Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dave1984


Dave1984
őstag

Lassítani kéne a verziók frissiteset. Illetve a gyártókat valahogy ösztönözni hogy minél több készülékekre adja ki a legujabb android verziót!

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#2) willope


willope
tag

Akkor mire kijön az N, már szabad szemmel is lárható lesz az M szelete a tortában ;]

(irónia)

NOKIA 101(bárcsak lenne Note 2-m) -->LUMIA 720(bárcsak lenne Note 3-am) --> Galaxy Note 4 (Vajon milyen lesz a Note 8)

(#3) Richie86


Richie86
senior tag

Már épp ideje volt.

(#4) vicze válasza Dave1984 (#1) üzenetére


vicze
félisten

"Lassítani kéne a verziók frissiteset"
Hát te se vagy komplett, ennél lassabb lenne, már visszafelé fejlődne. :F

(#5) tomboy0013 válasza Dave1984 (#1) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nem a frissítést kell lassítani. Zárkózzanak fel a gyártók. Az ilyen dolgok miatt biztosan nem vennék Nexus-on kívül mást mert nekem fontos a támogatás. Az átlagot ez úgy sem érdekli tehát plusz erőfeszítés nélkül is meglesz a nagyobb gyártók eladni kívánt telefon darabszáma. Nincs ami motiválja őket a frissítési utem gyorsítására így szerintem változás sem nagyon lesz. De ez legyen azok gondja akik nem Nexus-t használnak :D

(#6) Narxis válasza vicze (#4) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez azért túlzás! :U

Thanos was right.

(#7) kortic


kortic
tag

függetleníteni kellene a rendszerverziót a, a szolgáltatói komponenseket és a gyártók saját interface-eit, és ezek külön-külön is tudjanak frissülni. Innentől kezdve csak a hardver adottsága szabnák meg a főverzió-számot :DD :DD

Local phone smartass, exMobiltudós, szerviztechnikus - kijelzőcsere nélkül nem telefon a telefon

(#8) D4ni


D4ni
őstag

Inkább arról beszéljünk ,hogy mikor lesz megint normális üzemidő... A Play szolgáltatások és maga az android rendszer megeszi az akksit, és ezt többen is tapasztalták különböző flagshipeknél.

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#9) Keem1 válasza D4ni (#8) üzenetére


Keem1
addikt

Az akkugyártók érjék inkább utol a technika többi részét. A többi hardver/szoftver komponensekhez képest legalább 5-10 év lemaradásban vannak. Az ebben érdekelt cégek igazán t#könrúghatnák a vezető fejlesztőket. A Li-Po/Li-Ion megjelenése óta semmi érdemi fejlődés, csak lassú kapacitásnövekedés.

(#10) mildwood


mildwood
tag

Nekem szerencsém van, mert eddig sikerült az 5.0-t is meg a 6.0-t is átportolniuk a szuperszáguldó galaxy s advancemre. Nem hibátlan de egy 4 éves telefontól, amire a 4.1 is szarul lett hivatalosan átportolva, elég király :)

P

(#11) oszi666 válasza mildwood (#10) üzenetére


oszi666
őstag

galaxy s advance-n 6.0? az nem rossz :D

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#12) atike


atike
nagyúr

Sajnos azt a kicsi számot nem volt nehéz megháromszorozni.... :U

De azért mindenképp örvendetes. Mire kijön az új verzió ez már lehet eléri a 20%-ot is... :DDD

(#13) Shyciii válasza D4ni (#8) üzenetére


Shyciii
veterán

Maga az android rendszer nem eszik sokat. Sőt. Nekem kifejezetten keveset kért az eddig telefonjaim során (kivéve a Oneplus 2-őt, de ott a gyártó OxygenOS-ként árulta a szétbarmolt androidot). Ha minden rendben volt/van, akkor éjszaka 0.2-0,3%-ot merül óránként. Ez minden csak nem sok. A Google Play Store szó szerint zabál, de az is csak kb a 4.4-es verzió óta ennyire fos. Gyanítom ez már sosem lesz jó. Minden más fogyasztás meg az appok rossz optimalizálása miatt van.

(#14) mildwood válasza oszi666 (#11) üzenetére


mildwood
tag

Biza :) nem rég került fel a cyanogenmod 13 egy változata rá. Bár eddigi tapasztalatok alapján az összes cm -e t újra kell raknom 6-8 hónap után, de annyira egyszerű, hogy nem zavar :)

P

(#15) janeszgol válasza vicze (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

Pedig igaza van. Lassan vége az ABC-nek, aztán alig használtuk a legtöbb verziót. Az emberek max 2 évente cserélnek már telefont, de inkább ritkábban. A szoftverekkel nem fogják cserére bírni őket.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#16) Balint1408


Balint1408
aktív tag

Helyes.

