Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Borote válasza Sk8erPeter (#500) üzenetére


Borote
addikt

Vagy ha van, akkor bedugod a gépbe az Expresscardot (EC bővítő slot, business gépekben alap), azt meg rákötöd a GPU-ra és már készen is vagy. Egyáltalán nem macerás :)
Mondjuk szerintem olyan húúúdeerős asztali kártya nem kell hozzá, mert a sávszél így is úgy is visszafogja :)
Semmivel sem macerásabb, mint kikötni monitorra :)

[ Szerkesztve ]

(#502) Sk8erPeter válasza Borote (#501) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát ha van ilyen bővítőkártya-foglalat, akkor rendben van, de Y570-nél nincs ilyen. Akkor tehát macerás. Egyáltalán megoldható?

Sk8erPeter

(#503) Borote válasza Sk8erPeter (#502) üzenetére


Borote
addikt

Nem tudom, de nem tartom kizártnak (wifi kártya helyére).
Viszont Y570-ben szerintem is értelmetlen (meg macerás :DDD ), mert van benne egy tisztességes dGPU :)

(#504) Burki válasza Borote (#503) üzenetére


Burki
aktív tag

Van benne egy tisztességes dedikált GPU, amit ha hajtassz nagy melegben, akkor a hűtő keresztmetszete nem elég ahhoz,hogy lehűtse a cpu-t és a gpu-t is egyszerre.

COD4-ben megoldottam ezt a problémát, config + maximalizáltam az fps-t 125-re, így nincs fpsdrop, viszont bf3-ban viszont nem tudok mit kezdeni vele, mert nincs max fps parancs,vagy legalábbis én még nem találtam. :S

Lenovo fórumon találtam pár bejegyzést, ami szerint a melegedés problémája,hogy olyan mennyiségű pasztát b*sztak rá gyárilag, hogy az már gátolja a hőátadást. De gyanítom,hogy ilyen problémával kiröhög a szervíz, mással szétszedetni pedig nem akarom, mert ugrik a gari.

Eddig még úgy ahogy elnéztem ezt a problémát, de így,hogy állandósult a meleg, egyre jobban kezd zavarni. :S A hűtőpadom három ventillátora közül kettő közvetlenül a gpu alatt van, a harmadik pedig a proci közelében, de mintha nem is lenne...
Azon gondolkodom,hogy keresek egy bontott hátlapot (mert ugye a levehető hátlapon vannak rajta a gumitalpak), aminek a nagyrészét kifűrészelem,és ha itthon asztalnál használom azt teszem fel,hogy szabadon legyen az allja a gépnek.

Ezek az eGPU-k máshogy nem csatlakoztathatók a géphez?

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#505) marcellusz válasza Burki (#504) üzenetére


marcellusz
csendes tag

Bocs, lehet offtopic lesz a téma.
Ezt a hűtőpaszta dolgot én is olvastam, és hatására erősen fontolóra vettem a szétszerelést, bár a gari ugyancsak ottvan, h ugrik....mondjuk ki a halál mondja meg, hogy szétszedtem, még olyan különösebb biztonsági címkéket sehol sem láttam (bár nem is néztem meg) meg rögtön a vétel után visszakerült a kicsike gariszervízbe.
Nekem annyi kérdésem lenne az Y570 tulajdonosokhoz, h a hűtőventillátor amikor bekapcsol (nem az alapjárat hanem olyan 50-53°C-os CPUés GPU hőmérséklet fölött) és elkezd hűteni, akkor nektek is sipít a venti? Nem csapágyas zajra gondolok, hanem ilyen süvítő sípolóra. Csak azért vagyok kíváncsi mert a lakótársamnak pl Acer 7745G-je van, az ha órákat játszik rajta akkor sem hallatszik semmi a ventijén, csak a sima duruzsolás. Még ha csak a levegő hangja lenne az ok, de sztem a ventivel van alami. Tök tiszta, rendszeresen takarítom, úgyhogy por, eltömődés nem lehet. Meg amúgy rendesen hűt.(alapjárat 44°C, több órás játék után Guildwars meg World of Tanks lesz a GPU olyan 75°C körüli a CPU meg 67-70°C. Meg az agyam is kiesik a helyéről ettől a magas frekvenciájú hangtól. :W Szóval ha másnak is ilyen akkor normálisnak tekintem. Esetleg venti csere? Hűtőpad sztem nem ér többet mint az ásványvizeskupak. Viszont határozottan költséghatékonyabb :K

