Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor85


gabor85
őstag

Ilyen szép designt androidos telefon nem érdemel :D ;]

[ Szerkesztve ]

(#2) Lenry válasza gabor85 (#1) üzenetére


Lenry
félisten

ódehogynem :P

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Szerintem nem akkora érvágás a mai mezőnyben, hogy WP7, Android, vagy iOS. Ha ennyire tetszik, akkor ugorj rá. Én megtenném. Én eddig a HTC miatt voltam droidos, de kezdek kiábrándulni belőle picit, szóval az én meglátásom szerint szabad a vásár, tök8. Cimbi a 4S-re panaszkodik állandóan, én a Desire S-re. Napi szinten játsszuk el ezt a szitut, legjobb :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4) Lenry válasza hoffman_ (#3) üzenetére


Lenry
félisten

mindenképp szeretnék Droidos maradni. szeretem a mókolását, ismerem a rendszerét, és már elég sok pénzt költöttem el az Android Marketen, hogy ne akarjam ugyanezt a pénzt még egyszer odaadni az Apple-nek vagy a Microsoftnak.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) SlayR


SlayR
senior tag

Jó kis készülék bár én végül a Lumia 900 mellett döntöttem, de épp eladó soron van jöhet a 920! :D

(#6) hoffman_ válasza Lenry (#4) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A marketbe mondjuk bele se gondoltam, az nekem is hiányozna :(

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7) James Dean


James Dean
csendes tag

"meg most nézem, hogy a HTC WP8S is pofátlanul olcsó (61 előfizu / 67 prepaid). bezzeg a csúcsdroidokért vagyonokat kérnek..."

Kénytelenek ezt csinálni a kutya nem vesz wp mobilt minden rosszindulat nélkűl mondom ezt.
75% android vs 2,2 Wp(windos mobile is bene esetelg?) a részesedés.
És lehet azt mondani,hogy a vibrin is droid fut meg azt,hogy mennyi lumina ment el előrendelésbe a lényegen nem változtat.
Átlag felhasználásra nagyon jó lumina 800 ennyiért meg pláne.
De nekem nem érné meg még ennyiért sem sőt együtt élek a minimál droid laggal is JB alatt már nincs is szinte.
Mert szeretem ha a készülékem tükröz engem és lehetőségem van ezt megjeleníteni.
A wp nekem szeméyltelen,jellegtelen.Ráadásúl még a 8-ban is sok nekem as korlát.

(#8) Lenry válasza James Dean (#7) üzenetére


Lenry
félisten

Kénytelenek ezt csinálni a kutya nem vesz wp mobilt

igen, ez mondjuk biztosan erősen közrejátszik

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) SlayR


SlayR
senior tag

....és ha valaki a kútba ugrik 80 másik megy utána...(:

(#10) James Dean válasza SlayR (#9) üzenetére


James Dean
csendes tag

Kicsit konkrétabban? :F
Én inkább úgy látom főleg itthon,hogy ugye a google hozta el az embereknek a megfizethető okostelefonokat és aki vett ilyet megszerette még a hibáíval együtt is főleg miután látta kipróbálta,hogy egy adott esetben 200.000 ezer forintos szifon is ugyanazt tudja mint az ő 30 ezer forintos készüléke kb 80%-ban.Ugyanez vonatkozik ugye az eleinte drága(Illetve most is csúcs luminákra)Szóval ha legközelebb vesz akkor marad droid vonalon max egy kategórival feljebb mint itt a topikokból látszik.
És ez nem birkaság.

[ Szerkesztve ]

(#11) SlayR válasza James Dean (#10) üzenetére


SlayR
senior tag

Én meg inkább úgy látom, hogy megvan az a bizonyos 10/6os arány akik már a "nyomkodós" telefonhoz is csak tanítgatás után értettek vagy úgyse és jön a " venni akarok érintőst telefont aszontás android legyen me az könnyű " alapon megy......de ez a kategória benne van IOSban is mert azért vesz Iphonet mert neki meg aztmondták, hogy az a "menő", de érteni nem ért hozzá....ésa maradék az aki azért veszi, mert kedvel egy rendszert....és ebben még benne van a Symbian is...

(#12) Lenry válasza James Dean (#10) üzenetére


Lenry
félisten

Lumia.
nem Lumina

(#11) SlayR ez oké, de hogy jön most ez a témához? :F

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) James Dean válasza Lenry (#12) üzenetére


James Dean
csendes tag

Jó oké elírtam .Tudom ám.

