Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7) SenorGrande válasza huskydog17 (#5) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Én gyakorlatilag semmi esélyt nem látok rá, hogy "elkezdjenek terjedni a komolyabb, AAA játékok." Linuxon. Nagyrészt konzolra fejlesztenek, sokszor még sima pc portra sem hajlandóak, és hogy még abból Linux verziót is csináljanak, hááát, gyanús.
Hogy a Valve a saját Source motoros játékait - amiknek van már Mac verziója - portolja, az hihető, mert abban nincs olyan sok munka. Szép lassan csöpögtetik majd őket, hogy folyamatosan jöjjön egy-egy cím, nagy hírveréssel.
De hogy kiadói nyomásra a fejlesztők nem fognak plusz időt, pénzt beletenni AAA címekbe csak azért, hogy abból linux verzió is legyen, arra már most tennék egy kisebb összeget.
Gondolom látta a Valve is, hogy a különböző "pay what you want" indie bundle csomagok jól fogynak, és - ahol mérték - az átlagár mindig a linuxos vásárlóknál volt a legmagasabb. Ez egy jó piac nekik, a Steam-en már létező címekhez felteszik a linux verziót is, és kész. Nem hiszem, hogy jellemző lesz. Pl. GTA IV-nek is van Mac verziója, de semmi esélyt nem látok rá Rockstar Games nekiálljon vele foglalkozni.
Félreértés ne essék, én is nagyon-nagyon örülök a Linuxos kliensnek, de tudom, hogy marad még pár évig a dual boot, mert felnőtt - hülye - fejjel játszom pc-n. :DDD

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.