(#506) bradam válasza marcellusz (#505) üzenetére


bradam
aktív tag

Csak a ventilátorhoz tudok hozzászólni,nálam semmilyen esetben nem sípol, sem játék, sem alapjárat közben :U

[ Szerkesztve ]

(#507) marcellusz válasza bradam (#506) üzenetére


marcellusz
csendes tag

Oké, köszönöm az infot! Szóval semmilyen esetben sem hallasz magas éles hangot a venti felől csak a levegő susogását, ami alkalmasint elég intenzív tud lenni? Amúgy lehet h nem írtam le jól, a hangot...ez tipikusan az a hang ami ha jelen van - nem kell erősnek lenni - az egész lakásban hallatszik a fejed hátsó részében (nem vagyok skizo amúgy :((( ) Ha még valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata azt szívesen veszem!
Csak mert ha nálam ez egyedi probléma akkor valszeg beruházok egy csereventire....

(#508) Sk8erPeter válasza marcellusz (#507) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát, számomra speciel ennek a frekvenciája még nem olyan durván idegesítő, de amikor rendesen felkapcsol, akkor tényleg van egy magas hangja, ami azért bőven kihallatszik az alapzajból, ha valakinek van hozzá füle. Ezek szerint Te is érzékenyebb vagy az ilyen magasabb frekvenciájú hangokra. Tehát én is hallok ilyet, de ez még közelében sincs annak, amitől megőrülnék (volt már olyan ventim, amitől kimentem a fazonomból, de ez még nagyon "hibahatáron" belül van). Aztán ez is persze gépenként eltérhet, lehet, hogy nálad a venti valamiért durvább hangot ad ki.
A venticsere lehet, hogy nem egy rossz ötlet, én is agyaltam már rajta. Azt viszont nem tudom, ennek a garanciánál milyen szerepe van, de ez mintha pont nem a cserélgethető kategória lenne (de cáfoljatok, ha rosszul tudom), bár az is igaz, hogy max. ha szervizbe küldöd, akkor visszarakod az eredetit.

Pasztázás: a fene sem tudja, egy dörzsöltebb szervizes nem tudja-e megmondani, hogy ehhez hozzányúltak-e, ha nagyon akarja... persze én is meg tudnám csinálni otthoni módszerekkel, de jelen esetben egy kicsit parázósabb vagyok, egyrészt mert még csak asztali procit pasztáztam csak újra, laptopnál ilyesmivel még nem próbálkoztam, másrészt meg az amúgy nem olyan nagyon hosszú - hosszabbítható - garit kicsit félek kockáztatni (aztán lehet, hogy csak túlparázom).

Sk8erPeter

(#509) marcellusz válasza Sk8erPeter (#508) üzenetére


marcellusz
csendes tag

Igen, ez lehet baj h érzékeny vagyok a magasabb hangokra, mondjuk nincs összehasonlítási alapom, hogy más y570-ese milyen hangot ad ki amikor terhelődik rendesen. Mondjuk ha nem drága az új venti akkor kicserélem én is magamnak ahhoz nem kell sok, csak leszedni a hátlapot aztán három csavar meg egy csatlakozó. Lófütty! Amúgy elég jó ketyere.
Jah, még valami...ez is az én szerencsétlenségem, vagy másnak is elrepedtek már a hűtőbordánál a műanyag védőrácsok? Én nem tudom mitől (lehet h táska, lehet h a nagy meleg amit kifúj :D) de a felső kétharmaduknál elrepedtek már vagy 6 v 7 a 10ből v mi. Pedig nem ütögetem sehova, mint a hímestojás!

