Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) t72killer válasza FTeR (#40) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"GMail meg mindig BETA"

igen, a vistáról meg azt mondják, h végleges, sőt SP1... de inkább nem teszem kategóriába, mert jön az egész vista-szurkolótábor ;]

#50: kérdés persze, hogy az előző "stabil" verzió nem kockázatosabb+instabilabb-e az új bétánál :F Hátha a FF fejlesztők kicsit beszigorítottak a követelményeiken? (nem ártana...)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#52) FTeR válasza t72killer (#51) üzenetére


FTeR
addikt

teljesen mellék vágány. itt arról van szó, h a fejlesztők szerint is beta cuccost raktak bele.
btw, a vista rtm volt az eddig legstabilabban startoló win. az inkompatibilitás nem ehhez a témakörhöz tartozik (de figyelembe véve a változtatások mértékét, még az sem volt túl vészes).

"kérdés persze, hogy az előző "stabil" verzió nem kockázatosabb+instabilabb-e"
ez eddig a legjobb érv, de ennél is fent áll amit írtam, h akkor miért nem ezt hívják véglegesnek...

[ Szerkesztve ]

(#53) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

FF beta-val kapcsolatban egy dolog:
Ha azt mondjuk, hogy beta ne kerüljön bele végleges distribbe, akkor a linuxos distribekből (debiant is beleértve) a programok 90%-át ki lehetne szórni, mivel nagyon sok 1.0-s verziószám alatti, tehát nem végleges.

(#54) FTeR


FTeR
addikt

milyen már az új kép :DDD

(#55) VladimirR válasza Cathfaern (#53) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ne keverd az "eletciklust" a verzioszamokkal
szokszor (foleg nyilt forrasu programok eseteben) az 1.0 egy olyan verziot takar, melyben mar minden nagyobb ficsor benne van, s ennek koze nincs a stabilitashoz, vagy eppen annak hianyahoz

[ Szerkesztve ]

(#56) FTeR válasza Cathfaern (#53) üzenetére


FTeR
addikt

azért határt lehet húzni a valóban beta és "félre" verziószámozott* cuccok között.
beta3 eredetileg nem is volt a roadmapbe, csak beta2+ben annyi bugot találtak, h be kellett iktatni még egy lépést...

opensorucéknál (vagy legalábbis általában a hobbi fejlesztett cuccoknál) megvan az a rossz szokás, h sosem érik el az 1.0-át. a dolog vhogy eltolódott a nightly biledek irányába.

a legnagyobb különbség az, h a beta app support ideje lejár a legkisebb köv verzió megjelenésével*, míg egy végleges változatot a következő nagy verzió váltás után is kell még támogatni, akár évekig. az sem ritka, h a "nagyszűlő" támogatását is megkövetelik.

* a google erre is játszik rá. különösebb átmenet nélkül változtathatnak bármit a rendszeren.

asszem megelőztek : )

[ Szerkesztve ]

(#57) Brutforsz válasza VladimirR (#42) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Akkor ott valami haver error lehetett, nekem ezek vannak:

sudo apt-get install www-browser
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Reading state information... Kész
www-browser egy virtuális csomag, melyet az alábbi csomagok adnak:
konqueror-kde4 4:4.0.0-0ubuntu1~gutsy1
firefox-3.0 3.0~b4+nobinonly-0ubuntu1~gutsy1
iceape-browser 1.1.5-1ubuntu0.7.10
konqueror 4:3.5.8-0ubuntu2.2
firefox 2.0.0.14+2nobinonly-0ubuntu0.7.10
epiphany-browser 2.20.1-0ubuntu1
xemacs21-nomule 21.4.20-1.1
xemacs21-mule-canna-wnn 21.4.20-1.1
xemacs21-mule 21.4.20-1.1
xemacs21-gnome-nomule 21.4.20-1.1
xemacs21-gnome-mule-canna-wnn 21.4.20-1.1
xemacs21-gnome-mule 21.4.20-1.1
w3mmee 0.3.p24.20-3build1
w3-el-e21 4.0pre.2001.10.27.nodocs-4
netrik 1.15.3-1.1
midbrowser 0.1.6c-0ubuntu1
lynx-cur 2.8.7dev5-1
links2 2.1pre28-1
links 0.99+1.00pre12-1.2
kazehakase 0.4.3-1ubuntu1
galeon 2.0.2-4ubuntu1
elvis-console 2.2.0-8
elvis 2.2.0-8
elinks-lite 0.11.1-1.5ubuntu1
dillo 0.8.5-4.1ubuntu1
chimera2 2.0a19-5ubuntu2
amaya 9.54~dfsg.0-1
w3m 0.5.1-5.1ubuntu1
lynx 2.8.6-2ubuntu1
elinks 0.11.1-1.5ubuntu1
Egyet név szerint ki kell jelölnöd a telepítésre.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#58) dajkopali válasza FTeR (#54) üzenetére


dajkopali
addikt

És ez? :D Nem láccik rajta, de ez is Ubuntu promo. :D
[link]