(#11) SlayR
Nem értek egyet.De ez nem is tartozik ide.
A lényeg a WP képtelen megszólítani a fiatalokat és a kispénzűeket.
Ezt az árazást is a 800-nál a kényszer szűlte és nem a marketing kampány.
Kiszórják a beragadt készleteket és kész.
Szerintem ideje volna a nokiának is feladni a harcot.Bár lehet már késő lenne és tényleg csak a wp siker az egyetlen út.
A Sony és az erikfia :)) pontosan nagyon jól látta a pontot a váltásra.
Pl az idei év elejei NXT széria is hihetetlen jól sikerűlt és fél év elteltével az árak is tök jók.
Nekem most P-van nem egy csúcsmodel de eddig a kedvenc készülékem.
Volt már pár.
Az tök jó most is a nokiánál,hogy 2 millió csúcsmodelről dalolnak a madarak(Eladott,legyártott,készleten levő)de hol van a középkategória és az alsó?
A mai piaci herlyzetben nagyon vertnek néznek ki és ezt köszönhetik az arrogáns microsoftnak akik azt hitték ők az új apple meg majd ők csak prémium gyártó lesznek....

[ Szerkesztve ]

(#14) SlayR válasza Lenry (#12) üzenetére


SlayR
senior tag

A nagy arányú android eladással kapcsolatba pl? :)

(#15) Lenry válasza SlayR (#14) üzenetére


Lenry
félisten

jah, értem. :R

és igazad is van. rengeteg olyan ember van, akinek egy 3310-es untig elég, mert alapvető tudásbeli hiányosságai vannak ahhoz, hogy megértsen és ki tudjon használni egy okostelefont. ma el kellett volna magyaráznom édesanyámnak, hogy hogyan tud zenét rakni a telefonjára. végiggondoltam, hogy nem ért a letöltéshez, torrenthez, fájlrendszerekhez, nem tud másolni, és hiába magyaráznám el, mutogatnám végig, 5 perc múlva sem tudná utánozni, nem hogy másnap vagy két hét múlva, mert nem tudja mit miért csinált, ezért nem is érti meg. úgyhogy ez közöltem is vele, meg hogy inkább szóljon, hogy mit szeretne és megcsinálom neki.

és rengeteg hozzá hasonló ember vesz okostelefont. persze nyugatabbra az ilyen nem gond. megmutatod az iTunest, ez a kereső, az a Buy gomb és már az iPhone-on is van a zene, de itt a vadkeleten ez nem megy :(

(#13) James Dean na de háromszor? :P

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16) Gergosz2 válasza hoffman_ (#6) üzenetére


Gergosz2
veterán

sokan emlegeti a marketet meg az appok számát ami kétségtelenül fontos tényező, de azért az appok nagyrésze hulladék androidon.

Persze az elején nálam is megvolt a varázs , telipakoltam a telómat minden szir-sz*rral, de mára maradt 4-5 app , amiket már jóideje használok.

Amúgy a Windows phone-ok tényelg nagyon tetszetősek, nekem nagyon bejönnek.
Úgy emlékszem múlthéten még 80k küröl volt a Windows Phone 8S by HTC T-nél.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#17) hoffman_ válasza Gergosz2 (#16) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nekem nagyon sok, és több elég drága app is van a telefonomon, ezeket rohadtul nem szeretném megvenni még egyszer, másik platformra... Emiatt sanszos, hogy nekem is marad a droid.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18) Lenry válasza Gergosz2 (#16) üzenetére


Lenry
félisten

ajj ne már... azt hittem ez a "marketen nagyrészt szar van" mondat már ré bekerült az antennagate, a "mi a különbség a 64 és a 32 bites Windows közt?" és a "tényleg csak egy napig bírja az akkuja?" mellé a múzeumba.
pláne, hogy gyakorlati példát még sosem láttam erre a kijelentésre, cserébe sokan és sokszor emlegették egy időben, mert jól hangzott, és mindenki ezt mondta, és hát a tömeggel menni könnyű.

az összes többi marketre is pont ugyanannyi szar van, plusz soha senki nem nézi meg, hogy mi van egy találati lista ötödik tagja alatt, mert valószínűleg az előző ötben megtalálta, azt a használható, releváns programot, ami érdekli, ergo francot se érdekli a süllyedő szemét.

