Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Azt érdemes tudni, hogy egy Wi-Fi Direct támogatású tévé és a telefon/táblagép saját tartalomátküldő szolgáltatása sebességben és látvány minőségben sokkal többet nyújt

[ Szerkesztve ]

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2) szegedilaci


szegedilaci
tag

Megnéztem volna pár képet a menüjéről, esetleg működés közben.

(#3) macilaci78 válasza szegedilaci (#2) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Neked és mindazoknak, akik csak a képeket nézik és lusták olvasni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#4) szegedilaci válasza macilaci78 (#3) üzenetére


szegedilaci
tag

Nem voltam lusta, végigolvastam a cikket, és mivel volt már ezcastom érdekelt volna a menüje, továbbá indokolatlannak tartok egy G9-es halogén izzót így akarsz degradálni? Másrészt maximum a cikkíró sértődhetett volna meg , de én pozitív kritikának tartom a megjegyzésem, ha nem így értelmezte volna elnézést kérek.

[ Szerkesztve ]

(#5) mrgergoke válasza szegedilaci (#4) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Én ugyan nem sértődök meg, sőt a kulturált kritikának mindig helye van nálam, viszont ha végigolvastad, én sem értelek, ugyanis belinkeltem szokásomhoz híven a képeket egy Dropboxos URL-lel :)
Parancsolj

https://rendeljkinait.hu/

(#6) macskea válasza mrgergoke (#5) üzenetére


macskea
őstag

Na ez egy korrekt válasz. :R Nem úgy, mint az önjelölt igazságosztó úré. :D

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#7) haxiboy


haxiboy
veterán

10$-t megérdemelne de 5x annyit már nem akkor már chromecast ;)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#8) petipetya


petipetya
nagyúr

Háhh! Év elején vettem egy EZCast nevű cuccot, amelynek ugyanígy néz ki a menüje a tévén és az androidos appban is. Az akkor 4500 Ft volt, és ugyanerről a mostani telómról (és az előzőről is) gondjai voltak a filmek lejátszásával (vagy a sebesség volt lassú, vagy a színeket cseszte el, vagy mindkettő). Kb. 5-7 fő frissítés jött hozzá, mely során most már használható kütyü lett belőle. A YouTube mellett már egyáltalán nincs gondja a FullHD filmek lejátszásával a telóról.

Lényegében a vásárlástól számított háromnegyed éven belül lett belőle használható termék.

"nincs rá lezsóidő"

(#9) mrgergoke válasza macskea (#6) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

:R

https://rendeljkinait.hu/

(#10) Den Hadnagy válasza haxiboy (#7) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Nekem van Chromecastom, szeretem is, de annak az a rákfenéje, hogy nagyon megérzi, ha nem elég erős a wifid. Amikor magának szívja a Youtubeot pl., akkor ok, de ha direktben küldenél rá egy filmet a telódról, akkor azért tud szenvedni.
Ezen a kütyün meg van lan, ez nagy plusz, de max. 15-20 dolcsit adnék érte, 50-et nem.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#11) imibogyo válasza mrgergoke (#5) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszönjük az ismertetőt. :R

Jómagam úgy látszik nem vagyok célközönség. Ennyiért okosítási célra, már inkább megvennék egy Androidos stick-et, még ha annak más is az alapfeladata/célja (nem telefon stream), de talán az jobban is passzolna hozzám, illetve amire én használnék egy ilyen kütyüt. Ha meg stream kell, akkor arra van direkt módszer. Ettől függetlenül 3-4000 Ft-ért én is kipróbálnám, hátha megváltozna a véleményem. :B

(#3) macilaci78: na jó, lehet, hogy internet-analfabéka vagyok, de ez most mit akar szimbolizálni, vagy mire utal? Azt értem, hogy valamiféle beszólás, csak a tartalmát nem értem.

