Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50) TazLeacher válasza Grath (#49) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A boosteres megvalósítás miatt a ritka lapokból ugyanúgy kevesebb lesz, mintha a való életben vennél boostert.

Nincsenek benne ritka lapok. Nem értem mire gondolsz. Ha Te is feloldod az összes lapot, meg én is, akkor pontosan ugyan annyi lapunk lesz, és ugyan olyanok.

Ahhoz pedig sokkal több győzelem kell, hogy egy adott ritka lapból összeszedjél mondjuk négyet, ami korábban szintén nem volt gond, mert amikor megnyílt egy lap, akkor abból rögtön tudtál (a legtöbb esetben) többet is használni.

Ez nem igaz. Ha megnyertél egy lapot, azt egyszer tudtad használni. Ahhoz többet kellett nyerni, hogy többször tudd használni. A korábbi játékokban sem voltak ritka lapok, és ott is meg lehetett nézni, hogy még mi vár az unlockra.

Hiába nyersz három lapot meccsenként, ha kék paklid van, a hajadra kenheted a zöld lényeket és a vörös varázslatokat.

Nem 3 lapot nyersz meccsenként, és minden színből több lap is van benne. Tehát nem értem a problémád. Az nem jó, hogy egy győzelemért 2-3 kék lapot kapok egy kék pakliba, az viszont jó, ha csak 1 db-ot? Mert a korábbi játékokban így volt, itt viszont meccsenként 2-3 lapot oszt az adott színnek. Az, hogy az adott lapot tudod-e hasznosítani az aktuális deckedben, az pontosan ugyan annyira rizikós, mint a korábbi játékokban, ahol a megnyert lapok fele (ami elvileg ahhoz a deckhez volt), végül sosem került be a deckbe.

Szerintem az egyáltalán nem normális dolog, hogy 20-30 eurót még rá kell költenem egy játékra, amiért amúgy már fizettem.

Nem a véleményeddel van gond, hanem azzal, hogy már bocsánat a kifejezésért, nettó hülyeséget írtál:

Az Innistrad, a Shandalar és a többi klasszikus kiegészítő lapjainak nagy részéért külön fizetni kell, ráadásul nem is keveset: 5 dollár egy expanzió, 20 dollár mind az öt.

NEM IGAZ!

mindenesetre gyanúm szerint jóval nagyobb eséllyel kapunk itt ritka lapokat, mint a szimpla csomagokban, melyeket a sima meccsek után nyithatunk ki.

Továbbra sem értem, hogy milyen ritka lapokról beszélsz, amikor a játékban a lapoknak nincs gyakoriságuk.

Nyilván normális esetben az átvezető videók keveset nyomnak a latban, de mivel itt egyedül ez hoz bármiféle sztorit, lendületet a játékmenetbe, muszáj megemlíteni. Amúgy a hangulatba szerintem beletartoznának a változatos játékmódok is, ami ugye itt hiányzik.

Az értékelésben mégis csak az átvezető videók voltak, és semmi köze nem volt semmi másnak hozzá.

Azt teljes egészében visszautasítom, hogy nem játszottam a játékkal, de gondolom ezt te is csak erős érzelmi töltöttségből fakadólag írtad.

Nem, teljesen komolyan gondoltam.
Én pedig tartom az állításom, hogy nem, vagy csak nagyon keveset játszottál a játékkal, miért is?

Aki játszott pár óránál többet a játékkal, az nem ír olyanokat, hogy:
- Az alap kampány részét képző lapok egy rész csak pénzért feloldható -> NEM IGAZ
- Nem ír olyat, hogy 3 lapot kapsz a győzelemért. -> NEM IGAZ
- Nem használ olyan kifejezést, hogy ritkább lapok, mert -> ILYEN NINCS A JÁTÉKBAN
- Legalább végignézi a menüpontokat, és megtalálja benne a Premium lapokat.

A cikk olyan információkat ír le tényként, amik nemes egyszerűséggel nem úgy vannak a játékban. (Vagy én, meg az ismerőseim más játékkal játszottunk, nem tudom.)

És akkor nézzük a szubjektív részét:

És még egy nagy baki: az eleinte rendelkezésre álló, mindig két színt használó paklik közül van néhány eleinte igencsak gyenge darab is: némelyikkel még a tutorialt záró csatát is csak elképesztő mázlival lehet megnyerni.

Lehet, én viszont egész király módon végigjátszottam a kampány a gyári deckekkel, és a teljes lapkékszlet jelenleg 90%-a van feloldva úgy, hogy még 1 percet nem játszottam saját építésű deckel. Én lennék ekkora király? Kétlem, a való életben sosem játszottam Magic-et.

Ráadásul olyan sok lap sincsen, hogy igazán egyedi, trükkös dekkeket lehessen létrehozni – például az előző részben oly hatékony kék szellempaklim alapvető lényei és varázslatai közül 40 meccs után sem sikerült egyet sem megnyitnom.

Hogy állíthatod, ha még a lapokat sem nézted meg?

Ha játszottál a korábbi részekkel, akkor pontosan tudod, hogy minden évben más és más lapok vannak a deckekben, a 2013-ban sem volt szellempakli. Úgyhogy azt felróni a játéknak a hibájának, hogy idén ismét kihagyták a Te kedvenc összeállításod? Ez most komoly? Mellesleg ha belépsz a Card Collection menüpontba, ott megnézheted, hogy milyen lapok vannak a játékban. Igen, lesz olyan, amire hiába vársz, mert nem lesz benne a játékban, mert idén kimaradt, más van helyette.

Megkérdezhetem, hogy hány darab gyári decket próbáltál ki, és mennyi lapot oldottál fel, míg eljutottál erre következtetésre? Meg úgy nagyjából mennyi időt töltöttél a játékban a teszt megírását megelőzően? És azóta? Mert vagy a tutorialt játszottad végig 20 alkalommal egymás után, vagy pár óránál többet nem játszottál vele. Ha 5-10 meccset megnyertél volna legalább, akkor fenti téves információkat nem írod le. Hozzáteszem, egy része - ami az alap lapok pénzért való feloldásáról szól - már a játék megjelenése előtt nyilvános volt, tehát még játszani sem kellett volna vele, csak utánanézni, hogy mi is az a Magic 2015 - Complete Bundle, és mit is takar pontosan. Egy kis olvasás, és máris kiderül.

Az, hogy egy játék tesztjében találgatsz, meg tippelsz, ráadásul olyan információkat közölsz, amik nem igazak, számomra nem elfogadható. Ha nem volt kedved utána nézni a dolgoknak vagy urambocsá játszani a játékkal, akkor nem kell róla teszet írni.

Megj.: Nekem jelenleg 28 órám van a játékban, és mindennel képben vagyok.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.