Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lovilovi01


lovilovi01
csendes tag

Hy!

Fasza cucc.

Kérdés:

Ha hátul be elöl ki a levegő, akkor nem fordítva van felrakva a CPU hűtő ventije, ha egyáltalán kell rá?

(#2) Jim-Y válasza lovilovi01 (#1) üzenetére


Jim-Y
veterán

De-de, ezt már én is észrevettem, csak az itteni képeken még nem fordítottam meg, erre oda kell figyelni, nekem elsőre le sem esett, csak 1 napos használat után:)

[ Szerkesztve ]

(#3) albert8


albert8
addikt

Na végre :)
Jó lett :K és legalább ugyan olyan legyen mint shteer kollégának

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#4) Findzs


Findzs
addikt

tetszetős minőségi ház, csak hát az ára :B

köszi a bemutatót :R

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#5) Jim-Y válasza Findzs (#4) üzenetére


Jim-Y
veterán

albert8, findzs : köszi

Hát igen, nem mondható a legolcsóbbnak, de még így is az egyik legolcsóbb midi Lian-Li ..
Egyébként ha valaki lian-li minőségre vágyik olcsóbban, akkor a LanCool házakat lesse meg, csak azok sem kaphatók m.o-n, csak engusznál 2db:/

[ Szerkesztve ]

(#6) jenei92


jenei92
senior tag

Jó kis teszt!
Mindig is ez volt a favorit házam... :R

(#7) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Na ilyen ronda házat is rég láttam, még valamikor az öreg AT-s házak idejében. Én tuti nem venném meg. No de ízlések és pofonok. A cikk egyébként tetszik, meg a házikó belseje is ok.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#8) Kassadin


Kassadin
addikt

Jó lett a cikk, a ház viszont nem kellene. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9) mghltm


mghltm
addikt

a belso nagyon atgondolt es jol szerelheto, de az egyszeru kulseje alapjan sokallom a vetelarat :((

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#10) waporka


waporka
tag

szerintem túl szolid a külső...

a privire illik válaszolni....

(#11) LackoMester


LackoMester
addikt

Szép ház, gratula, bár ahogy írtad nem játékgépnek. :R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#12) megint én


megint én
őstag

Frankó, én is szemezek egy ilyennel!
:R Jó írás! Thx!

(#13) SpZ


SpZ
senior tag

gratulálok a házhoz :R

(#14) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Igazán pofás ki ház. :R

(#15) gantum


gantum
aktív tag

kicsit meglepődtem, hogy "fejjel lefelé áll a világ". :D

ha valaki nem figyel és olyan a procihűtője, akkor meglepődhet majd a teljesítménykülönbségen. :DDD

(#16) ittakary


ittakary
nagyúr

Remek bemutató és remek ház :) Bár ha a teljesítmény a fontos, én továbbra s a HAF-okra esküszöm :)

(#17) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Csak nem bírtad kivárni a Fractal-t, mi? :D Nagyon korrekt az írás, nem kell se több, se kevesebb. A ház gyönyörű, szerintem a legszebb Lian-Li, amit létezik. Annyira bejövős, hogy akárhányszor meglátom, mindig elgondolkodom, hogy érdemes-e megvárni az Arc Midit. Sajnos van egy-két bosszantó, pici apróság, ami miatt nem passzol. A legfontosabb("legrosszabb"), hogy a táp főkapcsolója rejtve van, és le kell szedni az előlapi panelt, ha áramtalanítani akarod. Mivel én rendszeresen kapcsolgatom, ez elég nagy érvágás. (Illetve kapcsolgattam, az új szobaelrendezés óta nem nagyon piszkálom :D)

Egy szó mint száz, gyönyörű ház, köszönet az írásért, a házikót pedig használd egészséggel! :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Fasza ház, fasza cikk, ennyi. :R

