Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Dyingsoul válasza bradam (#50) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Aham! Szóval lehet olyat, hogy a dvd olvasót kiveszem, hdd-t bele a helyére, és belülre meg egy ssd? Az sztem jó megoldás, egy kezemen meg tudnám számolni, hogy asztali gépen egy félévben hányszor használok dvd meghajtót. :)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#52) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Én már nagyon-nagyon kipróbálnék egy mondjuk i3-as vagy i5-ös gépet, hogy tudja-e hozni egyáltalán egy asztali gép teljesítményét érzésre.
Mert akárhány laptopot is használhattam, eddig mind egy fokozattal gyengébb volt, mint egy asztali gép. (P4 laptop olyan volt mint egy P3 asztali, C2D laptop, mint egy p4 asztali, stb)
És engem ez zavar igazán, hogy a programok indítása, meg az általános felhasználói élmény finoman szólva is sérült ezeken a gépeken, hiába jön ki tesztben, hogy ugyanolyan gyors!

Igen, tényleg nem motorozom. :)

És úgy kell érteni az autóról motorra váltást, hogy egy óriási visszalépés, de mivel nem is autózom, mondhattam volna más példát is :)

Nagyon nagy divat lett asztali gép helyett laptopot venni, mikor sohasem hurcolják magukkal az átlagos felhasználók. Ma már nem divat asztali gépet venni az átlagjuzernek, hozzám mindig úgy jönnek, hogy "milyen laptopot vegyek?"

Szóval általánosságban a problémák:

- túl kicsi méretű, túl kicsi felbontású kijelző, ami túl közel is van és általában tükröződős is.
- munkára totálisan kényelmetlen billentyűzet, excelhez, accesshez elengedhetetlen a jó numerikus rész például, vagy a kurzormozgatók, odanézés nélkül
- egér kell.
- a teljesítményről fentebb írtam már
- merevlemez sérülékenység. Mindenki ölben, fotelben használja a gépet és a merevlemezek továbbra sem szeretik a sűrű mozgatást, akármit is állít a média.
- wifi. A laptopokat nagyon kevesen használják bedugott hálózati (utp) kábellel. Újfent munkáról beszélve, egy wifi azért nagyságrendekkel lassúbb, mint egy kábeles kapcsolat, legyen az akár egy adsl is.
- áramellátás. Sokan viszont folyamatosan bedugva használják a gépet, tehát a hordozhatóság máris lecsökkent. Aztán dugnak hozzá egy külső egeret is, hogy lehessen használni, megkoronázzák azzal, hogy az utp kábelt is beledugják és mit kaptak? Egy lebutított asztali gépet!

És az előnyök:

- hordozhatóság. Ezzel egy asztali sem tud versenyezni.
- hordozhatóság. Ez tényleg annyira hasznos tud lenni, egy mobilnettel bárhol tudsz szinte bármit elfogadható minőségben termelni.

A bekerülési költség nem hiszem, hogy sokkal alacsonyabb egy asztali gépnél, monitorral, mindennel együtt. Ezt valami unatkozó kiszámíthatja :)

Jelenleg csak annak látom értelmét laptopot használni, akinek hurcolni kell mindenhová a gépét, de ha neki meg a mobilitás fontos, akkor csakis 11-13''-os gép jöhet szóba, nem?

A 17'' gamerlaptopokat meg úgy nem értem, ahogy vannak.

(#53) bradam válasza Krugszvele (#52) üzenetére


bradam
aktív tag

Én már nagyon-nagyon kipróbálnék egy mondjuk i3-as vagy i5-ös gépet, hogy tudja-e hozni egyáltalán egy asztali gép teljesítményét érzésre.

Szerintem nem mondod meg szemre,hogy egy asztali i5 meg egy noti i5 mennyiben különbözik, az "érzésre" pedig lehet venni ssd-t, ugyanolyan lesz mint egy asztaliban.

