Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] Mad Max 1-2-3-4

Hozzászólások

(#15) nofi


nofi
őstag

Nem szoktam moziban duplázni, de nekem ez annyira bejött (és feleségemnek is), hogy másodjára is beültünk a premier utáni héten rá.
Előtte én is újranéztem a részeket, szerintem is a 2. rész az etalon, a 3. részt pedig inkább nevezték volna máshogy (már ami a film második felét illeti).
Évek óta várok már egy rendes, tökös akciófilmre, ami nem erőltetett (pl. Expendables) és hogyan is fogalmazzam meg, "van benne anyag". Az összes díszletesnek megsimogatnám a buksiját, hiszen minden egyes jármű egy mestermű. Az akrobaták, az egyes stílusjegyek (pl. Bullet Farmer "haja", meg amikor a fogával lő), az eszement tempó, ami az üldözéses jelenetekben végig ott van. Az őrült valhallisták bizonyítási vágya, krómozás, nitro, robbanó lándzsák, a további adrenalinért felelős gitártémák, "kormány", mint harci szimbólum, egyszóval minden esélye megvan, hogy egy igazi kultbányává váljon a film (csakúgy, mint a második rész).
Ha valaki csak azt mondja nekem a film előtt, hogy egy kopár sivatagban, 2 órán keresztül folyik valami üldözés, kétszer is meggondolom, hogy beüljek rá (oké, anno a Párbaj tényleg ütött elsőre). Ezzel szemben szerintem minden képkockáról ordít, hogy mennyi munka van a filmben, minden borulás, ütközés, ugrás okkal történik és az egész valahogy egy folyamatos adrenalinbombaként hatott rám moziban.
A sztori talán egy picit gyengébb, mint maga a film megvalósítása, de ha minden igaz ez még csak a az első része az új trilógiának. Tény, hogy nem kimondottan Max körül forog a film, már-már feminizmusba hajlik néhol, de valahogy az Alien franchise is ettől működött.

Xbox GT: nozsolt

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] Mad Max 1-2-3-4
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.