Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) attila9988


attila9988
őstag

Azt mondja meg nekem valaki hogy miért szeretik az emberek annyira az ubuntu -t. Egy lebutított debian, amivel legalább annyi gond van mint az uhu -val. Számos jobban felépített distribució létezik, mégis sokan ezt teszik fel, sőt találkoztam olyannal, aki az ubuntu alapján eldüntütte, hogy a idézem: "a linux sz..r". Tehát elég volt neki eygyetlen rendszer, hoygy levonja a következtetést. Az eszébe sem jutott hogy talán rosszat választott....

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#2) cherockee válasza attila9988 (#1) üzenetére


cherockee
aktív tag

Én személy szerint rengeteg magasztalást hallottam róla, mint az egyszerű ember linux-a, úgy tartják számon még a műegyetem infós kolijában is...tapasztalatom meg az lett, hogy sok az apró hiba, egész jó a kompatibilitás, igéretes a project, de valahogy mindig megmaradt a béta hangulat...Tudsz nekem ajánlani további irányokat?

(#3) Cathfaern válasza attila9988 (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Aki nem, vagy csak kicsit ért hozzá, annak a legkönnyebben használható normális linux. (Amúgy nem igazán értem miért írod, hogy butított :U) Szóval ha valaki ubuntu alapján azt mondta hogy a linux ilyen vagy olyan, az egy debian alapján 100x inkább azt mondta volna :)

(#4) FTeR


FTeR
addikt

az miért jó, h gyárilag raknak a véglegesbe beta sw-t (fx3)?

(#5) tothl


tothl
addikt

Szerintem nem rossz az Ubuntu egyáltalán, bár én magam Sabayon -párti vagyok... :)

(#6) t72killer válasza attila9988 (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Aki 1 disztró alapján eldönti, hogy a linux sz@r, az maradjon a vistánál, és váljék egészségére.

SzVSz aki linuxozni szeretne (és nem elégszik meg az első disztróval, amit lát), annak alapkövetelmény, hogy nézzen körül egy kicsit a nagyvilágban. A neten csomó leírás, fórum, bemutató, tesz létezik, még személyreszabott disztró-választó is van, preferenciák szerint.

Nekem azonkívül, h vmi HW-es gondja volt az öreg notimmal, azonkívül tetszik az ubu. Főleg, mert könnyen használható, nagyon sokmindenhez van GUI (fontos a kezdő usernek).

Tény, h pár versenytársában több volt a biztonsági elem (pl fedorában SELinux - de ez a 8.04-es ububan benne lesz, tűzfallal együtt) de ennek ellenére a CanSecWest-en mégsem tudták feltörni a csupasz 7.10es ubuntut (ellentétben a 2percig élő MacLeopárddal és 1napig élő vistával).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7) t72killer válasza FTeR (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

a FF-hoz való ragaszkodás nekem (+valszleg sok más linuxosnak) se tetszik, miért nem használják pl a gyorsabb-megbízhatóbb epiphany-t vagy operát :F ?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#8) attila9988 válasza attila9988 (#1) üzenetére


attila9988
őstag

Nos, én személy szerint szinte minden disztribúciót kipróbálok, ám a mai napig kettő olyan van, amit rendszeresen használok is. Az egyik a debian. Azt azért szeretem nagyon, mert bár soha nem a legújabb megoldások szerepelnek benne, de mindaz ami belekerül, gondos tesztelés után lesz csak része a csomagnak. Idegesítő hibákkal nem szoktam találkozni, legfeljebb a "túlságosan új" eszközök támogatásával lehet gond. Ezen kívül remek dolog, hogy a debian -t gyakorlatilag már a telepítés szintjén is tökéletesen testre lehet szabni. Mindent kiválaszthatsz, mindent beállíthatsz, és nem dünti el helyetted hogy mire is van szükséged. Persze a többi linux -ba is felkínálják a csomagkezelőt, ám ez mégsem ugyanaz. Átgondoltabban máködnek a dolgok. Ha egyszerűen akarnám megfogalmazni, itt nem azt kell megmondanod neki hogy mit nem akarsz felrakni abból amit kitaláltak neked, hanem azt hogy mit szeretnél még az alaprendszer mellé. Ez a szemléletmód pedig sokkal kényelmesebb, és ha kicsit megismeri az ember a linux -ot, hasznosabbnak, sőt egyszerűbbnek is hat.
Ráadásul nagyon jó parancssori eszközöket is kínál a rendszer, amikkel x nélkül sem kényelmetlenebb semmivel a konfigurálás, vagy a csomagkezelés.

