Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kte0


kte0
tag

Komoly tv. :U :C

Üdv:kte0

(#2) HXY


HXY
addikt

Én először egy 24" Samsung monitor-TV-t vettem, de egy hónap használat alatt nem tudtam megszokni, mint monitort, mert nekem nagyon nagy volt.És a nagyságához képest az 1920x1200 meg kevés.

Szerencsére el tudtam adni eredeti áron, majd vettem egy Samsung P2270HD-t.
Ez 21,5"-os. És szerintem ez a legideálisabb. A kisebbik iMac-ek is pont ilyenek.

Még a 27" iMac-et kipróbálnám, mert ahhoz nagy felbontás is társul.

(#3) Izzé


Izzé
őstag

Nagyon jó írás, 1, hsz-ben a helye! :R

(#4) zsopu


zsopu
tag

Nekem van egy 29" Samsung HD Ready TV a nappaliba rákötve a gépre,
A gondom az vele hogy HDMI kábelen csak és kizárólag 720p felbontásban akar menni.
Analóg kábelen szépen megy az 1366x768.
Ha jól emlékszem valami DNA ragaszkodik a 720p felbontáshoz és nem tudom kikapcsolni.

(#5) deicide


deicide
veterán

Én még mindig amondó vagyok, hogy két eszköz kell, mert egy normál iróasztalra egyrészt el sem igen fér egy 32-37"-os TV, másrészt olyan messziről sem tudod nézni, mert akkor az egér és a billentyűzet az öledben kellene hogy legyen. Kényelmesen egy átlagos asztalon 22-24"-os cucc fér el és ez a méret kb jó ahhoz a 60-70cm-hez, amennyiről nézed. Viszont a 22-24" TVzésre kicsi, így én maradtam a 24" monitor és 42" TV megoldásnál.

A cikk technikai része részletes, érthető, elismerésem. :R

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Köszi a cikket jó volt olvasni egyszer ha sok pénzem lesz én is lecserélem a 19es CRTmet :P

(#7) albertboy válasza deicide (#5) üzenetére


albertboy
tag

Sokáig énis hasonló véleményen voltam, aztán bementem az IKEA-ba, és találtam egy frankó asztalt a feladatra :D

A "fej-forgatós" részhez annyit, hogy ha sokat scriptelsz vagy több feladatot csinálsz egyszerre, szerintem az épp annyira használatba veszi a fejet egy 24" monitoron is.

(#8) Perillustris


Perillustris
senior tag

Nekem a képről nem az jön le, hogy kifejezetten ergonómikus lenne a munkakörnyezed. Gépelés-netezés közben mennyire van a szemed a monitortól?

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#9) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Hamár van...

Úgy szokták kezdeni, hogy az ajánlott távolság, ahonnan érdemes ezeket nézni, az elvileg képátló*5, Meg nem tom, nekem néha még a 22"-24" monitort is kellemetlen, kényelmetlen ilyen közelről nézni.

De én is amondó vagyok, ha programozik az ember, vagy hasonló dolgot csinál, akkor inkább két kisebb monitor, mint egy nagy. :U

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#10) #27483136


#27483136
törölt tag

Kényszerből (pénztakarékosság) egy 32"LG van az egyik pécénken (HDMI-n), de már megy a nyafogás, hogy legyen külön monitora.
Ha kényelmes távolságból nézed, akkor a billentyűzet az öledben, vagy egy kisasztalon, és ami baromira fontos, hogy a nagy távolságkülönbség miatt a szemnek állandóan átfókuszálni kell a kijelzőről a billentyűzetre és ez rettenetesen fárasztó, kényelmetlen és lassú is. Sztem egy ekkora kijelző nem fél-egyméterről való való használatra van kitalálva. Az XBox-is ezen a tévén van és a fiam azzal is 2-3 méterről játszik kényelmesen.
Sztem, egy ekkora "monitornak" közelről akkor van értelme, ha pl. videóvágással foglalkozik valaki.
De biztos bejön egyeseknek monitorként is.

Van egy másik gond is vele, ami manapság nagyon divatos: az energia felhasználás.
Nem mindegy, hogy netezéskor a 160W-ot fogyasztó tévé megy, vagy a 20-30W-os monitor. És, ha a gép elszunnyad, attól még a tévé simán bekapcsolva marad ellentétben a monitorral.