plusz senki nem is hozta fel az appok számát. arról volt szó, nem akarjuk megvenni ugyanazokat a programokat másik platformra is.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) SlayR válasza James Dean (#13) üzenetére


SlayR
senior tag

Teljes mind1 milyen kategória az, hogy ők kiket és hogy akarnak megszólítani ez teljes más piaci világot mutat, mint ami a hazai....eléggé otthon vagyok telefonos témában és bőven vannak gondok, de itthon van egyfajta gerilla marketing ami alatt szívesen tolják az ember arcába a gusztustalanul nagy kamukat....kispénzhez más igények tartoznak.
" Szerintem ideje volna a nokiának is feladni a harcot. " Ez a tipikus itthoni hozzáállás bátran kimerem jelenteni a mai napig vannak olyan ötletei és dolgai a Nokiánáak ami mögött elbújhat másik készülék!
Az hogy a legtöbb mostani felhasználót meglehet etetni a marketinggel és a divattal az meg már csa a világ hibája, de ezért is kaszálnák el sokan a Nokiát mert tudják ez nem mindig lesz így.
Régebben se divatból használtak bizonyos készülékeket...

Lenry: Igen igazából én ott látom főleg a problémát, hogy sokat járok ismerőshöz telefonos boltba meg egyéb ismeretség alapján látom mivel hoznak be készülékeket nagyon sokszor vannak elég csúnya elbuherálások telefonokon amiket utána igen nehéz megmondani a gazdájának, hogy már pedig ez bizony garanciálisan nem javítható vagy nem szervizre tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#20) dragonfx


dragonfx
veterán

addig bejövös az android mig meg nem tudod a rengeteg hibáját.
progit bármelyik telohoz már régen is lehetett keresni, találni neten.az hogy nem közvetlenül...na puff...
a market addig nagy kincs mig végig nem zngorázod a neked szimpatikus programokat és össze nem raksz egy package.ot belölük ami nekd kell a teleonodon.utána már semmi extra max a frissitések miatt érdekes....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#21) baluka26


baluka26
veterán

Én is nagy mókolós voltam még Droid-dal, de mióta megvan L800 eszembe sem jutna. Körberöhögi mindenben a P970-em.
Egyébként pont most emelkedett az ára egy tízessel :D

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#22) zoo8800


zoo8800
veterán

Ehhehe. 1 éve még a kutyának sem kellett ez a telefon. Most, kicsit jobb áron sorban állnak érte az emberek :D

rip and tear, until it is done

(#23) James Dean válasza dragonfx (#20) üzenetére


James Dean
csendes tag

Rengeteg hibáját????Taníts mester szomjazom tudásod sorold. ;]
Egy hiba van a lag(az sem általános) de ez sem az androidé mint hiba hanem a gyártők nemtörödömsége.

(#19) SlayR

"Teljes mind1 milyen kategória az, hogy ők kiket és hogy akarnak megszólítani ez teljes más piaci világot mutat, mint ami a hazai....eléggé otthon vagyok telefonos témában és bőven vannak gondok, de itthon van egyfajta gerilla marketing ami alatt szívesen tolják az ember arcába a gusztustalanul nagy kamukat....kispénzhez más igények tartoznak.
" Szerintem ideje volna a nokiának is feladni a harcot. " Ez a tipikus itthoni hozzáállás bátran kimerem jelenteni a mai napig vannak olyan ötletei és dolgai a Nokiának ami mögött elbújhat másik készülék!"

Látom nem olvasol külföldi szaklapokat mindenhol ez van nem csak itthon.
1 Külföldön sem hülyék az emberek,hogy ugyanazon tudásért dupla árat fizertnek mégha megtehetik is.
2.Hiába bújhat el mindenki a nokia innovácioi miatt(kacc-kacc)ha közben tönkremegy mert senki nem veszi a készülékeit.
Akkor adja fel a mobilgyártást és éljen a hatalmas innovácioinak licenszeléséből.
Mert látható,hogy egyszerre a kettő súlyos bukta eddig.
3.Semmiféle hazai gerilla gusztustalan marketing nincs ez összeesküvés elmélet.Vagy kérlek mutass erre bizonyítékot. :R
Külföldi mérvadó média is ugyanolyan reálisan látja a helyzetet mint én.

