Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Legendd


Legendd
senior tag

Ha valakinek kérdése lenne, vagy szeretné, hogy leteszteljek valamit, szívesen megteszem. Van a családban még egy iPhone 4, így könnyen össze tudom hasonlítani objektív szempontok alapján is! :R

Alea iacta est!

(#2) D1Rect


D1Rect
félisten

"Sebesség: elképesztő, most látom igazán, mi az, hogy akadásmentesen fut valami...annyira gördülékeny a rendszer, programoknál, játékoknál, hogy hihetetlen."

Hivatkozhatok rád, hogy az iPhone4 azért nem az igazi sebességben?

(#3) Legendd válasza D1Rect (#2) üzenetére


Legendd
senior tag

Igazából igen. Csak a vak nem látja a tényleges különbséget. Érzékeny vagyok minden ilyenre, és egyértelműen látszik, hogy a i4S mennyivel simább, gördülékenyebb az iOS 5-tel :)

Alea iacta est!

(#4) Def26


Def26
félisten

Sokadik vélemény ez amit olvasok. Én végül is úgy döntöttem, hogy megvárom az iphone 5 -őt. Asszonyt meglepem egy ipad -al karácsonyra, én meg veszek magamnak egy xperia play -t.

Egyébként nagyon sajnálom, mert (a feleségemnek iphone -ja van) mindig azt hallom a páromtól, hogy az egekig dicséri a rendszert, és szerettem volna én is egyet.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#5) Legendd válasza Def26 (#4) üzenetére


Legendd
senior tag

Nem tudom, mennyiben különböznek a vélemények, én a sajátomat elég objektívnek látom, nincs benne semmi erre vagy arra hajlás.
Érdekes ez az i4S - i5 dolog, mert én epekedve néztem online a bejelentést, és nagyot csalódtam, mikor nem lett a várva várt 5-ös telefon (legalábbis nem az, amit vártunk).
De elgondolkodtam...azon kívül, hogy leejteni több, mint halálos az i4(S)-t az üveg miatt, mégis hővezetés és minőség szempontjából fantasztikus, nekem a kinézete nagyon tetszik. A legjobb pedig a Facetime, vagy fotózás, Skype-olás esetén az, hogy a telefonnal vagy egy sima oldala, amire fel lehet állítani, így megkönnyítve az említett funkciók használatát. Az i5-ben ez nem lesz. A fém hátlap ki tudja (ha az lesz), mennyire karcolódik, mennyire melegszik fel, most kicsit szkeptikus vagyok. A 4"-os kijelző meg kell, nem kell, mégis kell? - én használtam már 4,3"-ig mindent, de egy kézzel a legkényelmesebb a 3,5", akárki akármit mond. Nem véletlen, hogy ez maradt, és már nem is bánnám, ha maradna, az a 0.5" annyit nem dob a latba. El sem tudom mi lesz az i5-ben még, minden bőven elég, ami ebben van...
Igazából ezeket lehet odabiggyesztem a cikk cégére szubjektív véleménynek :D szóval ha az akkuidőt javítják, akkor lehet jobb is lesz az i5-öt kihagyni.

Alea iacta est!

(#6) D1Rect válasza Legendd (#3) üzenetére


D1Rect
félisten

Meg tényleg elképesztő benne a kamera.
Kicsit sajnálom, hogy nem jött most az ötös, de van idejük gyúrni rá. Mondjuk a jelenlegi felhozatal mellett kell is. ;)

(#5) Legendd: Én oda-vissza vagyok a note-tól amióta megnyomkodtam kicsit. 5,3"
Én bukok a nagy kijelzőre.

