Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:36:21

LOGOUT.hu

..:: Lenovo Vibe Shot Frissítve! ::..

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) imregy válasza olddog (#950) üzenetére


imregy
csendes tag

Igen, nekem volt ilyen. Ennek nem tudom mi a megoldása, mert ez után tégláztam, hogy nem volt se rezzenés, se képernyő. Hengerő fel+usb,akkor kell, hogy a gép kidobja a 9008 portot, akkor indulhat a flash. Ha sok kis tárhelyet dob ki és 9006-os portot, akkor már gondok vannak. Mondanám, hogy szed szét és csináld a hardveres indítást, de próbáld még így visszahozni. Nem kell kétségbeesni! Én kezdtem, azért nem vigyáztam a hátlapra és szétpattintottam. Ezt a telefont nem lehet végleg téglázni.

(#952) Odzse válasza paulkaresz (#948) üzenetére


Odzse
tag

Köszönöm az infót :)

(#953) olddog válasza imregy (#951) üzenetére


olddog
aktív tag

Ha itt nyomok egy rebootot, akkor gond nélkül elindul a jelenlegi rendszer, már vagy 15x eljátszottam.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#954) F4f0rg1


F4f0rg1
csendes tag

A mai nap megérkezett hozzám egy Z90-7-es változat, a Tinydeal-től. 44e Ft volt ingyenes szállítással, korrekt, "bubis" csomagolásban, ajándék gyári szilikon tokkal. Külön nem kértem őket, de 20$-os értéket tüntettek fel a csomagoláson, így elvileg nem kell számítanom áfa vagy vám megfizetésére. A feleségemnek rendeltem, de egy-két kérdésem lenne a telefonnal kapcsolatosan:
1. Az EU-s Z90a40-es változathoz képest én érdemi különbséget nem véltem felfedezni a telefonon. Vannak egyáltalán különbségek? Ha igen, akkor mik ezek?
2. Bekapcsolás után jobb oldalt egy kis "asztronauta" figyel, de nekem nem lenne erre szükségem. Ezt hol lehet kikapcsolni?
3. Létezik, hogy ebben nincs dupla kopp funkcióval felébreszthető képernyő? Ha nincs, akkor ez utólag valamilyen módon rátehető lehet?
4. Gyárilag 5.02-es Androiddal érkezett. Úgy tudom, van ehhez hivatalos 6.0-ás Android is. Érdemes váltani? Milyen pluszt adhat a 6.0-ás rendszer?
5. Az "értesítő" LEDről valóban csak a telefon töltésének jelzését mutatja? Valahol olvastam, hogy a Z90-7-es változatnál már a hívás vagy sms jelzés is működik (A Z90-3-as és a Z90a40-es változatnál nem). Mi az igazság ezzel kapcsolatosan? A gyári Android frissítés segíthet-e ezen a problémán, ha a Z90-7-es változat is érintett az ügyben?
Bocsánat a sok kérdésért, de SIM kártyát még nem tudtam beletenni, hogy tesztelhessem...
Minden segítséget előre is köszönök!

(#955) springfield0 válasza F4f0rg1 (#954) üzenetére


springfield0
tag

Na most lehet hogy én tök hülye vagyok hozzá, de szerintem hardweresen a kinából rendelt Z90-7 is ugyan az mint az európai modell. Felnyomod rá ezt az S240-es ROM-ot amit már tényleg sokan linkeltek itt, meg leírást is meg mindent... akkor a Z90-7-ből máris Z90a40-es lesz. :) Sokkal jobb lesz minden.

(#956) springfield0


springfield0
tag

A tapasztalatom az S240-es ROM-al, hogy a térerő mintha satnyább lenne vele, vagy csak mintha nagyon erőltetné a 4G-mert nagyon alacsony jelszinten, nagyon nehezen váltja le 3G-re a hálózatot. A gyári kínai rommal mindig full volt a térerőm. (Budapest)

Azt meg tudná esetleg valaki mondani, hogy a futó alkalmazásokat hol tudom bezárni? A gyári romon a középső menü gomb nyomva tartásával jött ez elő, és egyben takarító is volt. Ennél Google jön fel ha nyomva tartom. Át lehet ezt állítani valahol?

