Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Seangaijin


Seangaijin
senior tag

Nem lenne baj ezzel a telefonnal ha nem lenne ennyire drága. Jó 70k-val drágább mint a z5 és hardverben nem sokkal van benne több ami megéri a felárat.

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#2) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

nem bírtam végignézni a videót, bocsi :(

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#3) f(x)=exp(x) válasza Seangaijin (#1) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Kicsit olyan ez, mint a Z3+. Egy két újítás és +80 ezer,

(#4) Jeanne d'Arc

Nem lenne rossz készülék, ha kijelzőn csinosítgatnának, mert nekem meg mindig fakó.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#5) Dilikutya válasza Seangaijin (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Konkrétan a 4K kijelző, ami újdonság.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#6) Wanderlust


Wanderlust
tag

Már sokadik alkalommal látom, hogy a lapcsaládon belül két helyen is tesztelnek egy készüléket. Mobilarénán írnak egy tisztességes, minőségi tesztet egy készülékről és pár hónapra rá itt is felbukkan egy kevésbé jól sikerült, rövid teszt erejéig (nem a mostani teszt minőségére célzok, egész rendben van az előzőekhez képest). Kíváncsi vagyok miért kell még egy teszt arról amiről már egyszer született egy.

(#7) Dilikutya válasza Wanderlust (#6) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez Logout cikk, ide nem a lapcsalád szerkesztői teszik ki a nagy cikkeket, hanem a felhasználók.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8) 4264adam


4264adam
veterán

5.5"-ra milyen létszükséglet van a 4K-nak? Egy zsebbe való teleppel ellátva (telefon). Vagy ez csak azért készült, hogy elmondhassák, hogy ők az elsők?

(#9) Dilikutya válasza 4264adam (#8) üzenetére


Dilikutya
félisten

Lényegében igen. Egyetlen esetben tudom elképzelni, hogy van haszna értelme: VR. Kipróbáltam már én is a saját telefonommal, és bár 4 colon a 480*800 tökéletes, legfeljebb még a következő felbontásnak lenne értelme, a VR teljesen használhatatlan ekkora felbontáson. Persze ez cardboard-ra vonatkozik, ami önmagában inkább érdekesség, mint hasznos dolog egyelőre, kevés az épkézláb VR tartalom a Google Play-en. De tény, hogy oda kell a nagy felbontás, hogy mindkét szem minél élesebb képet kapjon közelről. Viszont a mobilos, cardboard-os VR-t alapból nem tartom sokra, kevés hozzá a hardver.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10) Seangaijin válasza Dilikutya (#5) üzenetére


Seangaijin
senior tag

Ezzel tisztában vagyok a bejelentésük óta, de a lényeg az, hogy a Premium még mindig durván feláras a sima Z5-tel szemben, holott a kijelzőn kívül nem tud többet. Én arra gondoltam, hogy lesz köztük max 20k különbség, de ez még így x hónappal megjelenés után is sok 20k különbség. :K

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#11) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Ez már nézhetőbb volt :)

Maga a készülék meg eléggé semmis, próbálkozásnak jó, viszont másnak nem.

Finn the human

(#12) Dilikutya válasza Seangaijin (#10) üzenetére


Dilikutya
félisten

Miért, a csak belső tárban eltérő modellek között reális szokott lenni az árkülönbség? :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13) d@vee válasza Wanderlust (#6) üzenetére


d@vee
őstag

"Már sokadik alkalommal látom, hogy a lapcsaládon belül két helyen is tesztelnek egy készüléket. Mobilarénán írnak egy tisztességes, minőségi tesztet egy készülékről és pár hónapra rá itt is felbukkan egy" rosszul sikerült, rövid teszt erejéig
Egyetértek abszolút. Nemrég még S6-ról is írtak ide...mikor kb. minden második tech oldalon találni tesztet róla, mert nem ritka és névtelen készülék. Felesleges...Maximum, a VR-ben nyújtott teljesítménye érne meg külön szót, mint azt írták :)
Oké, elismerem, a mostani teszt jobb volt mint az utóbbiak(azok borzadványok, nem szépítek), de még így is rengeteg helyen vérzik. Írásban inkább pls, mert abban jobb lenne tuti.
A telefonhoz meg nekem tetszik ez az elől-hátul üveg, csak a hátrányai miatt nem biztos, hogy bevállalnám.