[ Szerkesztve ]

(#7) Legendd válasza D1Rect (#6) üzenetére


Legendd
senior tag

Nos, amint írtam, nem tudom mit rakhatnak az i5-be...lesz négy magos proci? Az már minek? :D
A kijelző méret jó dolog, de itt nekem a használhatóság a kérdés, főleg egy kézzel, mert a telefon egy kézre készült :D de kinek mi tetszik :) úgyis lesz i5-öm, tudom magamról, de azért jelenleg még a i4 is elég lenne, pláne az i4S.
UI: most találtam a textgrabber nevű programot, 1.59 euró, de valami frenetikus...lefotózol egy A5 vagy A4-es oldalt, beolvassa róla a szöveget és gépeltté alakítja. Szinte tényleg tökéletesen, annyit kell javítani, hogy a könyvben lévő sortöréseket enternek veszi, de kb tizedannyi idő alatt megvan így is, mint gépelve, pedig gyorsan írok :D 60 nyelvet ismer BTW. Milyen könnyű lesz már a gyerekeinknek!

Alea iacta est!

(#8) tildy válasza Legendd (#5) üzenetére


tildy
nagyúr

Bezzeg ha ennek 5 lenne a neve, akkor nem menne a hiszti. :U NEm tokmindegy, hogy hivjak?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9) máyköl


máyköl
veterán

Nem tudom mikor fogjátok már fel, hogy nincs, nem is volt, és soha nem is lesz I5.

Egyébként iPhone 4 tulajként kipróbáltam nemrég a 4S -t, nem éreztem egyszerűen azt, hogy nekem ez kell. Nem éreztem azt, amit az I4 -nél éreztem, 3GS tulajként. 5 perc után letettem a 4S -t azzal az indokkal, hogy nekem ez nem kell.

(#10) Dany007 válasza Legendd (#3) üzenetére


Dany007
veterán

Ez a szomorú tudod... Minden telefonnak ilyennek kellene lennie. Ez kéne legyen az alap. Hogy minden gördülékeny.

Emlékszik valaki a régi időkben ki nézett ilyet, hogy gördülékeny-e a telefon? Hogy melyik gyorsabb a 3210-es vagy az 5110-es? Senki, mert mindegyik ugyanolyan gyors volt. :)

Szóval úgy, hogy nekem már 2002-ben volt saját (apámnak 99-óta) telefonom én röhejesnek tartom manapság azzal előjönni pozitívumként egy telefonnál, hogy gördülékeny, gyors... =/
Szóval szerintem ez nem pozitívum, hanem alap. És amelyik telefon erre nem képes, akkor az alapból mínuszból indul.

(#11) Def26 válasza máyköl (#9) üzenetére


Def26
félisten

Ezt miből gondolod? :U (nem kötekedni akarok, tényleg kíváncsi vagyok a véleményedre)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#12) máyköl válasza Def26 (#11) üzenetére


máyköl
veterán

Az Apple az első iphone -ját elnevezte "iPhone" -nak. Ez a típus később kapa meg a 2G nevet. Majd jött a 3G, ami már a hálóztra utalt. Ezt követte a 3GS, avagy 3GSpeed, vagyis gyorsított változat.
Az Apple az iPhone 4 -nél áttért a számozásra, vagy iPhone 4, mint negyedik iPhone. A 4S az ötödik iPhone.

Handras írt erről egy hosszabb cikket, aminek a lényege, hogy gyakorlatilag tuti, hogy nem lesz iPhone 5, maximum iPhone 6, vag iPhone HD, vagy valamilyen okos név. Ha gondolod megkeresem neked.

(#13) Def26 válasza máyköl (#12) üzenetére


Def26
félisten

Rákeresek köszi.

Félre értettelek, mert azt vettem ki a szavaidból, hogy nem lesz iphone folytatás. Ezek szerint lesz, csak nem feltétlenül iphone 5 lesz a neve.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#14) D1Rect válasza máyköl (#9) üzenetére


D1Rect
félisten

Azért ezt így elég meredek kijelenteni, hogy nem lesz iPhone 5.

Teljesen elképzelhetőnek tartom, hogy jövőre kiadják, mert a név már megvan és várják az emberek.

(#15) máyköl válasza Def26 (#13) üzenetére


máyköl
veterán

Hát azért azt kicsit meredek lenne kijelenteni, hogy nem lesz iPhone folytatás. Kiderül majd minden, de én sem tartom túl elképzelhetőnek, hogy iPhone 5 lesz a következő iPhone neve...

