Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] Mad Max 1-2-3-4

Hozzászólások

(#1) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Még a 4.részt nem láttam de szerintem is a 2. a legjobb a 3 közül.
Mad Max 2 = Hibbant helikopteres ürge a lila zoknijában. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#2) Syl


Syl
nagyúr

Én a Mad Max-eket úgy láttam, ahogy anno megjelentek. Vagyis az első részt több mint harminc éve. Persze azóta sokszor újranéztem. És igen, szerintem is a második rész a legjobb.
A sorrend nálam:
- Mad Max 2.
- Mad Max 4.
- Mad Max 1.
- Mad Max 3.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3) petipetya


petipetya
nagyúr

Meglepett, de mégsem lépett meg, hogy nektek is a 2. rész tetszett a legjobban. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#4) kemotox


kemotox
addikt

Az új rész igen is nagyon jó lett, és pont, hogy a robbanások valódiak. Nézegettem interjúkat Miller bácsival és nagyon sok mindent megcsináltak tényleg, ahogy kell. Immortan Joe kocsija például *tényleg* össze van rakva két Cadillacből, még a motorjukat is összehekkelték, nem csak a karosszériát.
Szerintem amit meg lehetett tenni 30 év után, azt meg is tették, és jól. Ha jól tudom már 98-ra volt egy forgatókönyv, csak nem jött össze a büdzsé. Pedig Gibson is benne lett volna.
Wasteland feeling megvan? Meg. Akció ezerrel? Azt hiszem meg (120 percből 100 tömény akció:P) Elvetemült, beteg gonosztevők? Csekk. Két dolog ami furcsa, és valamelyest kifogásolható:
Max nem igazán főszereplő, valamint a kocsiját kicsit sajnálom, alig mutatják, és akkor is csak összetörik a gonoszok. Szóval azért Mad Max is, meg nem is.
Egy dolog van, amit viszont végképp nem értettem: Ki a tököm az a kislány akit Max állandóan behaluzik?

Vannak jópofa utalások amúgy az előző részekre. Pl itt is van besülő sörétes (sőt, még az üres puskával fenyegetőzés is megvan), vagy az elején mikor rátetoválják a csávó adatait, akkor ott van az is, hogy "Road Warrior".

Syl sorrendje rám is érvényes.

[ Szerkesztve ]

(#5) Lauda


Lauda
félisten

Egesz nap moziban ultel? ;] A 4. reszt ma estem nezem meg, arra mar nem emlekszem melyik tetszett a legjobban. :))

(#6) total90 válasza Lauda (#5) üzenetére


total90
veterán

Le kellene állni az anyagozással, akkor többre is emlékeznél :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#7) Lauda válasza total90 (#6) üzenetére


Lauda
félisten

Megprobalom inkabb emelni az adagot. :W

;] ;]

Amugy se szojja be oktoberfestmatyi. :W :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8) Eastman


Eastman
őstag

Elég "feminin" az új rész. A Pokol Nagyijai. :) Összességében beteg egy film, de valamiért tetszett. Hát, más a világ, más az igény mint az első rész születésekor. Sűrűbb, gyorsabb, zavarosabb minden.
(Pont illik ide a kolléga aláírása, miszerint "Már a jövő sem a régi." :D )

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9) FLATRONW válasza kemotox (#4) üzenetére


FLATRONW
őstag

Erről nekem az Agymenőknek az a része jut eszembe, amelyikben szó esik arról, hogy jó film az első Indiana Jones, de a címszereplőnek igazából semmi köze nincs a történet végkifejletéhez.
És igazad is van, én sem érzem azt, hogy ez a film róla szólna.
Nekem a régi részek egyáltalán nem tetszettek, de ez jó volt. Hogyha mégis fel kellene állítani egy sorrendet, akkor az a következő lenne: 4, 2, 1, 3.

(#10) Nordic válasza kemotox (#4) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

"Ki a tököm az a kislány akit Max állandóan behaluzik?" - Tippre azt mondanám, hogy a kislánya, akit nem tudott megmenteni. Időrendben kb az első rész után játszódhat a 4. rész, mintha ez lenne az új 2. rész. Egy minimális utalás volt az első részre még a film elején, egy pillanatra mutatják is, hogy elgázolják a lányát.

