Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hááát... /nem kezdünk mondatot :/

Low - cost megoldas most eros minosegi romlast hozott.

A billentyuzet meg oke, az egyeni / en pl rapoot vennek, kintrol vallalhato. Bt eger meg annyi van hogy..

A miniPC is szó-szó,
A projektor kuka... :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) Yutani


Yutani
nagyúr

Nemrég gondolkodtam ilyen projektorban, de utánaolvasva inkább nem vágtam bele.

A BT-s billentyűzet nem rossz egyébként, nekem is van. PC-vel is működik, arra jó, hogy ha filmet nézel, leállítsd vele, ha kell. :) Ja igen, nekem a géphez vezetékes billem és egerem van. :)

Grat a bemutatóhoz by the way.

#tarcsad

(#3) daninet


daninet
veterán

Azert vannak gondok, ha valaki egy ilyen parameterekkel rendelkezo projektort megvesz. :D
Inkabb elittad volna az arat, az meglatszik legalabb ;] :P

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4) dfdfdf válasza daninet (#3) üzenetére


dfdfdf
őstag

Lehet talajrészeg embereknek lett kitalálva akkor úgyis mind1 mi megy és milyen minőségben. Anno haverokkal egy monoszkópot is elnéztünk eláztatva várva a csodát pár percig :D

(#5) Graphics válasza Yutani (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Arra ott egy BT-s / wireless egér, hogy leállítsam a filmet :D nekem valahogy az egyszerűbb.
De persze egyik is másik is megfelel erre :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) iMaverick


iMaverick
addikt

mrgergoke: csak kíváncsiságból kérdem, hogy melyik droid van rajta? A doboz fotókon 4.4-et írnak, a webshop már 5.1-et... Ráadásul írják is, hogy az OTA frissítés lehetősége adott. (Bár a gyártó valszeg nem fog vele élni. ;] )

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#7) Tim82


Tim82
nagyúr

Az AC-t valóban önkényesen sikerült odaírni. Nem csak az AC kiváltsága a dual band-képesség. N-es eszközök is ismerik (persze nem a legolcsóbbak), sőt, láttam már olyan G szabványt ismerő wifimodult notiban, amelyik dual band-képes volt.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#8) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Erre a mini pc-re lehet Linuxot telepíteni? Mondjuk egy Lubuntut?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#9) #56573440


#56573440
törölt tag

az a minipc az gyanúsan olcsó ;]

valami hasonlót pedig kéne mókolnom plex/kodi alá, csak...

(#10) kenand


kenand
veterán

DHL szállítás Kanából erősen kerülendő. Bár gyors, és jobb, mint a magyar posta..
DE
22 euro felett egyből kifizettetik az AFA-t (ha 23 Euro az értéke akkor is!), és 4750Ft az eljárási díj.
+ papír halmokat kell tölteni.
Szóval a DHL kíváló. De csak Európából szabad választani.

(#11) Gergosz2 válasza kenand (#10) üzenetére


Gergosz2
veterán

Azért a VÁMosok sem hülyék, ők is haladnak a korral. Ha látják, hogy jön egy ilyen média box, kettőt klikkelnek a neten és már tudják is mennyibe kerül nagyjából.

Ez az átcsusszan a vámon dolog, csak akkor szokott menni, ha kis méretű dolgot vesz az ember. Pl. anno 100$ vettem mágnest az USA-ból, az egész egy borítékban elfért, a vámon is átcsúszott.

A cikkhez:

Én személy szerint egyiket sem vettem volna meg.
Oké, régen én is sokat gondolkoztam, hogy veszek egy médialejátszót a buta TV-n mellé. De a projektről lemondtam, mivel lett közben egy SmartTV-nk. Mondjuk egy ASUS mini Oplay azért mégis járt a kezeim között, mivel vettem egyet egyik rokonnak karácsonyra. Nagyon jó kis cucc, teszi rendesen a dolgát.

A billentyűzetet is kerültem volna. Az ilyen beépített akksis perifériákkal nemárt vigyázni, főleg a egyenesen Kínából jönnek. Mondanom sem kell, hogy hajlamosak elég szar cellát belerakni és ha kipurcan akkor, kuka az egész. Személy szerint én már inkább azokat a megoldásokat keresem, ahol semmilyen donglere nincs szükség, beépített BT antenna van bennük és elemmel mennek.