Az ubuntu -hoz hasonló kacatok csak beválogatják a még béta állapotban lévő csomagokat, (hogy a legújabb legyen minden) majd egy egyszerűsített "majd én megmondom hogy mi kell neked" elv alapján összeállítanak egy telepítőt. Túlságosan bedrótozottnak hatnak ezek a rendszerek. Debian után határozottan kényelmetlenek.

A másik nagy kedvencem a mandriva. Ők megtalálták a középutat a felhasználóbarát kialakítás, és a használhatóság között. Abszolute nem kényelmetlen, remek beállító eszközöket is kínál, bár a parancssoros megoldásai (a mindenhol megtalálhatóakon túl persze) elmaradnak a debian -tól. A redhat -nál kézreállóbb darab, a suse -t meg mindíg is útáltam, mert sok gondot okozott nekem a yast, illetve lassúnak is találtam az üsszes verzióját. Most kedvem többet írni...:)

Egyébként életem első linux -a is a mandrake volt. Akkor megkedveltem, és a többit próbálgatva valahogy mindíg ez került vissza a gépre. A debian az ami még jól megfért idővel mellette.....

Tehát "mandriva powerpack" a csomag neve amit keresel.....:)

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#9) attila9988 válasza FTeR (#4) üzenetére


attila9988
őstag

az miért jó, h gyárilag raknak a véglegesbe beta sw-t (fx3)?

Ennyire figyelnek ők a megbízhatóságra. Készítők álltal is betának minősített programot beépítenek, és alapértelmezésben azt állítják be.... Okos gondolat...:)

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#10) Vladi válasza FTeR (#4) üzenetére


Vladi
nagyúr

x

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11) VladimirR válasza Vladi (#10) üzenetére


VladimirR
nagyúr

koszonjuk a szagerto valaszt ;p

(#12) t72killer válasza attila9988 (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Erre van az alternate install: ha akarod, akkor csak a pucér rendszert teszed fel GUI és mindenféle extra nélkül, utána szépen felépíted azokból a csomagokból, (és verziókból) amit te akarsz.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13) spirit007


spirit007
senior tag

Na akkor biztos izzani fog a szeró ... sok divatlinuxos ugye ;]
Miért szeretik az ubit ?
Mert jó !

(#14) Thrawn válasza t72killer (#6) üzenetére


Thrawn
félisten

Köszi, jó ez a link!

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#15) t72killer válasza spirit007 (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Éppen erre való a torrentes letöltés: ilyenkor rengeteg a seed:))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16) VladimirR válasza Thrawn (#14) üzenetére


VladimirR
nagyúr

itt egy hasonlo is (nekem jobban is tetszik)

(#17) Cathfaern válasza attila9988 (#8) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Ha egyszerűen akarnám megfogalmazni, itt nem azt kell megmondanod neki hogy mit nem akarsz felrakni abból amit kitaláltak neked, hanem azt hogy mit szeretnél még az alaprendszer mellé. Ez a szemléletmód pedig sokkal kényelmesebb, és ha kicsit megismeri az ember a linux -ot, hasznosabbnak, sőt egyszerűbbnek is hat."
Tegyük fel, hogy autót akarsz venni. Beszél a szalonba. Ott első kérdésük, hogy milyen motort szeretnél? Ezt még valszeg meg tudod mondani, hogy mondjuk benzines 1,6-ost. Ekkor elédtolnak 3 1,6-os benzines motort, hogy válaszd ki melyiket szeretnéd. Itt más jó eséllyel bajban vagy, nem nagyon tudod mi a különbség. Miközben gondolkodsz, mutatják, hogy ha ezzel megvan, mehetsz a váltókhoz, amiből kb. 100 fajta közül választhatsz, utána a fékekhez, abból is van vagy 50 féle legalább. Jó eséllyel itt fordulsz ki a boltból és maradsz az eddigi biciklidnél, vagy átmész a szemközti szalonba, ahol miután bemész mutatnak 3 kész autót, egyszerűen érthető specifikációkkal, mint metál fényezés, sötétített üveg, ABS-es fék, stb. Aztán persze mikor már évek óta használod az autót, s szeretnél újabbat, akkor már jó eséllyel tudod, hogy melyik fék, váltó és motor között mi a különbség, ezért szivesebben válogatnád te össze. De még akkor is könnyen előfordulhat, hogy az általad összerakott autó fele olyan gyorsan fog menni, és sokkal kevésbé lesz biztonságos, mint az eddig használt, gyár által összerakott autód...

