Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nice work. Megkérdezhetem, minek neked ilyen szerverbe RAID10? Mármint nem tűnik enterprise db szervernek. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) Lenry válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


Lenry
félisten

ez a projektszerver, ide dolgozik mindenki, milliónyi kicsi fájllal, ezért egyszerre volt fontos a biztonság és a sebesség

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) Jim Tonic válasza Lenry (#2) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

De akkor miért nem valami server mobo? :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#4) Lenry válasza Jim Tonic (#3) üzenetére


Lenry
félisten

mert ez is tudja azt, amire szükségünk van -> rá tudok kötni 8 HDD-t

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) egykettő válasza Jim Tonic (#3) üzenetére


egykettő
aktív tag

A legtöbb esetben azért mert olcsó, gyorsan lehet cserélni ha baj van, ez a helyzet a softraiddel is :)

(#6) Jester01


Jester01
veterán

Szerintem egyszerűbb és biztonságosabb lett volna 2 lemezt kivenni (ugye a raid10 ezt elbírja) és akkor a kivett lemezek rögtön biztonsági mentésként szolgálnak. 2 új lemezt betéve új degraded tömböt létrehozva és fájl szinten másolva időt lehet spórolni mivel egyszerre fogja a 2 lemezt írni. Ráadásul ezzel elkerülhető a fájlrendszer átméretezés amitől én mindig nagyon ódzkodom és még az esetleges fragmentációra is jó hatással lesz. Ezután a másik 2 lemezt kicserélve már mehet egy resync.

Jester

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.