(#16) Dany007 válasza máyköl (#12) üzenetére


Dany007
veterán

Egyetértek a logikával.
Had soroljam fel mégegyszer :)

1. iPhone -> iPhone 2G
2. iPhone 3G
3. iPhone 3GS
4. Iphone 4
5. iPhone 4S
6. ?

Szal igen. Furcsán adná magát, hogy 6. telefonnak az 5-ös számot adnák. Persze, 5.-nek is furcsa a 4-es szám, de az nyilván az előző gyorsított verziójára utal.
Lehet, hogy egyből hatos lesz :) A HD jelzőt én már kicsit túlspirázottnak érzem. Amolyan lejárt lemez. Sok más gyártó ellőtte már. Az Apple biztos nem fogja ezt játszani.

(#17) D1Rect válasza Dany007 (#16) üzenetére


D1Rect
félisten

Én ezt értem, tudom, hogy jöttek a telefonok.
De arra alapozni, hogy a 6. kiadott telefon nem jöhet "5" névvel, mert handras megmondta kicsit erős.

(#18) máyköl válasza D1Rect (#17) üzenetére


máyköl
veterán

Gondoltam, hogy ennyi fog neked megmaradni. Nem, nem azért nem lesz iPhone 5, mert Handras ezt mondta. Ezt a gondolatmenetet már azelőtt tartottam, mielőtt Handras is ezt mondta volna, csak ő érthetőbben leírta, de most már bemásolom:

"Nem lesz, mert már bemutatták. Sokan kérdezték az XMS-ben a napokban, hogy mikor lesz iPhone 5, mi meg mondtuk, hogy már bemutatták kedden. Erre kivétel nélkül az volt a válasz, hogy nem nem, mert az csak az iPhone 4S…

Tisztázzuk kicsit a dolgokat: ez az ötödik iPhone, mindegy, hogy minek hívják, különben is iPhone 4Steve

Így néz ki az iPhone sorozat 2007 óta:

1. iPhone – iOS
2. iPhone 3G – iOS 2.0
3. iPhone 3GS – iOS 3.0
4. iPhone 4 – iOS 4.0
5. iPhone 4S – iOS 5.0

A következő iPhone ami majd legkorábban nyáron, de leginkább egy év múlva jelenik meg, lesz a hatodik iPhone.

6. iPhone 4G – iOS 6.0

Természetesen ez csak egy szimpla találgatás a részemről, de ha végignézitek az eddigi iPhone-okat, akkor logigusnak hangzik az iPhone 4G elnevezés. 2012 végére már eléggé elterjedt lesz a 4G hálózat, nyilván az Apple is be fogja mutatni a 4G chippel ellátott telefonját. Aztán persze jöhet az iPhone 4GS, de ez már tényleg erős találgatás, és még nagyon a távoli jövő.

Ja és még valami. Az első iPhone-t sosem hívták 2G-nek. Igaz, hogy csak 2G-s hálózatokat támogatott és ezért sokan 2G iPhone-nak hívták, ettől még hivatalosan iPhone, vagy original iPhone a neve."

[ Szerkesztve ]

(#19) baluka26 válasza máyköl (#12) üzenetére


baluka26
veterán

Nem tudom, szerintem a következő iPhone 5 lesz.
Főleg D1Rect gondolatához hasonlóan, sokat volt már ez a név, mindenki ájfón 5öt várt. Szerintem nem lenne jó húzás, ha még egy 4-es számút dobnának piacra, vagy valami teljesen mást.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#20) D1Rect válasza máyköl (#18) üzenetére


D1Rect
félisten

Akkor puszta találgatásra alapozod, hogy "nem volt és soha nem is lesz iPhone 5"?

Oké, hogy "avatott" berkeken belül ez tök logikus, de a másik, hogy a fél világ várta az iPhone5-öt.
Ez egy marketinges kérdés, lehet spekulálni, de tutira kijelenteni kicsit erős.