(#510) Puma K válasza marcellusz (#505) üzenetére


Puma K
veterán

Én a géptől kb egy méterre vagyok és nem tapasztaltam még csak hasonló hangot sem, pedig október óta meg van a gép.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#511) Sk8erPeter válasza marcellusz (#509) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most néztem, szerencsére nálam nem repedtek el.
Egyébként azért a ventinél én a magas hangnál nem olyanra gondolok, hogy szinte belemászik az agyamba, és megeszi belülről :D, hanem inkább csak ilyen süvítő, magas hangra, ha nagyon pörög.

Sk8erPeter

(#512) aizen92


aizen92
addikt

Hali mindenki!!

Párszor írtam próbáltatok segíteni még1szer köszi mindenkinek!
A probléma a folyamatos nvidia fájl miatti kékhalál volt!

Gondoltam röviden megosztom veletek a Lenovo ügyfélszolgálat és a lengyel szervizzel való tapasztalataimat!

Ugye 3 hónapja folyamatosan volt, hogy naponta kékhalálozott a "csuda" szerkezetem.
Ügyfélszolgálat és Ti is jogosan driver cserét ( mivel nvidiás fájlt irt ki hibának ) és tesztelgetést javasoltatok ám de ez nem vált be közbe winfost is újraraktam 2szer.
Na már most ezek se váltak be és gondoltam megpróbálom az Ügyfélszolgálatot ahol részlegesen rögzítették a problémát! Én elmagyaráztam a drága kollégának, hogy a gyári windowsotokat raktam újra 2szer, drivereket teszteltem stb. stb. Ez eddig szép és jó csak később kiderült ki, hogy a kicsiszivem nem rögzítette a Windows újratelepítést a hibaűrlapocskájára így a szerkentyű kimetn lengyelországba majd visszajött a hibalap egy windows újratelepítés rubrika kiikszelésével! Mondom faszam, de hátha azért nem rögzítette mert én vagyok a balfasz és ezek jobban fel tudják rakni. Rá 2 órára megint kékhalál és vagy 2szer utána még azon a napon.
Felhívom megint őket, hibát rögzítik HÉTFŐN jött a UPS futár és CSÜTÖRTÖKRE meg is kaptam a gépet egy vadonatúj alaplappal! Azóta gyűröm a gépet de még nem jelentkezett semmi hiba (*kopp,kopp). Remélem ezzel ténylegesen sikerült kiölni a problémát.

A UPSről körvonalakban annyit, hogy nagyon profik irtó gyorsak nem mindig hívnak sajnos de a legelső alkalommal megoldottuk és leadták a szomszédnak! Szal velük is megvoltam elégedve.

Ügyfélszolgálatról meg annyi tapasztalatot szerezhettem, hogy a szájukba kell rágni és legközelebb megkérdezni mit rögzítettek pontosan, de nem volt akkora érvágás ez a 2 körút Lengyelországba. Összefoglalva meg vagyok (még) mindig elégedve velük.

"Röviden ennyi"
Remélem senkit nem untattam, csak gondoltam leírom a tapasztalatokat és esetleg ezzel másnak is tudok majd segíteni!

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#513) Borote válasza aizen92 (#512) üzenetére


Borote
addikt

Köszi szépen a visszajelzést, ha valaki van bármi tapasztalata, ne habozzon megosztani.

(#514) Sk8erPeter válasza aizen92 (#512) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Kösz, hogy megosztottad, ezek szerint elég gyorsan dolgoznak.
Most már akkor használd örömmel. :D

Sk8erPeter

(#515) Puma K válasza aizen92 (#512) üzenetére


Puma K
veterán

Köszi az infó megosztást!

Egy kérdésem lenne, nem lett a gépeden USB 3.0, hogy alaplapot cseréltek? :))

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#516) aizen92


aizen92
addikt

alapból van benne elvileg :D

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#517) Puma K válasza aizen92 (#516) üzenetére


Puma K
veterán

:N

Az első szériás Y570-eknél nincs USB 3.0, csak később mikor az alaplapgyártók is elkezdték használni az asztali gépekhez gyártott alaplapokon akkor lett ezen a laptopon is megtalálható.