(#957) olddog válasza imregy (#951) üzenetére


olddog
aktív tag

Nem adom fel, és nem pánikolok. :)
Elértem a 9008-as porton újra a telefont, nem tudom eddig mi volt a hiba.
A Miflash ugyanaz mint volt, végzetes hibával kidob.
QFIL: 9008-as porton telefon megjelenik, betallózok mindent, majd download.
Eredmény: Process Index:0
Programmer Path:D:\_Downloads_\Programok\_Lenovo_Z90-7_\Z90a40_S363_160625_ROW_QPST\Images\prog_emmc_firehose_8936.mbn
Image Search Path:D:\_Downloads_\Programok\_Lenovo_Z90-7_\Z90a40_S363_160625_ROW_QPST\Images
Please select the XML file
Start Download
Program Path:D:\_Downloads_\Programok\_Lenovo_Z90-7_\Z90a40_S363_160625_ROW_QPST\Images\prog_emmc_firehose_8936.mbn
COM Port number:3
Sahara Connecting ...
Sahara Version:0
Start Sending Programmer
Download Fail:System.Exception: Unable to download Flash Programmer using Sahara Protocol

a következő helyen: QC.QMSLPhone.Phone.QPHONEMS_SaharaArmPrgDownload(String sFileName)

a következő helyen: QC.SwDownloadDLL.SwDownload.QPHONEMSSaharaDownloadArmPrg(UInt64& version, String armPrgPath)
Download Fail:Sahara FailSahara Fail
Finish Download

Ki tud ebből valaki nálam okosabb hámozni valamit?
Azonkívül hogy a flash nem sikerül?

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#958) olddog válasza springfield0 (#956) üzenetére


olddog
aktív tag

Alkalmazásváltón egyesével is be tudod zárni, vagy seprű és megy minden a levesbe. :)

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#959) springfield0 válasza Odzse (#942) üzenetére


springfield0
tag

Tökéletesen működik a GPS rajta.
Én sokat használom a Navigonnal és minden remek. Nem térül be, és nem ugrál, meg újratervez....

(#960) springfield0 válasza olddog (#958) üzenetére


springfield0
tag

De hol van ez az alkalmazásváltó? hogy hozom ezt elő? hol a seprű? :)
Pont azt írtam hogy nem találom ezt a funkciót! A menü gombra akarom vissza! :D

[ Szerkesztve ]

(#961) olddog válasza springfield0 (#960) üzenetére


olddog
aktív tag

Bocs azt hittem tudod hogy az alkalmazásváltó gomb a bal oldali menügomb.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#962) springfield0 válasza olddog (#961) üzenetére


springfield0
tag

Na hát ez a középső gomb volt eddig, hosszan nyomva :DD
De köszi megvan.

Már csak a satnya térerő idegesít főleg itthon. Semmi térőm nincs a lakásban, és mivel nincs előtte hogy 4G sőt semmi csak az üres vonalak ami néha egy pici pálca, így gondolom sima 2G. A másik rommal volt rendes térerő, mondjuk az se 4G itthon, de legalább full volt. Engem mondjuk nem nagyon érdekel ez a 4G meg B20 mizzéria, mert mobilnetet szinte nem is használom. De a térerőre nagy szükségem van. Most kiveszem a beállításokba az LTE-t, hátha javul a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#963) Odzse válasza springfield0 (#959) üzenetére


Odzse
tag

Szia,

Köszönöm az infót :)

(#964) Snowy_owl válasza olddog (#957) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Hello!

Láttam bajod van az újraflasheléssel, de bejön a gyári recoveryd és itt van egy lehetőség amivel újra lehet tenni. Ez a leírás a telefon teljes újraflashaléséről szól a gyári recoveryvel, és minden belső adatot töröl. A leírtakért felelősséget nem vállalok!

Kellékek: 4Gb microsd Fat32-re formázva, Winrar vagy 7z fájlkezelő

A folyamat:
1. Kattints
2. Az oldalon lévő Z90a40_USR_S218_150908_ROW_sdcard.7z (Flash via Fastboot) nevű zipet töltsd le. Bár oroszul van, de nem bonyolult csak a kék letöltési szimbólumos gombra kell nyomni.
3. Ha letöltötte csomagold ki, lesz egy sdfuse mappa abban pedig egy fájl.
4. Vedd elő a memóriakártyát és másold a gyökérbe az sdfuse mappát. Fat32re legyen formázva.
5. Kapcsold ki a telefont. Tedd be az sdt és kapcsold be úgy hogy bekapcs+hangerő le. Ha rezzen engedd el a bekapcs gombot, és várd meg a recoveryt.
6. Itt az Sd update menüpontra navigálva lépj be a bekapcs gombbal. Ha beléptél elkezd keresni, és ha talál akkor megjelenik bal alsó sarokban egy entergomb. Ezt megnyomva elindul a rom telepítése. Fontos: Ez a telefon belső memóriájából mindent töröl.
7. Ha kész nyomj a reboot gombra.
8. Hosszú töltési folyamat következik lenovo logóval
9. Sikeresen végzett és bejött a nyelvválasztó menü.

