Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) tothmaxy182 válasza Kernel (#6) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Azt nem feltételezem, hogy a fekete biztonsági öv fekete pólóval gond lenne. Ezt alapnak vettem, hogy ilyenkor csak nem jelez a rendszer. Ez egy teljesen hétköznapi helyzet. Viszont vannak helyzetek, pl a kék vagy fehér biztonsági öv, ami nem hétköznapi.
"Az a világoskék öv (amellett, hogy nem mindennapos) elvileg még jobban is látszik a felvételen."
Persze hogy nem mindennapos! Pont a nem mindennapos dolgokkal lesz baj, amikre nincs felkészítve a rendszer. Biztos majd ez a magyarázat megvígasztalja azt, akit jogtalanul megbüntetnek.

A rendőrös cikkhez. Sok autó ment mögötte (a cíkk szerint több 10, tehát 10-20-30), tehát valószínűleg 110-el korzózott a belső sávban, ahonnan elvileg rögtön vissza kellett volna térnie a külsőbe. Magyarul szabálytalankodott. Elmondjam mi lett volna, ha ledudálják? Villogó fel, int is ki rögtön a forgalomból:
Papírok rendben? Szondáztatás? Elsősegély doboz? Elakadás jelző háromszög? Maga le akart engem tolni a belső sávban, amikor 130-al mentem? Ne hazudjon, igenis 130-al mentem! Azt is láttam, hogy nem volt bekötve...
A rendőrös eset egyértelmű. Visszaélt a hatalmával! Megelőzni nem lehetett jobbról, ledudálni senki sem merte. Ugyanez a visszaélés megfigylhető a birságolásoknál is.
Ismerősöm apját megállították, és azt mondták, hogy látták hogy mobilozott. Ő esküdözött hogy nem mobilozott, nem is volt jó a mobilja, pont aznap akarta bevinni szervízbe. De ők látták, hogy telefonál, 10ezer. Mit tudott tenni? Kifizette. Ha nem fizeti ki rászállnak, megjegyzik, legközelebb is megállítják. Kisvárosban, falvakban így megy ez.

Összefoglalva: engem meg a Te érveid nem tudtak meghatni. Túl sok a rossz tapasztalatom a magyar hatóságokkal szemben ahhoz, hogy elhiggyem, hogy ez a rendszer az első perctől normálisan fog múködni, a köz javát szolgálva. Mert nem fog...

(#7) atike:
"a szemüvegedet nem a füled mellett fogod a tokból kivenni..."
Azt írtam, hogy mobiltelefonozok, nem azt hogy telefonálok. Kezemben a tok, közben fél kézzel fogom a kormányt, simán tűnhet úgy, hogy nyomkodom a telefonom.
De ne hasogassunk szörszálakat, majd meglátjuk hogy fog működni a rendszer!

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.