Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerződésben mi volt? Ha volt...

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) föccer


föccer
nagyúr

Mik az elvárások a leendő albival kapcsolatban? Szegeden keresel?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3) Kolondrum


Kolondrum
félisten

ú bakker. Miért nem lep meg a dolog? Ez megint olyan tipikus. Nem voltál mérges csöppet amikor megjelentek?
Remélem egyenesbe jössz!!!

(#4) Lenry válasza lezso6 (#1) üzenetére


Lenry
félisten

van szerződés, 1 hónap felmondási idő, szerződésszegő magatartás esetén rendkívüli felmondás joga. ez utóbbival fogok élni

(#2) föccer igen, Szeged.
3 vagy 4 szoba, tehát 4 ember kényelmesen elférjen, max 60k lakbér + rezsi, normális bútorok, mosógép

(#3) SymbianOS az igazság az, hogy amikor jöttek, akkor még nem voltam mérges. tegnap, amikor egy fél vagyont eltelefonálgattam, lejártam a lábam, hogy megnézzek olyan lakásokat, amik nem is igazán tetszenek, és hogy ki kell fizetnem egy csomó olyan pénzt, aminek bőven lenne helye máshol is, és nem utolsósorban el kell jönnöm abból a lakásból, ami az elmúlt másfél évben az otthonom volt és szerettem: na az volt a pillanat, amikor igazán fölb*sztam magam

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) DeFranco


DeFranco
nagyúr

A durva anyját az ilyennek... emberek életével szórakozni...

(#6) Dany007


Dany007
veterán

Az fa**a! Görénység. Ezen nincs mit szépíteni.
Számomra viszont egy újabb példa az albérlet buktatóiról. =/ (nem arra célzok, hogy vegyél lakást mert nyilván nem olyan a helyzet. csak sok vitában felmerült már hogy milyen jó az albérlet meg stb... persze jó, hogy van szerződés meg lehet bíróságra mászkálni, de igazából ha azt a lakást eladják felőled akkor el kell menned, szerződés ide vagy oda... )

#4: Fogd fel úgy, hogy kezdődik valami új! Újítasz valamit. Találsz megint egy új lakást ami megint tetszeni fog. Még arra is van esély, hogy jobb lesz, mint a jelenlegi! Végülis ha más nem ennyi előnye van az albérletnek, hogy különösebb költségek nélkül költözhetsz új helyre.
Na jó, tudom hogy ez kevés...

[ Szerkesztve ]

(#7) DeFranco válasza Dany007 (#6) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Fogd fel úgy, hogy kezdődik valami új! Újítasz valamit. Találsz megint egy új lakást ami megint tetszeni fog. Még arra is van esély, hogy jobb lesz, mint a jelenlegi! Végülis ha más nem ennyi előnye van az albérletnek, hogy különösebb költségek nélkül költözhetsz új helyre.

Tudod, a villamos alatt senki mosolya nem őszinte...

(#8) Lenry válasza Dany007 (#6) üzenetére


Lenry
félisten

lehetne így is nézni, és ha önszántamból költöznék, akkor pontosan így nézném. de ez most kényszer, tehát alapból hátránnyal indul a helyzet.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) Dany007 válasza Lenry (#8) üzenetére


Dany007
veterán

Tudom, tudom. :( Csak nekem is mindig nyomatják ezt a pozitív életszemléletet... (akár ilyen esetben is) Hát gondoltam hátha másnak jobban bejön. :)

De most akkor a kauciót visszakapod végülis? Mert akkor azt már belehetne fizetni a következő albi kauciójára. Meg gondolom egyeztetned kell a többiekkel is. Az nem lesz egyszerű. Főleg ha ők nyári szüneten vannak.

(#10) Lenry válasza Dany007 (#9) üzenetére


Lenry
félisten

egyeztetés megvolt (végre haszna is van a facebooknak), talán meg is van a lakás. a kauciót még nem tudom, este hívom föl a tulajt, mert addigra mondanak a többiek is véglegeset

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) Dany007 válasza Lenry (#10) üzenetére


Dany007
veterán

Értem. Akkor ha a kauciót visszakapod olyan nagy probléma talán nem is lesz. Jó persze, telefonáltál egy sort, meg küzdöttél vele, de talán akkor nem lesz annyira vészes.
Legalábbis próbálom pozitívan nézni. Na igen, erre jó a facebook. Gondolom a többiek se örültek a hírnek.