Remélem segít! Fontos: a linkelt oldalon lévő romok közül csak azzal működik ahol zárójelben ott van a rom neve után hogy via fastboot!

[ Módosította: radi8tor ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#965) olddog válasza Snowy_owl (#964) üzenetére


olddog
aktív tag

Köszönöm!
A linkelt oldal alján találtam a következőt:

Update : New firmware Android 6.0.1 For Lenovo Vibeshot z90 Z90a40_S363_160625_ROW
Updates OTA via Stock recovery –> Download update.zip 1.5GB

Ezek szerint a legutolsó verziót is fel tudom tenni a gyári recoveryvel?
Olyan mintha az OTA frissítést fogadnám el. Nem? Ez egy udate.zip

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#966) paulkaresz válasza springfield0 (#962) üzenetére


paulkaresz
aktív tag

Az oldal közepén már írtak erről,nézd meg neked megoldja-e.

"Sziasztok. Hosszú idő után kell nektek újabb problémáról beszámolnom, amire egyszerű a megoldás, de idegesítő a dolog. a needrom- on megjelent az új MM 6.0.1 frissítés és én le is csaptam rá. Persze elsőre nem ment minden simán, végülis androidos telefonról beszélünk, miért is lenne az :-) . Az első probléma ami feltűnt, hogy csak 2g-vel mennek a sim-kártyáim. átnyálaztam minden beállítási lehetőséget a telefonban, de nem segített semmi. Akkor elővettem a mindent tudó google-t és rákerestem a problémámra, meg is találtam pár röpke óra után.
A megoldás menete a következő:
- telefon kikapcsolása
- factory setting indítása (hangerő le + hangerő fel gomb egyszerre való nyomása és bekapcsoló gomb)
- utolsó, de nagyon fontos pont, factory reset menüpont választása és a művelet elíndítása.
Miután ezek megvoltak, belehet újra lakni a telefont és most már minden hálózatot megtalálnak a sim- kártyák.
További szép napot nektek."

Az élet olyan mint egy tekercs WC-papír ... Minnél közelebb van a vége annál gyorsabban fogy!

(#967) springfield0 válasza paulkaresz (#966) üzenetére


springfield0
tag

Nekem van 3G és 4G is rendesen. Nem ez a gondom hanem a térerejük!
Ráadásul nem 6.0.1 van fent hanem S240-es 5.1

(#968) mikrofon


mikrofon
addikt

Jó pár kérdés volt, Ezért Ömlesztve válaszolok, nem névre szólóan bocsi érte.

4G /3G: a hívásbeállításokban, ami a tárcsázóból érhető el, be lehet állítani, hogy melyik hálózatokat preferálja. Itt ki lehet választani, hogy LTE ne legyen csak 3G. Ezzel tesztelhető, hogy tényleg a 4G gyenge-e. Egyébként én azt vettem észre, hogy Nokia 730-hoz képest egy egységgel gyengébb a térerő, ez olyan helyen ahol a Nokia-val éppen volt 3G hálózat (LTE-t a nokia nem is tudott), ott most problémát jelent, mert csak 2G van... Tehát mobil net nulla.