Ja

(#14) schawo


schawo
titán

Egy jó tanácsot, jó lenne, ha megfogadnál. Kérlek artikulálj, mert ezt a nagyon rossz hallgatni. Ha pedig esetleg azért hiányoznak a magánhangzók a szavak végéről, elejéről, mert rosszul sikerült a sűrítő vágás, akkor plz figyeljetek oda arra is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15) matyikusz133 válasza schawo (#14) üzenetére


matyikusz133
tag

Semmi ertelmet nem latom egy telefonban a 4K kijelzonek.Fel se fogja az ember szeme mar a kulonbseget..

[ Szerkesztve ]

(#16) d@vee válasza schawo (#14) üzenetére


d@vee
őstag

Eddig mindegyik vidijük alá írtam, ugyanezt kb. semmi hatása, kaksizznak valszeg a visszajelzésre :W

Ja

(#17) Wanderlust válasza d@vee (#13) üzenetére


Wanderlust
tag

Thank you

[ Szerkesztve ]

(#18) amisis válasza schawo (#14) üzenetére


amisis
aktív tag

Köszi az észrevételt, a sűrítő vágásra odafigyeltünk de valószínűleg a rendelés nem volt okés, utána járok mindenképpen. :)

d@vee: Köszönjük a folyamatos észrevételeid, próbálunk javítani rajta amennyire a technika engedi nekünk. :)

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 8 Plus

(#19) Syl válasza schawo (#14) üzenetére


Syl
nagyúr

A "profi" Mobilarena TV-hez képest (ahol gyakran nem lehet érteni mit mondanak, a kamera fókuszról meg csak a legendákban olvastak) ez a videó igazán jó volt! :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#20) schawo válasza Syl (#19) üzenetére


schawo
titán

Ez egy vágott anyag, az pedig élő műsor. Ne keverjük. Nem mondom, hogy az jó, sőt, de itt csak odafigyelés kérdése a minőség, ott ezer dolog+véletlen alakítja.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21) Syl válasza schawo (#20) üzenetére


Syl
nagyúr

Nagyon igaz, de egy élő adásban sem nehéz megtalálni a kamera szoftverében a fix fókuszt vagy olyan embert odaültetni aki érthetően artikulál, nem selypít, nem raccsol stb. Ez utóbbiban van némi tapasztalatom, ugyanis évekig vezettem (élő) rádióműsort.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#22) schawo válasza Syl (#21) üzenetére


schawo
titán

Az artikuláció itt is nagyon távol van a tökéletestől.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23) juhasz22


juhasz22
aktív tag

Sponsor alert ;]

 iPhone SE (2020) --- Nintendo Switch™ OLED --- Sony PlayStation™ 4 Slim 500GB --- 55" LG C1 OLED

(#24) schawo válasza juhasz22 (#23) üzenetére


schawo
titán

Kiírták, nem titkolták.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25) Syl válasza schawo (#22) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezt nem vitatom. Bár engem inkább az egymásba érő mondatok zavarnak.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#26) schawo válasza Syl (#25) üzenetére


schawo
titán

Az is. Túlvágták, ráadásul jópár mássalhangzó is áldozatul esett. No mindegy, kitárgyalva, legközelebb jobb lesz. Talán.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27) Jakuu


Jakuu
őstag

Akkora hulyeseg egy 5.5"-os mobilba egy 4k-s kijelzo.
Meg a 1920-as felbontast is soknak tartom, csak eszi az aksit mikozben ugy is kifolyik az user szeme ilyen kis kijelzonmeretnel.

(#28) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Ezzel már falazni lehetne ;] :B :R

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#29) erahurka válasza Jakuu (#27) üzenetére


erahurka
félisten

Én nem nagyon nézegettem ekkora kijelzőn 720p-t, de szerintem a Full HD azért kell. Már csak azért is, mert a YouTube app max. a telefon felbontásában tud videót lejátszani, az pedig elég alpári 1080p alatt.

(#22) schawo: Nem olyan egyszerű ezen változtatni azért, én 1 óra alatt sem tudtam tavaly javítani az előadásmódomon. Igaz, hogy nem is tettem közzé a próbálkozásom.

