Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lenry


Lenry
félisten

"Korábban úgy voltam vele, miért próbáljak ki ilyen rendszereket, mikor azok egy másik nagyobb disztribúcióra épülnek."
pedig az Ubuntu is ilyen, mert a Debian-ra épül ;)

egyébként kellemes rendszernek tűnik ez a Mint, különösen a feltöltő alkalmazás tetszik, mert sokat FTP-zek, ezért jól jön(ne, ha Mintelnék, de Arch+KDE alá még nem találtam jó FTP klienst, a Dolphin meg nem tudja, ami azért szerintem gáz)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Remek kis leírás, bemutató lett a Mint-ről, habár az én véleményem azért nem változott róla még emiatt sem. :)

<-ƘƘ->

(#3) D4rkAv3ng3r


D4rkAv3ng3r
senior tag

Túl sokat használod a derivatíva szót, amikor van rá megfelelő szakszó. Az Ubuntu a Debian forkja. Egyébként jó a post.

[ Szerkesztve ]

(#4) szuper-t


szuper-t
senior tag

Jó kis írás lehet ki is próbálom Virtual-box ban :K

(#5) gtamate2


gtamate2
veterán

Idáig nem igazán tetszett a Linux, viszont most kedvet kaptam ehhez :)

*Sn0w

(#6) hemaka


hemaka
nagyúr

Jó lett az írás, köszi :K

(#7) hemaka válasza hemaka (#6) üzenetére


hemaka
nagyúr

kedvet is kaptam hozzá, hogy kipróbáljam majd jövök, ha valami nem sikerül:)

(#8) szablya


szablya
tag

Remek, összeszedett írás :R
Nekem is van itthon egy régi Bianca, igazából sosem próbáltam :D Most 10.4-et használok, és egyelőre még maradok az 'alapoknál'. Aztán ha majd belelendültem, és nem akadok el néha teljesen alap dolgoknál, majd kipróbálom ezt is :U Tetszik a színe :D

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#9) ntomka válasza D4rkAv3ng3r (#3) üzenetére


ntomka
nagyúr

Köszönöm a korrekciót, igazad van, de nem hiszem, hogy ezen már változtatni kéne. :R

Többieknek is köszönöm :R , dolgoztam rajta pár napot. Első cikkre nem akartam rosszat összehozni. :B

Ha volnának kérdések a rendszerrel kapcsolatban, szívesen fogadom őket itt, vagy itt. :)

ツ Headphones on - World off

(#10) ntomka válasza Lenry (#1) üzenetére


ntomka
nagyúr

Igen, tudom, de a módosítás talán sokkal több Debian-Ubuntu vonalon, mint az Ubuntu-Mint estében.

ツ Headphones on - World off

(#12) Vegadog


Vegadog
tag

Jó olvasni kedvenc linuxomról :C .

"sokat kell bizonyítania, hogy igazán ismert és elismert rendszer legyen".
Értem, hogy nem a linuxosokra gondolsz, de azért a distrowatch 2. helyezése jelent valamit:
[link].

[ Szerkesztve ]

(#13) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Jó írás, lehet kipróbálom :)

https://vertigostore.eu

(#14) zso73


zso73
veterán

Nekem megfelel a 10.4. Hordozható verziót csináltam belőle egy USB pendrájvon. És élesben is fel van telepítve a gépre.
Ami idegesít az a Wine impotens "működése". De ez Suse alatt is ugyanaz.
Ezért várat még a win leváltása. De jó úton vannak a fiúk, lányok!! :C

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#15) SentryGun


SentryGun
aktív tag

Nekem tetszett. (Pedig egy ideje messzire kerülöm a linuxot, de a cikkeket sokszor elolvasgatom.) Grat hozzá!

Az első oldali példaként (példa1, 2) felhozott témák mindig meghoznák a kedvem a linuxhoz, de win-esként nekem egy életre elfogyott anno a kedvem, hogy ennyit hegesszek egy rendszert... Sem erőm nincs rá, sem szükségem. Majd OSX-re inkább váltok.