[ Szerkesztve ]

(#21) máyköl válasza D1Rect (#20) üzenetére


máyköl
veterán

Szinte biztosnak tartom, de persze ez nem 100%, az Apple tudja.
Minden kiderül majd. Az iPhone HD -t én sem tartom jónak, az olyan HTC -s. ;] Az Iphone 4G se jó szerintem, annyi 4 -el kezdődő iPhone lenne... iPhone 6 talán.

Bár van nekem is egy olyan halvány érzésem, hogy idén már az Apple az I5 -öt akarta piacra dobni, de valamiért megváltoztak a dolgok, és úgy döntöttek, legyen előbb 4S. De ezt sosem tudjuk meg...

(#22) baluka26 válasza máyköl (#21) üzenetére


baluka26
veterán

Pont ezért kellene i5, mert mindenki azt várja. Még egyet nevet megismertetni a néppel nagyobb pénz lenne, mint egy ismertet feleleveníteni.
Meg gondolj bele, szegény egyszerű amcsi milyen bajban lenne, ha iPhone 6 lenne?:D
Nem tudná hová rakni, keresné az ötöst ;]

Előbb utóbb megtudjuk, hogy mi volt az eredeti cél. Miért ne tudnánk meg?..

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#23) máyköl válasza baluka26 (#22) üzenetére


máyköl
veterán

Igen, ebből a szempontból tényleg jobb az iPhone 5 név mert mindenki azt várja.
De gondolj csak bele, az Apple egyszer is, említette valahol az iPhone 5 nevet? Nem. Honnan ered ez? A pletykaoldalakról. Az apple soha nem állította, hogy ki fog adni egy iPhonet iPhone 5 néven. Csak ha ezen a néven ki is adja a következő iPhonet, jópár ember, akik jobban belemerültek a témába, megkérdezhetné, hogy akkor tulajdonképpen ez miért is iPhone 5? Viszont ha kiadja az iPhone 6 -ot, és a keynote -on szépen felvázolják, hogy miért is iPhone 6 ez, akkor mindenki megértené, és nem lenne probléma belőle.

Szerintem ne boncoljuk a témát. Szerintem iPhone 6 lesz, szerinted iPhone 5. Ha tényként állítottam be, hogy nem lesz I5, akkor elnézést, ez csal a szubjektív véleményem.
De jobban érdekel az, hogy mekkora képernyőt, milyen kamerát, processzort, házat kap az új iPhone, mint-hogy hogyan fogják hívni. :)

(#24) D1Rect válasza máyköl (#23) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem említette, de az 1 bitesnek nehéz lehet feldolgozni azt, hogy a 4S után 6 jön.
A másik, hogy még egy olyan stabil és márkahű vásárlói réteggel rendelkező cégnek is mint az Apple számolnia kell a "nagyszám ciki" effekttel. Pl. Kickboxharcos 9. :D
Komoly újítást kell mutatni előbb-utóbb.

Az emberek felteszik maguknak a kérdést, hogy "miért cseréljek?"
Oké, hogy magically new, de miért jó ez nekem?

(#25) zH. válasza D1Rect (#24) üzenetére


zH.
senior tag

nem teszik fel, a legtöbb ember előfizu miatt 2 évente lecseréli, és kész. a következő telefonom akkor is iphone lenne, ha nem tartalmazna hatalmas parasztvakító újításokat, amikkel meg lehet etetni a népet.

[ Szerkesztve ]

just be

(#26) D1Rect válasza zH. (#25) üzenetére


D1Rect
félisten

"a következő telefonom akkor is iphone lenne, ha nem tartalmazna hatalmas parasztvakító újításokat,"
Miért?

