Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27901) Heimdallr75 válasza zoltan77 (#27900) üzenetére


Heimdallr75
őstag

Csinálj egy Hard resetet

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#27902) Birki válasza Heimdallr75 (#27901) üzenetére


Birki
tag

Ha be se kapcsol a telefonja, akkor ez nehezen fog menni!

Zoltan77
Flash-eld újra a telefont.

Szerintem...

(#27903) joestone válasza Birki (#27902) üzenetére


joestone
addikt

Fog az menni.
fastboot módból fastboot -w
vagy gyári 2.1 esetén hyperterminállal is meg lehet csinálni a hr-t.
az egy kérdés , hogy recovery engedélyezett rom-ra ment a gyári v20a (ekkor azt hiszem csak a szines lg logóig jut el a bootolás) , vagy recovery engedélyezett v20a került fel.
De a kiút valószínüleg egy recovery engedélyezett v20a/b rom újraflashelése lesz.

(#27904) zoltan77


zoltan77
aktív tag

Felteszem a moddolt V20b-t és akkor is csak az android feliratig megy és sehova tovább.

Samsung S22 plus 8/256 Galaxy watch4 classic 46mm

(#27905) joestone válasza zoltan77 (#27904) üzenetére


joestone
addikt

xp alatt a fastboot csak a pdanet driverekkel működött nekem , az adb pedig alapból ki van kapcsolva.
Csinálj hard resetet hyperterminálból ,máshogyan nem jut most eszembe , hogyan lehetne hozzáférni a telefonhoz.
Fastboot módban felismeri a telót az xp-d (volt már telepítve a pdanet drivercsomag? ) ?
Sajnos ahhoz , hogy a fastboot mód driverei felmenjenek ahhoz először az adb mód driverei kell települjenek a pdanet csomagból (az meg ugye alapból ki van kapcsolva)
Ha már használtad fastboot módban a telefont a gépről akkor könnyebb lenne a dolog.

(#27906) joestone válasza Heimdallr75 (#27897) üzenetére


joestone
addikt

Most a kamerán dolgozom , remélem sikerül előrelépni.

(#27907) zoltan77 válasza joestone (#27905) üzenetére


zoltan77
aktív tag

Win 7 van fent és felismeri fastboot módban. Csak ez a fastboot-os dolog nekem nem nagyon megy. Nem igaz hogy ez a gt540-es kifog rajtam, ez a feleségem telefonja, és már meg van ilyedve, pedig nekem egy HD-m van, a gyereknek meg egy X8 és azokkal minden simán ment.

Samsung S22 plus 8/256 Galaxy watch4 classic 46mm

(#27908) zoltan77 válasza zoltan77 (#27907) üzenetére


zoltan77
aktív tag

Hyperterminált hogyan érem el?

Samsung S22 plus 8/256 Galaxy watch4 classic 46mm

(#27909) Wisdome


Wisdome
tag

Na mégiscsak bent kellett hagynom a telót. :((( A srác olyan értetlenül nézett rám, azt mondta, hogy még nem találkozott ilyennel. Első kérdés az volt, hogy leejtettem-e.. mondtam, hogy nem, aztán itthon olvastam és azt írta rá, hogy "az akkumulátor telefonálás közben túlmelegedett és megrepedt".. :))
Itthon nuku vodás teló, kértem egy cserét és mit kaptam?? Samsung J770... azt hittem viccel.. ezen netezni se tudok normálisan.. nem az lenne a fair, hogy hasonló kaliberű telefont kapjak, ha már nem is az én hibámból lett hibás az akksi? És akkor még megláttam, hogy bérleti díj: 500ft/nap.. remélem, hogy tényleg csak viccelnek.. :W :W