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#59) bambano válasza t72killer (#7) üzenetére


bambano
titán

ez linux, mindenki azt használ benne, amit akar.
nem hinném, hogy bárkinek is a tetszési körébe kellene tartozzon, hogy ki mit használ.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#60) Protezis


Protezis
őstag

Hogy valaki ON is legyen.
Most telepitem a hardyt. Teljesen 0-rol. A fomenuben immar ki lehet valasztani, hogy hasznalni akarom a rendszert, vagy fel akarom telepiteni.
A wifi-m live cd-vel is mukodik (igaz gutsynal nem probaltam). Valahogy osszeszedettebbnek tunik, mint a korabbi verziok. Tetszik.

(#61) bambano válasza Cathfaern (#17) üzenetére


bambano
titán

csakhogy vannak olyan vásárlók is, akik még azt is meg akarják mondani, hogy a motortartó bak csavarján milyen felirat legyen, nekik jó a debian.
más vásárlók, akikről meg te írtál, odáig jutnak el, hogy az autó szép piros, azoknak meg jó a buguntu, a zsuzsi vagy a piroskalap.

szép a világ, sokfélék vagyunk, nem koráltoznak minket sp rilizek...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#62) Taky


Taky
senior tag

Azért a Hardy úgy 30 nappal ezelőtt sem nagyon volt tele észrevehető, zavaró hibákkal! Már akkor is egész használható volt. Most meg aztán pláne!
A 7.10-el a voltak gondjaim, ezért is használtam idáig a 7.04et. Viszont most már jöhet a 8.04!
Ja és szigorúan KDE-vel... :K

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#63) t72killer válasza Taky (#62) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

a fedorának is épp most van "szezonja", gondoltam kipróbálom, de nagyon bugos még a F9:(

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#64) Vladi válasza t72killer (#63) üzenetére


Vladi
nagyúr

Itt lenn, ide süss...

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#65) .:GoliBali:. válasza Cathfaern (#53) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

FF beta-hoz csak annyit szolok hozza, hogy nekem 7.10en FF2 kb nem ment, allandoan belassult, befagyott. FF3nál ilyesmit nem tapasztaltam, számomra jobban használható az FF3beta mint az FF2.

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#66) Protezis


Protezis
őstag

Csak tudnam, miert nem torrentrol tolti a sok marha az iso-t.
20k-val csordogalnak a csomagok, addig meg se filmezni, se zenet hallgatni nem tudok. :((

(#67) VladimirR válasza Protezis (#66) üzenetére


VladimirR
nagyúr

az a jo, hogy mivel a tracker is ubuntu.com-on van, nekem 3-bol 2 announce meghalt
es persze csak az az egy tracker van a torrent-ben
nem ertem, hogy ilysemit miert nem lehet minel tobb tracker-re feltoltni (pl thepiratebay, mininova es a hasonlo nagyok)

[ Szerkesztve ]

(#68) Protezis válasza VladimirR (#67) üzenetére


Protezis
őstag

Akkor en meg szerencses is vagyok, mert koradelutan jo 200k folott jott az iso?! uff

(#69) t72killer válasza Protezis (#66) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

én ügyes vtam és még reggel kerestem egy ftp-t, ahova már kirakták a véglegest :B

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#70) sztikac válasza A6ON (#44) üzenetére


sztikac
őstag

Ha nem gond ezt elkérem aláírásnak :)

(#71) Protezis válasza t72killer (#69) üzenetére


Protezis
őstag

Reggel 10 korul neztem, es akkor meg csak az RTM volt kint. Legalabbis ahol en neztem... No mostmar mindegy, kivarom (persze ha gondolkodtam volna, eloszor csak azokat telepitettem volna, amik tenyleg nagyon kellenek)

(#72) Dave™


Dave™
nagyúr

A leírásban nem láttam, és tulajdonképpen apróság, de szerintem tök jó dolog: van benne audio preview, vagyis egérmutatóval mp3-ra rámutatok, és elkezdi játszani:)

(#73) Morden24 válasza .:GoliBali:. (#65) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nekem eddig pont fordított tapasztalatom van a notebook-omon.

7.10 és 8.04 alatt FF3 beta borzalmas, felháborítóan lassan indul, lassan tölt, és 10-ből egyszer legalább kifagy, a hibajelentést pedig rettentő hosszú ideig küldi. FF2-vel nem volt ilyen gond.