(#27) tildy válasza D1Rect (#20) üzenetére


tildy
nagyúr

De komolyan, ha az Iphone 4S-t Iphone 5kent adjak ki, mi valtozik ( a neven kivul) ? NEm sok minden. Jah, a 4S-sel nehez villogni, hogy ez mennyire uj, blabla. Hihetetlen, mennyire a nevre mennek az emberek.
Hozzateszem, nekem is valoszinuleg az uj iphonebol lesz majd egy darab, leven akkor jar le a szerzodesem, mikor jon ki az uj.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#28) zH. válasza D1Rect (#26) üzenetére


zH.
senior tag

mert amire kell a mostani is elég. suliba menet zenét hallgatok, néha ránézek fb-ra, pár oldalra, hazafelé szintén zene, vagy az előbbiek. ha hulla vagyok ledőlök kicsit játszani pár egyszerűbb játékkal, kameráját rengeteget használom, instagramra, vagy csak magamnak.
annyit foglalkozok vele, hogy esténként rárakom töltőre, illetve rakom rá az appeket. nem cserélgetek szoftvereket, töltögetek, tesztelek stb. csak használom.

[ Szerkesztve ]

just be

(#29) dj.sebastian


dj.sebastian
újonc

Szia!
Én a jövő héten akarok venni új előfizuval iPhone-t.
Még nem tudtam eldönteni, de nagyon az új felé hajlom.
A Sirit tudtad használni valamire?
Azt olvastam, hogy itthon szart sem ér, nem bírja az akcentust.
A hardveres különbség egyértelmű közöttük, de szerinted valóban megéri a pénzbeli különbséget?

(#30) máyköl válasza dj.sebastian (#29) üzenetére


máyköl
veterán

Bocs, hogy én válaszolok, majd válaszol a blogíró is.

Siri: Jól tudsz angolul? Ha igen, nagy baj nem lesz, az én akcentusomat simán értette, pedig még nyelvvizsgám sincs.

Ha van pénzed a 4S -re is, akkor vedd azt. Hardverbe jobb, de ha egy sima 4 -et veszel, azt sem fogod lassúnak tartani. Ha sok időre tervezel, akkor 4S. Ha megveszed a következő iPhonet is, vagyis 1 évig sem fogod használni, akkor azt mondom, hogy sima 4.

(#31) dj.sebastian válasza máyköl (#30) üzenetére


dj.sebastian
újonc

Az az igazság, hogy előfizuval veszem szóval a kezdőrészletben nagyjából 10 - 13 ezer forintos különbség tapasztalható, de ugyebár utána azt egy évig még törleszteni kell, itt viszont 3 - 5 ezer forint a difi, ami éves szintre vetítve nem kevés. Igazából 2 évre venném.
Nem egyszerű a döntés. Angolul az az igazság abszolút nem tudok :D De nem ártana lassan megtanulni. :P
Kamera, videóban szerinted számottevő ez a különbség?

(#32) Dany007 válasza dj.sebastian (#31) üzenetére


Dany007
veterán

Nézd, itthon, Magyarországon a Sirit kb annyira tudod használni, hogy megkérdezed tőle mennyi az idő.

Mivel csak az angol nyelvet érti meg, innentől kezdve csak angol névjegyzéket fogsz tudni kerestetni vele és gondolom a te telefonkönyvedben sincsen túl sok Jhon, meg Mike meg egyéb angol nevek.
Tovább az angol miatt SMS-t is csak angolul tudnál vele íratni. Mivel hiába mondod neki, magyarul nem érti meg.

Éttermet vagy egyéb helyi cuccokat, bárokat, pubokat sem tudsz vele kerestetni, mert az itthon nem működik gps ide vagy oda.

Szóval a Siri itthoni használatra értelmetlen. Csak haveroknak villogni vele jó, másra konkrétan nemigazán használható. Részben az angol nyelv miatt részben meg azért, mert Magyarországon vagy.

A kamera és a videó rész látványosan jobb lett. Állítólag a sebesség is. Bár ugyan ezt mondták akkor is, amikor az ip4 kijött. Szerintem az is bőven megfelel.
De tényleg csak pénztárca kérdése az egész.

Ja és ajánlom neked a Mobilarénás videótesztet az iPhone 4S-ről. Ott is azt emelték ki, hogy itthon csak "bohóckodni" jó a Siri, olyan dolgokra, amiket amúgy kézzel gyorsabban elérsz (időjárás, stopper, idő, hasonló). Külföldön már sokkal fontosabb és hasznosabb dolgokra is lehet használni.