(#27910) joestone válasza zoltan77 (#27907) üzenetére


joestone
addikt

Ha megy a fastboot akkor nyiss egy dos ablakot.
cd parancsokkal lépjél be abba a mappába ahol a fastboot.exe van (kell még a 2 dll is ami az 1klikkes rootban is benne van)
ha megvolt akkor kamera gombot teljesen benyomva tartva kapcsold be a telefont. Egy kék képernyő jön be.
utánna a pc-n a dos ablakban gépeld be :
fastboot -w

ha végzett akkor :
fastboot reboot

normálisan el kell induljon a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#27911) WRC1


WRC1
csendes tag

MEGPRÓBÁLTAM FRISSÍTENI A TELÓMAT,ÉS LEFAGYOTT,ÚJRAINDÍT,ÉS CSAK AZ LG FELIRAT JÖN BE.PLZ MIT CSINÁLJAK?

(#27912) Potyka03 válasza 5150head (#27868) üzenetére


Potyka03
senior tag

Szia.
Használnám,cska itt ahol lakik nincs a szomszédba wifi,elkell menni egy kicsit odébb.....egy meglévő gmail-em használom s szinkronizáltam...akkor lehet azért kér mindenhez gmail-es fiókot?Ez így nem jó :S Ezt nem lehet valahogy megoldani?Esetleg szoftver újratelepítés?

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#27913) joestone válasza WRC1 (#27911) üzenetére


joestone
addikt

download módban flasheld fel újra a romot.
http://lg-gt540.info
miselin kolléga oldala itt megtalálod az ide vonatkozó infókat.

(#27914) zoltan77 válasza joestone (#27910) üzenetére


zoltan77
aktív tag

Nagyon köszönöm a segítséget sikerült visszahozni a telefont!!!! :)) :)) :DD

Samsung S22 plus 8/256 Galaxy watch4 classic 46mm

(#27915) darál0w válasza Wisdome (#27909) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

a bérleti díj akkor lép életbe, ha a javítás után nem mész a telefonért.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#27916) Wisdome válasza darál0w (#27915) üzenetére


Wisdome
tag

Köszönöm! megnyugtattál :R

(#27917) darál0w válasza Wisdome (#27916) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nincsmit. ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#27918) 5150head válasza Potyka03 (#27912) üzenetére


5150head
senior tag

szval van fiókod, szinkronizáltad is, de egy idő után elkezd nyavalyogni h rég szinkronizáltad a telót a maillal? :F
nem hiszem h szabadna ilyen ablakokat dobálnia, itt vmi más gikszer lesz :S
sztem próbáld meg a hard resetet, így visszakerül minden gyári állapotba, tehát a telóról is minden elvész, így csinálj mentést a telszámokról, sd-ről stb...
esetleg várd meg hátha tud még vki egy jobb megoldást :U
(amúgy az android lényege a net... szval vagy mobilneted, vagy wifid, de vmelyik kell h legyen hozzá, mert így elvész a tudása, nem tudod kihasználni (email szink, market stbstb...) wifi rooter is olcsó már, nálam is az van, a telón kívül még 2 számítógépnek azzal osztom a netet... jótanács ;) )

(#27919) hackeeeee válasza Lasy (#27880) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem. :N

Sima 20A, 2.1, Joe féle OC kernellel. :K

Véleményem szubjektív...

(#27920) darál0w


darál0w
Jómunkásember

Swappal kapcsolatban kérdeznék...

CM rom.

swap indul kapcsolásnál. azonban infoban sosem az a swap méret van, ami be van állítva...

128mb. swappiness 10.

tegnap az infoban swap méretre 4xmbot írt. ujraindítottam reggel...így ma 19mb.

és ez a swap mérete...

holott a kártyán a swap fájl mérete 128mb.

nem értem én ezt. :U

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#27921) Tecsa


Tecsa
aktív tag

Hali!

Tetszik ez a 2.3.3 as 1.9rom csak marhán eszik az akkut. Gyorsan lemerül, gyakolatilag 9 óra után újra tölteni kellet. Általános jelenség?

