikerült is.

Na meg amikor lementünk az Ördögkatlanba (legalábbis asszem ez volt a neve) ketten aztán meg alig tudtunk visszamászni. Ott is elcsesztünk vagy 20 percet mivel nem találtuk meg amit kerestünk.

ui: Mivel ha jól tudom a MATT csak Magyarországon belül tevékenykedik ezért nem kell félnetek a szlovák vadászoktól. Kivéve ha követnek titeket. ;]

(#10) infectedmann:
Köszönöm a dicséretet!
Egyszer mindenképp érdemes kipróbálni szerintem. Élettapasztalatot szerzel ami értékes. Ha nem jön be akkor legfeljebb soha többet nem mész.

Már régebben is felvetettem egy PH-s csapat részvételét.
Pár lehetséges csapatnév is eszembe jutott:
-Kockák
-Hikikomori
-Nerds ill Geeks

Amúgy voltak a legutóbbin is érdekes csapatnevek:
-Oson a foson
-Tűzokádó szárnyas pockok
-Turbó talpak
-Gördülő Gesztenyék

A két utolsó helyezett neve sem rossz. Nem cáfolták meg őket:
-Tolószékes Lajhárok 0 pont
-Hol a hegy 0 pont (Úgy tűnik nem lelték meg)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#12) mave13


mave13
őstag

Nevek nálunk is voltak érdekesek:
Harmatnyalogatók
Most odaérünk!
Rögtön jövünk!
Náladvanatérkép?
Irreducibilisek
és többször használtuk ezt: ]; )+< (ördög). Komoly zavart okoztunk ezzel a szervezőknek. :D

Ez a túlélőtúra is zömmel itthon van, csak párszor mentek át Szlovákokhoz.
Egyébként, erről van szó: túlélőverseny

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

(#13) banhammer válasza Kalandor (#1) üzenetére


banhammer
veterán

A cukros víztől csak szomjasabb leszel.

Akkor inkább igyál izotóniás italt.
A csokoládé, cukor(ka) meg az energiát pótolja.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#14) Apika


Apika
Közösségépítő

Jó ez az írás! Álljunk fel a géptől és túrázzunk! :K

(#15) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Kajának érdemes fontolóra venni az MRE-t. Az USA hadseregének egységcsomagja, két napi élelem, több tucatnyi választható menü, sok ezer kalória, kompakt méret, stb. Hadi termékekben vannak önmelegítős cuccok is.

Folyadék: cukrosat ne! Nem oltják a szomjat, az energiaitalok sem előnyösek. Felpörgeti a szervezetet, vízhajtó hatású.
Inni színtiszta vizet kell ilyen helyeken, amit izotóniás itallal egészít ki az ember.
Nekem a 2 liter télen is kevés. Ugyanúgy párologtatok, ürítek, egyszerűen ülőmunka közben is megiszok napi 3 litert.

Ami még fontos, a fejfájás. Vagy a vércukra esett le az embernek, vagy a sótartalma, ami az ingerátvitelhez kell, vagy besűrűsödött a vére. Ilyenkor kell inni, valami édeset enni (pl müzli, csoki), és sósat enni (kifli, pár szál ropi). Én nagy lazán lekváros kiflit burkolok és iszok rá. Negyed órán beül elmúlik a fejfájás.
Ami még fontos, a dehidratáltság: szúrós szagú, sötétsárga vizelet már nagyon erős jel erre. Az a szomjúságérzet, ami már rendes, "Innom kell valamit!" feelinget ad, az kb 94%-os dehidratáltságot jelez. 92%-nál elájul az ember...

Felszerelés: nyilván váltócipőt nem visz magával az ember, de váltó zoknit érdemes. Nyakadba akasztod, vállra fekteted a zoknit száradni, teljesen jó.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#16) Huma válasza macilaci78 (#15) üzenetére


Huma
addikt

Megnéztem azt az MRE-t. Szerintem nem a legideálisabb egy ilyen túrára. Sok kicsi tasak és van amivel még külön is bajlódni kell, hogy ehető legyen. Inkább akkor jó ha van idő letáborozni és nyugodtan befalni.
Mi kb háromszor álltunk meg enni egy rövid időre ami kb egy szendvicset jelentett fejenként. Én a kajám felét gyaloglás közben ettem meg.
Nővérem egyébként valami DM-ben kapható energiaszeletet vitt.