[ Szerkesztve ]

(#33) Legendd válasza dj.sebastian (#29) üzenetére


Legendd
senior tag

Szia!
Nos, én elég jól tudok angolul - legalábbis úgy hiszem :P -, de nem sokat kezdtem a Sirivel. Eleve ott kezdődik, hogy nem fogok angolul beszélni a telefonomhoz itthon, pláne nem fogok angolul smst, emailt írni barátoknak, főleg, hogy kb. egy kontaktom van a 200-ből, ami úgy angolosan ejthető, a Dave, mert ez ragadt rá :D de azt, hogy Nóri vagy Anna már nem érti meg, hát még a Zsoltot :D Ameddig nincs benne magyar nyelv, sajnos nem segít semmit, szerintem.
Hardveres különbségnél a játékok mutatnak tényleges különbséget, ott viszont nagyot üt a telefon, akár csak az Angry Birds-öt nézem, de ezeket írtam.
A plusz 40e Ft-ot akkor éri meg, ha 2 évig nem akarsz váltani. Ha a következő iPhone-ig tervezel, akkor nem nagyon. Engem ez a "battery drain" zavar, kikapcsolt kijelző esetén (vagyis standby módban) sajnos még ha a wifit kikapcsolom, akkor is merül 7 óra alatt 14%-ot, ami irreális, főleg az i4 3%-hoz képest, pedig ott a wifi is megy.
Összességében: látszik a simulékonyság, a gyorsabb reagálás, ha az akksi hiba nem lenne, tökéletes lenne, de talán azt mondom, hogy 40e Ft sok a váltásért.
Kamera jobb, de annyival egyáltalán nem, hogy megérje, hacsak nem művészfotós vagy, de akkor meg úgysem ilyennel nyomod :)
Én szeretem, de vissza fogok térni i4-re, mert bőven elég az. Viszont én a következő iPhone-t tuti megveszem, ha nem ez lesz.
Kicsi hosszúra nyúlt, elnézést. Ha két évre tervezel, és nem zavar az akku dolog (amire azt írták, hogy az 5.1-ben javítanak, de a tesztelhető béta változatban eddig semmi sem változott sajnos), valamint ezzel akarsz játszani, akkor i4S, minden egyéb esetben egyelőre az i4 is bőven elég.

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

(#34) Legendd válasza Dany007 (#32) üzenetére


Legendd
senior tag

A Siriről alkotott véleményedhez sokat nem tudok hozzátenni, így igaz :R

Alea iacta est!

(#35) dj.sebastian válasza Legendd (#34) üzenetére


dj.sebastian
újonc

Nagyon szépen köszönöm a bő felvilágosítást!
Tényleg, nagyon sokat segítettél.
Még annyit tennék hozzá, hogy játszani nem hiszem, hogy fogok.
Ez lesz az első iPhone-om, egy kis Androidos Vodafone 845-öm volt, de kiejtettem menet közben, s mögöttünk pont egy kibaszott busz jött. :(
Igazából régi álmom, hogy legyen egy iPhone-om, nagyon úgy érzem elég a 4-es is.
A Siri először (mikor a reklámdumákat hallottam) érdekelt, de már tudom, hogy mennyit ér!
Sebesség, kamera, használhatóság a segítségeitekből ítélve szerintem megfelelő lesz a 4-es esetében is.
S jövőre tuti kijön az 5-ös?

(#36) D1Rect válasza zH. (#28) üzenetére


D1Rect
félisten

Azt nem értem, akkor miért kéne lecserélni? :F

(#37) Legendd válasza dj.sebastian (#35) üzenetére


Legendd
senior tag

Ezt csak az Apple tudja...de nem hiszem, hogy megengedhetik maguknak az újabb késlekedést. Illetve - de ez csak pletyka - már kész volt a valószínűsített vékonyabb és nagyobb kijelzős i5, de Jobsnak nem tetszett, így nem lett. Sajnos ő már nincs, így ki tudja mi lesz :) de ha mégsem jön, akkor is tudsz i4-ről i4S-re váltani majd :D

Alea iacta est!