[ Szerkesztve ]

(#16) Vegadog válasza SentryGun (#15) üzenetére


Vegadog
tag

Ezzel sokáig én is így voltam, először (évekkel ezeleőtt) állandóan a modemmel szívtam, utána VGA-driver paráim voltak, aztán jött, hogy az X-FI Music kártya nem szólalt meg. Viszont az utóbbi időben tényleg jók a linuxok, az ubuntu egy pár kiadás óta teljesen hülye-biztos, a laptopon nekem már csak Mintlinux van fönt, mert a telepítés max negyed óra, majd utána udvariasan magától megkérdezi milyen wireless hálózatra akarsz fölmászni? Ekkor klikk. Után újabb kérdés: látom van VGA-d, kérsz rá drivert? Erre is klikk. Következő kérdés: nem baj, hogy frissítem a rendszered? Klikk.

A kipróbálás meg simán megy úgy, hogy a windowson belül telepíted, mintha egy felhasználó szoftver lenne. Azt hiszem wubi-telepítő a neve, amivel ez csinálják, nem írja át a vinyót, ugyanúgy lehet törölni, mint egy firefoxot (bocs legyen inkább IE), még Virtual PC-t vagy Virtualboxot sem kell használni.

(#17) PuMbA válasza SentryGun (#15) üzenetére


PuMbA
titán

Mit kell heggeszteni? Sokkal hamarabb fel lehet rakni egy Ubuntut a szükséges programokkal,mint egy Windows 7-et. Ebben szerepet játszik az,hogy Ubuntuban alapból felmegy OpenOffice,Transmission torrent kliens,MSN kliens,lemez író program,zenelejátszó és fotókezelő.

^Clown: Windows alatt az Ubuntu CD menüjében ki tudod választani,hogy telepítse a rendszert Windowson belül. Ekkor az általad kijelölt meghajtón elhelyez egy fájlt amit meghajtóként fog látni az Ubuntu és a rendszerindításkor pedig választhatsz a Win és Ubi között. Ha meguntad akkor a programok eltávolításánál uninstallálod az Ubuntut és minden a régi lesz. Nincs particionálás ezért nem lehet semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#18) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Én totálisan láma vagyok linux témában, úgyhogy egy elég hülye kérdésem lenne a szerzőhöz: egy partíció van a 160-as vinyómon, amin egy Win7 van. Kérdés, hogy ez a telepítő tud csinálni egy másik partíciót magának, hogy oda tudjon települni? És ez a művelet nem veszélyezteti az adataimat a HDD-n (igaz, a valóban fontosan külső vinyón vannak, de most nincs kedvem több órát vacakolni egy Win7 reinstallal)? Köszi a választ előre is :R

(#19) Vegadog válasza ^Clown (#18) üzenetére


Vegadog
tag

Próbáld ki így:[link]. Ilyen lehetőség van a Linuxmintben is, nincs rizikó, bootolásnál ki tudod választani az oprendszert.Ha nem jön be egyszerűen törlöd.

mod: most látom, PuMbA megelőzött.

[ Szerkesztve ]

(#20) ^Clown válasza Vegadog (#19) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

PuMbA és Vegadog: köszönöm szépen! Lehet, hogy este nekilátok :)

(#21) Trully


Trully
csendes tag

Én évek óta hsználom a mintet 2 gépen, nekem bevált.

(#22) #92942848


#92942848
törölt tag

mindig jókat mulatok amikor valakinél egy merevlemezen több os van.
fiatal koromban én is voltam ilyen bohókás,de ma már:

(#23) JanR


JanR
addikt

Jo iras, de azert a talca eleg rendesen hajaz a win-ehez :D

(#24) Tim82


Tim82
nagyúr

Ubuntu 9.10-nek az volt a két, számomra elég súlyos gyenge pontja, hogy az erőforráskezelése nem volt az igazi és a notebook-specifikus gombok, ill. OSD hellyel-közzel működtek. Mint-nél ezekkel mi a helyzet?

Kb. egy hete szedtem le a Mint 8-at, a thinkpads.com fórumán nagyomn ajánlják, mint a Thinkpad-eket tökéletesen támogató disztribúciót.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#25) hemaka


hemaka
nagyúr

na mar arrol irok, jol mukodik minden. A telepites egyszeru volt, kulso hangkartyamat is elsore felismerte, Google Chrome is megy, pazar... :)
Mar csak a betutipust kellene megpiszkalni, mert elegge homalyos.