"Ráadásul nagyon jó parancssori eszközöket is kínál a rendszer, amikkel x nélkül sem kényelmetlenebb semmivel a konfigurálás, vagy a csomagkezelés."
Mivel ubuntu debian és .deb alapú, ezért ami létezik debian alá, az létezik ubuntu alá is, tehát ezek az eszközök ott is megtalálhatók (felrakhatók).

Nekem amúgy Debiannal az volt a bajom, hogy a stabil változatban sokszor nagyon régi csomagok voltak bent, amikból sok (számomra) fontos funkció hiányzott. S debian alatt a nem stabil verzió pedig tényleg instabilnak bizonyult.

(#18) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Innen már tölthető a végleges (hivatalos hely, Uni Kaiserslauten, az európai repólistán második:)) nem mellesleg a focicsapatuk se rossz:DDD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#19) FTeR válasza t72killer (#12) üzenetére


FTeR
addikt

sztem ez egy teljesen más problémakör. nem arról van szó, h adott user esetleg nem szereti az fx-et vagy bármi más 3rd party-t, hanem egy olyan sw-t ajánlanak használatra, ami még a fejlesztő szerint is teszt fázisban van és nem ajánlják produktív környezetbe.

arról van szó, h adott user nincs tudatában a beta szoftverek veszélyeivel.

(#20) kozmate válasza t72killer (#18) üzenetére


kozmate
tag

Hivatalos torrent:
[link] desktop amd64.iso
[link] desktop i386.iso

[ Szerkesztve ]

(#21) Cathfaern válasza FTeR (#19) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azért gyanítom az Ubuntu van akkora disztrib, hogy kapcsolatban áll a FF fejlesztőivel, s csak megbeszélték a dolgot mielőtt berakták volna a végleges distribbe. Amúgy én 3-as béta óta próbálom az FF-et, már akkor sem találkoztam benne semmi buggal (igaz ext-eket nem nagyon raktam fel, de párat azért igen, azok mentek is).

(#22) FTeR válasza Cathfaern (#21) üzenetére


FTeR
addikt

én inkább biztonsági hibákra gondoltam, nem feltétlen működésire.
ezzel azt tudnám szembe állítani, h akkor ne beta3-nak hivják, hanem "RTM"-nek (vagy stabel-nek ha az jobban tetszik).

(#23) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok én mindig szeretem ha nem cd hanem dvd kiadás van meg :).Esetleg tudna valaki egy linket adni honnan tölthetném a dvd kiadást.Köszi

(#24) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

A hozzaszolasokra reagalva:

-Miert nem inkabb debian:

Az ubuntu egy feltuningolt debian desktopra optimalizalva, nem egy lebutitott deb rendszer. Minden parancssoros cucc ugyanugy megtalalhato benne mint a debianban, ha server modban telepited ugyanugy bekonfigolhatsz mindent, ellenben sima installnal egy mezei felhasznalo kap egy kesz mukodokepes, felhasznalobarat rendszert (automount-al, mindenfele usereket szolgalo servicekkel - amit akat ki is kapcsolhatsz, egesz rendszert testreszabhatod ugyanugy). Szoval ubuntu ugyanugy hackelheto, mint a Debian.

A stabilitas meg ugyanugy garantalt...bugfix es security updatek LTS miatt sokaig fognak csorogni a rendszerhez.

-Miert beta Firefox:

Szinte minden netes review alapjan a beta ff3 stabilabbnak bizonyult a 2-esnel. Ezert kerult bele. Termeszetesen a security updatekkel minden ff megjelenes napjan mar elerheto az uj verzio frissiteskor, tehat ha kijon a vegleges, elbol frissit ra a rendszer. Egyebkent meg ugyanugy elerheto a ff2 a repokbol, hogyha te azt szeretned hasznalni.

