Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3/3 Pro

Nem 3S! 3S topik erre: [link]

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15851) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!

Mutternak volt egy Redmi 3 Pro-ja, de megúsztatta kicsit, azóta nem ad képet. Viszont bekapcsol és hangot is ad , illetve merül , jönnek az üzenetek stb...

Neki igazából a telefonon tárolt képekre lenne szüksége, viszont mivel nem tudom feloldani az én ujjlenyomatommal, ezért nem enged belépni a telefonba, ha összekötöm a géppel. Hogy lehetne lementeni a képeket? Volt rajta Fotók alkalmazás.. de szokásos Xiaomi, hol működik hol nem. Most azóta pont nem szinkronizál fel semmit..

Illetve ebből esetleg lehet még valahogy csinálni webkamerát, ha összekötöm kábellel a géppel?

Köszi!

(#15852) vegyszer válasza Atomgeszi (#15851) üzenetére


vegyszer
addikt

Kábellel kevésbé látom esélyesnek.
De ha wifin ki tudod lőni a képet pl tv-re, simán megoldható minden (feltéve, ha a tapi jól érzékel)

Esetleg téggy egy próbát, hogy twrp recovery alól el tudod-e érni az esetlegesen szükséges mountolás után kábellel a teló teljes tárát, mert akkor győztél

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#15853) pető bá' válasza Istu94 (#15850) üzenetére


pető bá'
őstag

teljesen jogos, azt az appot kerestem, amelyik állandóan ébresztgeti.

A wakelock nem mutat konkrétan semmit, talán a CallUI volt a legdurvább, a maga 1,5 percével.
A Greenify-t nem tettem még fel, mert az nem a hiba okát tárná fel.

Jelenleg addig jutottam, hogy Cpu Spy segítségével megállapítottam, hogy 80+%-ban 960 mhz-en ragad a CPU. Viszont ha repülő üzemmódba teszem a telefont, akkor megjön a deep sleep. Ami érdekes, hogy adatforgalom nélkül, ha csak mobilhálózat van, és wifi nincs, akkor is 960 mhz a "konstans"..

A gyári akkustatisztika alapján android rendszer zabál a legtöbbet.

Google-ztam is a témában és elég sok Xiaomi-s felhasználó találkozott már a problémával. Viszont megoldást nem találtam.. :F

"... and I hope you have a great day!"

(#15854) Istu94 válasza pető bá' (#15853) üzenetére


Istu94
csendes tag

Akkor vagy csinálsz egy factory resetet vagy játszol a beállításokkal, hogy melyik lehet a ludas.
Az utóbbihoz tudok adni néhány tippet:
- a location settings be a "LOCATION MODE" az legyen a Device only, meg az ilyen location history , sharing legyen kikapcsolva
- a WLAN beaállításokba a Scanning always available legyen kikapcsolva
-widgeteket a vedd le a kezdőképernyőről
-Google app letörlése, restart és aztán újratelepítés
-Auto Brightness kikapcsolása
-Catch törlése

Esetleg még a Miui Optimization kikapcsolása a Developers options be.

Lemerem fodadni, hogy a google alkalmazások szórakoznak mert azok vannak ilyen sz@rul optimalizálva.

(#15855) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Lenne egy digitizer félre érzékelős Redmi 3-a a Barátnőmnek. Van erre szoftveres megoldás? Az újratelepítés nem segített. Ez típushiba?

Félrekattint, hasonlók....

Itt van teljes kijelző modul, nem olyan para kicserélni, ennyit még megérhet. Valakinek van más, tuti forrása rá?

Köszönöm előre a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#15856) sunavlys válasza Istu94 (#15854) üzenetére


sunavlys
senior tag

esetleg cache???

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#15857) juve600


juve600
nagyúr

ÜDV

feleségem telóját frissitettem MIUI9-re,értesítési sávon Telekom HU 4G-t ír,pedig nálunk B20-as telon volt eddig 4G,(vidéki kisváros) ,hogy lehet ez ?