[ Szerkesztve ]

(#26) Vegadog válasza hemaka (#25) üzenetére


Vegadog
tag

Nem tudom, jártál-e itt: [link], jól átlátható felület, tök egyszerűen lehet plusz szoftverekkel bűvíteni az alaprendszert.

[ Szerkesztve ]

(#27) hemaka válasza Vegadog (#26) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nem ismertem ezt, koszi.
Erre a betutipusra tud valaki valami megoldast?

(#28) PuMbA válasza hemaka (#27) üzenetére


PuMbA
titán

Megjelenési beállításokat nézted? [link]

Gugliban beállítások-->Motorháztető alatt-->Betűtípus és nyelv beállításainak módosítása

[ Szerkesztve ]

(#29) hemaka válasza PuMbA (#28) üzenetére


hemaka
nagyúr

igen. magaban a rendszerben jo, csak netezeskor a bongeszoben gaz, pedig ugyanarra van allitva, mint a rendszer.

(#30) hemaka válasza PuMbA (#28) üzenetére


hemaka
nagyúr

Neked melyik betutipus van beallitva?

(#31) PuMbA válasza hemaka (#30) üzenetére


PuMbA
titán

Times New Roman 16
Arial 16
Sans 13

Chrome 5.0.375.55 beta

(#32) szablya válasza hemaka (#30) üzenetére


szablya
tag

Nekem Liberation Sans/Free Sans firefoxon ubuntu 10.4, LCD kijelző, és tökéletes :)

opera 10.5x mikor jön full átlátszóságmindenextra támogatással végre? :O

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#33) rtom


rtom
senior tag

Grat, jó cikk lett! :R

Kerestem az lxde-s verziót, de csak KDE és FluxBox Edition-t találtam, az lxde csak PPA-ból telepíthető?

(#34) ^Clown válasza Vegadog (#19) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Végül nem a Mint-et, hanem a legújabb Ubit toltam fel. Első linuxom :) Nagyon bejön, sokkal rosszabbra számítottam!

(#35) Kendek válasza ^Clown (#34) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jól döntöttél. :)
Ha bármi kérdésed lenne, kérdezz nyugodtan a hozzá tartozó fórumban. Megoldunk mi ott mindent, kivéve amit nem. :DDD

<-ƘƘ->

(#36) hemaka válasza ^Clown (#34) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ketto evvel ezelott tettem fel Linuxot, meg most. Sokat fejlodott azota.

[ Szerkesztve ]

(#37) hemaka


hemaka
nagyúr

eltuntettem a panelt alulrol, de elvileg van 3 lathatatlan valahol.
hogy tudnam ay alsot visszahozni a tobbit meg torolni?

(#38) PuMbA válasza hemaka (#37) üzenetére


PuMbA
titán

Láthatatlan panel nincs.
Panelt előhozni úgy tudsz,hogy egy panelra jobb klikkelsz és új panel.

MOD: akkor jobb klikkelj a láthatatlan panelra és szedd ki

[ Szerkesztve ]

(#39) ^Clown válasza Kendek (#35) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszi! Már van is pár kérdésem, de szerintem a keresővel megtalálom a válaszokat :) :R

(#40) hemaka válasza PuMbA (#38) üzenetére


hemaka
nagyúr

ja, ugy csinaltam, de nem mutatja a panelokat, de ott vannak, mert a bongeszo osszebb ment...

(#41) Metalfan


Metalfan
senior tag

Kicsit több, mint egy éve foglalkoztam - magamhoz mérten - komolyabban a Linuxszal, köztük a Mint aktuális verziójával, egész kellemes volt, használható, csak sajnos pont abban nem volt jó, ami akkor a legfontosabb volt: villámgyorsan felállni. Úgy emlékszem, egy eléggé optimalizált XP volt mellette, ami az aránylag gyenge vas ellenére gyorsan felállt, és egy olyan Linuxot akartam, ami csak netezésre meg néha szövegszerkesztésre, alapszintű programozásra jó, ezenkívül az XP-nél lényegesen gyorsabban indul el. Nem igazán sikerült a dolog, jópár disztrót tönkrevágtam a nem túl szakszerű beavatkozások eredményeként, végül egy nem túl használható kezelőfelületű disztrónál kötöttem ki, ami 5 másodperccel indult gyorsabban, mint az XP. Nem voltam elragadtatva a majdnem 3 havi kínlódásom eredményétől :) Mindenesetre a Mint kellemes emlékeket hagyott bennem, talán valamikor újra kipróbálom.