-Miert valaszd az ubuntut:

* Mert ez az egyik legnepszerubb disztro, ami azt jelenti hogy sokkal tobben bugreportolnak, mint masoknal, igy valoszinuleg stabilabb, Illetve csomo program (ami nincs benne repoban, vagy ujabb verzio) a honlapjan kinal hozza letoltheto deb csomagot. Kereskedelmi programok is szinte mind tamogatjak.

* Sok GNOME fejleszto Ubuntu fejleszto is, igy garantalt hogy profibb az integracio.

* Sok debian fejleszto dolgozik az ubuntuban, igy sokszor kerulnek stabilnak nevezett programokhoz hibajavito patchek debianbol, vagy az adott program fejlesztoi verzioibol, hogy meg stabilabbak legyenek, ez mas disztroknal nem feltetlenul tortenik meg.

Nekem az a tapasztalatom, hogy ami Ubuntuban nem mukodik, az mas disztoban sem megy (program bugok, nem tamogatott hardware-ek). Viszont forditva iranyban mar sok peldaval talalkoztam:)

A Wubli installer integralasa meg szinten nagyon nagy otlet. Szinte minimalis filekezelesi lassulassal egyszeruen telepitheto a cucc win melle, windowsos particiora fileba, igy kockazat nelkul barmilyen Windowsos user kiprobalhatja. (Es ugye igy a rendszer nativan fut, nem ugy mint Vmware-ben vagy VirtualBox-ban.)

[ Szerkesztve ]

(#25) spirit007 válasza qwertly (#23) üzenetére


spirit007
senior tag

:F :F :F
Az ubi 1 CD-s .
Tehát kb. akkor lesz dvd-s ha az iso-t ráírod 7X ... ;)

(#26) Lortech válasza qwertly (#23) üzenetére


Lortech
addikt

Én innen szoktam húzni: [link]

Thank you to god for making me an atheist

(#27) VladimirR válasza spirit007 (#25) üzenetére


VladimirR
nagyúr

mondjuk ugy, hogy az ubi legelterjedtebb telepitoje 1 cd, de van meg rengeteg csomag, amit bel;e lehet pakolni, hogy megtoltson egy egesz dvd-t (a gentoo-nak van pl 50 megas telepitoje is, de dvd-kent is letoltheto - akkor ratettek az 50 megas iso-t 90-szer?)

(#28) sh4d0w válasza spirit007 (#25) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Van DVD-s kiadás, csak azt nem tudom, hogy azon még extra csomagok vannak, vagy a hivatalos K-/X-/Ed- Ubuntu verziók...

https://www.coreinfinity.tech

(#29) spirit007 válasza VladimirR (#27) üzenetére


spirit007
senior tag

Nem . Annál felraktak még 4 GB egyéb csomagot ...ami úgyis elavult , mert az első NET csatlakozásnál 90%-ban frissülni fognak :DDD
Az ubi-nál ugyan ez lehet a helyzet ...
Tehát elég a hivatalos 1cd-s verzió ;)

(#30) VladimirR válasza spirit007 (#29) üzenetére


VladimirR
nagyúr

egyreszt nem mindenki verziomanias, masfelol pedig nem mindenbol jelenik meg hetente uj verzio
ilyen alapon buguntubol is eleg lenne egy netinstall (persze nincs, mert minek az), mer' a tobbi ugyis lejon netrol

[ Szerkesztve ]

(#31) sh4d0w válasza VladimirR (#30) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ubuntu továbbra sem azoknak készül, akik netinstall-lal fel tudják rakni az OS-t... sanszosan emiatt nincs hivatalosan ilyen eszköz, de a Barátod megmondja, hogy lehet megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#32) VladimirR válasza sh4d0w (#31) üzenetére


VladimirR
nagyúr

"Ubuntu továbbra sem azoknak készül, akik netinstall-lal fel tudják rakni az OS-t..."
miert ne hasznalhatna olyasvalaki is ubuntu-t, aki kepes feltenni azt netinstall-bol?
es igen, gugli biztos megmondja, nem errol beszeltem, hanem hogy gugli nelkul, plusz raforditas nelkul nincs

(#33) Vladi válasza VladimirR (#32) üzenetére


Vladi
nagyúr

Van debijányos. Nem elég?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#34) VladimirR válasza Vladi (#33) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem

(#35) FTeR válasza Cathfaern (#21) üzenetére


FTeR
addikt

érdekes dolog ez az eszme, gyökerek vs piaci helyzet. fx a felhasználók egy harmadához jut el, míg ubuntu piaci részesedése az 1 és 0 között inkább a nullához van közelebb.
az fx felhasználók 98%-a nem a linuxról jön...
vajon mi a prioritás náluk?

