Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#192) b0bcat


b0bcat
addikt

@Sk8erPeter:

"Ha van valami ilyen ösztönző erő, hogy valami miatt foglalkozz a nyelvvel, akkor a "jópofasága" pont előnyére válik."

Maga a "jópofaság" nem gond (nyilván szándékosan tervezték ilyennek, hogy megkapó és addiktív legyen a júzerek felé ;)), csak azt gondolom, hogy annyi pénzből, amiből ezt összerakták, a működésre több gondot is fordíthattak volna. De hangsúlyozom, hogy én nyelvtanárként és fejlesztőként nézem az oldalt, nem egyszerű felhasználóként. :N

"amíg látok pozitív ellenpéldát is a közvetlen környezetemben (vagy akár a közvetett környezetemben, mindegy), addig örülök, hogy van ilyen."

Mint már írtam korábban többször is, én is örülök, hogy van ez a kezdeményezés. :K Csak az általam megfogalmazott kritikát többen úgy értelmezték itt, mintha utálnám a Duolingo-t. Pedig nem is. :D

"úgy tűnt, inkább csak belekattintgattál, így nem tudom, mennyiben tudsz átfogó képet alkotni az egészről"

Nem titok, hogy a lista olyan elemeket is tartalmaz, amelyeket mások véleményére alapoztam, többek között angol és magyar nyelvű tesztekre illetve elemzésekre az oldallal kapcsolatban.

"ha már a felhasználók kis hányadánál is van ilyen (érdeklődés kialakítása), szerintem már megérte"

Ez ugyanaz, hogy már írtam, hogy alapvetően jó dolog, hogy vannak ilyen oldalak. :K

"Ezt miből veszed észre, hogy nem tartják fontosnak?"

Mert nem fordítottak erre kellő figyelmet a fejlesztés során, holott az egész oldal lényege a fordítás, tehát a jelek szerint ez koncepció szinten hiányzik - vagy hiányzott eddig legalábbis, ami persze nem azt jelenti, hogy nem fogják javítani, de nem akarok tippeket adni nekik (mint konkurenciának). :DDD

"Nem szeretem az ilyen "bezzeg régen"-ezéseket, meg "ezek a mai fiatalok"-ozásokat, és a "régi jóóó dóóógok"-blablát, szóval az ilyen túlzó általánosításokat"

Nem teljesen ilyesminek szántam a hozzászólásom azon részét, miután én magam is a 30-as éveimben járok. :DDD

"De úgy nagy általánosságban kijelenteni, hogy manapság sokkal több az érdektelen és lusta fiatal, mint akkoriban volt, szerintem hülyeség."

Az azonban tudományosan kimutatott tény, hogy a mai emberek - nem csak a fiatalok - sokkal rövidebb ideig (mindössze 5-6 percig!) tudnak egy-egy dologra koncentrálni, mint régebben, miután folyamatosan nagy mennyiségű információ zúdul rájuk, amiből kénytelenek válogatni.

@gghrtz:

"Pl az irodalom és nyelvten ilyen szintű erőltetését soha nem értettem...."

Én is régebben ezt gondoltam, aztán később rájöttem, hogy az általános műveltség mégsem rossz dolog, és ha ennyit sem kérnének számon, akkor aztán tényleg sült hülyeként jönne ki szinte mindenki az iskolából. Megint más kérdés, hogy egy igazán jó magyartanár érdekesen, élvezhető formában tudja ezeket a tárgyakat tanítani, míg a sajnálatos tapasztalat az, hogy a magyartanárok általában "nyomik", és innentől kezdve mindenki utálja ezt a tárgyat. :U

"Én már 3-tól bevezetném a szakosodást."

Ezzel nagyon nem értek egyet. Manapság - szintén tudományos forrásból van az infó - a fiatalok átlagosan 23 éves korukra "érnek meg"; hogyan tudnád elvárni egy 10 évestől, hogy megmondja, mi érdekli, amikor ez évtizedek óta 14, 18, de néha még 25 évesen sem megy a többségnek? Szóval én az előrehozott pályaválasztással egyáltalán nem tudok egyetérteni.

"Ja és persze a 0. év mindenhol kötelezően, ahol csak és kizárólag nyelvoktatás megy ezerrel"

Most nem tudom, hogy középiskolára gondolsz-e (gondolom, hogy igen), de az egész nulladik évi extra nyelvtanulásra nem lenne sehol szükség, ha a rendszerben az elejétől kezdve normálisan, jól működne a nyelvoktatás. :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.