[ Szerkesztve ]

(#24) SlayR válasza James Dean (#23) üzenetére


SlayR
senior tag

Jólvan Mester :U ;]

(#25) dragonfx válasza James Dean (#23) üzenetére


dragonfx
veterán

lehet hogy csak pár telefon kevés hozzá de akkor is, simán befagy

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#26) dabadab válasza James Dean (#23) üzenetére


dabadab
titán

"Rengeteg hibáját????Taníts mester szomjazom tudásod sorold."

Csak ami most igy hirtelen eszembe jut:

1. Az OS frissitese egeszen kevesse megoldott csak.
2. A userek nem kapnak alapbol root jogot.
3. Nincs normalis backup/restore megoldas.
4. A hozzaferesek kezelese eleg elnagyolt (legalabb egy "reklamok" kategoria mindenkeppen kellene, hogy ne full internethozzaferest kerjen minden vacak).
5. Az egyseges megjelenes egyaltalan nem megoldott (se guideline-ok, se theme-ek, se semmi), ami foleg widgeteknel rem zavaro.

De mondjuk hibatlan OS nem szuletett meg, mindegyikrol (nem csak a mobilosokrol) hosszu listakat lehet irni.

DRM is theft

(#27) Lenry válasza dabadab (#26) üzenetére


Lenry
félisten

ezek egy része nem az Android hibája, a másik fele meg nem hiba

1. elbénázzák a gyártók, ennyi
2. a usereknek nincs szüksége rootjogra
3. erre sem látom az elképesztő piaci igényt, bár az efelé történő lépéseket viszont igen. ICS-től fölfelé egyre több mindent szinkronizál fel a Google-nek
4. na jó, ezen reszelhetnének, bár egyébként rengeteg mindent lehet jogosultságilag kapcsolgatni
5. még ha lenne is guideline, akkor sem lehetne betartani, mert ha én megrajzolom a Holohoz a programomat, attól még az hülyén fog kinézni Sense / TouchWiz / Motoblur alatt

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28) dabadab válasza Lenry (#27) üzenetére


dabadab
titán

"1. elbénázzák a gyártók, ennyi"

A Google meg nem tesz semmit, se technikai megoldas, se policy nincs az uggyel kapcsolatban.

"a usereknek nincs szüksége rootjogra"

De. Megis, kinel kellene, hogy legyen a root, ha nem a tulajdonosanal? Vagy te a lakasod kulcsat is atadnak valakinek azzal, hogy ezentul majd o enged be?

"erre sem látom az elképesztő piaci igényt"

Nem? Ehhez kepest csak a Titanium Backupot tobb, mint otmillioan telepitettek (es akkor meg ott van egy rakat mas program, meg az egyes appok sajat backup megoldasai), pedig ahhoz root is kell, na meg ez pont olyan problema, amivel mindenki szembesul, aki telefont valt.

"még ha lenne is guideline, akkor sem lehetne betartani"

Ezert kellene valami normalis theme engine, ami kezeli ezeket. Nyilvan nem egyszeru egy ilyet megcsinalni, de nem is lehetetlen.

DRM is theft

(#29) Lenry válasza dabadab (#28) üzenetére


Lenry
félisten

1. igen. ez igaz, de mind tudjuk, hogy azért, mert az egyszer eladott telefonból többé nem látnak pénzt. innentől nem érdekük az update.
2. nem, nincs szüksége. mihez kellene? a példádnak meg nem sok köze van a helyzethez. az összes többi op.rendszeren se kapsz rootjogot, mert ott sincs rá szükséged. asztalon is csak programtelepítéshez kell, itt ahhoz se.
akinek valóban kell, az megoldja, a többiek meg jobb, ha nem turkálnak bele a rendszerbe.
3. a telepített appjaidat megjegyzi a Play Store, amikor telefont váltasz, beállítástól függően már telepíti is rögtön bejelentkezés után. az egyes programok egyéni, userspecifikus részeit valóban nem menti semmi.

theme engine: ettől még a különböző designelemek ugyanúgy nem fognak passzolni egymáshoz

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30) Dany007 válasza dabadab (#28) üzenetére


Dany007
veterán

"De. Megis, kinel kellene, hogy legyen a root, ha nem a tulajdonosanal? Vagy te a lakasod kulcsat is atadnak valakinek azzal, hogy ezentul majd o enged be?"