Minden esetre ha USA vagy Kanada területéről/honlapjáról rendel gépet akkor tuti van rajta.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#518) aizen92


aizen92
addikt

sorry ^^ márciusban vettem a gépet és USB 3.0val árulták már akkor, de az új alaplapban is van USB 3.0

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#519) brumi1024


brumi1024
veterán

Itthon az i7es modellekben volt usb3.0 legalabbis a most kaphatoak kozul.

(#520) aizen92


aizen92
addikt

igen nekem i7es gépem van nem is tudtam hogy a többibe nincs usb 3.0 :Y

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#521) Sk8erPeter válasza Puma K (#517) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Meg kéne rongálni az alaplapot okosba', hogy kicseréljék USB 3.0-sra. :DDD

Sk8erPeter

(#522) aizen92 válasza Sk8erPeter (#521) üzenetére


aizen92
addikt

már vártam h írja valaki :D:D:D

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#523) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Üdv a klubban!

(#524) Sk8erPeter válasza B-L-A-C-K (#523) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Te is tulaja lettél egy Y570-nek? Használd örömmel. :K

Sk8erPeter

(#525) B-L-A-C-K válasza Sk8erPeter (#524) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, köszi! Y580-asban gondolkoztam, de mondom úgysem használnám ki a tudását, plusz sokat buknék rajta ha majd eldnám, így jó áron vettem egy hibátlan használt Y570-est, több mint 2.5 év garival...(azért 2.5 év van rá mert 2 év +1 év garanciabővítéssel lett vásárolva)

(#526) Puma K válasza B-L-A-C-K (#523) üzenetére


Puma K
veterán

Hali! :))

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#527) aizen92


aizen92
addikt

Üdv!

Jó választás :)
Főleg hogy bővített garival tettél szert rá! :))

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#528) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Valaki pasztázta már újra? Ha igen "plombák" vannak rajta szétszedésnél? (ilyen leragasztott részek a garancia miatt). Illetve hogy hozzá lehessen férni a bill felől is lekel bontani?

(#529) marcellusz válasza B-L-A-C-K (#528) üzenetére


marcellusz
csendes tag

Szia!
Én találtam a youtube-on egy videót "Lenovo y570 complete disassembly" néven fut....a video szerint, meg a Maintenance Manual szerint is elég rendesen szét kell kapni a gépet, úgy, h az alaplapot a hűtőrendszerrel együtt ki tudd venni és majd a különálló alaplapról tudod leszedni a heatpipe-ot. máskülönben asszem ha simán leveszed a hátulját akkor vannak csavarok amihez bajos hozzáférni. Én is gondolkodtam benne, mármint a pasztában, mert kb egy éve van meg, és azért húztam rendesen, napi több óra játék ami 65-70°c-t jelent kb és a paszta állítólag így egy év alatt ki tud száradni. Meg az enyém már volt szervizben is, ki a halál tudja h újrapasztázták e rendesen.... Amúgy az enyémen nem láttam plombákat vagy címkéket de annyira még nem is volt merszem szétszedni, csak a ventit szedtem még ki, meg raktam vissza.

(#530) Sk8erPeter válasza marcellusz (#529) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Egyszerűbb lett volna, ha egyből belinkeled a videót:
Y570 complete disassembly
:)

Sk8erPeter

(#531) B-L-A-C-K válasza Sk8erPeter (#530) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Sk8erPeter, marcellusz: Köszi de már tagnap megtaláltam, már kész is, mindjárt írom a beszámolót...