szerk: azért majd valamikor, mert nem akarom a vinyóm végére telepíteni, mert úgy értelemszerűen jóval lassabb lesz, mintha valahol elöl lenne. Átparticionálással nem kínlódok, egyszer buktam már be, elég sok adatom elszállt...

[ Szerkesztve ]

(#42) ntomka válasza Tim82 (#24) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nekem az érintőpanel kapcsolója nem ment, ami zavart, de minimális hegesztéssel megoldható. A számológép gombra is ez igaz (ez nem igazán zavart). Minden más megy prímán.

(#26) Vegadog: Ez ua., mint a szoftverkezelő alkalmazás, csak webes felületen.

(#29) hemaka: Lehet, hogy tévedek, lehet, hogy nem, de nézd meg, hogy telepítve van-e a ttf-mscorefonts-installer csomag.

(#33) rtom: Leginkább a gnome verzió fejlesztését felügyelik, hisz nekik ennyire telik sajnos. Az lxde verzió is pl. közösségi fejlesztésű, így nagy késésekkel szokott érkezni. Jelenleg csak a 8-as verzióban érhető el: [link].

(#35) Kendek: Szerintem mindkettő jó döntés. Az hogy melyik tetszik jobban, az egyéni preferencia.

(#40) hemaka: Na ez érdekes, ezzel a buggal én is találkoztam. :Y Kijelentkezel, aztán be, és helyén lesz minden. :)

(#41) Metalfan: Az új Ubuntu rendszertöltési sebességén látványosan gyorsítottak, így értelemszerűen az új Mint is kb. ugyanilyen gyors. :K

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#43) harry


harry
veterán

Ha a tálcát áttetsző háttérszínűre állítom, akkor a mindenféle nem-buil-in ikonok háttere (pl. amarok, checkgmail) ugyanúgy ronda szürke marad, vagy megoldották, hogy az is transzparens?
9.04 alatt semmi gond nincs ezzel, 9.10 alatt meg ilyen, nem értem, miért, és valaki anno azt mondta, a 10.04ben is így marad...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#44) Geller72 válasza Lenry (#1) üzenetére


Geller72
veterán

Pedig van..;).

(#45) Pocok256


Pocok256
veterán

Sziasztok !

Lenne egy kissé kezdő kérdésem, még csak most ismerkedek a linuxal szóval nekem minden új. Kb 1 hónapja van fent a Linux Mint Rc kiadása és most látom (ha jól látom), hogy megérkezett a végleges nem RC verzió. Szóval a kérdésem az lenne, hogy lehet -e frissíteni a rendszert a végleges verzióra vagy ehhez újratelepítés szükséges ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#46) PuMbA válasza Pocok256 (#45) üzenetére


PuMbA
titán

Ha eddig folyamatosan frissítettél akkor a véglegesed van (vagyis annál újabb,mert biztos jöttek ki azóta is frissítések).

[ Szerkesztve ]

(#47) Kendek válasza harry (#43) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az megvan már oldva a Maverickben, múltkor írtam is róla az Ubuntu topikban. :)
Már csak fél évet kell várni...

<-ƘƘ->

(#48) harry válasza Kendek (#47) üzenetére


harry
veterán

Vagyis a 10.10-ben? Ez elég gáz...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#49) Kendek válasza harry (#48) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát, most mit csináljak, ez van. Mondjuk engem eddig sem zavart, de valóban szebb így. Nálam meg már ilyen marad, úgyhogy megoldottnak tekintem a dolgot.

<-ƘƘ->

(#50) bAtt001


bAtt001
addikt

Felraktam már én is. Tetszik is minden. De viszont a hanggal van problémám. A laptopomnak (HP Compaq 6510b) teljesen doboz hangja van alatta. W7 alatt sokkal jobban szól.
Vmi driver dolog vagy beállítás kérdése lenne?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.