(#19) Probber


Probber
őstag

Nekem is ezt a házat ajánlottad a Milyen házat vegyek? topikban, mikor a legkisebb full ATX-es házat kerestem. Köszi a bemutatót, szuper kis ház, nagyon tetszik, nézegettem is egy darabig, de nekem még ennél is kisebb álló ház kéne, az alsó és felső 2-3cm elhagyásával. :)

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#20) Jim-Y válasza mghltm (#9) üzenetére


Jim-Y
veterán

Hát, ezzel egyetértek, igazából itt azt is meg kell fizetni, hogy lian-li, ami meg nem lianli abból meg kevés az ilyen alu ház. A nemrég kijött Sharkoon AL2/4 még hasonló.

waporka: izlések és pofonok:)

ittakary: én is írtam a tesztben, hogy nem egy HAF, de nem is az a célközönség:)

hoffman_: Én már árultam a házam amikor megláttam a FD topicot, sőt már érdeklődő is volt, de nem sajnálom, ezt is bármikor el tudom adni (nem mintha akarnám..) , és ha nagyon jól sikerülnek a FD házikók akkor váltani:P

Egyébként meg mindenkinek köszönöm a cikkre tett megjegyzéseket :R

(#21) Jim-Y válasza hoffman_ (#17) üzenetére


Jim-Y
veterán

Azért ha végtelen pénzem lenne, akkor nem ez lenne a #1 lianli, hanem ez:

Lian Li PC-X500FX

(#22) hoffman_ válasza Jim-Y (#21) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Esse kutya, nem mondom. Gyönyörű. Viszont nekem indokolatlanul nagy :) Már FD-ben is néztem, hogy az Arc Mini-t kéne vegyem, de abba nem fér ATX méretű lap :(

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#23) Duree


Duree
veterán

Nagyon jo a cikk,nemkevésbé a házikó.Minöségi a Lian li-töl megszokot hibátlan minöségben,és most ez annyira nem is drága.

duree54

(#24) Jim-Y válasza hoffman_ (#22) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ez igazából csak magas..nagyon, viszont szerintem annyira nem nagy ház, de nem is arra gondoltam, hogy ajánlom, mert -remélem nem sértődsz meg- nem a mi árkategóriánk a maga 122.000-es árával :D

Én akkor is a Define Mini-t várom^^ Majd ugye ha meglesz a ház akkor te is írsz egy hasonló cikket?!

(#25) hemaka


hemaka
nagyúr

imádom az ilyen minimal házakat :C

(#26) superecneB


superecneB
őstag

Miért nem jó gamer háznak, egy 2db egymáshoz az átlagnál sokkal közelebb lévő 1500at forgó 120mm-es venti szerintem elég hatékony. Ha a VGA-n szar hűtő van azon szvsz a ház nem fog segíteni...

Gratu a házhoz, tetszetős! - Gondoltam, hogy sokaknak nem jön be a sallangmentes ház :)

[ Szerkesztve ]

(#27) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Nagyon szép ház, elég ritka az ilyen letisztult formavilág. Az Antec-kel és a Fractal-lal az a bajom, hogy nekem túl sok a műanyag. Úgy látom ez a Lian-Li ilyen szempontból is jó.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#28) Jim-Y válasza superecneB (#26) üzenetére


Jim-Y
veterán

Egyébként gamer háznak is el tudom képzelni, de ahhoz -szerintem- mindenképp kell vágni egy 12centis ventinek helyet a fedlapon, a VGA felett, ezt sokan meg is teszik akik ilyen házat vettek, ami így egyébként nem rossz, mert a VGA eléggé melegedik játék közben, a meleg levegő felfelé száll, és a vágott lyuk+venti pont a VGA ventije fölött lenne, így a VGA-ből távozó meleg levegő nem melegít semmit.. kár, hogy ez alapból nem ilyenre csinálták lianliék. Később rájöhettek, mert direkt ehhez a házhoz lehet kapni ventiképes fedlapot.