A térerő veled van!

(#17) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Mint a security patch-ek, így kéne az androidot is frissítgetni verziószámon belül, hogy ne legyen ennyire fragmentálva a rendszer!

Finn the human

(#18) vicze válasza Narxis (#6) üzenetére


vicze
félisten

Nem igazán, de mutathatod azt a "nagy" tempót.
Vannak újítások, de azok nem azok a fajták, amik nagyok és sokat lendítenek a platformon. 5.0 óta csak inkrementális a növekedés. N semmi más mint 5.3 hiába lesz 7.0 a neve. Egyszóval nagyon nagyon lassú a tempó, és leginkább mesterségesen van visszatartva.

@janeszgol: LOL, tehát Józsi bácsi miatt álljon le a fejlődés, mert őt még köti a szerződése, na ne röhögtess már. iOS 4.0 óta nem fejlődött persze jó ez az embereknek. Nem az a fejlődés, ha 2 hetente cserélgeted a verziószámot. Az meg végképp lényegtelen, hogy ki milyen verziót használ, a rendszer fele verzió független.

@Matada2.3: És mi a probléma a fregmentációval? 5.0-tól visszafelé megkapja a biztonsági javításokat, amiket nem éppen bonyolult kigörgetni, de némi energiát kell belefektetni, mint ahogy már elkezdődött néhol, de ez egy lassú folytam lesz.

Amíg nem értik meg az emberek, hogy egy Samsung kernelnek elég kevés köze van egy Nexus kernelhez, addig lehet itt bármit magyarázni, magyarázni mivel egy GUI-nél nem lát tovább senki. Az uniformitás a platform halála lenne hosszútávon.

[ Szerkesztve ]

(#19) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Nekem a G3-ra már hónapok óta van MM, de még mindig nem raktam fel. :DDD

(#20) Stauffenberg válasza Dave1984 (#1) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A Google direkt változtatott az új főverzió megjelenési metodikáján.

A korábbiakkal ellentétben az N fejlesztése már nyáron lezárul (hamarabb is mutatták be a szokottnál), utánam ár csak bugfixek jönnek a szokásos októberi megjelenésig. Így elvileg lesz rá pár hónapja a gyártóknak, hogy előre gondoskodjanak róla.

De ez csak elvi síkon hangzik jól. A Google csak megkönnyíti a dolgokat, de nem tesz kötelezővé semmit. Amíg meg nem kötelező, addig a gyártók nem szégyellnek beletojni a vásárlóik arcába.

(#21) Wesder válasza Stauffenberg (#20) üzenetére


Wesder
félisten

Mivel tudnà kötelezővé tenni?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#22) aelod válasza D4ni (#8) üzenetére


aelod
veterán

Nem kell felrakni vagy ki kell írtani a play szolgáltatást és akkor nem zabbant :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#23) Tomi_Ohl válasza mildwood (#14) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Én egy attól is öregebb Xperia mini pro-ra toltam fel a hétvégén :D Néhány ilyen régi telefonnak a mai napig kiváló támogatása van.
Bár nem panaszkodhatok, a Xiaomin először novemberben próbálhattam ki, januártól pedig hivatalosan is megérkezett rá. :)

SkyLine3000 Eretnek!!! ;]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#24) Stauffenberg válasza Wesder (#21) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Például a Google szolgáltatások igénybevételének megvonásával. Az Android maga szabadon felhasználható, de a Google által hozzáadott dolgoknak (pl: Play, Now, stb) vannak felhasználási feltételei. Csak a probléma ugye az, hogy túl sokat pattogni sem lehet, még a végén a gyártó beint nekik és azt mondja, hogy mostantól az Amazon alkalmazásboltja lesz az alapértelmezett.

(#25) #79335424


#79335424
törölt tag

Sajnos, az én telómra már nem lesz 4.3, mivel 4.4 -gyel jött ki. Pedig azonnal visszaállnék rá.

[ Szerkesztve ]

(#26) Narxis válasza #79335424 (#25) üzenetére


Narxis
nagyúr

Miért? :Y

Thanos was right.

(#27) papsoka válasza Shyciii (#13) üzenetére


papsoka
aktív tag

A J5 ennyit fogyaszt éjszaka! "Minden" bekapcsolva állandóan!

(#28) #79335424 válasza Narxis (#26) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mert baromira zavar ez az emulált tárhely, meg a SELinux. Folyton beleütközök. Szeretnék egy CIFS csatolást, ami JB -n tök jól működött, KK -en meg csak az errorok jönnek. Ehhez képest, semmi olyat nem kaptam, ami 4.3 -ban ne lett volna meg.