Tehát nem vetem el ezt a megoldást, nagyon látványos, egyeseknek biztos bejön, de előtte jól át kell gondolni.

Az írás pedig remek.

[ Szerkesztve ]

(#11) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

Szép cikk, és összeszedett, tartalmas is. Sokmindenben segítettél, épp ugyanebben (LCD-TV monitorként) gondolkodom egy ideje :-) (a wifi-routerünk itthon már most is ugyanolyan, amennyire láttam a képen :-D majd szépen lassan követem másban is)

[ Szerkesztve ]

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#12) Peterson_


Peterson_
addikt

Abszolút nem gond a "túlmagyarázás"
Régóta gondolkodtam rajta, hogy megpróbálkoznék egy hasonló megoldással, de nem mertem belevágni.
Szerintem nem csak én vagyok az egyetlen, akinek ez ebben a formában hasznos.
Ha majd keret is lesz rá :U

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#13) dabadab válasza hackeeeee (#9) üzenetére


dabadab
titán

"Úgy szokták kezdeni, hogy az ajánlott távolság, ahonnan érdemes ezeket nézni, az elvileg képátló*5"

Ehhez hasonlo szamok mindig elokerulnek, talan meg a CRT oskorabol ragadtak meg a kollektiv emlekezetben, pedig a mai kijelzok eseten ezek ertelmetlenul nagy tavolsagok (most komolyan, mi latszik egy 24"-es monitorbol harom meterrol?... de TV-nel is ugyanez, egy 40"-es TV-t ugy kb ket meterrol jo nezni), tessek ezeket elfelejteni.

DRM is theft

(#14) Yutani


Yutani
nagyúr

Köszönjük a cikket, nagyon hasznos! Olyan dolgok vannak benne, ami eddig előttem ismeretlenek voltak.

Egy kiegészítés: sokan nincsenek tisztában a CRT és TFT monitorok megjelenítési módjának különbségével, és nem értik, hogy miért kell az előbbin a legalább 85Hz, a másikon meg miért elég a 60Hz.

Nos, a CRT monitor a frissítési frekvenciának megfelelően annyiszor rajzolja ki másodpercenként a képet, ahány Hz be van állítva. Ha tehát 60 Hz, akkor hatvanszor. Minden kirajzolás után kihunynak a foszfor részecskék, amelyek segítségével az elektronsugár létrehozza a kibocsájtott fényt. Tehát megjelenik a kép és kihuny, majd megint megjelenik a kép, és megint kihuny, pontosan a beállított frissítési sebességnek megfelelően. Az emberi szem tehetetlenségének hála 85 Hz felett már nem érzékelhető igazán ez a kigyújtás-kihunyás.

A TFT technológia esetén viszont más a megjelenítés: a kirajzolt kép addig marad kint a képernyőn, amíg a frissítésnek megfelelő ütemben a következő kép kirajzolódik. Itt tehát folyamatosan világítanak a képpontok, nem hunynak ki, nincs fény/sötétség váltakozás, ezért nincs vibrálás sem.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Egyébként én is osztom Deicide kolléga nézetét: ha majd váltok CRT monitorról és CRT TV-ről, akkor azonos képarányú 22-24 collos monitort és egy nagy TV-t fogok venni.

Jelen helyzetben 4:3 monitorom van (19") és egy 72" 4:3 TV-m. A képarányok azonosak, az 1024*768 monitor felbontást tudom klónozni a TV-re, vagy kiterjeszteni a desktopot, és a TV-n mehet a film, míg a monitoron mást lehet csináni.

Ha veszek egy 22" wide monitort, a felbontások a TV-vel nem fognak egyezni, ezért elég nyomorultul lehet beállítani a TV-outot: simán klónozni nem lehet, mert valamelyiken a megjelenítés torzulni fog. Ezért kell a wide monitor mellé egy 16:9 TV. És ebben az esetben talán még az is hasznos, ha a monitor nem 16:10, hanem szintén 16:9, mert akkor itt is lehet egy az egyben ugyanazt az arányú felbontást használni mint a monitoron, mind a TV-n.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#15) Yutani válasza Yutani (#14) üzenetére


Yutani
nagyúr

A TV-m 72 cm-es, nem 72". :DDD

(Lejárt a szerkesztési idő...)