(#11) Syl válasza Nordic (#10) üzenetére


Syl
nagyúr

Az első részben a lánya még nagyon kicsi volt, szinte pelenkás. Ez a mostani lány valaki más lesz. Remélhetőleg a következő részben ezt is megtudjuk.

Ami nekem nem tetszett a régi sorozatban sem: Max rendőr volt és az ő lényét figyelve, mintha 10-15 év múlt volna el az első és a második(negyedik) rész között. A többiek számára pedig több generációnyi a "fejlődés".

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#12) Nordic válasza Syl (#11) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ennyire nem kell ragaszkodni az első részhez, én csak azt mondtam, hogy időrendben az első után játszódik. Mivel reboot, így simán magyarázható azzal, hogy idősebb volt a lánya, vagy hogy mennyi idő telt el azóta.

(#13) Syl válasza Nordic (#12) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor nézzük máshonnan a dolgot.
A kislány Max-nek szólítja. Nem tudom másnál hogy van, de az én lányom nem a keresztnevemen szólít.
Amikor a film elején megkötözve rohangál a folyosókon, akkor felvillan egy ausztrál bennszülöttnek kinéző szakállas öreg, egy lövedékekkel teleaggatott férfi(nő?), valami fogatlan vámpír stb. Azt mondják meghaltak miatta és hogy nem segített nekik.
Szóval nem. Szerintem nem a lánya. Valaki más.

Szerk.
Hoppá!
Kikerestem az archívumomból az első filmet. Nem lánya volt, hanem kisfia!

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#14) petipetya válasza Syl (#13) üzenetére


petipetya
nagyúr

Úgy van, az első részben a kisfiát gázolta halálra a banda az anyjával együtt.

"nincs rá lezsóidő"

(#15) nofi


nofi
őstag

Nem szoktam moziban duplázni, de nekem ez annyira bejött (és feleségemnek is), hogy másodjára is beültünk a premier utáni héten rá.
Előtte én is újranéztem a részeket, szerintem is a 2. rész az etalon, a 3. részt pedig inkább nevezték volna máshogy (már ami a film második felét illeti).
Évek óta várok már egy rendes, tökös akciófilmre, ami nem erőltetett (pl. Expendables) és hogyan is fogalmazzam meg, "van benne anyag". Az összes díszletesnek megsimogatnám a buksiját, hiszen minden egyes jármű egy mestermű. Az akrobaták, az egyes stílusjegyek (pl. Bullet Farmer "haja", meg amikor a fogával lő), az eszement tempó, ami az üldözéses jelenetekben végig ott van. Az őrült valhallisták bizonyítási vágya, krómozás, nitro, robbanó lándzsák, a további adrenalinért felelős gitártémák, "kormány", mint harci szimbólum, egyszóval minden esélye megvan, hogy egy igazi kultbányává váljon a film (csakúgy, mint a második rész).
Ha valaki csak azt mondja nekem a film előtt, hogy egy kopár sivatagban, 2 órán keresztül folyik valami üldözés, kétszer is meggondolom, hogy beüljek rá (oké, anno a Párbaj tényleg ütött elsőre). Ezzel szemben szerintem minden képkockáról ordít, hogy mennyi munka van a filmben, minden borulás, ütközés, ugrás okkal történik és az egész valahogy egy folyamatos adrenalinbombaként hatott rám moziban.
A sztori talán egy picit gyengébb, mint maga a film megvalósítása, de ha minden igaz ez még csak a az első része az új trilógiának. Tény, hogy nem kimondottan Max körül forog a film, már-már feminizmusba hajlik néhol, de valahogy az Alien franchise is ettől működött.

Xbox GT: nozsolt

(#16) Lauda


Lauda
félisten

Kozben megneztem az uj reszt. Nekem nagyon tetszett, vegig porgos, latvanyos, jok a karakterek, egy szavam sem lehet. :R

(#17) Andrew_31


Andrew_31
Modder

Nekem a régi első és második rész a favorit.
Ez nem tetszett annyira.
Ez időben vajon mikor játszódik? A 3. rész után?
Mert a másodikba az autója teljesen megsemmisül.
Másoknak ez nem tűnt fel? Vagy csak engem zavar?

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] Mad Max 1-2-3-4
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.