Notit rákötöm külső kijelzőre,egeret,billentyűt is mellé rakok, és mindjárt használható lesz neked is. 17-es gamer notinak is van biztos létjogosultsága, fórumban nemrég egy kamionsofőr keresett ilyet. Egy 11"-13"-as notival nem nagyon tudna mit kezdeni:)

A többivel egyetértek,lehet tényleg divat lett a notikból, és az emberek nem a saját igényeikhez vásárolnak. De ez azért elég régóta így van, nem is nagyon fog megváltozni.

(#54) Krugszvele válasza bradam (#53) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Erre nem is gondoltam! A kamionba nem lehet asztali gépet tenni, oda jó és kell is a 17''!

Jut eszembe egy I3-as Packard Bellt már volt szerencsém 5 percig nyomkodni, nem volt különbség az asztali core2dugós gép meg közte. Hosszabb teszt kéne.

(#55) madd dogg válasza Krugszvele (#52) üzenetére


madd dogg
senior tag

Az én számmal beszélsz? :) Laptop vásárlást fontolgatok, gép megvan, és ugyan itt járok. Beépített GSM modul legyen, és max 13", de minimzm 768 függőleges sor a kijelzőn. :)

(#56) Balkanoid


Balkanoid
csendes tag

Tervezem megvenni az y570-est, de találtam egy kicsit felturbózott változatot: i7-el és 8gb ddr3 rammal 222.000 ért.
http://www.amazon.com/Lenovo-08622JU-15-6-Inch-Laptop-Black/dp/tech-data/B0051OK1AO/ref=de_a_smtd?ie=UTF8&m=A35DL6C7BAXYRR
Ár érték arány egész jó :) Arra lennék kiváncsi, hogy HD video szerkesztésére, vágásra, utómunkára (adobe premier, edius stb.) mennyire felel meg. Köszönöm

(#57) Huma válasza Krugszvele (#52) üzenetére


Huma
addikt

És ha valaki szeret LAN partira járni? Jóval egyszerűbb egy 17"-os laptopot hurcibálni mint egy asztali gépet.
Esetleg az illető imád játszani, de sokat utazik ide-oda ezért problémás lenne neki egy asztalit hurcibálni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#58) Jamescorn


Jamescorn
csendes tag

Jó lett a leírás, én ma rendeltem egyet az i3-as szériából :)
Kíváncsi leszek, már nagyon várom.

Good decisions come from experience - experience comes from bad decisions.

(#59) Borote


Borote
addikt

Na gyerekek, kis kutatás után arra az eredményre jutottam, hogy szeretett Y570-esünkbe minden gond nélkül bele lehet paszírolni egy SSD a HDD és az ODD mellé. Na persze nem szokványos SSD-t, a kulcsszó mSATA. Ha minden igaz, ilyen típusjelzéssel ellátott meghajtók mennek bele a gép alján lévő apró panel mögé.
Karácsonykor térek vissza a témára, addig kis KEDVCSINÁLÓNAK :)

(#60) Spancer RE válasza Borote (#59) üzenetére


Spancer RE
aktív tag

Kép
Lent középen ;)

(#61) Puma K válasza Spancer RE (#60) üzenetére


Puma K
veterán

Nagyon jó a kép!

Már csak egy kérdésem lenne, hol van a gépen az a pöcök amivel az IGP és a GPU között lehet váltani?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#62) Borote válasza Puma K (#61) üzenetére


Borote
addikt

A képen nézve a bal alsó sarokban a gumitalptól lefelé, és jobbra. (Ha magát a gépet nézed, rendeltetésének megfelelő pozícióban, akkor a jobb oldalán található, az elülső 'peremen').

Ja, sikerült elrontanom az előző Hsz-t, nem az apró panel mögé, hanem a nagy panel mögé megy az SSD :D

[ Szerkesztve ]

(#63) Puma K válasza Borote (#62) üzenetére


Puma K
veterán

Valóban ott van.

Ez a laptop egyre jobban tetszik!