#tarcsad

(#16) hackeeeee válasza dabadab (#13) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát nem teljesen csak a CRT-kre mondják. Kicsikre lehet nem igaz, de pl azért egy 100centis feletti tv-hez, azért kell ~4-5 méter távolság, hogy "kényelmes legyen a szemnek... :U Nekem legalábbis.

Járkáltam már kábeltv-t szerelni, volt már szerencsém kis tv-től egészen az ilyen extra méretekig, és én azt nézhettem 2-3 méterről, megszámoltam rajta a pixeleket... Hátrébb menve "szebb" volt, nem volt annyira zavaró..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#17) Raymond válasza hackeeeee (#16) üzenetére


Raymond
félisten

Szerintem ez nincs igy. Mi ertelme a nagyobb kepernyonek ha aztan az ember 1-2 meterrel hatrabb ul es megintcsak ugyanakkoranak latja mint elotte? Egy 32" 1080p LG-t (32LH3000) hasznalok most monitorkent egy honapja egy 22" 1680x1050-es TN utan. Nincs problemam kozelrol se nezni monitorkent es 2.5 meterrol sem TV-kent. A nappaliban van egy 106" kepet ado 720p Infocus X9 projektor es az 3.5 meterrol siman jo. Filmnezeskor nem szamolgatom a pixeleket es arra hogy az imdb-n megnezek rajta itt-ott valamit arra is jo.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18) z00li


z00li
senior tag

Tetszik a cikk. Grat! :C Egyébként én is a 2 megjelenítős verziót választanám, valamiért szimpatikusabb, meg sokszor van hogy netezem tv-zés közben. :DDD

(#19) hackeeeee válasza Raymond (#17) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mert mi értelme van egy 120 centis tv-t berakni egy panel szobába és ~1,5-2 méterről nézni? Kényelmes nézéshez ahhoz is kell a 3-4 méter.. Nekem legalábbis.

Akkor biztos az én szemem sz@r. De nekem még a 22" monitorhoz is kell az 1-1,5 méter. Haver vett most vmi asszem 27" monitort, 5 perc után fájt tőle a szemem ugyan ekkora távolságról...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#20) c41r0^


c41r0^
őstag

Sziasztok!

Először is köszönöm szépen az elismerő szavakat és örülök annak is, hogy tud újat nyújtani a cikk.

Válaszolva azokra a kommentekre, melyek taglalják, hogy nem épp ergonómikus az elrendezés, vagy túl nagy az ekkora képfelület ilyen közelről: egyetértek, ez a megoldás nem a legjobb megoldás mindenki számára, ilyenről a cikkben sehol nem írtam. Különbözőek vagyunk. Nem szeretnék mindenkit arra ösztönözni, hogy dobja ki monitorát és a TV-je elé üljön, nem erről szól a cikk. Én azoknak szerettem volna tanácsot adni, akik már eldöntötték magukban, hogy TV lesz a monitorjuk (is).

Ez egy kompromisszumos megoldás és mint írtam, munkára nem igazán ajánlható (aki napi 8-10 órában programoz/fejleszt, az ne TV-t használjon monitornak, de én akár napi 12 órát is el tudok lenni így, a fotelben hátradőlve, netezgetve, játszogatva, Cubase-elgetve, volt már rá példa). Kétségkívül nem az ergonómia csúcsa a jelenlegi elrendezésem, de nem fogsz gerincferdülést elszenvedni, ha így használod a TV-t monitornak. Persze valaki jobban érzékeny rá. Akik LCD TV-t szeretnének monitorként használni, azok a vásárlás előtti szemrevételezésnél eldöntik majd magukban, hogy kényelmes-e nekik ekkora képátló 60-100 cm-ről, döntsenek felelősségteljesen és annak tudatában, hogy közel lesz a kijelző. Én is így tettem, nekem kényelmes, bár a 37" már épp határeset.

Kétségkívül a legjobb megoldás a két eszköz, úgymint a monitor és TV. De ha valakinek sem helye, sem anyagi erőforrása nincs erre, megfontolandó a TV monitorként.