(#15858) Upo válasza juve600 (#15857) üzenetére


Upo
addikt

A B20-on kívül az összes többi itthoni 4G-t viszi a telefon. Vagy új sávot kapcsoltak be, vagy valamit átállított ami miatt most amazokra a frekikre is rámegy.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#15859) vegyszer


vegyszer
addikt

Feltettem a tegnapi EU dev romot.
Tetszik.
Főleg az, hogy az eddigi gomb funkciók végre a helyükre kerültek (írtam róla hibajegyet is, mikor a MIUI9 kapcsán beleszaladtam).
Lehet a home hosszú nyomása alkmazáskezelőt tenni, bal tapi gombra rövid érintésre is van helyi menü, dupla power lezárás esetén lehet kamera.
Vaku viszont lezárás alatt csak menü lehet, home nem, mint MIUI8 alatt.

Már csak az a kérdés, hogy az általam tapasztalat "ébresztés után fekete kijelző háttérvilágítással, és nem csinál semmit, csak a force reboot segít" hibával történ-e valami? De eddig biztató...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#15860) laracroft válasza vegyszer (#15859) üzenetére


laracroft
aktív tag

Ez nekem is volt és még a force reboot sem segített, csak a wipe dalvik cache+Cache.

(#15861) vegyszer válasza laracroft (#15860) üzenetére


vegyszer
addikt

Mivel nekem egy kivételével mindig ébresztés közben a szundik között jelent meg, még nem teszteltem életszerű körülmények között. Majd hétfőn.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#15862) vegyszer


vegyszer
addikt

http://www.speedtest.net/my-result/a/3290581945

Egy kérdés:
Most emeltetettem sávszélességet a Telekomnál, és a 250/20 net a fenti értéket tudja WiFi-n
Kábelen egyszer 136/20 volt, azóta stabilan 90-100/20 amit mérek.

De mi az oka annak hogy az tűnik fel, hogy a WiFi sávszélesség korlátos hw oldalról?
A b/g/n szabvány elvileg 300-ig jó kéne, hogy legyen. Nem?
Mégis 50-58 megabit körül van valami fal. Amit asszem a teló nem tud meglépni WiFi-n. Ami furcsa, mert 4G-n gyorsabban is tud jönni adat.

Vaki felhomályosítana?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#15863) napocska2 válasza vegyszer (#15862) üzenetére


napocska2
senior tag

A wi-fi csatornád jól van belőve, nem zavar be más, környékbeli wi-fi hálózat esetleg?
A telód biztosan tud nagyobb sebességet is, nekem ezt az eredményt hozta most: speedtest

[ Szerkesztve ]

(#15864) trebrona válasza napocska2 (#15863) üzenetére


trebrona
nagyúr

Milyen romot használsz?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15865) napocska2 válasza trebrona (#15864) üzenetére


napocska2
senior tag

MIUI9 Global 7.10.12 Béta

(#15866) vegyszer válasza napocska2 (#15863) üzenetére


vegyszer
addikt

Az előbb egy Mac-kel teszteltem a WiFi-t. A szemét jobbat mért, mint kábelen. 138/21 lett...
Akkor hol a hiba?
EU dev rom, az, ami a héten kijött.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#15867) trebrona válasza vegyszer (#15866) üzenetére


trebrona
nagyúr

Eu deveken nekem is hasonlókat (50) mért ez is és a 3S is. 3S-en RR rommal hozta a 85-90-es sebességet. 100/50 Digi netem van.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15868) Ereshkigal válasza csubuka (#15855) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nekem is elkezdett pár napja félrekattintgatni. Az előző kínai telómnak is ez volt a halála, az se bírt ki két évet. Legszívesebben földhöz tudnám vágni, annyira idegesítő, amikor már nem bírok rajta értelmesen gépelni se.
Köszi a linket, szerintem rendelek egyet, nem akarok most új telóra költeni.