(#29) Jim-Y válasza M@trixfan (#27) üzenetére


Jim-Y
veterán

Most direkt megnéztem, hogy mennyi ebben a műanyag:
belül a kábeleket leszórító 'szerkezet' műanyag (3x5cm) , illetve a ventik, valamint a talp.. thats all :C

(#30) hoffman_ válasza Jim-Y (#24) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem sértődöm meg :D Természetesen lesz egy hasonló kaliberű cikk, remélem az is sikerül ilyen patent módon. Sajnos nem fogja tükrözni a végleges állapotokat, mert az új táp és cpu hűtő kombójára idén nem marad keret. De majd szépítek. Igazából egyelőre örülnék, ha megjelenne a nagyvilág webshopjaiban a ház :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#31) zed1983


zed1983
őstag

1983 a legjobb évjárat... :R
Grat az új házhoz jól választottál, nekem már többször volt lian-li házom és most bánom a legjobban, hogy eladtam őket...

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#32) Jim-Y válasza hoffman_ (#30) üzenetére


Jim-Y
veterán

Hát, ez sem a végleges állapot, még várok egy másik alaplapra, új ventikre, meg majd idővel (ez nem sürgős) egy harisnyázott tápra, plusz egy Skythe Q ventivezérlőt is boltolni fogok, az nem olyan drága, ~3K.

Én is örülnék már egy tesztnek :B

(#33) Jim-Y válasza zed1983 (#31) üzenetére


Jim-Y
veterán

Egyébként ez az a tipusú ház ami minél többet van az asztalomon annál jobban tetszik^^ A 692-es pedig ennek pont az ellenkezője volt.

Amúgy úgy tudom, hogy a mostani Sharkoon AL4-eddel is meg vagy elégedve, nemde?

(#34) superecneB válasza Jim-Y (#28) üzenetére


superecneB
őstag

Szerintem ez megfelelő vga hűtéssel nem lét kérdés. (Pl az én 4850-em nem mondanám egy hűvős darabnak, de egy 800at pörgő 120-as az Acceleron bőven lehűti, a hangjáról nem is beszélve...)

(#35) dave666


dave666
aktív tag

Köszi, az írást :R
Bevallom soha nem hallottam a Lian Li márkáról, de csak ajánlani tudom ezután mindenkinek, az ára azért nem olcsó :)

Dave666

(#36) zed1983 válasza Jim-Y (#33) üzenetére


zed1983
őstag

De igen mondjuk már megvan az új kiszemeltem : Lian li PC-A04 :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#37) rep3at


rep3at
őstag

Szép kis ház, nekem sajnos csak egy szebb műanyag jutott.

Forward thinking. كرر

(#38) redbull86


redbull86
aktív tag

Remek kis ház ! :)) jó szellőzéssel :)) UPPP! :))

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#39) plus44


plus44
veterán

Lian li házhoz képest egész olcsó.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#40) kerelo


kerelo
senior tag

gratulálok Jim-Y .szép kuckó :K

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#41) Komplikato


Komplikato
veterán

Nem tudja valaki, hol lehet itthon tartozékot, egész pontosan HDD rögzítő csavart venni? Gumibak van hozzá egy marék, de csavar sajnos nincs. Az itthoni "forgalmazó" cégeknél nyomokban sincs sajnos. :(

A cserélhető IO panel meg tök jó, de az USB3 kivezetős megoldása elég fapados. Akkor már inkább a 4xUSB2+FW+eSATA verzióért fizetnék.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#42) balpis


balpis
őstag

Gratulálok a házhoz és a cikkhez is!