Fogyasztás: tévhit, hogy 130W-ot fogyasztana egy 32-37"-os LCD TV bekalibrálva. A gyártók a max. fogyasztási értéket adják meg (max. háttérvilágítás és fényerő, fehér kép megjelenítése). Ez a TV a netezési profilomban nem fogyaszt többet 60W-nál, játéknál és filmezésnél 90W-nál.

(#21) T.Peter


T.Peter
őstag

Hali. Ugyebár a plazma mozgókép felbontása 1080 sor, és a Panasonic oldalán olvastam az lcd tv-knél, hogy a ccfl-eseké 720 (a régebbi szériások között van 300 soros is), a ledeseké pedig 800 sor. Arra lennék kíváncsi, hogy ez a mozgóképfelbontás mit is takar pontosan?

Amúgy gratulálok a cikkhez, nagyon tetszett.

[ Szerkesztve ]

(#22) Duree


Duree
veterán

Hát fantasztikus írás lett,abszolute hiánypotló,szinte minden kérdésemre megkaptam a választ.Nagyon örülök neki mert így már minden világos,és sajnos ilyen mértékü és szintü leírást vagy válaszokat a szaküzletekben nem adnak,Nem is értenek hozzá.
Tehát ezer köszönet ezért a kimerítö és remek írásért

duree54

(#23) hackeeeee válasza T.Peter (#21) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

"Gyorsan mozgó jelenetek, alakzatok esetén, - mint például sport, akciófilmek, videójátékok nézésekor - a plazmatechnológia kimagaslóan jól teljesít. A hagyományos LCD - TV-knél elmosódott képek jelentkeznek amikor gyors mozgást kell ábrázolni. Azonban a plazma - TV-ken ilyenkor is gyönyörű, éles és utánhúzásmentes képet láthatunk. A Panasonic által kifejlesztett gyors processzor csúcsteljesítményére építve az Intelligens képalkotó technológia gondoskodik a borotva éles mozgóképmegjelenítésről."

Bár ez is Panasonic oldalról van, kételm, hogy sokat mond. :D De amúgy less be ide, Itt néztem.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#24) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Én sem vagyok a híve a használjunk TV-t PC monitornak.
Szerintem nem a legjobb ez a megoldás. Például a nagy fényerő miatt ha nagyon vissza veszed akkor meg már nem túl szép a kép.

Én is elgondolkoztam régebben ezen hogy jó lenne egy LCD TV-t befogni monitornak aztán a hely hiány meg egyéb tényezők lebeszéltek róla.
A mostani monitoromat (Dell U2410) nem cserélném le egy TV-re sem.
Igaz ez "csak" 24", de szerintem ennél már nem is kell nagyobb.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#25) maláj


maláj
őstag

remek kis írás lett, nem túl száraz viszont érthető :R

(#26) Raymond válasza hackeeeee (#19) üzenetére


Raymond
félisten

Latod szvsz 2 meterrol egy 120 centis 1080p siman nezheto. Nem latok problemat. Az van ahogy a kollega is irta - mindenki maskepp latja :) (nem viselek szemuveget mondjuk). Ugyanugy elnezem a melos 23" 1080p mint a 22" 1050p is elneztem. Es a 19" 1280x1024 van mellette masodiknak. Latom hogy a 23" szebb a kep, de nem zavar. Sokaig nezegettem az uzletekben es gondolkodtam hogy nem-e lesz nagy a 32" monitornak aztan a vegen megvettem es nincs problema. Az uj asztallal majd olyan fel meterel tavolabbrol fogom csak nezni, de azt is inkabb a magassaga es allithatosaga miatt veszem.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#27) wierra


wierra
senior tag

Baaaasszus, ugyanilyen asztalom és ugyanilyen házam van (Aerocool), és a TV-m is Samsung :K Na, még a végén kiderül, én írtam a cikket :DDD
Vagy nem, csak akadnak közös vonások! :Y :C

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#28) hackeeeee válasza Raymond (#26) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Naigen, Én szemüveges vagyok. :)

Véleményem szubjektív...