(#36) attila9988 válasza n0_gAboR (#24) üzenetére


attila9988
őstag

Az ubuntu egy feltuningolt debian desktopra optimalizalva, nem egy lebutitott deb rendszer.

Nézőpont kérdése. Én úgy gondolom hogy az alapból felkínált kevesebb lehetőség inkább butítás mint tuning. De te tudod.

Minden parancssoros cucc ugyanugy megtalalhato benne mint a debianban

Ez így nem teljesen igaz, mivel a telepítő lemez nem tartalmazza őket, illetve nem ezek használatához van beállítva a rendszer. Ubuntu -nak még azt sem mondhatom telepítésnél, hogy ne indítsa el az x -et, azt is utólagos matatással lehet csak beállítani. Biztosan ez is a tuning része..:)

A stabilitas meg ugyanugy garantalt..

Éppen ellenkezőleg. A cikk is bizonyítja, hogy beta állapotú programokat is felhasználnak a naprakészség jegyében, ami nem éppen garancia a stabil működésre.

Szinte minden netes review alapjan a beta ff3 stabilabbnak bizonyult a 2-esnel

Nem ez a lényeg. A program beta. Érted? BETA. Márpedig ez azt jelenti, hogy a fejlesztők még nem merik véglegesnek nevezni. Debian -ba soha nem kerülhetne be, főleg nem alapértelmezettként egy ilyen program.

Mert ez az egyik legnepszerubb disztro

Ez a fajta gondolkodás nem tesz jót senkinek. Ami népszerű, nem feltétlenül jó is, legalábbis semmi nem garantálja, hogy nem létezik jobb választás.

sokkal tobben bugreportolnak, mint masoknal

Mivel az ubuntu -t jellemzően inkább kezdők használják nagyobb számban, (mert ugye "népszerű" ezért biztos jó alapon.:) ) akik nem nagyon szoktak visszajelzéseket küldeni, a Debian -t pedig inkább a tapasztaltabb felhasználók, illetve vállalati servereket is üzemeltető rendszergazdák, akik ugye jelzik ha valami baj van, nem hinném hogy számottevően több információval látnák el az ubuntu -t fejlesztő csapatot. De még ha úgy is lenne sem garancia semmire.. Ezen nem lehet lemérni egy rendszer minőségi mutatóit.

Sok GNOME fejleszto Ubuntu fejleszto is, igy garantalt

És? Ez miért fontos?

Nekem az a tapasztalatom, hogy ami Ubuntuban nem mukodik, az mas disztoban sem

Neked ez, nekem nem. Ez megint nem jelent semmit..

A Wubli installer integralasa meg szinten nagyon nagy otlet

Ebben az egyben legalább egyetértünk..:)

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#37) qwertly válasza Lortech (#26) üzenetére


qwertly
addikt

Szia,köszi a linked :) de majd késöbb leszedem mert most nem tudok csatlakozni.

(#38) Protezis


Protezis
őstag

... mintha Vista topikot olvasnek...

(#39) n0_gAboR válasza attila9988 (#36) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Latom nem nagyon sikerult felfogni amit irtam. Az Ubuntu repo a Debianbol van mergelve, meg a patcheket is atemelik fejlesztes soran, sot csomo kozos fejleszto van.

Az hogy van egy desktop usereknek keszitett desktop telepito liveCD (es ott tenyleg utolag LEHET modositani mindent), attol meg van server verzio is ami konzolos telepitovel erkezik. Ott is be lehet mindent allitani. Az nem szempont hogy telepites elott vagy telepites utan lehet vmit beallitani (legalabbis epeszu embereknel).

Beta FF-rol meg annyi, hogy felteszed a 2-eset, es leszeded a 3asat es kesz. (nalam is igy van 1-2 extension miatt). Egyebkent ha lesz final elbol jon update.

Nem ez a lényeg. A program beta. Érted? BETA.