Flash-elési probléma. Én mostmár minden flash-elést úgy csinálok, hogy, hogy :
1. telefon bekapcsolva aktuális ROM elindítva, betöltve, rendesen futtatva.
2. Fejlesztési beállításoknál USB hibakeresés engedélyezve
3. USB laptora rádugva. USB hibakeresés engedélyezve az összedugáskor felugró ablakban a telefonon.
4. Ugyan ekkor gyorsan rövid időre felugrik mégegy ablak, ahol rákérdez, hogy biztos engedélyezed-e a laptop kapcsolatát. Elfogadás. Itt tényleg gyorsnak kell lenni.
5. Minimal ADB and Fastboot parancsikon indítása.
6. A megnyíló parancssorban be kell írni: "adb reboot edl" Ennek pont az a feladata, hogy újra indítja a telefont ROM letöltési Módban. Csak a fehér led világít bal felül. Így teljesen mindegy, hogy miként ismeri fel az eszközkezelő szerint a PC a telefont.
7. QFIL vagy MiFlash indítása: Itt nagyon fontos, hogy hol van a rom. Nem véletlenül írják, mindenhol, hogy az asztalra töltsd le a ROM-ot, Oda csomagold ki és semminek a nevén se változtass. A kicsomagolt mappát töltsd be a Flash-elő szoftverbe. Nekem volt olyan, hogy szépen elrendeztem a meghajtómon a megfelelő mappastruktúrába, és onnan nem tudtam flash-elni a ROM-ot. Majd újra letöltöttem asztalra oda kicsomagoltam és már ment is.
Néhány infó még ide
- Természetesen ennek a folyamatnak feltétele egy jó Minimal ADB and Fastboot program és driver.
- Természetesen az is feltétel, hogy legyen egy működő ROM a telefonon, ami elindul.
- QFIL és MiFlash között van egy nagy alapvető különbség.
- Ha MiFlash-el végzet a ROM felrakását, akkor a végen megjelenik hogy sikeresen lefutott, kész. Majd sokáig, nagyon sokáig kell lenyomva tartani a a bekapcsológombot. Ez amolyan aksi ki, aksi be rakásnak és indításnak megfelelő lépés. Ez mindig alkalmazható, akkor is ha lefagyott a szoftver. Itt szerintem valami hibádzik a MiFlash szoftverben azért kell így indítani. Ezután ha elindult a telefon jön az első beállítás az inicializálás. Ez nagyon hosszú folyamat, de van egy kis fehér csík, ami lassan de folyamatosan nő.
- Ha QFIL-lel rakod fel a ROM-ot, akkor mikor végzet a folyamat, akkor automatikusan újra indul a telefon és elkezdi a sok-sok percig tartó első beállítást, inicializálást a telefon. Érdekesség itt, hogy maga a QFIL az újraindított telefonra vár, majd egy idő után kiírja, hogy hiba történt. A hiba pedig nem valós, csak annyi, hogy a telefon normál módban indult újra így már nem kommunikál a QFIL szoftverrel.

A nyitott programok megjelenítésére a baloldali menü gomb használható. Ennek a gombnak két funkciója van: menü megnyitása a programban, vagy a futó alkalmazások megnyitása. Hogy melyiket csinálja rövid vagy hosszú érintésre a beállításoknál megadható.

Z90a40 és Z90-7 között semmi hardveres különbség nincs. Csak a ROM teszi ilyenné vagy olyanná vagyis a ROM-ban lévő modemfájl. Egyedül a z90-3 más hardverezettségű. Ez kifejezetten kínai belpiacra szánt változat, ami azt jelenti EU-ban se 4G se 3G nem lenne vele.

(#969) springfield0 válasza mikrofon (#968) üzenetére


springfield0
tag

4G /3G: a hívásbeállításokban, ami a tárcsázóból érhető el, be lehet állítani, hogy melyik hálózatokat preferálja. Itt ki lehet választani, hogy LTE ne legyen csak 3G. Ezzel tesztelhető, hogy tényleg a 4G gyenge-e. Egyébként én azt vettem észre, hogy Nokia 730-hoz képest egy egységgel gyengébb a térerő, ez olyan helyen ahol a Nokia-val éppen volt 3G hálózat (LTE-t a nokia nem is tudott), ott most problémát jelent, mert csak 2G van... Tehát mobil net nulla.

Megpróbáltam a változtatni hogy csak 3G legyen. Lényegtelen mert itthon a lakásban nem ír ki se 4G-t se 3G-t a térerő jelzés mellett. Tehát gondolom csak sima 2G a vétel és annak is csak 1 pálcája látszik. A gyári ROM-al full térerőm volt itt!!!! Bent lakom a belvárosban könyörgöm, az első emeleten utcára néző ablakokkal. Nem falun vagyok vagy ilyesmi....
Olyan jó lenne ha legalább próbáltok segíteni, ne csak olvassátok a hozzáoszlást hanem értelmezzétek is!
Ne beszéljünk már el egymás mellett! De tényleg köszönöm a segítséget azért!

(#970) TFTPredi válasza springfield0 (#969) üzenetére


TFTPredi
csendes tag

Ennél a romnál (5.1) nem fogja kiírni milyen hálózaton van, csak akkor ha az adathasználat is be van kapcsolva(és a wifi nem elérhető).Ha van aktív wifi kapcsolat, akkor se fogja jelezni. Attól hogy nem rak a vonalak mellé semmit, még kapcsolódik 3 és 4g-re is.
Íme: Ez éppen elcsípte még a 3g-t, egy határmenti faluban.
mobilnet nélkül (így nem jelzi)

mobilnettel (így már jelzi)

Network Cell Info Lite a progi. Dobd fel, még azt is megmutatja melyik toronyhoz kapcsolódik éppen.

(#971) F4f0rg1 válasza CippyO (#508) üzenetére


F4f0rg1
csendes tag

Egyszerűnek tűnik CippyO #508-as leírása, de lenne ezzel kapcsolatosan néhány kérdésem:
- Win10 x64 alatt milyen USB-s driverket kell feltenni?
- Windows-on belül kell-e valamilyen beállítást átállítani (mert a driver kezeléssel kapcsolatosan ilyesmiről is olvastam)
Teljesen kezdő vagyok és szeretnék mindent jól csinálni.
Az s240-es ROMot és a MiFlash alkalmazást már letöltöttem...