(#29) koma106


koma106
senior tag

Nagyon hiányzott már ez az írás, köszi! :)

-

(#30) Tolkarius


Tolkarius
tag

Köszi a cikket :)

Én is gondolkozom hasonló megoldáson. Majd ha elhalálozik a 22"os monitorom (remélem nem mostanában :C ) szerintem egy 37"os Lcd TV jó lesz helyette. :K

(#31) CPT.Pirk válasza hackeeeee (#28) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én is. Nekem korábban okozott gondot, ha olvasni kellett a 17 colos, 1280*1024-es crt-n, ott ált. egy kicsit mindig megnöveltem a betűket. Aztán mikor már elöregedett, akkor eladtuk a monitort, meg a TV-t is, és vettünk egy 68 centis LcdTV-t, 1280*720-as felbontást tudott csak sajnos a ráírt 1360*768 helyett a gépről, ennek ellenére isten volt, végre nem kellett betűket növelnem, meg hiába tűnik relatíve alacsonynak a felbontás, a játék is hatalmas élmény volt rajta a 4:3-os monitorhoz képest.
Aztán mikor tönkrement, garis árvissza után vettünk egy 82-es LcdTV-t, az van most is, ez már frankón 1360*768-as, nagyon zsír. Ha történne vele valami, akkor valszeg a Sharp Aquos LED TV-k közül vennék egy hasonló HDready-t, azoknak valami félelmetesen jó képe van, és nem is vészes az áruk.

Amit nem értettem soha, hogy pl. XP-n a betű és ikon méretek alapból jók 1360*768-ban, ha felrakom a Win7-et, akkor a tálca majd 3 centi, és kifér 3 ikon egy oszlopban. Persze át lehet állítani mindent, és pont olyan most, mint XP-n, de akkor is érdekes, hogy miért van erre szükség.

c41r0^: Jó részletes a cikked, és köszi az említést. :R

A VGA kábeles összekötéshez szerintem beírhatod, hogy a színek mindenképpen veszteni fognak az "intenzitásukból", már csak a mindkét oldalon veszteséges D/A -> A/D átalakítás miatt, is, a zaj meg egyebek meg csak rontanak a végeredményen. Mindenképpen kerülendő összekötési mód, ha van más megoldás.

Amúgy hogy tudtad megszokni FullHD-n a weblapokat? Nálam az 1360*768-ban még normálisan néznek ki, de ott a képen a PH! annyira töpörödött, hogy az valami hihetetlen. Tudod simán olvasni?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32) Barthezz2 válasza hackeeeee (#28) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Én nem vagyok szemüveges, de egyetértek veled.

Nálam pont fordított a felállás, azaz egy LCD monitort használok TV-ként is. 23"-os, és monitor méretnek épp megfelel. Azt nem mondom, hogy TV-nek nem volna jobb egy nagyobb, mert elférne, de ~2 méterről nézve nekem így is simán jó. Persze ha lenne rá keret, akkor vennék egy 82-es TV-t mozizni, de monitornak nem használnám. Nekem az már túl nagy olyan közelről.
Mondjuk szerintem ennél nagyobb TV már TV-nek is sok egy átlagos szobába. Egy 100-120-as TV-nek én minimum adnék egy külön kis "mozitermet" a maga tartozékaival, de egy szobába nem vennék..

Aztán ízlések és pofonok :)

A cikkhez hozzászólva: jó cikk, összeszedett, jó volt olvasni :R

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#33) Kirrr


Kirrr
aktív tag

jó cikk. :K

Frankó a "főnőki-bőrfotelod". Nekem is ugyanilyen van... ;)

(#34) ALBY


ALBY
senior tag

Üdvözlet. Jó hogy elindult egy ilyen téma is.
Új "szemszögek" bevonásával szeretnék az LCDTV-Monitor témához szólni.
A különböző tevékenyéségek (házimozi, játék, zenehallgatás, netezés, munka) és a különböző helyszínek más más alkatrészkomponenseket igényelnek, olykor egymásnak is ellentmondva.
Arra szeretném felhívni a figyelmet, ha LCDTV-t használnak monitornak is, szóval egyben van kialakítva a mozis és pc-s rendszer, akkor csak egy hangrendszert kell köré építeni, amiben kevesebb kompromisszum kellhet.
Mindig a Teljes rendszerben érdemes gondolkodni (több együtt használt alrendszer) és úgy kialakítani mi lenne a legjobb. Sajnos mégha egy szakboltban is rákérdezel nagoyn ritkán jut el olyan mértékig a körültekintés, tervezés ami túllép az ott épp kapható egy komponensen amit el akarnak adni.
A játék és a házimozi is végősoron sokcsatornás hanggal az igazi, a zene pedig a további minőségi igyényeket támaszt a hangrendszernek.
Ha külön van a PC és a moziTV nem biztos hogy ki tudsz/akarsz alakítani két sokcsatornás rendszert, főleg olyanokat amin zenét is érdemes hallgatni.