Szép, egyszerű, funkcionális ház. És jól szerelhető. De ezzel a fordított légáramlással valahogy nem igazán békülök ki:

- a HDD-k a prociról kapják a meleg levegőt - igaz, azok relatív sokat elbírhatnak, a CPU meg a friss levegő miatt hűvösebb lehet.... - így nem is tűnik annyira butaságnak

- a táp alá nem értem, miért nem tettek rácsot, akkor szívhatná lentről a friss levegőt nem a CPU-tól felmelegítettet- Így, a fél centi emeléssel nem merném lefelé fordítva betenni, meg nem is lenne értelme. A hidegebb levegő mellett egy terheltebb esetben is kevésbé kellene pörögkön a ventije, halkabb lenne, s talán a táp élettartamának sem ártana a jobb hűtés.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#43) Jim-Y válasza Komplikato (#41) üzenetére


Jim-Y
veterán

engusz-t kérdezd meg, hátha ő tud hozatni neked;)

(#44) Padree


Padree
senior tag

Hmm, ez az első táp elhelyezés dolog elég érdekes. Először azt hittem a ház elején ki fog csüngeni a táp kábel, illetve az egész hátsó fertálya a tápnak előre vigyorog majd, bár az elég ormótlan lenne. De ahogy a képeket nézem egy tápkábel toldóval oldották meg (gondolom a kivezetése hátul van :F ), és a táp hátulja az előlap lemez mögé van rejtve. Ha 12centis, alsó ventilátoros tápot építünk be akkor az felül a vinyókról fogja leszvni a levegőt (ami hasznos). De egy dolog még nem tiszta: hová megy a meleg levegő a tápból? Az előlapi lemez mögé? Onnan a táp feletti gondolom előre kifelé fújó ventilátor hajtja ki a házból? De ahogy nézem az első ventilátor előtt is teli lemez van. Az előlap alján (a ház alján elől) van a szokásos 8x2centis légrés hagyva? Az elegendő lenne a kellő levegőzéshez? - Jah megvan: az előlap oldala kopoltyús. Hát nemtudom, tekereg ott az előlap mögött a meleg levegő, milyen hatással van a belső komponensek és a váz hőmérsékletére... :U Valami komolyabb hardverrel már egész meleggé válhat az előlap, mehet rá a plecsni :DDD :

Mindenesetre jó felfedező út volt, köszi a cikket!

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#45) Jim-Y válasza Padree (#44) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia, jól mondtad a dolgokat,a táp ventije a hdd-ről szívja le a levegőt amit az előlapra ad le, és az oldalsó szellőzőnyílásokon vezet ki, érdekes a megoldása, de az is érdekes, hogy ennek ellenére nem meleg a ház eleje, sőt inkább hűvös ..eddig még nem szenvedtem hátrányt a szellőzés megoldásai miatt, csak a gyári ventik hangosak nekem terhelés alatt..

(#46) superecneB válasza Jim-Y (#45) üzenetére


superecneB
őstag

Nekem is azok voltak, Y kábellel 5V-on nincs hangjuk, a winchesterem 28-30-32°C.

(#47) noisia


noisia
aktív tag

Érdekes cikk volt, kisebb, enyhén melegedő konfignak tökéletes, csak ne lenne olyan sok pengő .... :F

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#48) Jim-Y válasza superecneB (#46) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ma jön meg hozzá egy új alaplap, meg egy új hűtő, majd teszek fel képeket:)

Egyébként ha tudtok, ajánlhatnátok ventiket amikkel kicserélném a gyáriakat;)

[ Szerkesztve ]

(#49) Jim-Y


Jim-Y
veterán

LanCool K1 - az oldal alján a videót lessétek. Képekről nem néz ki valami túl jól, de élőben biztos tuti lehet, ugyanolyan szálcsiszolt alumínium mint az A05NB-nél, maga a LanCool Lian-Li gyermekvállalat ami az olcsóbb szegmenset célozza meg, szóval ezek a házak valószínűleg olcsóbbak ...
K6
website

(#50) KAMELOT


KAMELOT
titán

Szép ház csak ennyit tuti nem ér!
Max 8K esetleg korrekt ár érte! :K

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.