Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#59) MongolZ


MongolZ
addikt

Nagyon érdekes cikk, öröm ilyet olvasni. Összeszedett, lényegretörő. Így tovább! Én szívesen olvasnék egy cikket az ardenneki offenzíváról is (már csak kíváncsiságból is, mert tudom, hogy nagyon kevés a szakirodalom róla :) ).

Néhány észrevétel:

Elég érdekes számadatok... szerintem vegyünk hozzá, hogy az amerikaiak nagyon szeretnek torzítani a számokon, a mai napig. Nyugodtan elfelejthetjük ezeket az 1:9 meg hasonló arányokat.

"Az egyik legnagyobb ilyen hajó a híres Yamato nevű csatahajó volt" - A legnagyobb. Minden tiszteletem a Yamatoé.
"Japánban közel 1 millió férfi védte a legnagyobb szigeteket." - Jóval több, elég, ha csak a lakossághoz viszonítunk.
"Akkori becslések szerint közel 250.000 fős veszteség lett volna várható az amerikai oldalon" - Én még úgy olvastam, hogy 1 millió fő veszteséggel számoltak az amerikaiak.
"Manchuria" - Mandzsúria
"Japánnak szembe kellett néznie a Szovjetunióval is" - Igen, ez feltette az i-re a pontot, de azért azt ne felejtsük el, hogy a Japán szárazföldi erők Kína területén továbbra is nagyon erősek voltak. Elég, ha már csak a Kvantung hadseregre gondolunk (igaz, amit szétvertek a szovjetek).
"Ekkor a japán miniszterelnök Hirohito császár véleményét kérte. A császár a békére szavazott." - Többször kikérték a véleményét, de egyszerűen hezitált, továbbá a hadseregnek ekkor már nagyon erős volt a hatalma.

Geffry: "Az amerikai atombomba nem jött volna létre ha nem félnek attól hogy a németeknek is lesz, akik mellesleg tévúton jártak vele..." - Nem volt meg a kellő mennyiségű nyersanyaguk.
Dany007: "Amerikaiak csak kis részben. Inkább épp azzal, hogy kivonták magukat mindenből akkoriban." - ??? Lend-lease, Cash-and-carry... Nyomták a pénzt a háborúba, kölcsönök, stb. Ez volt a világ legjobb üzelete számukra.
daa-raa: "Állt velük szemben 140 francia hadosztály." - Szétszórva a határ mentén Belgiumtól kezdve, mivel nem akarták csak a német határon államásoztatni őket diplomáciai okokból kifolyólag. Biztos, hogy 140 hadosztály nem lehetett a franciáknál, mert Franciaország megtámadásakor összesen 110 hadosztállyal rendelkeztek a szövetségesek Franciaországban. Továbbá ne felejtsük el, hogy a Hitler hazudott a hadseregének méretével ellentétben, mert mindenki úgy gondolta, hogy biztos, hogy kisebb hadsereget vall be, mint amekkorával rendelkezik az ország (ez volt akkor a szokás versailles-i béke feltételei miatt), de pont ellenkezőleg - és hittek is neki.
Tuco Ramirez: "Japán akkorra már el volt vágva minden nyersanyagforrásától" - Pontosan, június-júliusban gyakorlatilag már nem folyt repülőgépgyártás, de azok a gépek is, amik rendelkezésre álltak, a földön kellett vesztegelniük üzemanyaghiány miatt.
vodkaboy22: "És ha nincs atombomba akkor nincs atomreaktor se" - Ez nem igaz, a németek rendelkeztek működő (de kis teljesítményű) atomerőművel.
t72killer: "Amúgy tényleg Truman erősködött, alig várta, hogy kész legyen a Manhattan project és bevethessék a cuccot, külön félt attól, hogy a japánok korábban megadják magukat..." - Trumant az utolsó pillanatban tájékoztatták a projektről. Nem sokkal előtte lett elnök.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.