(#972) mikrofon válasza F4f0rg1 (#971) üzenetére


mikrofon
addikt

Én nem s240 ROM-ot ajánlom hanem VIBEUI_V3.1_1625 amennyiben elég az angol nyelv. Ezzel biztos nincsen semmilyen probléma, se térerő se más. Ráadásul sokkal gyorsabb az s240 nemzetközinél.

Van még egy nemzetközi ROM a Z90a40_S363_160625 ez is újabb és jobb az s240-nél.
De azt tudni kell hogy egyik nemzetközi ROM sem eredeti Lenovo gyártmány, így azok lassabbak és lehetnek eltérések, hibák.

@springfield0: Én kérek elnézést... Az hogy nem ír ki semmit csak azt jelenti nem megy a mobilnet.... Hogy melyik volt az eredeti ROM-od, melyik verzió.... Fogalmam sincs.... Ráadásul az, hogy azzal kaptad a telefont nem biztos, hogy eredeti....

(#973) Snowy_owl válasza olddog (#965) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Nem, qfillel vagy miflashel lehet feltenni, a 3. sorban írva van is.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#974) HPAA


HPAA
őstag

hmm , kicsit belegabajodtam most a sok leírásba
Android 6.0.1-es rom felpakolásához /de akár a régebbi 5.1-es ből ajánlotthoz is egy "töviről-hegyire" , bolondbiztos , lépésről-lépésre szösszenetet nem szerkesztene valaki :F

************* censored

(#975) mikrofon válasza HPAA (#974) üzenetére


mikrofon
addikt

Amit itt írtam, az működik. Annyi még, hogy a microSD kártya legyen kivéve mindenképpen. Én a SIM-eket is kiszoktam. Semmiképpen ne szakadjon meg a folyamat. Elvileg ha elindul, és végig megy a jól kiválasztott ROM, akkor működnie kell.
Ha telefonon már S118 vagy a feletti ROM van, akkor ez a módszer működik. Én QFIL-t szoktam inkább használni.
Egyébként ha QFIL-t és a MiFlash-t is felinstallálod, akkor a szükséges driverek is felmennek.
Minimal ADB and Fastboot programot mikor letöltöd akkor ADB and Fastboot lenovo drivert kell keesni, letölteni és felrakni. Ha elindítod a programot és beírod "adb reboot edl" parancsot akkor egyből kiderül, hogy jó-e a driver. Ha nem jó akkor kiírja, hogy nincs driver, vagy hibás. Ha jó akkor nem ír ki semmit, vagy azt, hogy elindítva.

(#976) HPAA válasza mikrofon (#975) üzenetére


HPAA
őstag

:R
akkor hogy teljes legyen
HASZNÁLHATÓ Minimal ADB and Fastboot, és QFIL link esetleg lenne ?

************* censored

(#977) springfield0 válasza TFTPredi (#970) üzenetére


springfield0
tag

Végre valaki megértett! :DD
Na jó ez gonosz volt...
Értem én hogy NON-STOP de mikor nyit? :D

Szóval a lényeg, hogy lehet 3G vagy 4G-n vagyok csak nem írja ki a kis aljas. A wifi megy rajta persze...
Mondjuk ettől még mindig nem értem miért 1 pálcikán kullog. Amúgy a 4G/ 3G manuális átváltástól nem lett jobb térerőm. Az jutott még eszembe, hogy lehet csak a térerő kijelzése nem elég korrekt ezen a ROM-on. Mert elérni elérnek, tudok telefonálni és nem szakadozom, nem panaszkodik senki. A másik telefonom ha csak egy pici pálcika van akkor már szakadozik a hang... szóval erre a következtetésre jutottam.

(#978) springfield0 válasza mikrofon (#972) üzenetére


springfield0
tag

Ne haragudj nem akartalak leszólni...
Amivel érkezett már leírtam jó pár hozzászólással ezelőtt. Nem tudom hogy eredeti volt e... Én úgy értettem hogy én azzal a ROM-al kaptam tehát nekem az az eredeti :)

Arra viszont kíváncsi lennék te miért mondod hogy 6.0.1 jobb mint az 5.1?
Többen írták, hogy a 6-os androiddal sz@r lett a telefon. Tele van bug-al, fényképező szinte használhatatlan meg stb... Vagy ez egy sokkal jobb verzió, mint amit eddig leszóltak?