(#532) Borote válasza B-L-A-C-K (#531) üzenetére


Borote
addikt

Legalább képeket csináltál? Főleg a rajta lévő pasztáról :)

[ Szerkesztve ]

(#533) Sk8erPeter válasza B-L-A-C-K (#531) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Várjuk! :K

Sk8erPeter

(#534) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Pasztázás:

Na több videót megnéztem mielőtt szétszedtem, hogy le van e ragasztva (plombázva) garancia miatt valahol. Volt olyan videó ahol le volt 1 helyen, de volt olyan is ahol nem. Na így gondoltam hátha nekem se lesz, így nekivágtam. Gyorsan lekaptam a bill-t ahol a vidin láttam egyet, na nekem szerencsére nem volt ott, és innen be is fejezem ezt a címkés (plombás) dolgok mert elárulom előre sehol sem volt a továbbiakban sem

A szétszedésről annyit, hogy aki erre az elhatározásra jut csak akkor tegye ha már van tapasztalata noti szerelésben, mert ahogy itt a videón van ugyan annyira szét kell szedni (kivéve kijelzőt), szóval teljes darabjaira...

Na de térjünk a lényegre, sajnos úgy van kitalálva hogy hozzáférj a pasztázáshoz az alaplap szó szerint a kezedbe kell hogy legyen csupaszon (hűtéssel). Meg kell hogy említsem elég gagyi pasztát használnak a gyárban, megvolt már keményedve egy része, illetve mint egy gombóc fagyit csak úgy ráb@szták, le volt folyva a fele. Ha normál minőségű paszta van egy gépen, illetve igényesen fel van kenve nem így kéne kinéznie ahogy kinézett...De nem is nézegettem sokat, szépen leszedtem a régit, a prociról, a gpu-ról illetve a hűtőről ami rajtamaradt, utána szépen bekentem őket jó minőségű pasztával (természetesen előtte a hűtést kitisztítottam). Ezután jöhetett az összeszerelés....Mint szétszerelésnél itt is nagyon oda kell figyelni, mindent úgy tegyél vissza ahogy volt. Miután elfogyott az összes csavar kicsit megnyugodtam, ismerek olyat aki szétszedi a gépét és mindig 2-3 csavar megmarad utána...:) Első bekapcsolástól azért tartottam de minden úgy működött ahogy illik.

Erdeymén:

Eredmények előtte, és utána is ugyan úgy használtam a gépet, bekapcsoltam elindítottam az AIDA64 hőmérséklet tesztelőjét, majd pontosan 1 órát GTA4-eztem vele.

Pasztázás előtt:

Pasztázás után:

Végeredmény:

Throttlingolás megszűnt, nem lassult be eddig semmi, szóval nekem megérte.

(#535) Borote válasza B-L-A-C-K (#534) üzenetére


Borote
addikt

Gratula, szép teljesítmény, laza 10 fokott hozott... Jó az Y570 hűtése, csak gányul van pasztázva :P És így könnyen érthető a hatalmas szórás az egyes gépek között.

(#536) Sk8erPeter válasza B-L-A-C-K (#534) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor végül is valóban megérte a pasztázás.
Képet egy darabot sem készítettél? Mármint a szétszedésről. :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#537) B-L-A-C-K válasza Sk8erPeter (#536) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, képet nem csináltam, bár így utólag a pasztáról tényleg csinálhattam volna. Szétszerelésről felesleges lett volna, azok a videók tökéletesek.

Borote:Tényleg csak ennyi a gond, és azért nem jön ki az új gépeknél ez mert ott a paszta még hatékony, de pár hónap elteltével már kuka az egész...

Viszont tényleg csak olyanoknak ajánlom aki ért hozzá, mert elég macera azért...

(#538) Puma K válasza B-L-A-C-K (#534) üzenetére


Puma K
veterán

Eléggé megéri az "operáció" :)

Köszi, hogy megosztottad velünk! :R

Egy kérdés: kb mennyi időbe telt az egész folyamat szétszedéssel, takarítással, pasztázással és újra összerakással?

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#539) B-L-A-C-K válasza Puma K (#538) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nm.

Úgy hogy nem kapkodtam el 30 perc kb.

(#540) marcellusz válasza Sk8erPeter (#530) üzenetére


marcellusz
csendes tag

Igazad van, azt akartam, csak elfelejtettem közben :W :DDD

B-L-A-C-K! Köszi az infot. Igaz, ettől jobban nem jött meg a bátorságom a szétszereléshez, de jó tudni h amúgy nem nagy dolog. Gépet már raktam össze, de a laptoppal kicsit bajosabb.