Erre meg annyit hogy a GMail meg mindig BETA, es sztem jo par "final" verzios cuccnal stabilabban mukodik. Relativ hogy mit irnak oda a programozok. Foleg linuxos cuccoknal nem jelent eletbiztositast ha valami 'stable'-nek van jelolve.

Az meg hogy Debianba meg Ubuntuba ki mennyit bugreportol az majdnemhogy tokmind1, mivel Ubuntu debianon alapszik, szinte minden patchet atvesznek tole. Igy Debian vs Ubuntu osszehasonliatasnak nincs ertelme. Ubuntu ossze van szerkesztve desktop rendszernek, de ha allitgatni akarsz 100%-ig megtalalsz mindent ami a debianban van.
(presze Debian Stable-nel sokkal ujabb csomagokkal)

(#40) FTeR válasza n0_gAboR (#39) üzenetére


FTeR
addikt

"GMail meg mindig BETA"

és nem is normális dolog. utálom az örök beta appokat.

"Beta FF-rol meg annyi, hogy felteszed a 2-eset"

nem a dolog praktikusságáról vagy nehézségeiről van szó. az a lényeg, h végleges stable címkével kiadnak olyat, amiben beta komponensek vannak. teljesen irreveláns, h ezt utólag hogyan lehet korrigálni, ha akarod.
a normális az lenne, h felrakja a 2.0-át és ha akarod lecseréled beta3-ra és nem fordítva.

[ Szerkesztve ]

(#41) tothl


tothl
addikt

Nem akarok belerondítani, de szerintem kicsit fölfújjátok ezt a Béta-Végleges dolgot.

(#42) VladimirR válasza n0_gAboR (#39) üzenetére


VladimirR
nagyúr

"Erre meg annyit hogy a GMail meg mindig BETA, es sztem jo par "final" verzios cuccnal stabilabban mukodik."
ne keverd a dolgokat, gmail eseteben ez inkabb egy webkettes trend, mondhatni divat mindenre odabiggyeszteni a beta szocskat, mig egy szoftver eseteben ez korantsem igy van, ott tenyleges jelentessel bir

"Foleg linuxos cuccoknal nem jelent eletbiztositast ha valami 'stable'-nek van jelolve."
ezt ugye magad sem gondolod komolyan, hogy igy jo?

arrol meg, hogy az ubiban miiiiinden benne van, ami a debianban is, egy tortenet jut eszembe, ahol havernak nemi problemaja tamadt a firefox-szal, s nem volt benne biztos, az-e a ludas, vagy az internetelerese
mondtam neki tegyen fel egy lynx-et: nincs
akkor egy links-et: nincs
akkor egy w3m-et: nincs
akkor mid van?

tenyleg: neked mid van?
nekem ezek:

apt-get install www-browser
Reading package lists... Done
Building dependency tree... Done
Package www-browser is a virtual package provided by:
iceweasel 2.0.0.14-0etch1
iceape-browser 1.0.13~pre080323b-0etch1
xemacs21-nomule 21.4.19-2
xemacs21-mule-canna-wnn 21.4.19-2
xemacs21-mule 21.4.19-2
xemacs21-gnome-nomule 21.4.19-2
xemacs21-gnome-mule-canna-wnn 21.4.19-2
xemacs21-gnome-mule 21.4.19-2
w3mmee 0.3.p24.20-3
w3m 0.5.1-5.1
w3-el-e21 4.0pre.2001.10.27.nodocs-4
netrik 1.15.3-1.1
lynx-cur 2.8.7dev4-1
lynx 2.8.5-2sarge2.2
links2 2.1pre26-4
links 0.99+1.00pre12-1.1
konqueror 4:3.5.5a.dfsg.1-6etch2
kazehakase 0.4.2-1
galeon 2.0.2-4
epiphany-browser 2.14.3-7
elvis-console 2.2.0-8
elvis 2.2.0-8
elinks-lite 0.11.1-1.2etch1
elinks 0.11.1-1.2etch1
dillo 0.8.5-4.1
chimera2 2.0a19-5
You should explicitly select one to install.

(#43) attila9988 válasza n0_gAboR (#39) üzenetére


attila9988
őstag

Az Ubuntu repo a Debianbol van mergelve, meg a patcheket is atemelik fejlesztes soran, sot csomo kozos fejleszto van.