(#979) mikrofon válasza HPAA (#976) üzenetére


mikrofon
addikt

Miflash link (from: XDA)

QFIL link, jah és itt van összefoglaló képekkel is hogyan kell flash-elni, ezt (imregy találat)

Minimal ADB and Fastboot software

Universal Android USB Driver, ADB Drivers of Android device

(#980) springfield0 válasza HPAA (#974) üzenetére


springfield0
tag

Na neeee
Én is teljesen laikus vagyok a témában, vettem a fáradságot és visszaolvastam. Nem kell sokat!
Le van írva ide minden, és linkek is vannak mit hogy kell.

(#981) Valaki87


Valaki87
senior tag

Udv

Vennek egy ilyen telefont termeszetesen z90-7 tehat europai verziot.

Nem akarok rajta se rootolni se romot cserelni, gyari stockba hasznalnam.

Mennyire ajanlott ? Uzemido , kamera , 4g oke rajta ?

(#982) mikrofon válasza springfield0 (#978) üzenetére


mikrofon
addikt

Hibás ROM: VIBEUI_V3.5_1613_5.25.1_ST_Z90-7
Ez több okból is hibás. Már a megnevezése is mert jelenleg V3.5 -öt ír, míg a gyári legnagyobb verzió V3.1..

èn pedig Ezt ajánlom: VIBEUI_V3.1_1625
Hogy miért:
- felraktam semmi baj vel
- sokkal-de sokkal gördülékenyebb
- (itt ugyan úgy a középső gomb a futó alkalmazások megnyitása.)
- minden sallang és felesleges program mentes. még a google programokból is csak a play! van fent. Igény esetén a többi persze fel megy rá
- Térerő 2 egységgel csíkkal magasabb mint a nemzetközi ROM-nál. (Ez az amivel neked is problémád van és) feltehetően abból fakad, (amit te is detektáltál) hogy a nemzetközi ROM-ok (s363 és s240 is) erőlteti a 4G-t, LTE-t.... Ráadásul ha nem tal´lanak $G-t, akkor mintha §G-t nem is keresnének, hanem mennek a biztos 2G-re. Ez egyébként lehetséges 800MHz-es frekvenciás anomália miatt is, mert hogy ugye az lehet 2G, meg 4G is......
- aksi tovább bírja
- Sajnos csak angol
- Nekem sajnos inaktív "Phone\ Found\ dialer setting\ Call setting \ Voice call setting\ my number" beállítás, így egyelőre a szolgáltató beállítások érvényesek, az meg az, hogy nem küldi el a számomat. Tehát ismeretként csörgök másnél. Erre keresem a megoldást
- XDA fórumon is dícsérik. Ezt a VIBEUI_V3.1_1625, meg a VIBEUI_V3.1_1621-et
- Ha valaki kipróbálja, egyből észreveszi a különbséget. Ha valai úgy is ROM-ot akar cserélni próbálja ki, max utána felteszi az s363-at vagy az s240

[ Szerkesztve ]

(#983) springfield0 válasza TFTPredi (#970) üzenetére


springfield0
tag

Hogy csinálok screenshot-ot ezzel a ROM-al?
Megnéztem a Cell Infóval, beraknám ide a képet...
Nem nagyon tudom mit kell rajta nézni és mi mit jelent, ebben segíthetnél.
Az viszont rögtön szemet szúrt, hogy a programban neked az UMTS térerő pálcikák ugyan annyi mint a telefon bal felső sarkában. Na ez nekem nem így van.
Nekem a program több térerőt mutat mint a telefon. Tehát az van amit kikövetkeztettem.Nem olyan pontos a térerő kijelzése a telónak.

(#984) springfield0 válasza mikrofon (#982) üzenetére


springfield0
tag

Én szeretem ha magyar a telefon. Nem mintha nagy gondom lenne az angollal... másrészről kell a root is. Ez meg nem tűnik rootoltnak.

(#985) TFTPredi válasza springfield0 (#983) üzenetére


TFTPredi
csendes tag

Tudsz úgy is hogy az értesítési sávit lehúzod, itt van olyan opció hogy képernyőkép. Azzal tudod kontrollálni hogy mit "fényképezzen le", melyik területet. A masodik, hagyományos verzió pedig a hangerő le+ power gomb hosszan.
A pálcikák hossza az nem tudom hogy miért nem ugyan akkora, vagy hogy egyáltalán egyformábak kell-e lenni ,amúgy nem hiszem.
Amit ír:ha LTE, akkor 4g, ha UMTS akkor 3g. Az alatt hspa+, meg edge.