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#64) Borote válasza Puma K (#63) üzenetére


Borote
addikt

Baromi jó kis gép, de ha i7-tel vennéd, akkor sokkalta jobb helyette a G53-as Asus az iPonnál ;)

(#65) Puma K válasza Borote (#64) üzenetére


Puma K
veterán

Áhh nem kell nekem i7, meg Asus sem... bááár egy ASUS G53SX-S1146-et elfogadnék, mert abban GTX 560M van ami mellett már több értelme van az i7-nek.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#66) Borote válasza Puma K (#65) üzenetére


Borote
addikt

Konkrétan EZ az Asus jelenleg most a BestBuy abban az árkategóriában :)
Amúgy a GT560M mellett sincs értelme az i7-nek, még azt is kihajtja egy i3, hát még egy i5. Cserébe kisebb a hőtermelésük, ami egyáltalán nem elhanyagolható ;)
És két normál méretű meghajtót is megeszik... Grrrrrr, dejógép ez :D

(#67) Puma K


Puma K
veterán

Akinek esetleg lenne eladó Y570-e az bátran írjon rám! :B

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#68) bradam válasza Borote (#59) üzenetére


bradam
aktív tag

Kíváncsian várom a további fejleményeket, lassan érik nekem is egy ssd vétel,szegény gépet az ultra lassú HDD fogja vissza a teljesítményben :))

(#69) Spancer RE válasza bradam (#68) üzenetére


Spancer RE
aktív tag

Gondolom 7200-at forgó HDD-vel vetted, annyira lassú lenne? :F
Ha tényleg így van, már most kukázom a fejben lévő laptop listát amiben 5400-asok vannak :(

(#70) Puma K válasza Spancer RE (#69) üzenetére


Puma K
veterán

Laptopba azért jó az 5400 rmp-es vinyó mert nem fogyaszt annyit, nem rezonál annyira és nem olyan hangosan dolgozik mint egy 7200 rpm-es vinyó. Sebességben azért annyira eget verően nem marad el (keress teszteket), viszont a rezonancia érezhetőbb valamelyest ha közben gépelsz a laptopon.

Szerintem bradam a HDD vs SSD közti sebességkülönbségre gondolt.

Amúgy néha érdemes lenne vissza is olvasni, hogy előzőleg miről volt szó...

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#71) bradam válasza Puma K (#70) üzenetére


bradam
aktív tag

Igen elsősorban az SSD-HDD közti különbségre gondoltam, az elég számottevő azért, főleg,hogy a notikba szerelt vinyók tudtommal lassabbak, mint Pc-be szerelt társaik :K

(#72) Puma K válasza bradam (#71) üzenetére


Puma K
veterán

Olvass HDD teszteket. A laptopokba leginkább 5400 rpm-es vinyókat tesznek a korábban már említett okok miatt. Azért van különbség egy pár éves 5400 rpm-es és egy újabb mondhatni modernebb 5400 rpm-es vinyó között sebességben, hangban és rezonanciában. Itt is érvényesül az az elv miszerint "minél újabb annál jobb".

A PH! több HDD tesztet is készített ajánlom nézd végig őket, hogy te is tájékozottabb légy.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#73) Puma K


Puma K
veterán

A mai napon én is a tulaja lettem egy ilyen fantasztikus gépnek. Még csak most fedezem fel, de oda-vissza vagyok érte. A billentyűzete nagyon tetszik, meg a kinézete a gépnek (elég masszív) lehet én is csinálok valamifajta tesztet, de inkább játékokkal tesztelem (GTA IV (és kiegészítői) Mafia 2, és még egy pár nyalánkság.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#74) h1n1_900


h1n1_900
senior tag

Én is elgondlkoztam ezen.
Ha i5-el lenne az maga lenne a menyország. Mivel ott van turbo és jó pár játék kihasználja. Pl Gta4 is szereti.

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#75) Spancer RE válasza h1n1_900 (#74) üzenetére


Spancer RE
aktív tag

Most pénteken vettem ezt.
GTA4 elég durván jól fut rajta. :B

(#76) h1n1_900 válasza Spancer RE (#75) üzenetére


h1n1_900
senior tag

Elgondolkodtato... Vga ddr5-s?