(#15869) Wesder


Wesder
félisten

Kaptunk KRACK Fix-et Xiaomi.eu Dev-en.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15871) Wesder


Wesder
félisten

Igen, nemrèg láttam MIUI Fórumon.
Dicsèretes, hogy ilyen hamar lèptek ez ügyben. Remèlem a Mi Router-em is kap hozzá fixet, vagy ha a teló fixelt, akkor már mindegy?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15872) appel válasza Wesder (#15871) üzenetére


appel
őstag

Az inkább csak a kliens oldalról érintett. Illetve ha a router kliens módban üzemel.

(#15873) vegyszer válasza Wesder (#15871) üzenetére


vegyszer
addikt

Szia! Neked melyik Router van?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#15874) csubuka válasza Ereshkigal (#15868) üzenetére


csubuka
addikt

Szia!

De az nem lehet, hogy valami az alaplapon szállt el? Gyanús a digitizer, meg úgyis csak azt tudjuk cserélni :D

De nem tudom, hogy a linkelt milyen minőség, azért kérdeztem itt. Majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#15875) SybenX


SybenX
őstag

Másnak nem volt gondja a wifi-vel? Emiatt használhatatlan a telefon.
Úgy kezdődött, hogy néha eldobta a wifi-t, majd pár nap múlva már be sem lehetett kapcsolni, nem látta az elérhető hálózatokat. Utána frissítettem V8.5.2.0 Stable ROM-ra,1-2 óráig jó volt, stabilan tartotta a kapcsolatot, majd elkezdte eldobni és majd megint nem lehetett egyáltalán bekapcsolni a wifi-t a telefonon.

Ma frissítettem 7.10.19 (MIUI9) Developer ROM-ra és megint pár óráig stabilan tartotta a kapcsolatot, majd elkezdte eldobálni ,de annyival jobb lett, hogy legalább már bekapcsol a wifi és látja a hálózatokat, csak nem kapcsolódik rá rögtön mindig.
Most emiatt nem lehet használni a telefont és ahogy utána nézek ez egy eléggé gyakori hiba xiaomi-nál.
Nagyon örülnék ha tudna valaki valamilyen tanácsot adni, hogy mit csináljak a telefonnal, mert emiatt nem szeretném kidobni, mivel nem hardveres hibáról van szó.

(#15876) Ereshkigal válasza csubuka (#15874) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nem tudom, nem értek a telefonok belvilágához. Annyit tudok csak, hogy nem szoftveres hiba. Nem tudom, milyen a minőség, de megrendeltem, pár hét múlva kiderül. Ha ezzel is sz*r lesz, akkor többet nem veszek ilyen érték/ár bajnok telefont, mert nálam mind besz*rik. :)

[ Szerkesztve ]

(#15877) Wesder válasza vegyszer (#15873) üzenetére


Wesder
félisten

Mi Router 3

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15878) vegyszer


vegyszer
addikt

Szaisztok!

Valaki ki tudná valahová teni ezt a cofface-no-verity.zip fájlt?
Újrahúztam a rendszert, de ezt elfelejtettem kimenteni, enélkül meg ugye bootloop van...

Köszi!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#15879) trebrona válasza vegyszer (#15878) üzenetére


trebrona
nagyúr

Használd ezt: lazyflasher-no-verity-opt-encrypt.zip

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15880) vegyszer válasza trebrona (#15879) üzenetére


vegyszer
addikt

Köszi!

Megpróbálom...
De az eredeti cofface-no-verity.zip honnan lett meg: mert a /sbin/ nem tartalmaz nekem ilyet...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#15881) trebrona válasza vegyszer (#15880) üzenetére


trebrona
nagyúr

Összefoglalóban a cofface TWRP van.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15882) vegyszer válasza trebrona (#15881) üzenetére


vegyszer
addikt

De pont ezt nem látom, hogy a twrp.img-ből honnan is lett nekem ilyen zippem

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#15883) trebrona válasza vegyszer (#15882) üzenetére


trebrona
nagyúr

Csak a cofface félében van, officialban nincs.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15884) Upo


Upo
addikt

Lányom akarta időzíteni a csengőhang némítást, global dev. rom van fent. Mondom neki, semmi gond, van benne automatikus feladatok. Biztonság (zöld pajzs), akku, és ott van. Megnyitjuk, és az a menü hiányzik.
Meg tudnátok nézni, hogy miuihu vagy eu romban benne van ez a menüpont, vagy ott is kihagyták?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#15885) Milestone2 válasza Upo (#15884) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Most nem Global van fenn, de szerintem nem kiszedték, csak átrakták...a Ne zavarj-t máshová.
Nincs kint a főmenüben?