A HTPC is remek dolog, de nem biztos hogy mezei netezésre, levelezésre szívesen hasznánák, hasonlóan a cikkben szereplőhöz egy asztallal megtámogatva sokkal univerzálisabb, persze lehet hogy kevésbé szép.
Az én kombóm, TV a falra , elé egy halvány asztal és forgószék, mögé meg jöhet a kanapé.
További lehetőség mellécsapni egy fapados 19"-os monitort is a levelezéshez a TV-n kívül.

Még egy másik lehetőság hanghoz és a képhez, dugjunk egy modern videókártyát HDMI-n keresztül a házimozi erősítőbe, ott átmegy a kép és a hang is. (nyers LPCM 7.1 jön ki (ATi) vga-ból digitálisan, még játékok sokcsatornáját is egy bitfolyamba encode-olja) Ezzel megkerültük a hitvány hangkártyákat és az erősítő lényegesen komolyabb DAC-jaira bíztuk a zene előállítását.
Ahogy jönnek az új játékok és kezdi a vga nem bírni az 1080p hajtást, minimális különbséggel levehetjük 720p-re majd mivel körbemegy a kép az erősítőn, ha abban van felskálázás az kb olyan hatással van a képre mintha ráengedtünk volna élsimítást is (a TV végül továbbra is 1080p jelként kapja), így jóval kevesebb dolga lesz a VGA-nak.
Fura, de végül a videókártya lett a hangkártya, az erősítő pedig besegít a VGA-nak az simításba.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#35) #92888064


#92888064
törölt tag

olyan közelről baromság ekkora tv. én 32"ost használok 4-5 éve, és kb 1,5-2 méterre ülök tőle egy relax fotelben. klavi ölben, egér meg egy kis széken ami pont olyan magas mint a fotel karfája. sok ismerősöm másolta le ezt a módszert, nem véletlenül. mondjuk tesóm is fél méterről nézi a 32"ost, szerintem nem tesz jót az ember szemének.
amúgy nagyon jól összeszedett és hasznos cikk. grat:R

(#36) aram01


aram01
nagyúr

sok új infó jött át,köszi a cikket és használd egészséggel a tv-t

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#37) Barthezz2 válasza ALBY (#34) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Viszont simán megoldom, hogy van egy PC, monitorral, köré építek egy hangrendszert, aztán veszek egy LCD TV-t, amit felpakolok egy állványra, rákötöm a gépet, és ha mozizni akarok, átülök a fotelbe ;)

Everybody lies.

(#38) T.Peter válasza hackeeeee (#23) üzenetére


T.Peter
őstag

Köszi, ezt már olvastam, és nem arról van szó, amire én gondoltam. Itt azt magyarázza, hogy nem elmosott a kép, ha nagyobb a képfrissítés. Viszont ez a mozgóképfelbontás másról szól.

[ Szerkesztve ]

(#39) c41r0^ válasza T.Peter (#21) üzenetére


c41r0^
őstag

mozgókép-felbontás = motion resolution, ezzel lehet jellemezni, hogy az adott TV panele mennyire gyorsan képes megjeleníteni az elektronika által feldolgozott képet, a gyakorlatban minél nagyobb ez az érték, a TV képe gyors mozgás közben annyival ad élesebb képet, azaz nem lesz elmosódás. Az optimális eset, ha képkockánként 1080 sornyi ez az érték, hiszen így valóban minden egyes képkockánál új, frissebb 1080 sort látunk az előző képkockához viszonyítva, azaz egy új, egész képet. Ezért van az, hogy a motion-resolution érték az LCD TV-k esetében feljavul a "100 Hz feature" opció bekapcsolásával (hiszen így nagyobb képfrissítéssel és több fps-el jelenik meg a videofolyam).
A plazma és LCD panelek válaszidő-különbsége miatt (pl. 8-6-4-2 ms vs. 0.001 ms) a plazmák a nyerők ebből a szempontból, technikai megvalósításuk okán.