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#77) Puma K válasza h1n1_900 (#76) üzenetére


Puma K
veterán

Nekem is már 2 hete ilyen Y570 laptopom van (i3-2310, 8 GB RAM, GT555M 1 GB, 500 GB)

"Versions (ordered by performance)

144 cores 709MHz (GF106), 128Bit GDDR5 z.B. MSI GX780
144 cores 590MHz (GF106), 192Bit DDR3 z.B. Dell XPS 17, Alienware M14x
144 cores 590MHz (GF106), 128Bit DDR3 z.B. Schenker XMG A501 / A701 (Clevo W150HRM / W170HN)
96 cores 753MHz (GF108), 128Bit GDDR5 z.B. Lenovo Y570p / Y560p
"

Forrás: [link]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#78) h1n1_900 válasza Puma K (#77) üzenetére


h1n1_900
senior tag

ezzel szemezek. Vajon a 2GB-os vga 96 vagy 144?

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#79) Puma K válasza h1n1_900 (#78) üzenetére


Puma K
veterán

Nem állítom biztosra, de a Lenovo csak a 96 SP-s, GDDR5, 128 BIt-es GT555M-eket tesz a gépébe.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#80) h1n1_900 válasza Puma K (#79) üzenetére


h1n1_900
senior tag

:R
Akkor eleg az 1GB-os is.

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#81) Puma K válasza h1n1_900 (#80) üzenetére


Puma K
veterán

Na ja meg ha GTX560M lenne a gépben akkor lenne értelme az i5-nek, de előbb fogy el a GT555M mint az i3.

Notebookheck-en volt teszt ahol össze mérték i3-tól i7-ig a procikat -igaz ott GT540M volt- hogy megnézzék melyik proci illik a VGA-hoz, és kiderült, hogy az i7-ektől jobb az i3, de az egyértelmű legjobb az a i5 mert alapból magasak az órajelei, de igazándiból i3 a tuti mert ha kell akkor még később lehet bővíteni a procit i5-re ha nagyon muszáját érzi az ember.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#82) h1n1_900 válasza Puma K (#81) üzenetére


h1n1_900
senior tag

Eleg egy I3 555M-ig bezarolag :)

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#83) bejmuller


bejmuller
aktív tag

Tegnap vettem, egy Y570est, i7-2670QM, 8 GB RAM, 750GB HDD, es GT555M 1GB konfiguracioval, reszben ennek az irasnak a hatasara. Nekem inkabb munkahoz kell, de azert neha egy kis jatek is becsuszik. Amit hozzafuznek a cikkhez, hogy nekem automatikusan valt a GPU-k kozott. Vagyis, ha nem vilagit a LED akkor teljesen ki van kapcsolva a GT555M, ha vilagit a led, akkor meg alkalmazastol fuggoen hasznalja a GPU-kat. Legalabbis egy nap hasznalat alatt nekem igy tunt.
Egyebkent megvagyok elegedve mindennel, a JBL hangszorok odabasznak (laptophoz kepest, persze :) ). Nekem egyeduli problemam (bar ez csak szemelyes) hogy a billentyuzetkiosztas az UK, es nem US. Bar ez mar az importor "hibaja" nem a lenovoe. (Romaniaban elek, es itt a billentyuzetek kb 99%-a US kiosztasu, meg roman is alig akad... ezert a US-hez vagyok hozzaszokva )

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#84) Puma K válasza bejmuller (#83) üzenetére


Puma K
veterán

Neked van rajta USB 3.0 (kék színű maga a csatlakozó)?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#85) bejmuller válasza Puma K (#84) üzenetére


bejmuller
aktív tag

Igen, van rajta 2 db USB 3.0, jobb oldalt, és igen, kék színűek a csatlakozók.(Ez nem követelmény? :F vagy csak ilyen rendesek a gyártók, hogy segítenek nekünk megkülönböztetni? :P )

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#86) Puma K válasza bejmuller (#85) üzenetére


Puma K
veterán

USA-ban amint megjelent az USB 3.0 és elterjedt már rá is tették erre a gépre. Gondolkoztam rajta, hogy merjem-e rendelni Kanadából, de végül nem mertem...
Az enyém magyar billentyűzetes és nincs rajta 3.0-ás USB, az USB 3.0-át úgy lehet megkülönböztetni, hogy kék színű, szóval nem a Lenovo "jó fejsége" miatt kék, hanem mert szabvány (talán).