(#29) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Azért ez a frissítés sincs elkapkodva.

(#30) vicze válasza #79335424 (#28) üzenetére


vicze
félisten

Ez a hülyeséged már sose fog elmúlni. :) (Mondjuk majd akkor ha telefont cserélész végre és azon működik gond nélkül...)

Még mindig 2.3 óta van emulált tárhely és nem 4.4. Ahogy a CIFS-nek sincs köze a verzióhoz, 5.1-en is teljesen jól megy épp nekem, csak nekem alapból a rendszerben van. Még mindig ROM-ról ROM-ra és gyártóról gyártóra más, hogy ez hogy van implementálva.
Ez van ha olyan telót veszel, amihez nincs ROM support.

[ Szerkesztve ]

(#31) #79335424 válasza vicze (#30) üzenetére


#79335424
törölt tag

Érdekes, hogy csont nélkül működött az SGS 2 -n (4.1.2), valamint az összes (legalább 4) miniPC -men (4.1 - 4.2.2 között). 4.4 -től viszont egyik droidomon sem. Hát nem fura? Vajon miért? Tudod mikor fog ez a "tévképzetem" elmúlni? Majd ha valaki előáll a pontos recepttel, amitől ezeken az eszközeimen is működni fog minden úgy, ahogy JB -n működött (beleértve a külső meghajtókra írást). De, amíg ilyen okosság helyett csak okoskodásokat írnak, addig marad az a véleményem, hogy jobb lenne nekem az utolsó JB.

(#32) vicze válasza #79335424 (#31) üzenetére


vicze
félisten

"egyik droidomon"
Még mindig van különbség 2db eszköz és a világ összes eszköze között. Droidban alapból CIFS support sincs semmilyen formában, ahhoz kernel módosítás kell, hogy legyen egyáltalán.

(#33) #12106624


#12106624
törölt tag

Valaki hallott valami hírt esetleg hogy Galaxy Alphára mikor érkezik a mályvacukor?

(#34) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Hálistennek jól is sikerült az S5-re a 6.0.1. :K

(#35) D4ni válasza Shyciii (#13) üzenetére


D4ni
őstag

Ezt mond azoknak akik s7 edget, esetleg g4-et használnak. Talán mentettem is le képet.

Az alkalmazásokkal is nyilván lehetne mit kezdeni de nem egy-két ember panaszkodott mióta frissített 6-ra hogy magától merül a telefon zsebben, pedig nem fut semmi a task listában. Volt köztük emlékeim szerint nexus 6p tulaj :(

Másod telefonnak egy i6s plus-t használok, néha úgy érzem lemeríthetetlen az s7e-hez képest.

[ Szerkesztve ]

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#36) vicze válasza #12106624 (#33) üzenetére


vicze
félisten

Kb. soha.

(#37) #12106624 válasza vicze (#36) üzenetére


#12106624
törölt tag

Elvileg jönni fog egyedül a dátum ami kérdéses
Sokáig nézett ki úgy hogy az S5 sem kapja meg aztán mégis

[ Szerkesztve ]

(#38) Tomi_Ohl válasza D4ni (#35) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Nem biztos, hogy csak az MM hibája ez. A kezdetekben Mi3-on az android rendszer és az Android OS együtt képes volt 30% akkut is elvinni, ma már csak töredékét fogyasztja.
Ezt például múlt hónapban sikerült elérni, Android 6.0.1_r3-mal (azóta custom ROMon vagyok, persze nem ez miatt :) ):

Szóval a készenléti fogyasztás rendben, a képernyőidő pedig szintén észrevehetően javult pl januárhoz képest.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#39) Aryon87 válasza D4ni (#35) üzenetére


Aryon87
félisten

+1
Parom G3-jan (Fulmics 5.0 rom) az android rendszer az elso helyen van, koltozes miatt joforman hozza se volt nyulva a telohoz, azt 40-60% elrepult..
G4-emen a masodik helyen van ez a fogyaszto, de nalam is szepen falatozott...

Ugyhogy valamit igazan csinalhatnanak. Ha mar az S7 tesoknal is gaz van, az mar regen nem jo, pedig ugy tudom az S7E kimagaslo uzemidovel rendelkezik...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#40) D4ni válasza Aryon87 (#39) üzenetére


D4ni
őstag

Mikor kijött a teloteló akkor megvolt azért a 8 óra kijelző idő. Vagy több ha nem volt mobilneten

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#41) Reinkz válasza D4ni (#35) üzenetére


Reinkz
senior tag

+1
Vmi utóbbi időben szívja az akkut és nem csak G4-nél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.