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#27922) Potyka03 válasza 5150head (#27918) üzenetére


Potyka03
senior tag

Hát,nem is az hogy rég szinkronizáltam,hanem sipákol felkiáltójellel az értesítésnél hogy nemtud bejelentkezni.....a naptárba se tudok bemenni...sehova :S
Ok,megpróbálom a hard resetet,kiveszem a micro sd-t és úgy :D
Majd írok ha van valami :)

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#27923) cinkoxid válasza darál0w (#27920) üzenetére


cinkoxid
senior tag

A swap fájl mérete fix, ugyanakkor az változó, hogy mennyit használ belőle az android. Nálam 50-60mb körül szokott lenni. Idővel, majd nálad is "megnő" :DDD

(#27924) darál0w válasza cinkoxid (#27923) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ez oké.

de swapperen belül van info fül...

ott kiírja neked a teljes, használt és maradék méretet...

namost a swap fájl mérete 128bm a beállításokban, illetve a kártyán is ott a 128mbos swap file.

viszont az infoban a teljes méret most 19mb...tegnap ujraindítás előtt 48mb volt....ami vhogy nem egyezik a beállítottal.
természetesen mindkét esetben 0 a szabad...

remélem így érthetőbb.

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#27925) WRC1


WRC1
csendes tag

Nem látja a telefont. :(

(#27926) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Garanciális ügyekben szeretnék kis segítséget kérni. Lassan rászánom magam a telefonom frissítésére (még 1.6os), de azért kíváncsiságból felhívtam a 1220at, hogy mi a helyzet a garanciával. Erre közölték, hogyha én frissítem a telefonomat és nem sikerül, akkor a garancia érvényét veszti, és szerinte vigyem be az LGhez (ne is a telenorhoz), mert ha náluk nem sikerül, akkor garanciális. Ez tényleg így van, vagy csak sikerült kifognom valami remekül tájékozódott ügyfélszolgálatost?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#27927) wwenigma válasza CactuS (#27926) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ha elcseszed 1-2 hét szerviz, ha leadod frissiteni 1-2 hét szervíz. A gyári progival frissitve nem megy el a gari.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#27928) radamsky válasza CactuS (#27926) üzenetére


radamsky
senior tag

remekül tájékozott az ügyfélszolis

frissited , majd ha valami gubanc van hogy szerviz akkor beviszed a szervizbe és azt mondod hogy nem kapcsol be, és nem tudod mi a baja

Azt nem kell mondani hogy buheráltad a frissitéssel.

Ha visszaolvassol láthatod páran vitték már vissza a telot és nem volt vele probléma

(#27929) Tecsa válasza radamsky (#27928) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Amúgy szeretem ezt "ha vissza olvasol" :D, itt szerencsére nem 50 hozzászólás van amit végig lehet böngészni. Azért a ~28ezer elég sok. De ott a kereső

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#27930) darál0w válasza wwenigma (#27927) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

swapos problémámra te mit mondasz? :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#27931) Tecsa válasza darál0w (#27930) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Az nem lehet hogy a telefon dinamikusan állítja a swap méretét, ammegadott érték pedig a maximális swap méret?

Lehet hogy hülység amit most mondok, de lehet hogy egy nagyobb memória terlet lefoglalása a swapnak több időbe telik, még ha nem is sokkal. Ezért csak akkora swap amekkorára éppen szükséged van.

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#27932) darál0w válasza Tecsa (#27931) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

19mbra lenne csak szükségem? nemhiszem...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#27933) Tecsa válasza darál0w (#27932) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Semmi sem lehetetlen.
próbálj futtatni többmincent vagy nagyobb memória igényű progit és csekkold.

[ Szerkesztve ]

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#27934) darál0w válasza darál0w (#27932) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

most csináltam egy kikapcs/bekapcs swapot, és most 22mb lett. :DDD

nem értem én ezt...

(#27933) Tecsa nem csak annyira van szükségem...hisz amikor ~40mb volt is full foglalt volt...