A projektor meg szar. Kínából való rendelgetések egyik tipikus hibája, hogy az ember látja, hogy olcsó, átfut rajta a gondolat, hogy ennyit megér, majd kipróbálom. Persze ezzel nincs is baj, én is jártam így pár dologgal, de azóta már nem veszek így, mert csak a pénzt viszik el, mellette meg gyűlik itthon a sok felesleges holmi , amit kerülgetni kell.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#12) #79335424 válasza Victoryus (#8) üzenetére


#79335424
törölt tag

Egy kicsit úgy érzem, hogy "alulinformált" alapról indult a project. Ennél sokkal több van ezekben a kütyükben. Az S802, 805, 812 -eseknek ITT a topikja. Ubunturól nem tudok. Openelecet lehet rájuk tenni, de az csak a Kodit futtatja. A topik végén írtam egy márciustól kapható, ígéretesnek tűnő kütyüről. Ez a Hardkernel Odroid C2 -je. Arra lesz Android 5.1, Ubuntu Desktop és Server Edition, stb. Esetleg egy másik érdekesség, bár magasabb árkategóriában a Geekbuying saját márkás kütyüje, a Geekbox (Rockchip 3368). Ez gyárilag Android/Ubuntu dualbootos.

[ Szerkesztve ]

(#13) d@vee


d@vee
őstag

Hát, nekem ez az iromány nem volt újdonság, már akkor elolvastam, amikor a "rendeljkínaitblog"-on kitetted :DDD Am tetszik az a kis billentyű, de sokallom az árát.
Na meg az a kimeneti felbontás a projektornál XD Nem tudom hogy volt erőd megvenni :D

Ja

(#14) Maximusz válasza Tim82 (#7) üzenetére


Maximusz
aktív tag

valószínűleg azért, mert tudta a IEEE802.11a szabványt :D

(#15) celafat


celafat
tag

Azért a projector kicsit sem volt olcsó. Ennyiért már van az Eu-ból is valamivel nagyobb felbontású. Pl: http://www.gearbest.com/projector/pp_177673.html?wid=3
Gondolom attól sem kell csodát várni, de azért valamivel jobbnak kellene lennie. Ráadásul vám sincs rá.

(#16) Graphics válasza celafat (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Erről elég sok teszt van fent, egészen jó is lehet, ha teljesen sötét a szoba

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) celafat válasza Graphics (#16) üzenetére


celafat
tag

Ezeknek a kis fényerejű led projectoroknak alapkövetelmény a besötétített szoba. A minőségi, márkás példányok sem teljesítenek jól világosban.

(#18) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Tényleg az a legjobb szó arra a projektorra, hogy tróger, sírok azon a felbontáson.. Nem vagy normális :DDD Köszi a cikket :)

Finn the human

(#19) Yutani válasza celafat (#15) üzenetére


Yutani
nagyúr

800x480 jobb valamivel, de az is elég tróger. Bár DVD minőséghez még jó. :DDD

#tarcsad

(#20) celafat válasza Yutani (#19) üzenetére


celafat
tag

Én nem állítottam, hogy az egy szuper vetítő, de a tesztben szereplő is 60 dollár körül volt, ez meg 62 és attól biztos, hogy élvezhetőbb képet produkál.

(#21) igori válasza Graphics (#1) üzenetére


igori
tag

Lassan rájöhetnél mr gergoke, hogy ami olcsó az hulladék. Ez az élet minden területén érvényes. Csodát várni valamitől ami gyanúsan olcsó az adott kategóriájában, az agyhalott... Nem gáz, mindenki saját kárán tanul....

(#22) igori válasza Yutani (#19) üzenetére


igori
tag

A DVD minőség... Mi az.... Blöeee, kb vakuláshoz jó.

[ Szerkesztve ]

(#23) Xarina


Xarina
aktív tag

Nem lenne rossz teszt, de számomra már ott megbukott a dolog, hogy megjelenítőnek a legolcsóbbat választottad. Az már előre borítékolható volt, hogy kuka az egész.

(#24) chris-v válasza igori (#22) üzenetére


chris-v
senior tag

Jópofa, érdekes írás, jót szórakoztam. :)
De hiányolok a végéről egy össz költséget, hogy végül is mennyibe állt meg a mutatvány.
Na meg hogy a kivetőt nem vettem volna meg 34 dolcsiért az fix x! 240*320 pixel a XXI.-ik században? Ne vicceljünk már! Akkor inkább ezen az áron egy használt nagyobb felbontású.

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#25) Peter13 válasza igori (#22) üzenetére


Peter13
senior tag

Mi a baj a DVD felbontással? :F

Normális megjelenítőn teljesen használható (a lebutított bitrátás tömörített hulladékokat most hagyjuk, volt szerencsém párhoz "fullhádé" felbontásban, amikhez képest az általam DVD-ről berippelt és Handbrake-el tömörített verzió nem csak kisebb, de szebb is volt, pedig csak negyedakkora a felbontás...régi mondás, itt is igaz: a felbontás nem minden)

A cikkhez: nagyon köszi. Tényleg teljesen lökött vagy, de jó értelemben :R Kicsit olyan érzés mint a totalcar-on a rulettkerék: "megvesszük amit te nem mernél" :C

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#26) wlandroid


wlandroid
tag

A ,,még sosem akartak megdobni karácsonyfával" rész valami hatalmas :D

(#27) mrgergoke válasza Peter13 (#25) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Örülök, hogy neked átjött a dolog lényege :)

https://rendeljkinait.hu/

(#28) Aron1988


Aron1988
tag

Neked 18ezer ft kidobása poén? Mi ez a projektor? Azért, mert nem 400ezer ft, mint egy normális kivetítő, még nem aprópénz! Következő "poén"-od mi lesz? Veszel 90ezerért egy kiégett suzukit, mert mégiscsak olcsóbb, mint egy vadiúj 9 milliós Mercedes?