(#40) c41r0^ válasza CPT.Pirk (#31) üzenetére


c41r0^
őstag

először bele akartam írni a digitális-analóg, majd visszaalakítás okozta minőségromlást is, de túl mélyvíznek tartottam, próbáltam azért arra törekedni, hogy ne nagyon legyen benne szakzsargon, csak amennyi feltétlen szükséges, inkább kezdőknek szól a cikk, de igazad van, belefogalmazom...

a legtöbb embernek egyébként elég egy olyan iránymutatás, hogy használd a digitálist, mert jobb és kész :)

igen, tudom olvasni, a kb. 80 cm-ről sincs vele probléma, egyébként pedig minden böngészőben található nagyítási opció, mely a szövegeket felnagyítja, emellett a Windowsban is van custom DPI beállítási lehetőség azoknak, akiknek a rendszerfeliratok kicsik lennének

(#41) kpal


kpal
veterán

Ez jó ötlet de a plazma tv-nek szebb képe van mint az LCD-nek igaz aki feilmet néz ott jobban érvényesül a plazma.

[ Szerkesztve ]

(#42) BiP válasza hackeeeee (#23) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem derül ki egyértelműen, mi is valójában ez a mozgókép-felbontás (a marketingszöveg több, mint a konkrétum :) ) de az a tippem, hogy a 100-200stb Hz-es tévék a köztes interpolált képeket milyen felbontásban tudják előállítani. Ha nem így van, valaki hozzáértő cáfoljon meg gyorsan.
szerk: közben látom, amíg gépeltem, c41r0^ már beírta a megoldást.

Amúgy én is régóta agyalok egy ilyenen (szeretném lecserélni a 20"-os Philips P-MVA-t), és eddig minden amellett szólt, hogy >=32" lcdtv, monitornak is használva.
22"-ra felesleges a monitort cserélni, 24"-os és nagyobb (nem TN-es) monitorok meg rohadt drágán vannak, egyszerűen nem éri meg, mert +20ezerért 32"-t kapok.
Viszont tévéből meg vágyom egy nagyobbra. Szóval már csak meg kell győznöm magam, hogy felesleges a 40/42 col tévéből, kisebb is elég lesz, és akkor egy egészséges kompromisszum lehet a 32/37-es tévé.

Már csak egy nagyobb asztal kéne hozzá, mert a mostanit ~60centiről nézem,(film ~1,5-2méterről, wireless billentyűzet jeee:) ) 32"-hoz az közel lesz, mindig ölben gépelni meg nem kényelmes. Szerencsére gépelésnél a monitort nézem, így ha messzebb leszek a tévétől, akkor sem kell aggódni a fókuszálgatás miatt.

szerk2. analóg-digitális : Én amióta elöször dugtam össze a monitort-gépet DVI-n keresztül, azóta frászt kapok a D-subos képminőségtől. Szinte homályosnak látom. Kerülöm, ahol lehet.

[ Szerkesztve ]

(#43) Márton


Márton
nagyúr

1366x768-as tv-k még mindig nem tudnak hdmi-n 50Hz-et?
Nekem ez gond volt évekkel ezelőtt, az 50i-s videók miatt.
Csak 1280-on tudták, de ott meg oda az élesség.
Az egyetleg megoldás akkoriban a fullhd volt, borsos áron.
Csak érdekességképpen, ma is így van ez?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#44) CPT.Pirk válasza c41r0^ (#40) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah, vágom a nagyítás opciót, meg a dpi dolgokat, de rendszerint maga az oldal is ronda lesz tőle.

Márton: Nálam simán tudja.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#45) Perillustris válasza #27483136 (#10) üzenetére


Perillustris
senior tag

(#10) ELP: Sztem, egy ekkora "monitornak" közelről akkor van értelme, ha pl. videóvágással foglalkozik valaki.