Fejfájás engem személy szerint nem érint. Kevés vízzel is beérem, ha szükséges úgy, hogy nem tapasztalok negatív hatást. Mármint a kellemetlen szomjérzeten és kiszárad szájon kívül. Ezért is írtam, hogy nagyban függ az egyéni igényektől. Van akinek 4 liter kell van akinek 2. Tartalék zoknit én is vittem magammal. Szükség nem volt rá, de lehetett volna. Mindenképp megéri vinni. Kis helyet foglal és jelentéktelen a súlya.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#17) Huma


Huma
addikt

Ha valakit érdekel akkor a következő MATT időpontja: 2012. április 27-29. péntek, szombat, vasárnap
A vasárnap már persze opcionális. Csak ha szombat este ott alszol. Reggeli és eredményhirdetés.
A Mecsekben lesz a túra.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18) wikings2


wikings2
őstag

Ajánlom mindenkinek. :DD
Szigethalmon van egy SzigethalmiTE nevü teljesítménytúra egyesületünk, és rengetegszer megyünk hasonló vezetett és egyéni túrákat szervezni országszerte történelmi helyeken főként. Legjobb időtöltés egy kellemes baráti körrel. :)

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#19) mickemoto


mickemoto
őstag

Volt szerencsém egy ilyen túrához 2004-ben a 12.EU-MATT-on.Tényleg próbára teszi az embert, az utolsó 6-8 óra az valami gyötrelmes volt.A droidos mozgás effektuson jót nevettem (most így visszagondolva), de akkor iszonyú volt.
Én azt tanácsolnám azoknak akik vállalkoznak egy ilyen túrára hogy a lehető legkényelmesebb cipőben menjenek, még ha ez a vízállóság rovására is megy(persze nem mínusz fokokban, hóban).

[ Szerkesztve ]

(#20) Huma válasza mickemoto (#19) üzenetére


Huma
addikt

Szerintem is gyötrelem. Csak azért nem írtam mert nem akartam puhánynak tűnni vagy mártíromkodni. :D
Amúgy érdekes módon mikor a kényelmes cipőben mentem akkor keletkezett 3 vérhólyag a lábamon viszont utána a munkavédelmi bakancsommal nem volt ilyen probléma.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#21) mickemoto válasza Huma (#20) üzenetére


mickemoto
őstag

Lehet az sem segít ha jó cipőt választ az ember :( , bár szerintem ez leginkább egyén és alkat függő.A mi csapatunkban az bírta a legjobban a gyaloglást aki a legkevésbé sportolt, azaz gyakorlatilag nem is sportolt semmit. :)

(#22) mave13 válasza mickemoto (#21) üzenetére


mave13
őstag

Azért a jó cipő nagyon fontos.
Saját példámon tanultam meg. Amíg egy sima Cassone márkájú régi bakancsom volt, mindig a talpam adta fel a harcot elsőnek. Aztán nyeltem egyet, és vettem jó sok pénzért egy Merellt. Hát, életem egyik legjobb döntése volt. Miután betörtem a túlélőn jelentett +20 km-t, és most már a rossz térdem hal meg elsőnek. :D
Utolsó túra eredménye: péntek 21:00-tól szombat 17.00-ig 7x km, 4000m össz szint hátizsákkal. Korábban ezt nem tartottam volna részemről lehetségesnek. Most már simán. Persze, ez egy éve volt, most heti-havi rendszerességgel túrázok, ládázok, ha időm engedi.

Azóta már van egy Merell túracipőm is, és tökéletes az is, a fűzőjét leszámítva, mert azt állandóan kiszabadul a szimpla csomóból.

Ha tehetitek, hétvégén menjetek el egy körre az erdőbe. Múlt hétvégén hatalmas volt 40 centis hóban a Mecsekben túrázni. 8 órát voltunk kint, -10 fok Pécsen, -18 körül a Jakab-hegyen. 16 km össztáv, beiktatva egy kis tűzrakás, kajálás. Holnap is hasonló program lesz. :)

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

(#23) Huma válasza mickemoto (#21) üzenetére


Huma
addikt

Az alkat elég fontos tényező. Ahogy észrevettem a holtpont pl teljesen egyénfüggő. Az összes túrán volt olyan mikor eljött az a pont amikor úgy gondoltam egyszerűbb bedőlni az árokba, de aztán túllendültem rajta. És ahogy észrevettem az emberek többségénél van ilyen holtpont.

