Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lauda


Lauda
félisten

Gyonyoru. Egyreszt senkinek nem volt utban az a bmw, masreszt nem tudjuk miert all ugy. Lehet azert mert siman taplo, de amiatt is, hogy korabban alltak korulotte autok es csak igy fert be. Volt itt nalunk is, hogy anyazott valaki a facen fotokkal, hogy xy hogy allt be es kiderult, hogy ket nagymotor ugy volt lerakva, hogy azok miatt csak igy tudott leparkolni.

[ Szerkesztve ]

(#2) föccer


föccer
nagyúr

Simán garázdaság.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3) dugo_


dugo_
veterán

Zseniális. :D

(#4) Lauda


Lauda
félisten

Nezzetek a bmw milyen ugyesen beparkol magatol: https://www.youtube.com/watch?v=VOv1IR5rUDw :D

(#5) föccer válasza Lauda (#4) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, forgami vizsgán ilyen parkolásért simán hibapontot kapsz.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6) Lauda válasza föccer (#5) üzenetére


Lauda
félisten

:N

(#7) Viktor77


Viktor77
titán

Az ilyenek csak ebből tanulnak. (Háhá, képzelem én. Ebből se.)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#8) föccer válasza Lauda (#6) üzenetére


föccer
nagyúr

Akkor csak én kaptam ki anno szigorú biztost. Azért is hibát kaptam, hogy (szerinte) túl gyorsan fordultam egy szűkebb ívben. (nem fordultam gyorsan).

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#9) szabonagyur válasza Lauda (#1) üzenetére


szabonagyur
félisten

+1, előttünk párhuzamos parkolás van és rendszeresen megy az anyázás meg üzenetek hagyás a szélvédőn mindenkinek, hogy senki sem tud parkolni. Pedig elég gyakori, hogy mondjuk beáll az első rendesen, utána aki jön ahogy sikerül, nem foglalkozik hogy 1,5 helyen áll, utána megint rendesen állnak be. Ha a 2. jármű elmegy egyből a 3-at szidja mindenki, hogy milyen nyomorék, pedig felfestés sincs hozzá.

Télen még rosszabb volt, akkor a hó miatt álltak emberek az elzárt területen is.

Itt egy jó például: [link]

Hiába keresztbe kellene parkolni ha egy hülye elkezd máshogy állni te is csak úgy tudsz beállni, sőt ha szabályosan akarnál hülyének néznének.

Illetve mivel jobb az valakinek ha megrongálja a másikét? Tanulni főleg nem fog belőle semmit. Ha mindig mindenki az összes szabálytalanságért önkéntesen intézkedne nem lehet utcára menni.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#10) Lauda válasza föccer (#8) üzenetére


Lauda
félisten

Abszolut szabalyosan es biztonsagosan beparkolt az automata. Egesz egyszeruen tul kicsi a hely ahhoz, hogy a klasszikus parkolassal korrigalas nelkul be tudjal oda parkolni. ;)

(#11) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Szerencsétlen Bmw-s azért állt meg ott és úgy mert nem akarta, hogy megajtókázzák a kocsiját az ilyen más dolgával nem törődöm taplók ...

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#12) dugo_ válasza merkucyo (#11) üzenetére


dugo_
veterán

Aztán látod hiába... ;]

(#13) kemotox


kemotox
addikt

A BMW-s csak szimplán paraszt, a Jeepes viszont emellett még bűnöző is most már. És még videóra is vette az idiótája.

(#14) föccer válasza Lauda (#10) üzenetére


föccer
nagyúr

A videó alapján simán megoldható 1, max 2 mozdulatból. Akkora helyen egy tankerrel is be lehet parkolni. Egy majdnem 5 méteres autóval járok nap-mint nap, a BMW is kb akkora.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#15) XtremLor válasza Lauda (#4) üzenetére


XtremLor
őstag

A kapubejaroba popecul betolta. ;]

Jol tette a Jeep-es, az ilyennek jogsit se adnek, penz van csak esz nincs, ures parkoloba se tud beallni. Nekem multheten a tesconal csapkodtak ram az ajtot ugy hogy a kocsiban ultem, a faszi masodik probalkozasra alt be ugy hogy 40cm hagyott maganak kiszallni, es csodalkozott amikor lehuztam az ablakot, es szoltam neki hogy nem kellene ketszer koppant az ajto.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#16) Lauda válasza XtremLor (#15) üzenetére


Lauda
félisten

Lehet a sajatja. ;)

(#17) pető bá' válasza Lauda (#6) üzenetére


pető bá'
őstag

ennyit nem lehet igazgatni rajta.. nem csak a végeredmény a lényeg. Legalábbis nekem azt mondták, hogy egy korrigálás fér bele egy parkolásba (persze szigorúan KRESZ vizsgán, amúgy meg a forgalom türelmétől függ :D )

"... and I hope you have a great day!"

