Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31) CPT.Pirk válasza hackeeeee (#28) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én is. Nekem korábban okozott gondot, ha olvasni kellett a 17 colos, 1280*1024-es crt-n, ott ált. egy kicsit mindig megnöveltem a betűket. Aztán mikor már elöregedett, akkor eladtuk a monitort, meg a TV-t is, és vettünk egy 68 centis LcdTV-t, 1280*720-as felbontást tudott csak sajnos a ráírt 1360*768 helyett a gépről, ennek ellenére isten volt, végre nem kellett betűket növelnem, meg hiába tűnik relatíve alacsonynak a felbontás, a játék is hatalmas élmény volt rajta a 4:3-os monitorhoz képest.
Aztán mikor tönkrement, garis árvissza után vettünk egy 82-es LcdTV-t, az van most is, ez már frankón 1360*768-as, nagyon zsír. Ha történne vele valami, akkor valszeg a Sharp Aquos LED TV-k közül vennék egy hasonló HDready-t, azoknak valami félelmetesen jó képe van, és nem is vészes az áruk.

Amit nem értettem soha, hogy pl. XP-n a betű és ikon méretek alapból jók 1360*768-ban, ha felrakom a Win7-et, akkor a tálca majd 3 centi, és kifér 3 ikon egy oszlopban. Persze át lehet állítani mindent, és pont olyan most, mint XP-n, de akkor is érdekes, hogy miért van erre szükség.

c41r0^: Jó részletes a cikked, és köszi az említést. :R

A VGA kábeles összekötéshez szerintem beírhatod, hogy a színek mindenképpen veszteni fognak az "intenzitásukból", már csak a mindkét oldalon veszteséges D/A -> A/D átalakítás miatt, is, a zaj meg egyebek meg csak rontanak a végeredményen. Mindenképpen kerülendő összekötési mód, ha van más megoldás.

Amúgy hogy tudtad megszokni FullHD-n a weblapokat? Nálam az 1360*768-ban még normálisan néznek ki, de ott a képen a PH! annyira töpörödött, hogy az valami hihetetlen. Tudod simán olvasni?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.