Visszatérve a hűtőventillátor hangjára. Ez a magas élesebb hang olyan mintha a venti "motorja" lenne és az erősödik. Pusztán csak azért gáz ez az egész, mert így írva ezt a bejegyzést éjjel fél1kor a nagy csöndben 49C-os CPU hőmérséklettel standard hűtésen hallatszik ez a kis magas hangocska (hóderatyi), meg egyre élesebben ha feljebb kapcsol kicsit 50C-nél és határozottan észrevehető (Effective Thermal Dissipationt ne említsük, hátmég a játék közbenit. Csak a megnyugtatás végett, tényleg senki nem hallja ezt a hangot, és csak pusztána a levegő süvítését? Venti olajozás valaki szerint működne?

(#541) marcellusz válasza B-L-A-C-K (#537) üzenetére


marcellusz
csendes tag

Még valami: milyen pasztát használtál?

(#542) B-L-A-C-K válasza marcellusz (#540) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hát nem tudom milyen hangra gondolsz, de 50 fokon nekem is van hangja, azaz nem teljesen halk, valami progival majd megpróbálom optimalizálni mert így nekem sem tetszik...

A szétszerelésről meg oké hogy szerinted nem nagy dolog, de nagyon sok gépet szedtem már szét, ez nem egy pc, itt valamit elrontasz elég nagy kár keletkezhet. Szóval 2x gondolod meg belefogsz e...

(#543) Borote válasza B-L-A-C-K (#542) üzenetére


Borote
addikt

Simán nyithatnál Y570 szereldét :DDD
Silent-en is megy a venti?

Jut eszembe, processzor cserélhető foglalatban volt, nem?

[ Szerkesztve ]

(#544) B-L-A-C-K válasza marcellusz (#541) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Arctic MX-3.

Borate: Netezésnél "Szuper Zajmentesen" van, megy vagy 15 oldal, zene, és 50 fok körül van a proci, és nem teljesen csendesen pörög most sem...Amúgy ez az 50 fok teljesen reális, bent a céges Dell E5520-as ugyan így i3-assal netezve 55 fok körül van...

Igen proci cserélhető... :K

[ Szerkesztve ]

(#545) Borote válasza B-L-A-C-K (#544) üzenetére


Borote
addikt

Dögmelegben nem meglepő, meg az sem, ha az Y570 alapjáraton jobban hűt, mert mégis CPU+GPU hűtésére van tervezve az a méretes réztömb :)

(#546) B-L-A-C-K válasza Borote (#545) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Plusz rajtam van a gép, mivel fekve netezek...:) Ez is kicsit rádob, bár pont szabadon van az a nyílás alul ahol beszívja, szóval lehet nem is rosszabb neki hogy rajtam van...:D A lényeg a hőfok rendben van, de optimalizálni kéne a ventit valamivel...

(#547) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Na van egy kis probléma, gyári régi nvidia driver volt a gépen, gondoltam frissítem mert egy csomó játék néha kiírta mikor elindítottam hogy nem tud indul el le állt bla bla bla.... Na felraktam a legújabb béta verziót, ezzel is ugyan ez a gond plusz a Grid nevezetű játékban eltűnt a füst. Most megpróbáltam ezzel a 301.42-vel, itt most nem tapasztaltam leállásokat játék indítás után, viszont az adott játékban nincs füst effekt ismételten, ezt hogy tudom visszahozni? (játékban nem lehet állítani, illetve ugyan úgy van minden mint a gyári driverrel ahol volt füst...)

(#548) Puma K válasza B-L-A-C-K (#547) üzenetére


Puma K
veterán

Én bétát sosem teszek fel, mindig WHQL és van valami opció, hogy tiszta telepítést csinál azaz, törli az előző driver mindenféle beállítását.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#549) aizen92


aizen92
addikt

fél éves gépre lehet valahogy garit bővíteni?

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#550) B-L-A-C-K válasza Puma K (#548) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A 301.42-es már WHQL, és úgy telepítettem fel hogy az előző beállításokat törölje.... Más játéknál amúgy jó, csak itt nem, ezért nem is értem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.