Azért jobb, hogy a mezei júzernek nincs root joga. A lakás alapszerkezetét olyan könnyen nem lehet megbojgatni, ellenben egy telefon OS-t könnyen szét tudna cseszni egy hozzá nem értő júzer. Aztán menne az anyázás, hogy milyen szar az Android. :)
Épp elég az, hogy aki tényleg bele akar piszkálni annak meg kell találni a rootoláshoz szükséges leírást és azt végrehajtani. Így legalább van egy kis szűrés.
Ha már OS úgy tudom sem linux sem windows munkaállomásokon nem szoktak a rendszergazdák root jogot / vagy adminisztrátori jogosultságot osztani a mezei dolgozóknak / júzereknek.

"Nem? Ehhez kepest csak a Titanium Backupot tobb, mint otmillioan telepitettek "

Pont ezt akartam írni példának. Az alap dolgokat root nélkül is lehet backupolni. Plusz telefonszámokat, sms-eket stb-t lehet backupolni google profilba. A letöltött / megvásárolt appokat pedig google profilon keresztül lehet újra letölteni telefonváltás esetén. Tehát ezeket semmi értelme nem lenne backupolni. Úgy tudom a rootos titanium is főleg erre jó, hogy a komplett rendszert appokkal beállításokkal együtt elmentse.
A mezei júzernek a legfontosabb az appok megléte a telefonszámok és egyéb információk. Ezt meg a google fiók alapból tudja.

"A Google meg nem tesz semmit, se technikai megoldas, se policy nincs az uggyel kapcsolatban."

Ez tény. Úgy tudom a Wp esetében van olyan, hogy megvan szabva egy relatíve elég erős hardver az OS-hez? Ezt kéne első körben androidnál is megtenni, utána jóval kevesebb probléma lenne. Ugyanis a frissítést többnyire azok a júzerek várják, akik megvették a nulla forintos ócska androidos telefont, gyenge hulladék hardverrel, majd ezután várják a frissítést, mint a messiást. Hogy majd az optimalizáltabb lesz, jobb lesz, gyorsabb lesz tőle a telefonja stb...
Pedig egy mai már középkategóriás androidos telefon esetében sincs semmi szükség a frissítésre. Nincs bent annyi érdemi változtatás, újítás hogy megérje bajlódni vele. Én is felraktam az enyémre a legújabb ICS-t, de semmi extrát nem találtam benne. Semmi érdemit ami miatt azt mondhatnám, hogy nekem ez kell. 2.3.7 alatt sem lagolt a telefon, ICS-en se. 1-2 apró feature van ami tetszetős, de ennyi.
A gyártóknak kéne az első kiadott OS-t úgy optimalizálni a saját telefonjukhoz, hogy az kifogástalanul működjön. Nem pedig gyorsba összegányolnak rá valamit, aztán majd az n+1. javítással javítgatják a hibákat, mire a végén 1-1,5 év múlva talán használható telefon lesz belőle... Vagy még akkor se. Lásd Optimus 2x.
Ellenben vicces, mert az Xperia P-m esetében a gyártó olyan frankón megcsinálta az ICS frissítést, hogy a gyári Xperia mozgó háttérkép akad! És beakasztja az egész rendszert. Úgyhogy én visszaraktam a gyári 2.3.7-et amin minden tökéletesen fut. És szerencsére a legtöbb app még bőven 2.3 kompatibilis, alig van csak pár ICS only.

(#31) bubi92


bubi92
őstag

gondolom rózsaszínt szeretnél :U

(#32) Lenry válasza bubi92 (#31) üzenetére


Lenry
félisten

alap :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#33) Coccolino_O válasza bubi92 (#31) üzenetére


Coccolino_O
őstag

:DDD

(#34) bambano válasza dabadab (#26) üzenetére


bambano
titán

"1. Az OS frissitese egeszen kevesse megoldott csak.": sorold fel azokat az okostelefonokat, ahol rendesen megoldott. és itt a rendesenen van a hangsúly. tehát akkor jól frissítik a... ööööö, hát hmmm. szóval egyiket se. ja de, valószínűleg a nexusokat. mert az nekem nem rendes frissítés, hogy jön az új ios, és a frissebb rosszabb, mint a régi.