[ Szerkesztve ]

(#986) HPAA válasza springfield0 (#980) üzenetére


HPAA
őstag

külön kiemeltem , hogy HASZNÁLHATÓ :o
mivel rendre belefutott itt a többség korábbi verziókba ...

(#979) mikrofon , köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

************* censored

(#987) springfield0 válasza TFTPredi (#985) üzenetére


springfield0
tag

Ez az ablak mellett:

Az alsó mérő mit mutat?
Azt ez a progi nem írja ki hogy mennyi Mhz-n vagyok?

[ Szerkesztve ]

(#988) TFTPredi válasza springfield0 (#987) üzenetére


TFTPredi
csendes tag

Ez bizony 4g, teljesen jó.
Az alsó, ha jól tudom, az a 2. legjobban fogható torony jelszintje, ha az jobb mint amin épp van akkor átvált arra.
Azt nem írja ki. De van még az LTE Discovery program, az LTE esetén kiírja melyik sávot használja. B1,B3,B7.

(#989) springfield0 válasza TFTPredi (#988) üzenetére


springfield0
tag

Látom hogy 4G de csak egy kis pálca azt látod? Van olyan hogy pálca sincs :D

(#990) mikrofon válasza TFTPredi (#985) üzenetére


mikrofon
addikt

Sorrendben a hálózatok sebesség szerint, csak azért, hogy tényszerűek legyünk:

LTE Advanced => 4G => 75 Mbit/s; 150 Mbit/s; jelenleg a csúcs 250 Mbit/s, elméleti maximum 300Mb/s
LTE, => 3,9G => 42Mbps
hspa+, => 3,75G => 21Mbit/s
HSPA,=> 3,5G => 14,4 Mbit/s
UMTS,=> 3G => kevesebb mint 1,8Mb/s
EDGE/EGPRS , => 2,5G => 40kp/s; 100kb/s
GSM => 2G => 14.4 kb/s

@ springfield0: linkelt képedből is az látszik amit írtam a nemzetközi ROM-ok erőltetik a 4G-t..... Emiatt kevés a térerőd. Rá kéne venned a telefonod, hogy ne csatlakozzon a 4G-hez csak 3G-hez (3.0-3.75G). Vagyis pont a lényeg. Az LTE-vel van a baj, ami benne van a 3G-ben is és a 4G-ben is... Tehát, ha letiltod a 4G-t még mindig LTE-t akar a telód....

Ezt egyébként még az APN beállítások is befolyásolhatják......

[ Szerkesztve ]

(#991) move1


move1
tag

Sziasztok,

Kb. 1 hete vettem egy ilyen telót, global rom-mal, mielőtt a fórumokon utánaolvastam volna, vagy kipróbáltam volna az egyes romokat frissítettem egészen 6.0.1-re. (OTA)

Amik nekem előjöttek, illetve zavaróak:
- ha 4g-re állítom, akkor amikor vált 4g és 3g-2g között akkor egy pillanatra eldobja a jelet teljesen. Ha 3g-ig van beállítva, akkor nincs gond. Cseréltem sim kártyát, de nem változott, most az APN-hez (telekom) hozzáadtam az internet.telekom-on felül az internet beállítást, így mintha megjavult volna.
- a főképen (launcher) egyszercsak eltűnnek korábban kirakott ikonok, illetve feltűnnek olyan app ikonok amiket már töröltem. Lecseréltem a launcher (Zenui), azóta jó.
- nincs a gmail-en kívül más mailkezelő progi, de tettem rá, így ez is rendben van.
- az autós bluetooth-os kihangosítón sokszor recseg ropog a hang, mintha gerjedne. Nem mindig csinálja, lehet hogy beképzelem, de mintha most jobb lenne, hogy az APN-en változtattam.

Tudtok-e vmi okosat a 4g - 3g/2g váltás okozta jelszünetre?
Androidnál meg lehet-e oldani, ha több képet akarok továbbítani emailen, hogy felajánlja képek "butítását", méretcsökkentését?
Lehetséges-e, hogy a névjegyek keresésekor a progi az emailokban szereplő számokat, adatokat is lássa.
Az utóbbi két dolog tök jó volt az iphone 5s-nél, jó volna ha itt is működne.

Köszi előre is ha válaszoltok

[ Szerkesztve ]

(#992) springfield0 válasza mikrofon (#990) üzenetére


springfield0
tag

Jóó figyelj! Ameddig nekem nem panaszkodik senki, hogy nem hall rendesen itthon, illetve én is normálisan hallok bárkit, aki hív... nem érdekel mit mutat a térerőm. :)
Most amúgy beállítottam hogy csak 3g és GSM legyen automatikus választásban, és egyel több lett a térerő csíkom. A program UMTS mutat.