(#12) DeFranco válasza Lenry (#10) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Láttad is a lakást? (gondolom igen) Az előzőhöz/mostanihoz képest milyen? A főbérlő szimpatikus?

#13. hát akkor fingers crossed, legalább átmenetileg megoldódik a dolog remélhetően

[ Szerkesztve ]

(#13) Lenry válasza DeFranco (#12) üzenetére


Lenry
félisten

a mostani nagyobb, de ez annyival olcsóbb is. a berendezés is hangyányit kevesebb, de minden van, amire szükségünk van.

a tulaj normálisnak tűnik.

amiket eddig láttam, azok közül ez tűnik a legjobb választásnak

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) Dany007 válasza Lenry (#13) üzenetére


Dany007
veterán

A szerződésben esetleg fixáljátok ezt a kaució kérdést, ne az legyen ha ők felmondják akkor ti lelakhatjátok, hanem fizessék szépen vissza. Bár néha jól jöhet a lelakhatás is.

(#15) Lenry


Lenry
félisten

update

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16) DeFranco válasza Lenry (#15) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem ezt bármikor felmondhatja alapos indokkal (érdekmúlás). És mint főbérlő tud ilyen helyzetet teremteni.

Én mennék a helyedben jó messzire. Szvsz. két hét múlva előkerül megint a téma.

(#17) Domxc


Domxc
senior tag

Na, akkor végülis egy gonddal kevesebb, nem?

Egyébként, én sem bíznék meg ezentúl a főbérlőben, inkább keresnék egy olyan lakást, ahol megbízhatóbb az illető.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#18) Dany007


Dany007
veterán

"de az orra alá dugok egy új szerződést, hogy legalább egy évig nem megyünk sehova"

Passz. Szerintem nincs ilyet. Ilyet írni kell - a semmiből -. Nemtom milyen a tulaj, de meg kell vele beszélni, hogy a későbbi félreértések elkerülése végett szerződésben rögzítitek a dolgot. Meg kell fogalmazni a kérést / az igényt, leírni, aztán aláírjátok, plusz aláírja még két tanú is. Szerintem.

szerk.: mondjuk Franconak is igaza lehet. De Te ismered igazán tulajt, hogy mennyire megbízható. Ha úgy ítéled meg, akkor tényleg inkább keressetek új albit nyugodtan, hiszen van rá idő, aztán menjetek el.

[ Szerkesztve ]

(#19) DeFranco válasza Dany007 (#18) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szabályozható, ki lehet kötni 12 hónapos felmondási időt, vagy fix idejű szerződést simán, de azt, hogy kirakhatatlan az albérlő, úgy sem írja alá. Ha akar, akkor meg talál indokot, hogy miért merült fel olyan körülmény, hogy jogosan bontja fel az amúgy fix idejű szerződést.

(#20) Dany007 válasza DeFranco (#19) üzenetére


Dany007
veterán

Igen, ez lehetséges.
De úgy tudom, ha kisgyerekes család lakik albérletben akkor őket akkor se lehet kidobni ha épp nem fizetnek... Páromnak volt ebből problémája pár éve... Nem kellemes mikor egy kisebb család ott héderezik a lakásban és még a rezsit se fizetik. Kirakni meg elvileg akkor még nem lehetett.

Úgyhogy Lenry, hajrá a gyerekcsináláshoz :D

(#21) Lenry válasza Dany007 (#18) üzenetére


Lenry
félisten

jó, ez így pongyola megfogalmazás volt, természetesen fix idejű szerződésre gondoltam. elvileg neki is jó, mert 12 hónapig még biztos kapja a pénzét, meg nekünk is, mert addig nem kell másik helyet keresni.

ez nekünk fontos, mert mindannyian tényleg szeretünk ott lakni. anno ez a lakás tényleg hatalmas fogás volt. a többi, amelyeket annak idején meg most megnéztem, mind, kivétel nélkül rosszabbak voltak.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22) Dany007 válasza Lenry (#21) üzenetére


Dany007
veterán

Akkor próbáljátok meg úgy megfogalmazni a szerződést, hogy eszébe se jusson kirakni titeket onnan. Persze nem tudom erre milyen lehetőségek vannak, vagy hogy van-e.
Mert abban egyetértek a többiekkel, hogy végülis - amíg nincs gyereked - szó nélkül kirakhat.
Persze mehetsz a bíróságra és v.színűleg igazat is fognak neked adni, de attól még úgyis ki kell költözni.
Ezért kéne - ha lehet - olyan szerződést írni, hogy eszébe se jusson kirakni mert azzal ő sokat veszíthetne. Mittudomén akkor a kaució dupláját kell visszafizetnie, vagy négyszeresét. Nem tudom van-e erre lehetőség, de jó lenne valami biztosítok megfogalmazni a szerződésben. Már ha ott maradtok.