"2. A userek nem kapnak alapbol root jogot.": minek nekik root jog? melyik telefonon kapnak? egyiken se? talán mert az okostelefonra nem számítógépként kellene nézni?

3. mit akarsz backupolni? névjegyet? híváslistát? ezekre meg még pár más tételre ott van a világ egyik legnagyobb backup szervere, a google a gmaillel, gdoc-kal meg a többivel, amit annyit hájpolnak mostanában minden cloudos topicban. a rátöltött tartalmakat meg lehet usb-n szinkronizálni.

4. a hozzáférések kezelése nem elnagyolt, hanem a pofátlan app írók erőltetik az indokolatlan hozzáférési szinteket, a google meg támogatja, mert neki ebben van a pénz. teljesen értelmetlen mást elvárni tőle, ha neked ez nem tetszik, ne vegyél androidot.

én pl. csak használni akarom az androidot, nekem nem szokott semmi bajom lenni vele. igaz, nem vagyok se rom főző mágus, se röccenésfetisiszta. amennyit szívtak mostanában a rokonságomban a "modern microsoft" oprendszerekkel, az alapján wp biztos nem lesz a kezemben.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) Blaise


Blaise
veterán

Használtan már 35-40ezer körül is lehet kapni, de ezekre nem fogsz androidot rakni soha.

(#36) baluka26 válasza bambano (#34) üzenetére


baluka26
veterán

Pedig, ha csak használni akarsz egy telefont egy WP rommá veri a hasonló árú Droidot.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#37) dabadab válasza bambano (#34) üzenetére


dabadab
titán

"sorold fel azokat az okostelefonokat, ahol rendesen megoldott"

A "Pistike is rosszalkodott" miota elfogadott erv ovodan kivul?... Egyertelmu, hogy ez a problema minden mobil OS-nel fennall, de ettol meg nem lesz kevesbe problema.

"minek nekik root jog?"

Mert az o eszkozuk.

"talán mert az okostelefonra nem számítógépként kellene nézni?"

Miert nem, amikor nyilvanvaloan azok?

"mit akarsz backupolni?"

Azt, ami a telefonon van, mindenestul. Nem hiszem, hogy ez olyan rettenetesen nagy elvaras lenne.
Igen, vannak reszmegoldasok amik bovulgetnek, de szamomra megdobbento, hogy a komplett backup nem olyan szolgaltatas, ami az 1.0 ota resze az Androidnak.

"én pl. csak használni akarom az androidot, nekem nem szokott semmi bajom lenni vele"

En is csak hasznalni akarom, de ezekbe mind belefutottam. Ezzel egyutt maradtam az Androidnal, mert meg mindig ez tunik a legelhetobbnek (epp' most kaptam meg az N4-emet), de azt semmikeppen nem mondanam, hogy hibatlan a rendszer.

DRM is theft

(#38) natë


natë
nagyúr

A 800-as még nem win 8 ugye?

(#39) baluka26 válasza natë (#38) üzenetére


baluka26
veterán

7.8 frissítés lesz csak rá. 620-820-920 WP8.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#40) Lenry válasza dabadab (#37) üzenetére


Lenry
félisten

"minek nekik root jog?"
Mert az o eszkozuk.

ez nem érv, nem példa, hanem üres lózung.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#41) bambano válasza dabadab (#28) üzenetére


bambano
titán

"A Google meg nem tesz semmit, se technikai megoldas, se policy nincs az uggyel kapcsolatban.": így van, a google nem erőlteti a saját dolgait se az ios, se a wp telefonokra. mert kb. ugyanannyi köze van az ios-hoz,mint az androidos telefonokhoz. ha meg a google a saját dolgait erőltetné, menne itt a hisztéria, hogy mit képzel.

"Vagy te a lakasod kulcsat is atadnak valakinek azzal, hogy ezentul majd o enged be?": az autódhoz van root jogod? nincs. a szórakoztató cuccaidhoz (ha nem saját építésű htpc) van root jogod? nincs. a tv-dhez van root jogod? nincs. miért pont a telefonodhoz legyen? lassan már a pc-dhez se lesz semmi jogod, ha nem linux vagy freebsd fut rajta... oh wait, mióta behozták ezt az ultrafos uefit, azóta a pc-dhez sincs semmi jogod.