Az asztali gépemen próbálgattam a Win-es FF3b4-et, ott semmi gondom nem volt, sem lassúság, sem fagyás nem fordult elő (illetve utóbbi egyszer), mindezt Vista alatt. Na persze ez nem ténymegállapítás, csupán saját tapasztalat.

Sectumsempra - For Enemies

(#74) WD40


WD40
aktív tag

Marha jó lenne, ha az Ati esetleg valami kis enyhe kísérletet tenne arra, hogy működő drivert készítsen 2600XT-het, meg amúgy is linux alá. Rettenetes sokat szívtam ezzel, már a 7.10-ben is, használhatatlan ezzel a kártyával.
Inkább Fedora 9, ha végre kész lesz :)

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#75) zed01


zed01
őstag

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy hol van a konzol? Abszolút kezdő vagyok a linuxban, most telepítettem az új Ubuntut és vírusirtót telepítenék.

Ezt a leírást találtam:

Először az Avast-ot próbáltam ki, mivel ezt lehetett a legegyszerűbben telepíteni. Programot az Avast honlapjáról lehet letölteni (rpm, deb és forrás változatban). A Home edition ingyenesen használható csak regisztrációra van szükség. Szerencsére a regisztráció első kérdése a nyelv kiválasztás, melyet ha magyarra állítunk, akkor az egész oldal magyarnyelvű lesz! Regisztráció után kapunk egy e-mail-t, melyben megtalálható a regisztrációs kódunk.
A program telepítése egyszerű, két utasítást kell konzolon kiadni:
sudo dpkg -i avast4workstation_1.0.6-2_i386.deb (a program telepítése)
sudo /usr/lib/avast4workstation/share/avast/desktop/install-desktop-entries.sh install (az indító ikon elhelyezése a menűbe)

De hol van a konzol?

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#76) zed01


zed01
őstag

Még valami, milyen tűzfalat ajánlotok erre az operációs rendszerre? (egyébként nagyon tetszik)

És a tűzfalat hogy telepítsem?

[ Szerkesztve ]

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#77) VaniliásRönk válasza WD40 (#74) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

8.4-es Catalystban elvileg majd' minden javítva lett.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#78) Dave™ válasza zed01 (#76) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szia!

Tűzfal ha jól tudom kernel szinten van, külön nem kell telepítened, vírusirtóban sem látok sok fantáziát, mivel a linuxos vírusok száma igen alacsony, s mivel minden lényeges feladathoz sudo kell, gyakorlatilag elhanyagolhatóak a kockázatok. Nem kell parázni, csak használni, szépen, nyugodtan:)

Üdv.

szerk: a konzolt terminál néven keresd, amennyiben ubuntu-ról van szó (gnome) és nem kubunturól (kde). Alkalmazások -> kellékek -> terminál. Kubuntu alatt konzol néven fut, valahol a K menüben:)

[ Szerkesztve ]

(#79) moma válasza VladimirR (#16) üzenetére


moma
őstag

Leesett az állam milyen profin meg van ez csinálva :R

we all deserve a bit of luck.

(#80) zed01 válasza Dave™ (#78) üzenetére


zed01
őstag

Szia és köszi a választ!

De azért én csak feltelepíteném az Avastot. Hogyan kell. Elindítottam a telepítőt, idáig rendben van. Utána hol az a konzol ami elindítja magát az alkalmazást?

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#81) zed01 válasza moma (#79) üzenetére


zed01
őstag

Ugye? Nekem is nagyon tetszik. Ez életem első linuxa, de már szerelmes vagyok belé. :C

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#82) Vladi válasza zed01 (#75) üzenetére


Vladi
nagyúr

Vírusirtó minek? Ha tűzfalszervert építesz wines hálózathoz akkor nem szóltam.
Tűzfalad már van: iptables. Tégy hozzá egy beállító felületet. guarddog, vagy firestarter. Itt egy kis ismertető.

Terminál meg nem indít el semmit. Azt te indítod terminálban. Amúgy meg mélyen van. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#83) moma válasza dajkopali (#58) üzenetére


moma
őstag

és ez is az :K

we all deserve a bit of luck.