(#22) mave13:
Kísérteties. Az a kényelmes cipő amit viseltem a vérhólyagok keletkezésekor egy 20e-s Merell volt. Utána egy 6e-s munkavédelmi bakancsban nyomultam amiben a talpam ugyan sokkal jobban kikészült, de vérhólyagok legalább nem keletkeztek.

-18 fok? Az már elég durva. Én -12 fokig vagyok hitelesítve. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#24) mave13 válasza Huma (#23) üzenetére


mave13
őstag

Nem véletlenül raktunk tüzet. Vicces, amikor nem gyullad meg semmi, mert hiába tűnik száraznak, egyszerűen vagy nem veszi át a hőt, vagy felolvad, és visszanedvesedik. Ha az orrodon át lélegzel minden belégzésnél érzed a képződő jégkristályokat. :) Mondjuk egy éjszakán át nem lettem volna kint.

Egyébként, a cipő, és bakancs is elég sokáig tört. A bakancsot már 1,5 hónappal túlélő előtt megvettem, és 3 hét alatt sikerült a lábamra formálnom, a cipőnek még több idő kellett. Egyszerűen hétköznapra is azt vettem fel, és így 1 hónap kellett neki. De most már mind a kettő tökéletes. Az acélos Shelly's Ranger nem állt ellen ilyen sokáig...

Icewolf || kósza ||

(#25) infectedmann válasza Huma (#17) üzenetére


infectedmann
őstag

Ismerősökkel nyáron szeretnénk menni ha lesz (nyár eleje vagy vége az már mindegy).

(#26) Huma


Huma
addikt

Nem kapnak túl nagy nyilvánosságot ezek a túrák pedig megérdemelnék.
mave13 és wikings2 által említettekről pl még sosem hallottam. Mondjuk pár éve még a MATT-ról sem. Fogadni mernék, hogy van még vagy 5 másik is ezeken kívül.

(#25) infectedmann:
Mivel áprilisban lesz egy ezért nyár elején nem hinném, hogy lesz.

(#24) mave13:
Úgy kellett volna tüzet gyújtanotok mint a régi időkben. Két fa összedörzsölésével. ;]

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#27) mave13 válasza Huma (#26) üzenetére


mave13
őstag

Aha esélyes. Dörzsölhettük volna egy darabig. Így is elég nagy kihívás volt, pedig volt öngyújtóm. Gyufával, vagy tűzkővel sokkal nehezebb lett volna gyanta, vagy viasz hiányában. De gondos előkészítés után kb. 15 perc alatt megoldottuk a feladatot.

Tegnap is mentünk egy kb. 20 km-es kört a Mecsekben, gyönyörű volt. Szakadt a hó, elég hideg volt, de nagyon élveztem. Befagyott az ásványvíz a kabátzsebemben, meg a hátizsákomban is. Tűzgyújtás most elmaradt, csak fotók készültek szép számmal. Volt, ahol térden felül ért a hó. Épp beszélgettük, hogy ilyen időben esélytelen lenne egy túlélőverseny, egy ilyen viszonylag rövid túra is elég sokat kivesz az emberből.

Icewolf || kósza ||

(#28) mickemoto


mickemoto
őstag

Alföldön lakóként mindig irigyeltem azokat akik hegység közelében laknak :O

(#29) Brown ügynök


Brown ügynök
senior tag

Tetszik ez a túra! Fogok még pár embert, mert szívesen kipróbálnám áprilisban! :C

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#30) rum-cajsz


rum-cajsz
őstag

Én is kedvet kaptam, kösz a cikket.
Próbálok társakat toborozni. :)

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#31) Huma


Huma
addikt

Eszembe jutott az egyik feladat amit meg kellett oldani a túrán.