Nem is erről volt szó.

tenyleg utolag LEHET modositani mindent

Itt egy probléma, én is leírtam. Akkor miért vitatkozunk rajta?

Ott is be lehet mindent allitani

Látom a szövegértés nem az erősséged. Minden linux -on be lehet állítani mindent, és ha elolvasod az előzményeket, láthatod hogy nem is állítottam az ellenkezőjét. Egyszerően nem is arra válaszolsz amit írok.

Beta FF-rol meg annyi, hogy felteszed a 2-eset, es leszeded a 3asat

ÓÓ Az előbb még azt bizonygattad hogyezt csak feldobja a felhasználó és megy ugye?
Ehhez viszont már buherálnia kell, és UTÓLAG ahogy mondtam. Ráadásul azzal hogy le tudja valaki cserélni a böngészőt, nem mentesítetted a céget a felelőség alól, hogy félkész programokat használnak alapértelmezésben...

GMail meg mindig BETA, es sztem jo par "final" verzios cuccnal stabilabban mukodik

Nem ez a lényeg, és már korábban is megpróbáltam leírni hogy miért nem, de úgy tűnik nem érted.

allitani. Az nem szempont hogy telepites elott vagy telepites utan lehet vmit beallitani

Már hogyne volna szempont. Ha nekem nem kell kigyomlálnom a vackokat egy kész installból, hanem magam állíthatom össze azt, akkor jóval hamarabb végzek, és jobban át is látom mi került fel, és mi nem.

ki mennyit bugreportol az majdnemhogy tokmind1

Te hoztad fel a témát, szerintem is felesleges téma, de reagálnom kellett a felvetésre.

Debian vs Ubuntu osszehasonliatasnak nincs ertelme

Vannak szempontok amik alapján nincs.

Ubuntu ossze van szerkesztve desktop rendszernek, de ha allitgatni akarsz 100%-ig megtalalsz mindent ami a debianban van.
(presze Debian Stable-nel sokkal ujabb csomagokkal)

Az újabb csomagokról megintcsak volt már szó, nem tudom hányszor kellene leírnom ugyanazt, hogy értsd.....
Lehet hogy megtalálok mindent, de hogy miért jobb ez úgy, azt már leírtam.

Minek a butítás, ha az eredetit is használhatja az ember?

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#44) A6ON


A6ON
csendes tag

Állítólag A Microsoft mindent a Linuxtól másolt át :(((

Processzor tuning, Bios frissítés? ''Csak saját felelősségre'' AMD 5200+ brisbane

(#45) VladimirR válasza A6ON (#44) üzenetére


VladimirR
nagyúr

koszonjuk, hogy ezt megosztottad velunk
de tenyleg

(#46) MichaelSD válasza tothl (#41) üzenetére


MichaelSD
őstag

Kicsit nagyon. :)

Linux mindig is így működött és így is fog működni. Ez "distributed development" hátránya.

Az OS szoftvereknél gyakran tesznek bele a disztribúciókba béta szoftvert. Ezt a Disztrib összeállítója dönti el, hogy jó vagy nem.

A6ON: ne kezdjük megint... :((( 17 napos felhasználóként már produkálód magad rendesen.

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#47) FTeR válasza attila9988 (#43) üzenetére


FTeR
addikt

én azért nem mosnám teljesen össze az egyszerűsítettet a butítottal. a "letisztul" felépítés sokkal kevesebb szakértelmet/tapasztalatot kíván így sokkal szélesebb körhöz juthat el. a felhasználók többségét elriasztja a sok konfig opció, mert nem látják át (és nem is akarják átlátni).
tudod, next -> next -> finish :)

(#48) FTeR válasza A6ON (#44) üzenetére


FTeR
addikt

(lelkes újonc)

szó szerint :D

(#49) MichaelSD válasza FTeR (#48) üzenetére


MichaelSD
őstag

:DD

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#50) FTeR válasza tothl (#41) üzenetére


FTeR
addikt

ha úgy jobban tetszik, alkalmazás fejlesztési alap elvről van szó.

ha kijön a végleges, akkor az fx2 úgyis szól, teljesen fölösleges a juzert kitenni az extra kockázatnak.

a dolog egyébként is felveti azt a kérdést, h vajon milyen kevésbé szembetűnő komponensekből van még félkész változat benne.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.