(#23) juhasz22: Hallod, ha ez a minőség megér a Sonynak / Huaweinek kölcsönadni egy-egy telefont, én is csinálok egy YouTube csatornát :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30) amisis válasza erahurka (#29) üzenetére


amisis
aktív tag

Csak hajrá :R

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 8 Plus

(#31) Carlas


Carlas
senior tag

A szépsége az a !k kijelzőnek ebben a telefonban, hogy felskálázza a menüket stb, azt nem 4k. Így kb semmi értelme sincs. Maga a rendszer ami alatta van is főleg 720p és 1080p textúrákat használ ez skálázza fel (rengeteg helyen leírják). A Sony azért döntött így mert nem bírná a hardver meg stb stb. Szóval van 4k kijelző csak semmit se ér kivéve ha támogatja valami játék, vagy videó. :C :C :C

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#32) schawo válasza Carlas (#31) üzenetére


schawo
titán

Csak a videolejátszó és a beépített képnézegető 4K, minden más FullHD.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#33) Carlas


Carlas
senior tag

Jah a videó jó lett, más is jöhet. :R :R

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#34) Carlas válasza schawo (#32) üzenetére


Carlas
senior tag

Igen ezért is semmi értelme. Inkább csak egy " nah beleraktuk, de minek". Ettől még jó teló bár inkább egy 1080p-s telót vennék, a pixeleket ott sem lehet látni, persze nem ótvar 1080p- kijelzőnél.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#35) DoxaM


DoxaM
aktív tag

4k kiejlzőt baromságnk tartom. ellenben, képstabi még mindig nincs benne? inkább gyúrnának arra...4k videó plusz stabi elég jól jönne :)

(#36) Carlas válasza DoxaM (#35) üzenetére


Carlas
senior tag

Az a baj hogy a mobil 4k videónak köze sincs egy rendes 4k videóhoz amit rendes 4k kamerával vettek fel. De még csak egy jobb fullhdhoz sem csak tökéletes fénynél.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#37) Szabcsizz


Szabcsizz
őstag

Na srácok,erre a videóra már mondható az,hogy jól sikerült.Így tovább! :))

Viszont a telefon,maximum egy 130-at ér meg.A nappali fotók még csak-csak,de az este lőtt képek...enyhén szólva is botrányosak.Se optikai képstabi,se dupla vaku..persze van 4K megjelenítő,aminek semmi hasznát nem veszed,ha nincs erre alkalmas Tv-d..és akkor az üzemidőről még szó sem esett.Persze ezen a későbbiekben lehet javítani frissítésekkel..

[ Szerkesztve ]

(#38) szekrenyajto


szekrenyajto
újonc

Telefonon a full HD is bőven elég, még a sima HD (1280x720, ha jól emlékszem) se rossz egy 5 collos kijelzőn (ott se igen látni már a pixeleket). A 4k az csak marketing baromság szerintem.

(#39) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Nincs az a szem...

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#40) gixxer-tomee


gixxer-tomee
aktív tag

Hat nem sok unalmasabb telo van ennél..

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#41) macilaci78 válasza Seangaijin (#10) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tulajdonképpen ez inkább kevesebb lett így, mert hát ugyanaz, vagy kicsivel erősebb hardver hajt meg egy sokkal erőforrásigényesebb kijelzőt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#42) DoxaM válasza Carlas (#36) üzenetére


DoxaM
aktív tag

hát nem tudom, nálam 1000x jobb mint a mobilos full-hd. másrészről, ne várjunk már profikamera szintet egy mobiltól :D mobil szinten beszélek a képről, nem x milliós "fél mázsás" mozikamera szinten :D én elégedett vagyok fele, max veszek hozzá egy gimbalt aztán zsir. van pentax dslr-em 720p-t tud, de azt sz@rrá alázza a mobilos 4k-m :/

[link]

amin eléggé csodálkoztam, még, ha a 720p nem is az a nagy truváj én azért azt hittem, h mivel nagy obi nagy tükör sokkal jobb lesz...de sokkal sz@rabb :D azt is cserélnem kéne...de képek meg tökéletesek vele.