(#38) zH. válasza D1Rect (#36) üzenetére


zH.
senior tag

ez benne a jó, hogy min. 2 évig nem kell lecserélni. utána az újabb szoftver lelassítja, nyilván az újabban jobb lesz a kamera, hardver, és stb.

[ Szerkesztve ]

just be

(#39) máyköl válasza dj.sebastian (#31) üzenetére


máyköl
veterán

"Angolul az az igazság abszolút nem tudok" Akkor a Sirit felejtsd el, néha jobb angolosok is megküzdenek a siri -vel, az akcentus miatt. Nekem nem volt ezzel gondom, de hozzáteszem, párszor használtam csak eddig a Sirit, akkor jól kijöttünk egymással. :)

Kamerában tényleg jobb a 4S, de az I4 is olyan szép képet meg videót csinál nekem néha, hogy csak nézek. Sötét helyen ugyanúgy megküzd a 4S is mint a 4.

A sebesség miatt meg ne vegyél 4S -t, hiszen a sima 4 is elég gyors.

(#40) Dany007 válasza zH. (#38) üzenetére


Dany007
veterán

Szeva. Múltkor linkeltél valami bemutató i4s-es videót, ami meglehetősen brutál szép volt.
Tudnák megint linkelni? Már fogalmam sincs melyik topciban volt és egy haveromnak szeretném megmutatni. Köszi :)

(#41) zH. válasza Dany007 (#40) üzenetére


zH.
senior tag

hali.

1
2
3

szerintem 3 közül valamelyik.

just be

(#42) Dany007 válasza zH. (#41) üzenetére


Dany007
veterán

Ezaz! Köszi! :K

(#43) dj.sebastian válasza máyköl (#39) üzenetére


dj.sebastian
újonc

Értem, köszi!
S mi a helyzet ezzel az akku merüléssel a 4S esetében?
Magyarul akkor ezt nap mint nap tölteni kellene?
Mert úgy értelmezem, hogy a korábbi 4-es ebből a szempontból jobb.

(#44) máyköl válasza dj.sebastian (#43) üzenetére


máyköl
veterán

Nekem a 4 -est is nap mint nap töltenem kell. :)

És majdnem bármelyik okostelefont.

(#45) Legendd válasza máyköl (#44) üzenetére


Legendd
senior tag

Neked mennyit merül egy éjjel alatt standby módban? Nekem, ha még ki is kapcsolom a wifit, akkor is 15%-kal lett kevesebb 7 óra alatt...pedig nem megy sem az időzónás dolog, sem az iPhone keresés, semmi ilyen.
Szerintem az iPhone 4 akksija jóval jobb, mint a 4S-é.
Mondjuk ezt az Apple hivatalosan is kisebb arányban adta meg:
4S: Standby time Up to 200 h (2G) / Up to 200 h (3G)
4: Up to 300 h (2G) / Up to 300 h (3G)

Alea iacta est!

(#46) dj.sebastian válasza Legendd (#45) üzenetére


dj.sebastian
újonc

Egyébként ha most újonnan vásárolok 4-t akkor azt már az új iOS-el adják vagy a régebbivel?

(#47) Legendd válasza dj.sebastian (#46) üzenetére


Legendd
senior tag

Szerintem már az újjal!

Alea iacta est!

(#48) nyogo83 válasza dj.sebastian (#46) üzenetére


nyogo83
senior tag

Kb 2 hete vettem, akkor nekem kellett az 5.01-es IOSt feltolni rá, dobozt előttem bontotta ki a kiscsaj.
Megmondom őszintén a pontos OS verziószámot nem néztem h mi volt rajta alapból, mert kb egyből nyomtam rá egy update-et.
Szerintem szállítmánytól függ, de sokmindent nem számít a dolog pár perc az egész.

[ Szerkesztve ]

(#49) Legendd válasza nyogo83 (#48) üzenetére


Legendd
senior tag

4S-ről vagy sima 4-ről beszélsz? :)

Alea iacta est!

(#50) nyogo83 válasza Legendd (#49) üzenetére


nyogo83
senior tag

Ja bocsi, sima 4-ről :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.