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#15886) Upo válasza Milestone2 (#15885) üzenetére


Upo
addikt

Nem a ne zavarj-ról van szó, hanem erről (leírtam a menü helyét):

Ha nem global dev van akkor lehetsz az emberem, milyen rom és megvan-e a menüpont (net szerint valamikor június környékén szedték ki a global dev romból)?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#15887) trebrona válasza Upo (#15886) üzenetére


trebrona
nagyúr

Előző eu romban benne volt, múlt héten nem frissítettem. (3S)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15888) Milestone2 válasza Upo (#15886) üzenetére


Milestone2
nagyúr

China Dev és már igen régen nincs benne.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#15889) trebrona válasza Upo (#15886) üzenetére


trebrona
nagyúr

[link]
[link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15890) Upo


Upo
addikt

Köszönöm a visszajelzéseket, bár a 3S az nem ido, abból nem lettem okosabb.
CN dev-ben csodálkozom hogy nincs benne, a képernyőképen a redmi note 4-em van múlt heti cn dev rommal, abból elvileg nem szedték ki csak a global-okból.

Akkor ha van valakinek még redmi3-on (ido) miuihu vagy xiaomi.eu rom, azért megköszönöm a visszajelzést hogy van vagy nincs a menüpont.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#15891) trebrona válasza Upo (#15890) üzenetére


trebrona
nagyúr

Milestone2 sem ido-ról számolt be szvsz.
Mindenesetre furcsa, hogy eltérő lehet készülékenként.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15892) Milestone2 válasza trebrona (#15891) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem csak ez eltérő...
Android biztonsági csomag...
Stb-stb...

...és valóban, nem "ido"-ról számoltam be.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#15893) trebrona válasza Milestone2 (#15892) üzenetére


trebrona
nagyúr

Biztonsági csomag persze, de hogy ezek a nem androidverzió függő ficsőrők is, azon csodálkozom.

Osztott képernyő pl csak 7-es droid, nyilván, azt megértem. :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15894) vegyszer válasza trebrona (#15879) üzenetére


vegyszer
addikt

Köszönöm, ez a zip is működött.
:R

És köszönöm neked is xabolcs!

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#15895) fuze


fuze
őstag

Éppen Párizsban vagyok és csak nekem nem megy a roaming. Elvileg EU-n belül nincs díja ezért is bátorkodtam bekapcsolni. Egyszerűen nem megy. Más tapasztalt ilyet? Csak valami overseas roaming opció van, nem úgy mint más telefonokon. Gondolom ez az, de hiába kapcsolom be... Valami megoldás?

adms.hu | UI Designer

(#15896) trebrona válasza fuze (#15895) üzenetére


trebrona
nagyúr

Szolgáltatónál nincs tiltva?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15897) fuze válasza trebrona (#15896) üzenetére


fuze
őstag

Hát lehet fene tudja. Azt vajon a T-Mobile appban meg tudom nézni?

adms.hu | UI Designer

(#15898) trebrona válasza fuze (#15897) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem tudom, telenoros vagyok, nem ismerem.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15899) vornia válasza fuze (#15897) üzenetére


vornia
senior tag

Nekem ment, Telekom és Telenor is.Tavasszal Párizsban.Beállítások-sim kártyák mobilhálózatok, nemzetközi adatbarangolás,az mms fogadás felett az van bekapcsolva neked?

[ Szerkesztve ]

(#15900) Ereshkigal válasza fuze (#15895) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Mi egy hónapja voltunk szintén Párizsban, és nekem sem ment. Végül úgy sikerült megoldani, hogy a Beállítások-SIM kártyák...-SIM 1-Mobilszolgáltatók menüpontban megvártam, míg megkeresi a hálózatokat, majd egyet kiválasztottam manuálisan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.