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#87) Etzel


Etzel
aktív tag

Szerintetek? :U

Az én meglátásom, ahogyan a képen is látszik, hogy egy valós, teljes értékű GT 555M-el szerelve valóban megéri az árát, de így hogy "csak" 96 core-s így az ÉN véleményem szerint nem. Tovább nézegettem és egy HP-t választottam ez helyett, abból is a 2 GB HD 6770-el szereltet, i5-el, 6gb rammal és 500-as HDD-el.

(#88) Puma K válasza Etzel (#87) üzenetére


Puma K
veterán

Ezen én is elgondolkodtam, de én utálom az AMD-t (volt CPU, GPU is tőlük, köszi de soha többé ha tehetem!) így totál hidegen hagyott. Valamint fel lehet tuningolni az említett dedikált VGA kártyát, a hűtése úgy is bírni fogja mert full réz és a kis kerepelő (ventilátor) is megfelelő légszállítással rendelkezik.

Amúgy meg előbb fogom cserélni, hogy az újabb játékok is fussanak rajta... de szerintem előbb építek egy asztaligépet ennek az árából, ez meg jó lesz a régebbiekkel funolni.

Egyszer el kell határoznia magát az embernek, hogy laptopot vegyen...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#89) Etzel válasza Puma K (#88) üzenetére


Etzel
aktív tag

Részemről vegyes érzések vannak mind az AMD mind Nvidia háza tájékáról, volt ez is az is.
Ha tehettem voltam semmi pénzért nem váltam volna meg a PC-től, de mivel majd a most új év után a munkám "megköveteli" majd ill a borzasztó sok utazást is, így vettem egy tartós és jó gépet ami játszogatni is tudok. Sajnos ehhez menni kellett a PC-nek :(
Szerencsére jó kezekbe került és jó pénzért ment el.
Majd elválik hogyan teljesít a továbbiakban :R

(#90) Puma K válasza Etzel (#89) üzenetére


Puma K
veterán

Igazándiból én még vettem volna GTX560-nal szerelt Asus féle gamer laptopot, de azért nem vettem mikor lehetett volna 260-ért újonnan i5-ös procival meg 4 vagy 6 GB memóriával, de az már annyira vastag és nehéz, hogy hordozhatóság szempontjából nem valami jó.

Az előző laptopomban volt AMD HD 5470 512MB / 64 Bit VGA amit nem szerettem, az AMD nem tud driver-t írni volt asztalimban AMD HD 4850 512 MB / 256 Bit VGA karim, de örültem ott is nagyon, hogy végre visszaválthattam Nvidiára. Nagyon nem bírom az AMD cuccait. Még anno az AMD A64 3200+ Venice Soc 939-es procimat bírtam Nvidia 6800 GT-vel, de utána semmi. Csak Intel meg Nvidia ha tehettem.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#91) Etzel válasza Puma K (#90) üzenetére


Etzel
aktív tag

Na igen a GTX560-al szereltnél már nincs kompromisszum ott lehet mindent csutkára állítva játszani :K
Az én előző lapim is 5470-el volt szerelve, a régebbi Batman gammát el is vitte jó beállításokkal, de b*szottul melegedett. Vettem alá egy fullos ventis tartótt de még úgy is nagyon be tudott melegedni :(

Nekem anno sokáig Intel&Nvidia volt a best, aztán kipróbáltam pirosékat is és kellemeset csalódtam :U
A mostani kombóban egy 4magosított Phenom meg egy 6870 volt és szépen csendben, keveset fogyasztva elvolt.
Mondjuk legközelebb már egy i5 vagy i7 társasága mellé egy izmosabb egymagos Nvidia kártyát akarok... leginkább a physics miatt is