(#18) Lauda válasza pető bá' (#17) üzenetére


Lauda
félisten

Egyszer javithatsz ugy, hogy kijossz a parkolobol, az igaz. De itt mint lathattad is nem ez tortent. Amugy mintha ket javitasi lehetoseg lenne, de nem emlekszem erre pontosan. :F

[ Szerkesztve ]

(#19) pető bá' válasza Lauda (#18) üzenetére


pető bá'
őstag

hát engem határozottan leb.sztak, amikor így nekiálltam centizgetni, meg előre-hátra igazgatni.. :D elsőre, lassan, olyan szögbe álljak, hogy onnan egy igazítással (vagy lehetőleg anélkül) a helyén legyen az autó. Ha már parkolást segítő rendszer, én elvártam volna ugyanezt a bmw-től is, megőszülök, mire berakja magát :D

szerk.: persze, már ez is hatalmas segítség, vannak akiknek megváltás egy ilyen (gondolom). Csak lassan tényleg eljutunk oda, hogy nagyon elkényelmesedik a sofőr, aztán már kivételes képesség lesz, ha valaki tud pl. parkolni.

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#20) Hieronymus válasza pető bá' (#19) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A fizikai korlátokat nem tudja átlépni az ember. Persze a parkoló automata rendszer sem.

Ha van elég hely, akkor egyetlen kormány tekerési kombinációval betolatok a szabad helyre. Az is mindegy, hogy az utca melyik oldalon kell parkolni. (egyirányú utca mind a két oldala lehet parkoló) De kicsi helyre én is csak ezzel a tili-toli módszerrel tudok beállni. Nem akarom lezúzni a máik két járművet azzal, hogy helyet csinálok magamnak.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#21) pető bá' válasza Hieronymus (#20) üzenetére


pető bá'
őstag

kinek mi az elég hely.. ;]
lehet így is, Párizsban legjobb tudásom szerint üresben hagyják az autót, kézifék nélkül, hogy legyen mozgástere az autónak, a hasonlóan szűk parkolásokhoz. Nyilván itthon egy ilyenre rámondom, hogy ide nem férek be, és megyek tovább. De autó hossza +1 m szerintem már elég egy tolatásos párhuzamoshoz, hogy elsőre meglegyen, egy kis igazítással.

"... and I hope you have a great day!"

(#22) Hieronymus válasza pető bá' (#21) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Párizsban legjobb tudásom szerint üresben hagyják az autót, kézifék nélkül, hogy legyen mozgástere az autónak"

Városi legenda.
Egy lízingelt vagy új autó esetében a tologatással keletkező kár elérheti az 1000 eurót.
(A műanyag test leszerelése, festése és vissza építése.) Bő két éve lekoccoltak hátulról. A biztosító majdnem 800 eurót utal. Ez csökkentett összeg volt mert nem a javítást kértem.

Talán abban az időben volt igaz, amikor még önálló volt lökhárító. Gumi ütközőkkel felvértezve, nem nagy gond a másik jármű tologatása.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#23) pető bá' válasza Hieronymus (#22) üzenetére


pető bá'
őstag

"tologatás"
inkább csak arra gondoltam, hogy ott nem pofátlanság kopp-tól kopp-ig menni, nálunk ezért meglincselnének.. nem irigylem őket, nem azért hoztam fel példának, csak hogy mi számít itthon "kis helynek", meg hova állnak be pl. Párizsban :D

a forrás pedig a francia tanárom, aki élt és tanult Párizsban, mondjuk lehet, hogy ma már kevésbé jellemző a "tologatás", a videó alapján ésszerű lenne. De hely náluk nincs, az tuti :D

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#24) XtremLor


XtremLor
őstag

[link]
Elvetemult emberek vannak. :DDD

"Legen...Wait for it...Dary"

(#25) lezso6 válasza Lauda (#6) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De. Egyből be kell állni. Kétszer korrigálhatsz, de az két hibavonal. Ez az autó már megbukott. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#26) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Gyeerekek ekkora majmot. Ott volt vagy 30 hely még, most mit ártott az az 1 szem BMW, hogy 2 helyre állt? Én is úgy szoktam bármilyen kocsival vagyok. És hogy miért? Pontosan azért a sok majomért, aki állandóan ráb@ssza az ajtót a másikéra, mert a dagadt picsájával nem tud kiszállni. De az egyszálbelű paraszt sem tud kiszállni az autóból úgy, hogy oda ne csapja az ajtót. Pláne jellemző azokra a hulladék suzukisokra. Ér 50eFt-ot az a szar hát persze nem kell vigyázni rá.

(#27) lezso6 válasza KaiotEch (#26) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez a terepjárós korrekció kb ugyanaz a szint, mint a bmw-sztereotípia főszereplői.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#28) KaiotEch válasza lezso6 (#27) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát azért van rendes BMW-s is találkoztam olyannal is. Nekem is BMW volt az előző autóm és még az indexet is használtam. Megbélyegeztek a sok valóban majom BMW-s miatt, ezért el is adtam. Veszek egy skodát és azzal nem lesz baj. Ott nincsenek előítéletek, ugyan úgy fogom használni az indexet is ugyan úgy betartom a sebességhatárokat, de ugyan úgy 2 helyre fogok ezentúl is pakolni, ha van rá lehetőség.

(#29) lezso6 válasza KaiotEch (#28) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mint írtam, sztereotípia. :) Annak ellentétje a Suzukis hülyegyerek. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#30) dugo_


dugo_
veterán

A hősök visszatértek. ;]
https://youtu.be/jl25vG21yuk

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.