(#84) Dave™ válasza zed01 (#80) üzenetére


Dave™
nagyúr

a konzol itt terminál néven fut, gondolom duplakattal telepítetted a .deb filet, ha így van, akkor a terminálba (=konzol) az alsó sort írd be, amit belinkeltél, amint oda is van írva, ezzel helyezed el az indítómenüben a programot. Utána az alkalmazások közül fogod tudni indítani. De ha elfogadsz egy jótanácsot, halál felesleges:)

(#85) Dave™ válasza Vladi (#82) üzenetére


Dave™
nagyúr

Amúgy meg mélyen van

Jajj...:) Gonosz, nagyon gonosz:)

(#86) zed01 válasza Vladi (#82) üzenetére


zed01
őstag

És hogyan indítom el terminálban. Lécci írd le úgy hogy egy hülyegyerek megértse hogyan telepítsem az Avastot... Nekem KELL az a vírusirtó progi.

A Firestarterről hallottam. Hogyan telepítsem? Az angolom nem a legjobb. Lécci, lécci segítst! :R

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#87) vsz válasza Protezis (#71) üzenetére


vsz
tag

t72killer #18-ban megadott linkjéről 800k-val szedtem kb. egy órája, próbáljátok azt.

(#88) Dave™ válasza zed01 (#86) üzenetére


Dave™
nagyúr

de miért... :U Egyébként már le van írva elég értelmesen mit KELL csinálni (2-3 poszttal feljebb), ha mindenáron KELL neked a vírusirtó, ami irtani nem nagyon fog semmit, csak egy plusz futó process lesz, de nem baj... Ha ettől jobban alszol...

(#89) Dave™ válasza vsz (#87) üzenetére


Dave™
nagyúr

torrent is szakított nekem 10 mbittel...

(#90) Vladi válasza zed01 (#86) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akkor: léci, léci olvass az ubuntu csomagkezeléséről. [link]

Ezt írtad korábban:

sudo dpkg -i avast4workstation_1.0.6-2_i386.deb

Ezzel telepíted a helyi csomagot. Persze abban a könyvtárban állva ahol a csomag van.
Ehhez kell a terminál - fedőneve konzol - leírták korábban hogy indítod el.

Meg ez:

sudo /usr/lib/avast4workstation/share/avast/desktop/install-desktop-entries.sh

:W :DDD
Ennyire azért ne legyünk kockák, hogy parancssorból csinálunk desktop ikont. :U
Jobbklikk indítóikon létrehozása stb...
Menüben: rendszer - megjelenés - menürendezés.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#91) doktordrog


doktordrog
aktív tag

Tök jó, hogy a prohardveren megjelent ez a hír. Ebből is látszik, hogy ez a linux éve lesz :)

Azonban ennél is jobb, hogy a 90. hsz-re a papagáj abbahagyta az észosztást :DDD

(#92) VladimirR válasza doktordrog (#91) üzenetére


VladimirR
nagyúr

"Azonban ennél is jobb, hogy a 90. hsz-re a papagáj abbahagyta az észosztást."

no de kerem, hol a segitokeszseg az ujonnan beszervezett aldozat fele?

(#93) zed01


zed01
őstag

Van egy másik problémám. Az a helyzet, hogy van egy csomó wma 9 zeném és nem játsza le az Ubuntu beépített mediaplayere és nem is lehet alapértelmezés szerint codec-et letölteni hozzá. Az ogg-ok, mp3-ak, avik működnek, csak a wma 9 nem működik.

Ezt találtam a neten, állítólag egy profi codec csomag linuxra:

flumotion-0.5.1

Hogyan terlepítsem? Amikor kibontottam egy csomó könyvtár volt benne. Teljesen tanácstalan vagyok. Lécci segítsetek.

A másik kérdésem, hogyan telepítsem a firestartert?

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#94) zed01 válasza Vladi (#90) üzenetére


zed01
őstag

Ha az Avast ikonja megjelenik az Applications/Acessories menüben akkor OK?

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#95) zed01


zed01
őstag

De még jobb lenne ha ajánlanátok valami profi medialejátszót, ez elég karcsún szól.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#96) jerry311


jerry311
nagyúr

Fel lehet könyörögni ezt az izét wubi-val egy 248 MB* RAM-mal rendelkező Celeron 700 masinára?

* 256 MB - 8 MB video RAM, éljenek az integrált vackok.

igen, jól meggondoltam windows alá szeretném tenni...

(#97) VladimirR válasza jerry311 (#96) üzenetére


VladimirR
nagyúr

en oda valami kisebb memoriaigenyu wm-et valasztanek

(#98) Cathfaern válasza zed01 (#95) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem vagy próbálj a hozzáállásodon változtatni, vagy hagyd a linuxot, mert így nem fogsz messzire jutni.

(#99) jerry311 válasza VladimirR (#97) üzenetére


jerry311
nagyúr

Magyarul? :DDD

(#100) VladimirR válasza Cathfaern (#98) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ugy erted, hogy "huje ujjonc, probalgasd vegig a benne levo 500-at, hagyjal minket beken"?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.