"a Titanium Backupot tobb, mint otmillioan telepitettek": napi hány android aktiváláshoz telepítettek 5 millió backupot? ki ne derüljön, hogy csak a buherátor jellegű userek tették fel, a többinek meg jó úgy, ahogy van...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#42) madgie válasza baluka26 (#36) üzenetére


madgie
titán

Fut már a VOIP a háttérben? (WP8 alatt)

(#43) bambano válasza baluka26 (#36) üzenetére


bambano
titán

elég csak két kérdést feltenni és megválaszolni: ki gyártotta? mi az első betű megfejtése?

nem akarom a szokásos má$ik világ ellenességemet behozni, de a környezetemben sikítva menekülnek a w8-tól notebookokon. van olyan ismerősöm, akit eddig semmivel nem lehetett kihozni a sodrából, csak w8-cal. ha ezek után bárki azt hiszi, hogy 10 méternél közelebb megyek egy wp mobilhoz, az nem jól ismer.

ha csak használni akarok egy telefont, akkor symbian.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) baluka26 válasza madgie (#42) üzenetére


baluka26
veterán

Nekem WP7,5 van, úgyhogy passz.

bambano: Létezik nagyobb ostobaság az előítéletből való elutasításnál? Nem hiszem.

L800 árában olyan droidos készülékek vannak, mint Galaxy S Advance, meg Xperia Go. meg ZTE Grand X IN.
Nem nehéz választás, őszintén megmondva.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#45) madgie válasza baluka26 (#44) üzenetére


madgie
titán

A WP7.5 pont 8 alatt van, nem? :)

Úgy értettem, hogy elvileg a 8 alatt már van normális multitask, Wp7-nél (7.5-öt és 7.8-at beleértve) tudtommal nincs. Nem képes mondjuk a Viber/Skype a háttérben futni, csak akkor kapod meg az üzeneteket, ha belépsz. Nálam egyrészt emiatt repült az Omnia 7 (pedig csodaszép telefon volt).

woland_y2k: hm, az jó, nagyon jó :)

[ Szerkesztve ]

(#46) natë válasza baluka26 (#44) üzenetére


natë
nagyúr

Azért a galaxy s advance nem egy rossz modell... :U

(#47) dabadab válasza bambano (#41) üzenetére


dabadab
titán

"így van, a google nem erőlteti a saját dolgait se az ios, se a wp telefonokra."

Hogy mi van? Most arrol beszelek, hogy a Google azert nem tesz semmit, hogy az androidos telefonokon legyen normalis Android frissites.

"lassan már a pc-dhez se lesz semmi jogod, ha nem linux vagy freebsd fut rajta... oh wait, mióta behozták ezt az ultrafos uefit, azóta a pc-dhez sincs semmi jogod."

Es ez szerinted rendben van?

"ki ne derüljön, hogy csak a buherátor jellegű userek tették fel"

Mivel root kell neki, ezert nem tul nehez kiszamolni, hogy igen, csak a buherator jellegu userek tettek fel, mert a tobbiek nem tudjak.

(#40) Lenry: nem hiszem, hogy nagyon nehez belatni azt, hogy miert jo az, ha az ember az eszkozeit a sajat kontrollja alatt tartja es a sajat erdekei szerint hasznalja, ahelyett, hogy masok kontrollalnak, a sajat erdekeik szerint. Errol persze ideig-oraig el lehet feledkezni, de aztan a vegen mar nem segit a siras (hogy egy egeszen friss peldat hozzak).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#48) Воланд válasza madgie (#42) üzenetére


Воланд
titán

fut.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#49) bambano válasza baluka26 (#44) üzenetére


bambano
titán

Az mitől előítélet, hogy látom, mit oboáznak vele? Az nem előítélet, az közeli, megbízható forrásból származó információ. Az okos ember más kárán tanul.

"L800 árában olyan droidos készülékek vannak, mint"... ja, most, hogy atom mód leárazták, mert nem vitte a kutya se.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#50) baluka26 válasza madgie (#45) üzenetére


baluka26
veterán

OMG. XDXD
Hát, hogy úgy mondjam nem tökéletes, de nem rossz. Viber mondjuk nálam brutál szar. WhatsApp eléggé tűrhető.

bambano: Eddig W8 oboáról volt szó, azt meg megnézem, hogy mi oboa van egy WP7-tel. Mondom ezt úgy, hogy napi szinten van a kezemben i4S-i5, és droidos készülék is (S2-P970).

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.