Hihetetlen, más ezért a pénzért 4-5 napot gürizik a gyárban. Te is jobban jártál volna, ha veszel 80-100 doboz sört ezen a pénzen. Majdnem húszezer forintra azt mondani, hogy poén.. jól felment most bennem a pumpa!!

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#29) Gergosz2 válasza Aron1988 (#28) üzenetére


Gergosz2
veterán

Arra költi a saját pénzét amire akarja....

Mellesleg engem az ilyen holmik vásárlásától az tart vissza, hogy egyrészt pofátlanul szarok, másrészt meg az, hogyha ráállnék a témára biztosan vennék még egyet ami biztosan jobb lenne, de mellette ez a szar is megmaradna porfogónak.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#30) #79335424 válasza Aron1988 (#28) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ettől felment benned a pumpa? Nem javaslom, hogy nyitott szemmel kilépj az utcára, mert öt percen belül infarktust fogsz kapni. :)

(#31) mrgergoke válasza Aron1988 (#28) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Őőőő, lol? Gondolom nem lelkipásztor minőségben dolgozol :)

Visszaszámolva, nyáron a gyárban nekem nem 4-5 napi gürizésembe került ezt összehozni :D
Szerintem vicces volt, és ha 100 emberből 10 nevetett egy jót, akkor már megérte. Sok magyar ember működik így (és most nem hegyi beszédet tartok, no offense!). Nem elég neki, hogy idegeskedik a saját hülyeségei miatt, még másokén is felhúzza magát. Ha ez az én hülyeségem volt, elsősorban nekem kellene mérgesnek lennem miatta, nem? De ha videót csinálok róla, meg írok egy ilyen hosszú bemutatót a cuccokról, akkor gyanús, hogy én sem bánom, nem? Akkor meg nem jobb örülni neki, hogy pár tájékozatlan embert megmentettem esetleg ennek a megvásárlásától, pár érdeklődő embernek bemutattam egy olyan projektort, amiről nem tudták elképzelni sem, hogy létezik, és valaha legyártották, és pár rosszkedvűt felvidítottam azzal, hogy ilyen ökörségeket mutatok be rendszerint?

Gondolom te nem néztél még olyan Youtube videókat, ahol a csatorna összes videója abból áll, hogy méregdrága termékeket (iPhone-ok, mint kb. egy éve a Parlament előtti ájfónköszörűs ürge) tesznek tönkre a közönség szórakoztatására, akik jobbára gondolom meg sem engedhetik maguknak azok megvásárlását. Én mondjuk nem kívánok ide eljutni, én csak szórakoztatni szeretném a népet, meg érdekes dolgokról írni.

https://rendeljkinait.hu/

(#32) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Szívesen olvastam volna egy objektív és kicsit részletesebb teszt-féleséget a projektorról, hogy mit lehet kihozni ennyi pénzből. Érdekesség kép, hogy mire képes egy darab (!) tényleg telefonba való kijelző meg egy 150 forintos LED. Az objektív itt mindegy is.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#33) azbest


azbest
félisten

A projektor tényleg nagyon rossz vétel volt... már úgy értve, hogy ilyen ócskaságot 35 dolcsiért is kapni. Persze max arra jó, hogy elfókuszálva hangulatfényt vessen a falra :)

Nézegettem régebben, hogy milyeneket kapni, de mivel alig volt értékelhető teszt róluk, így nem mertem bevállalni. Végül egy lg pw600 lett ithoni boltból. Egész jó, bár a diamond elrendezés miatt azért nincs meg a valós hd ezen sem. A fényereje sem 600, állítólag valójában 200 lumen körül van.

(#34) SzaboZE


SzaboZE
addikt

"Ezt úgy, ahogy van, kimásoltam a Tinydeal oldaláról, csak a wifi sorba még odaírtam önkényesen, hogy "ac", mert vágja az 5 GHz-et, én azzal használom."

Már bocs, de az hogy valami tudja az 5Ghz-et az nem jelenti azt hogy AC étviteli szabványt is tud! Ezt gyorsan szerkeszd vissza, nem véletlen nem írták a specifikációba bele...

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#35) mrgergoke válasza SzaboZE (#34) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Köszönöm a jelzést, az én tájékozatlanságomból jött a dolog, utánanéztem! :)

https://rendeljkinait.hu/

(#36) #79335424 válasza SzaboZE (#34) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, ebben "csak" ap6330 van (Broadcomm wifi + Bluetooth a`la Ampak Technology). A 6335 -össel lenne ac -s.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.