Túl magas közelről, ezért videóvágásra jellemzően kettő, esetleg három monitor ajánlott.

(#20) c41r0^: nem épp ergonómikus az elrendezés, vagy túl nagy az ekkora képfelület ilyen közelről

Ha jól értem, ahogy a képen van, úgy sosincs használatban a billentyűzet (a TV előtt)? Mert úgy érthetőbb, hogy megfelel ebben a kialakításban.

(#24) Cyberpunk: Én sem vagyok a híve a használjunk TV-t PC monitornak.

Én a monitort (HP LP2475w) használom "mozizni". TV-m nincs, kábelen sem jön más, csak az internet. Nincs más dolgom, mint a kanapé felé elfordítani a monitort, oszt' jó napot! :DDD

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#46) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hasznos iromány. :R
Kb. fél éve gondolkozom az új monitoromat illetően, és várom hogy kirajzolódjon, vajon mikorra lesznek emberi áron 120Hz-es IPS panelek (amik még meg sem jelentek, de annyit kérnek a 120Hz-es TN-ekért, mint a 60Hz-es IPS-ekeért, úgyhogy addig nem érdemes várni, mert addigra kiöregszik, amit ma veszek, majd ha már lecsengőben lesz a 3D-hype, mert nekem nem amiatt kell... :)) )
Szóval én is elgondolkodtam, hogy talán többet érne beállítani oda egy HDTV-t, de felvetődött bennem pár elvi aggály, amit részben orvosoltál. :K

Tudnátok olyan TV-t ajánlani, ami teljesíti ezeket a kritériumokat? (Fontossági sorrend.)
- IPS panel (legjobb lenne H-IPS, de legalább S-IPS)
- 120Hz-es megjelenítés 1080p24 jelből (mozgásinterpoláció nélkül is)
- 10+ bit/color jel fogadása HDMI-n, és lehetőleg 10 bites megjelenítés (legalább is dithereléssel a natív 8 bitből).
- 10(+) bites belső képfeldolgozó elektronika
- A lehető legkisebb pixelméret (avagy képátló fixen FullHD felbontás mellett)

Egy olyan monitor alternatívája lenne ez, mely minden egyéb kritériumot teljesít (sőt, 16:10-es, ami filmeken kívül mindenhol csak előny), azt leszámítva, hogy fix 60Hz-en jár benne a panel (és FRC-zi az elektronika, tehát meg sem lehet próbálni egy 48 vagy 72Hz-es üzem kierőszakolását filmekhez...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#47) Djuree


Djuree
félisten

ennyi szöveg a semmiről :U

van egy régi lcd tv-m, összekötöttem a pc-vel vga kábellel és nézem a filmet. mit kell ezen ennyit vacakolni? 10mp-es folyamatról ennyit írni...
tökéletes a kép, a hang meg minden....olyan mind1 hogy milyen panel pl., lefekszel a tv elé az ágyba egy sörrel meg egy csajjal és nézed (a filmet, vagy a csajt). ki nem fossa le milyen panelű a tv :C
100 vagy 120 hz? teljesen mind1, nem látsz semmi különbséget...
parasztvakítás felső fokon, lol :C

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#48) CPT.Pirk válasza Djuree (#47) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hú B+! Ezt neked ki mesélte be? :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#49) Djuree válasza CPT.Pirk (#48) üzenetére


Djuree
félisten

és neked? :DDD :C jó ez az ország, itt mindent be lehet adni az embereknek :C

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#50) BiP válasza Djuree (#47) üzenetére


BiP
nagyúr

Ez is egy módszer.
De a cikk alapból kicsit másról szól, (a monitorként is való használhatóság)
ill. a szerző és a hozzászólók többsége is szerintem magasabb képminőségi szintben gondolkodik, mint amit a tn-panel egyáltalán tud nyújtani.
Pl. nekem sem elég, ahogy a vga kábel sem. 100Hz nélkül (még :) ) megvagyok.
Viszont a hangminőségre igénytelenebb vagyok, ezt tudom magamról.

Mindenkinek más az igényszintje. Valaki képes százezreket hangcuccra költeni, én nem.
Valakinek fontosabb a képminőség, Te kevesebbel is elégedett vagy.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.