[ Szerkesztve ]

(#92) Puma K válasza Etzel (#91) üzenetére


Puma K
veterán

Asztaliba ami volt laptop előtt Intel i5-750-nel és Nvidia GTX 275-tel volt összerakva szerettem, de izgatott a laptop világa, most ha vennék asztalit akkor GTX 560 Ti alá és Intel SandyBridge i5 de lehet még i7 alá nem adnám... Bár i7-et nem tudnám kihasználni... sőt... i5 is sok lenne néha, na de sebaj erős proci aztán csak a VGA-t kell cserélgetni, feltéve ha az ember gyakran frissít gépet.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#93) Etzel válasza Puma K (#92) üzenetére


Etzel
aktív tag

Úgy ahogy mondod :K . Erős proci, elég ram, egy közép felsőkategóriás VGA ezek alá egy minőségi deszka, meg talán egy SSD amit egy 600W-os szintán minőségi táp hajt és onnantól kezdve semmi gondod, max a VGA-t cserélgeted és slussz-passz :R /OFF]

(#94) Puma K válasza Etzel (#93) üzenetére


Puma K
veterán

Áhh nem kell 600W felesleges, nekem a már említett duo (Intel i5-750, Nv GTX275) mellett még volt 4db vinyó amik folyamatosan mentek, hozzá még a gép szellőzése, 6db venti ment folyamatosan (persze használattó függően változtattam a fordulatszámokat) és a rájuk kötött ventiszabályzó, és ehhez volt egy 450W-os Corsair tápom, a VGA zabált 219W-ot játék alatt.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#95) Etzel válasza Puma K (#94) üzenetére


Etzel
aktív tag

Természetesen most elméletben olyan gépről beszéltünk, amiben csak a VGA-t kell cserélgetni időszakonként amit pedig 2 napja olvastam, hogy 400 W-ot is zabálhatnak majd a VGA-k így szerintem elkélhet majd az a 600W :U
De jelen esetben egy minőségi 450W is megteszi, mint nálam is a 450-es Chieftec :R

(#96) Puma K válasza Etzel (#95) üzenetére


Puma K
veterán

Az, hogy a csúcs VGA-k mennyit fogyasztanak az engem totál hidegen hagy.
Sosem fogok olyan nagy fogyasztású VGA-t venni... legutóbbi mint írtam 219W-ot fogyasztott, annál többet fogyasztó VGA nem kell, tehát feleslegesen nagy teljesítményű (és persze ahhoz mérten magas árcédula) nem kell.
Prociból is inkább 95W, de most már azért a 65W-ot fogyasztókat is meg-meg nézegetem, és mérlegelem őket, hogy érdemes-e olyat venni.
Mostanában nézegetem a már előzőleg kiszemelt alkatrészek árait és néha-néha kikerekedik a szemem...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#97) Puma K


Puma K
veterán

Kinek milyen vinyóval van szerelve az Y570-je?

Nekem ezzel: [link]

Seagate Momentus 7200.4 SATA 3Gb/s 500-GB Hard Drive SATA II

Valamint kinek milyen infót ír róla a HDD sentinel? ---> [link]

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#98) kilac


kilac
csendes tag

hello!valaki tapasztalta már a kékhalált ami után az nvidi kártyát nem látja az op rendszer?nekem rendszeresen előjön kb. két naponta internetezés közben...

(#99) Puma K válasza kilac (#98) üzenetére


Puma K
veterán

Hali!

Kék halál nekem is volt, de az a Windows miatt, mert frissítette magát és hibásan. Van egy kék halál hibakód amit meg tudsz keresni és akkor az alapján te is megtalálod, hogy miért is kék halálozott. Próbáld meg megkeresni neten.

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#100) Puma K válasza kilac (#98) üzenetére


Puma K
veterán

Dupla...

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.