De jó hogy megfejtettük akkor a problémát, mert hasznos volt szerintem. ;)

(#993) olddog válasza Snowy_owl (#973) üzenetére


olddog
aktív tag

nem kötekedés képpen, de a 3 sorban 3 különbözü letöltési link van.

Update : New firmware Android 6.0.1 For Lenovo Vibeshot z90 Z90a40_S363_160625_ROW

Updates OTA via Stock recovery –> Download update.zip 1.5GB
Updates OTA via TWRP recovery–> Download Twrp_lenovoota.zip
For updates using qfill/miflash to repair –> DownloadZ90a40_S363_160625_ROW

és az én értelmezésemben, az 1. csomag a stock recovery-hez való,
a 2. TWRP-hez és a 3. qfill/miflash

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#994) olddog válasza mikrofon (#968) üzenetére


olddog
aktív tag

Először is köszönöm neked is a részletes leírást, és s későbbi linkeket is.
Mindent a leírás szerint csináltam DE az eredmény ugyanaz lett mindkét programmal, mint amikor manuálisan raktam Download módba a telefont. Mindegy lett hogyan jutottam el odáig.
Legfőképpen azért nem értem a dolgot, mert a 240-es ROM-ot is ezen a gépen MiFlash-el tettem fel, és elsőre felment. :N

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#995) mikrofon válasza olddog (#994) üzenetére


mikrofon
addikt

pontosan mi is a jelenség, probléma?

(#996) olddog válasza mikrofon (#995) üzenetére


olddog
aktív tag

EZ a problémám.
Bocs hogy nem írom le újra.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#997) F4f0rg1


F4f0rg1
csendes tag

Sikerült az ebben a topicban megtalálható leírások és megosztott linkek alapján feltennem a Tinydeal-től rendelt Z90-7-es telefonra az S240-es (5.1-es) Android rendszert. Köszönet ezért CippyO, mraco sprinfild0 és mikrofon segítő jellegű hozzászólásainak! :R
Az eredeti 5.02-es Androidhoz képest az alábbi változásokat tapasztaltam:
- Teljesen magyar lett minden menüpont (az 5.02-esnél ez 85-90%-osan volt csak megoldva, a többi angol és kínai volt sajnos);
- Működik a duplakopp (5.02-esnél ezt a funkciót nem találtam meg);
- Letisztultabb, felesleges alkalmazásoktól mentes rendszer;
- Baloldali gombra áthelyezett alkalmazásváltó, oldalra való elhúzással kilőhető alkalmazásokkal;
- A felülről lehúzható roló menüpontban az ikonok átrendezhetőek lettek (a wifi, adatkapcsolat és a bluetooth kivitelével, mert azok mindenképpen a legfelső sorban szeertnének maradni);
- Az alulról felhúzható menürendszer megszünt (ahol a képernyő, az asztal, stb. beállításai voltak eddig);
- A gombok funkcióinak átállíthatóságát én nem találtam meg az új rendszerben.

Kérdéseim:
1. A gombok funkciói átállíthatóak valahol, mint ahogyan ezt meglehetett tenni az 5.02-nél?
2. Azonnal felajánlott egy 6.0-ra való frissítési lehetőséget a készülék. Egy eredetileg nem EU-s szoftverrel megvásárolt majd MiFlash-el S240-es rendszerre flash-elt Z90-7-nél ezt meg lehet tenni probléma nélkül? Ha igen, akkor érdemes-e?

[ Szerkesztve ]

(#998) Atilla001 válasza F4f0rg1 (#997) üzenetére


Atilla001
senior tag

az utolsó kérdés engem is nagyon érdekel, hogy lehet e hivatalosan felajánlott új androidot feltenni? H hasznos e nemlényeg :D Hivatalos és nekem annyi elég :)
thx

Védd a természetet!

(#999) son007 válasza Atilla001 (#998) üzenetére


son007
tag

(#801) mikrofon hozzászólása alapján nem megy a ráfrissítés, legalábbis én nem olvastam később ezzel kapcsolatban sikeres frissítést.

Gondolom ezért is ajánlott egy másik ROM-ot az s240 helyett (#972) mikrofon, azonban abban nincs magyar nyelv.

Írt egy kis összefoglalót is az ajánlott ROM-ról pro/kontra

Kíváncsi leszek mikor lesz rendelhető német raktárból (tinydeal), hogy én is megküzdhessek a témával.

[ Szerkesztve ]

(#1000) HPAA válasza son007 (#999) üzenetére


HPAA
őstag

én a s363 at próbálgatnám , de elsőre nekem sem ment

1000 hsz :))

[ Szerkesztve ]

************* censored

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.