[ Szerkesztve ]

(#43) Carlas válasza DoxaM (#42) üzenetére


Carlas
senior tag

720p pentax az nem mai cucc. egy jobb tukros gep nyomaba se fognak erni soha. nem hiaba egy jobb alap obi is dragabb mint a telefon. foleg ha kicsit is sotetbe kerul mar nem is olyan 4k-az. 4k kijelzo csak nem mutat 4k tartalmat a galeria es a videok kivetelevel. ettol jo a sony nagyon.csak a 4k parasztvakitas.

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#44) Szabcsizz válasza Carlas (#43) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Valamilyen részről tényleg vakítás volt ez a 4K kijelző,de ha logikusan belegondol az ember fia,a Sony jól megoldotta a dolgot.Pl.VR szemüvegen az ilyesmi megoldás a legjobb.Oda kell a 4K,mert a QHD is kevésnek mondható.Ott használná ezt a felbontást,magán a telefonon meg elég a FULLHD.Csak tudtommal a Sony-nak nincs szemüvege.
A Huawei is alkalmaz hasonló megoldást.Ott a FULLHD felbontást át tudod állítani HD-ra.

(#45) schawo válasza Szabcsizz (#44) üzenetére


schawo
titán

Játékok és VR alatt is csak a FullHD működik. Szóval egy rendes QHD jobb megoldás.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46) Carlas válasza Szabcsizz (#44) üzenetére


Carlas
senior tag

a jatekok nem 4k-k rajta + nincs hozza rendes szemuveg sem ami hasznalna. csak a kinai szarok. eddig csak a gear vr van amiben lehet a qhd pixelesebb de az adott keszulekekkel az elmeny nagyon ott van

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#47) Carlas válasza schawo (#45) üzenetére


Carlas
senior tag

igy van. van benne 4k csak semmi ertelme, es semmire nem is jo. a telo ettol meg franko

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#48) DoxaM válasza Carlas (#43) üzenetére


DoxaM
aktív tag

valóban nem mai, de a képei tökéletesek, bőven. videózásra meg elég kényelmetlenek ezek a böhöm vackok számomra, szóval nekem bejön ez a telós 4k, hogy ott van hirtelen a zsebedben és ha újranézed, azért ez már nem folyik szét egy fullhdn sem, teljesen vállalható...igaz, hogy fény kell hozzá, de kérdezném én, hogy éjszaka fény nélkül az über dslr vagy bármilyen kamera mit megy? ....tapasztalataim alapján, nem brutál obihoz is kell bőven még fény....szóval, elég kényes ügy ez, szerintem akinek nem professzionális felhasználásra kell, annak fölösleges a kilós brutál gép. akinek meg kell a melójához az vesz olyat, aztán csókolom.

(#49) Carlas válasza DoxaM (#48) üzenetére


Carlas
senior tag

az teny a kepe nagyon jo szinte minden dslr gepnek. hat egy jo dslr (es nem a milliosakra gondolok csak 150e+) kis fenynel is jo kepet ad videoban nagyon jo képzajjal, de felesleges ezen vitazni egy teloban egy parányi szenzor van hozzá egy paranyi optika egy alap dslrben is hatalmas a szenzor. Egy nagy fenyeros optikanak meg nagyon keves feny eleg. De ha egy DR house evadot egy canon dslr-el vettek fel akkor miről beszélünk, hogy az über dslr se jó akkor? a kepzajrol meg ne beszeljunk mert telonal az hardcore. persze ezek telok csak ha belekevertuk a fenykepezoket ahhoz semmi közük. a dslr-hez meg végképp. A mobil 4k jopofa lenne ha lenne koze a rednes 4k-hoz. ettol meg gyors videora nagyon jok, ennel tobb sem kell telon igy is hatalmas lett a fejlodes ha megnezzuk az elmult 3 evet.

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#50) Halkow.


Halkow.
senior tag

Olvassátok el a rendes tesztet!

A 4K kijelzője tulajdonképpen játékoknál a menüben való lépkedésnél FullHD felbontásra kapcsol, és csak is akkor kapcsol UHD felbontásra mikor a képeket illetve a videókat nézed a telefonon!

Szóval szerintem ez a teló, jó csak még mindig baromi drága(sufniba 170K körül mozog a legolcsóbb).

És a Ma. -s teszt amit Rusi írt nem mondott túl jókat a kamera képességeiről.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.