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#27935) Tecsa válasza darál0w (#27934) üzenetére


Tecsa
aktív tag

passz én mint laikus osztm itt az észt ;]

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#27936) Met30 válasza darál0w (#27934) üzenetére


Met30
tag

Ha külön partíciot használsz a swap-nak, akkor valami nincs jól beállítva szerintem. Nekem anno 190 mega volt elkülönítva, s az infónál is úgy írta ki, hogy total 190 használt xy szabad meg a maradék.

(#27937) darál0w válasza Met30 (#27936) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nincs külön partcio.

SD gyökerében hoz létre magának egy swap filet, aminek a mérete egyezik a beállított értékkel. szal' az 128mb.

swapon belül pedig info menupontban nem ez látszik. ezért érdekes a dolog...

cm 2.3.3 1.9es rom.

lehet, h bekavar neki a cmben alkalmazott virtuális memoria?

bár az is 32re van állítva.

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#27938) Met30 válasza darál0w (#27937) üzenetére


Met30
tag

elméletileg nem kavarhat be. Bár így, hogy mindkettő - az alap és a swapper is - fájlosan van beállítva, lehet, hogy összevesznek, s felülíják egymást. Én ezért is csináltam külön partíciót neki, swapperben felcsatoltam, s nem volt semmi gondom. De ha addig nem találsz megoldást este utánanézek, mivel én már lecseréltem az lg-t, s most odahaza pihen :)

(#27939) csl1982


csl1982
tag

Igaz, hogy a szerzőnél ZTE volt a példa, de egy kis adattárolás áttekintő logoutról, akit érdekel, annak érdemes elolvasni.

Az említett újraparticionálás lehet, hogy rajtunk is segítene kicsit, nálam pl. van a systemen még 116MB hely... Vagy esetleg lehetne lecsippenteni swapnak, ami gyorsabb is lenne, mint az SD-n lévő swap. Szerintetek ez mennyire lehetséges

(#27940) darál0w válasza Met30 (#27938) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

akkor lehet lecsapok neki egy partíciot...de majd csal hétvégén.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#27941) darál0w válasza darál0w (#27940) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

eszközöltem egy ujraindítást megint.

most ~80mb :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#27942) darál0w


darál0w
Jómunkásember

ha az SDt partícionáltam, akkor a restore nem megy a más kártyaméret miatt? vagy mi a szitu?

egyfolytában md5 hibát dobál. :U

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#27943) Tecsa


Tecsa
aktív tag

Valakinek volt olyan, hogy cseng a telefon? Nincs lenémítva, csengőhang van kiválasztva. Nem csörög.

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#27944) buktagt540 válasza darál0w (#27942) üzenetére


buktagt540
senior tag

szia!
én most csináltam egy restore-t mert a 2.3 alatt nem lehetett netezni(kidobott a böngészőkből).a lényeg hogy partícionálva van az SDm de simán visszaállt minden! :)

(#27945) darál0w válasza buktagt540 (#27944) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

mentés után partícionáltam.

de nem az a baja, mivel most megint visszatoltam eredeti méretre az SDt, de így sem jo neki...

nem gond...belakom ujra a rendszert.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#27946) hackeeeee válasza darál0w (#27945) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Üdv a "swappal szívósok" körében. :D

Véleményem szubjektív...

(#27947) darál0w válasza hackeeeee (#27946) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

jolfelb@szott.

belaktam a telot...és csak a swap miatt formáztam egyet. erre nem jo a backup. FUUUUUUUUUUUUU

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#27948) hackeeeee válasza darál0w (#27947) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hehhe.... Az f@sza. Én megúsztam 1 flash error-ral annak idején ugye... és lehetett fastboot-olni. Ez így lehet kicsit sz@rabb azért...

Véleményem szubjektív...

(#27949) darál0w válasza hackeeeee (#27948) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ujra belakom...cirka 1 nap az egész. :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#27950) hackeeeee válasza darál0w (#27949) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor hajrá. :D

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.