(#23) Kolondrum válasza Lenry (#15) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ennek ellenére nem lenne jobb menni? Mert aki 1x megbukott, érted. :(

Meg aztán lehetne neki mondani, hogy ***** *****.

[ Szerkesztve ]

(#24) Lenry válasza Kolondrum (#23) üzenetére


Lenry
félisten

a másodszori megbukás ellen szeretném az újraszerződést.

plusz még ennek a kockázata mellett is több a pozitívuma a maradásnak, mert ha megyünk, az is csak egy évre, mert jövő ilyenkorra mindenképp ketten maradunk (idegenekkel nem fogok összeköltözni) akkor megint új lakás, költözés, új hely, plusz kiadások, stb, stb.
maradni szeretnék.

hidd el, az elmúlt két napban sokszor eszembe jutott, hogy ha a szemem elé kerül, annak nem lesz jó vége...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25) Kolondrum válasza Lenry (#24) üzenetére


Kolondrum
félisten

Papír ide papír oda ki vagy szolgáltatva.

(#26) föccer válasza Kolondrum (#25) üzenetére


föccer
nagyúr

Azért halkan megjegyzem, hogy ez fordítva is igaz. A főbérlő is igencsak ki van szolgáltatva a bérlőnek.

:(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27) shaft72


shaft72
tag

Főbérlő helyett szerencsésebb a tulajdonos kifejezés. Már ha az. A tulajdonostól bérli a főbérlő, a főbérlőtől az albérlő.

(#28) Lenry válasza Kolondrum (#25) üzenetére


Lenry
félisten

ki. de máshol is ki lennék. na persze, ha megint át akar b*szni, az teljes egészében az én túlzott bizalmamnak lesz köszönhető

(#27) shaft72 én mindenhol tulajként hivatkoztam rá

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29) shaft72 válasza Lenry (#28) üzenetére


shaft72
tag

Nem is neked írtam :)

(#30) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Hasonló szitu volt nálunk is... :U

2 évig nem kellet a lakás a kutyának, aztán 2 hét alatt eladta. A szerződés szerinti 30 napot meg le szerette volna tornázni egy hétre (3 hét alatt költöztünk el). Végül felemásan kicsit, de egész jól kijöttem a sztoriból.

Az utsó hónapra nem kellett fizetnem albit, visszakaptam a teljes kauciót. Cserébe viszont átalány ellenőrzés volt, ott buktam 25k-t (úgy, hogy végig arról volt szó, hogy a meglévő átalányunk mindent fedez... :((( ).

Mindegy, azóta rendben vagyunk, effektíve saját otthonunk van, bár most is kezdenek a "felhők gyülekezni" (ha annyira szarul alakulnak a dolgok ahogy várom, egy külön bejegyzés lesz belőle, mert ki kell majd írnom magamból).

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#31) Lenry válasza Kareszovics (#30) üzenetére


Lenry
félisten

itt annyival alakultak jól a dolgok, hogy az új lakás ugyanannyiba fáj, mint a régi, cserébe rohadt nagy :)

ez az új szobám

a réginél elég sokat buktam kvázi, mert az egy hónap felmondás miatt ki kell fizetni egy hónapot úgyis, hogy már nem lakok ott, de mindenképp el akartam jönni, mielőtt valaki lecsap erre az új lakásra (ami elég valószínű lett volna a felvételi eredmények kihirdetése után)
a kaució elvileg visszajön, kitakarítottam, nem b*sztunk szét semmit, szóval nem kéne, hogy gond legyen, de ez majd csak másfél hét múlva derül ki, akkor adom vissza a kulcsokat.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32) Kareszovics válasza Lenry (#31) üzenetére


Kareszovics
addikt

Pofásak a képek, láttam Őket saját topikjában. :D Mondjuk mi sem panaszkodunk, mert egy 73 nm-es lakásban lakunk (2 és fél szoba), igaz az egyik szoba az "kuka/lomtár". :D

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#33) Vladi


Vladi
nagyúr

Random ingatlanosnál van formanyomtatvány. Igazából csak formanyomtatvány van erre.

Közben elköltöztél? :F

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#34) Lenry válasza Vladi (#33) üzenetére


Lenry
félisten

bizony :K
lásd #31

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.