* Öt ház van, különböző színűek.
* Minden házban él egy-egy ember, mindegyik más nemzetiségű.
* Az öt tulajdonos különböző italokat fogyaszt, különféle cigarettát szív és más-más állatot tart.
* Nincs két olyan tulajdonos, aki ugyanazt az állatot tartaná, ugyanazt a cigarettát szívná, vagy ugyanazt az italt inná.
* A brit a piros házban lakik.
* A svéd kutyát tart.
* A dán teát iszik.
* A zöld ház a fehér ház bal oldalán van.
* A zöld ház tulajdonosa kávét iszik.
* Az a személy, aki Pall Mall-t szív, madarat tart.
* A sárga ház tulajdonosa Dunhill-t szív.
* Az az ember, aki középen lakik, tejet iszik.
* A norvég az első házban lakik.
* Az, aki macskát tart, amellett lakik, aki Blend-et szív.
* Az, aki Dunhill-t szív, amellett lakik, aki lovat tart.
* Az, aki Blue Master-t szív, sört iszik.
* A német Prince-t szív.
* A norvég a kék ház mellett lakik.
* Az, aki Blend-et szív, a vizet ivó szomszédja.

A kérdés: Ki tart halat?

Sikerült megoldanom, de rendesen megdolgoztatott. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#32) mickemoto válasza Huma (#31) üzenetére


mickemoto
őstag

Én a német-re tippelek. :DDD
Azért egy túrán x-óra gyaloglás után, hulla fáradtan ez nem piskóta feladat.

[ Szerkesztve ]

(#33) Huma válasza mickemoto (#32) üzenetére


Huma
addikt

Bár már régen volt, úgy emlékszem jól tippeltél.
Volt ennél nehezebb is. Ezt legalább logikával meg lehetett oldani. Pl régi, a használt nyelvből kikopott szavakat kellett definiálni. Volt vagy 20 db. Voltak közte olyanok amit még ma is használnak pl ártány, zsombék.
Mondjuk a zsombékot te hogy jellemeznéd? A zsombék az olyan zsombékos. :D

Itt egy hivatalos definíció: " Lapos helyeken növénygyökerekből képződött halmocska, melynek alja már tőzeggé vált, míg a tetején a növényzet díszlik."

Szerencsére nem kellett fejből nyomnunk ezeket csak össze kellett húzgálni a kérdéseket a helyes válasszal. De mivel nem tudtunk legalább 10-et ezért volt találgatás rendesen.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34) mickemoto válasza Huma (#33) üzenetére


mickemoto
őstag

Ezek a nyelvi feladatok amellett hogy szórakoztatóak még hasznosak is.
Sajnos egyre kevesebben ismerik ezeket a régi szavakat.

(#35) jerry311 válasza Huma (#4) üzenetére


jerry311
nagyúr

...nem megyek soha...

Hahaha, az osszes ilyen versenyunk utan elmondtuk, hogy soha tobbet. A kovetkezore meg kb. mindig elsokent jelentkeztunk. :DDD

Mondjuk, mi is elgondolkodtunk a teljesitmenyunkon (santikalason) amikor nehany kilometerre elhagytuk a Kinizsi 100-as celjat es futo emberek jottek velunk szembe...

[ Szerkesztve ]

(#36) Huma válasza jerry311 (#35) üzenetére


Huma
addikt

Hát ja. A MATT-on is vannak olyanok akik kb végigkocogják az egészet a síbotjaikkal. (tudom hogy nem azok csak nem jut eszembe a nevük)
Párszor elgondolkodtam, hogy hogy a fenébe képesek majd kétszer annyi pontot összegyűjteni. Ez azt jelenti, hogy nem igazán álltak meg pihenés céljából és végigrohanták az egészet. Plusz egyszer sem tévedtek el.
Azt amúgy észrevettem, hogy miután már holtfáradtak a lábaim a gyaloglástól akkor futni könnyebb mint gyalogolni. Más izmokat (is) használ az ember futáskor és azok valamennyivel pihentebbek. A vége felé érdemes futni az arra alkalmas szakaszokon. (Sík vagy lejtős terep)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#37) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Még régebben elmentettem a cikket és csak most jutott eszembe elolvasni. :B

Ha a fizikai állapotom engedni fogja a közeljövőben és egy normális túrabakancsot is sikerült szereznem, akkor szívesen vennék részt Én is egy ilyen túrán. ;)

Köszönöm a beszámolót! :R

Este azt hiszem még átrágom magam a hozzászólásokon is.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#38) brownus


brownus
veterán

na, ezt egyszer kipróbálom én is! :) érdekesnek hangzik!

(#39) Huma válasza brownus (#38) üzenetére


Huma
addikt

Most áprilisban lesz a következő. 25-én, ha jól emlékszem.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] MATT
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.