(#12) haxiboy válasza Den Hadnagy (#10) üzenetére


haxiboy
veterán

Na igen, az tényleg nagy előny, de ennek helyettesítésére meg ott a párezer forintos Raspberry pi vagy másolatai. XBMC-vel , lan-nal stb. :K
Persze nem azt mondom hogy ez nem jó, csak nem ennyiért :D

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13) tolvaj!


tolvaj!
őstag

A frissítésekről annyit, hogy több mint egy éve használom az EZcast sticket és átlagosan 3 hetente kapok rá frissítést. Sajnos többnyire új funkciókkal amik nem mindig tetszenek és/vagy stabilak.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#14) #79335424


#79335424
törölt tag

Pedig, megérte volna Lanon kipróbálni a screen mirroringot. A router nagyon könnyen lehet szűk keresztmetszet. Főleg akkor, ha csak single band. Ekkor mindkét eszközzel ugyanaz a modul kommunikál. Ha tud párhuzamos dual -t és a kütyüvel 2,4, a telóval pedig 5GHz -en csatlakozol, már az is sokat javít a helyzeten. De egyértelműen Wifi - Lan között a legjobb.
Ami a kameraképet illeti, nekem nagyon jól jött. Lehet pl. "babaőr" is. Én egy kiállításon használtam. A műsorvezető az autó tulajával beszélgetett a színpadon. Ennek a hangját kaptam fülesen és amiről épp beszélt a tulaj, azt a részletet kameráztam a telóval az autónál, a live view pedig ment kivetítőn. Így nem kellett felvinni a színpadra az autót.

[ Szerkesztve ]

(#15) Hieronymus válasza #79335424 (#14) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A router nagyon könnyen lehet szűk keresztmetszet."

Nincs router. az összes Cast eszköz követlen elérést biztosít. A fennmaradó sávszélességet használja fel, a router illetve internet irányába.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#16) #79335424 válasza Hieronymus (#15) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ahha. Szted egy 10 dolláros, kínai kütyüben milyen wifi modul van? Router nélkül csak úgy tudnád kikerülni, ha egy asix88772 chipes usb -lan adaptert dugnál a telóba. Sztem elég kevés teló tud ethernet kapcsolatot. Megoldható, csak kell hozzá némi terminálhuszárkodás. Ha ez megvan, akkor már csak a Miracast -tal kell elhitetni, hogy az a Lan egy Wifi. A Miracast ugyanis csak Wifit támogat. Én inkább megvettem a Mirror OP Sender -t, mert azzal megy Lanon is a screen mirroring.

(#17) Hieronymus válasza #79335424 (#16) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Van EZCast kütyüm.
Nem kellene vitatkozni a működéséről.Én nem is fogok, biztosan jobban tudod. :DDD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#18) #79335424 válasza Hieronymus (#17) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor taníts légyszi, mert nem világos, amit írtál. OK, tegyük fel, hogy router nélkül történik az átvitel! Abban gondolom egyetértünk, hogy valami közös hálózat szükséges ahhoz, hogy összekapcsolódjon a két eszköz. Tehát, valamelyiknek IP -t kell osztania, mivel a routert kihagytuk. Akkor hogy lesz net (mármint külső elérés)? Legfeljebb a teló mobilnetét használhatja, mert egyetlen hálózati (wifi) modullal nem tud párhuzamosan két hálózathoz csatlakozni.
A másik része pedig egyszerű logika. Wifi átviteli képesség vs. Lan átviteli képesség. Sztem nem kérdés, hogy melyik a gyorsabb és stabilabb. Akkor nem értem, hogy mire alapozod az állításodat. Próbáltad egyáltalán Lanon, routeren keresztül? Szted miért van az, hogy még a Google is kifejlesztett egy kütyüt, amivel a Chromecast Lanon csatlakoztatható. Ha annyira király lenne a Wifis átvitel, akkor erre semmi szükség sem lenne. Amit én írtam, az is tapasztalat. Évek óta használok Androidos "TV okosítókat", sokféle típussal volt már dolgom Allwinner A10 -től, a Rockchipeseken át, az Amlogic S8xx szériáig. Nem csak Miracastot használtam, hanem pl. WIMO -t is. Szóval én sem csak fantáziálok a témáról.

(#19) Den Hadnagy válasza #79335424 (#18) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

"Google is kifejlesztett egy kütyüt, amivel a Chromecast Lanon csatlakoztatható"

Ez érdekelne. Kifejtenéd? Köszi :)

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#20) #79335424 válasza Den Hadnagy (#19) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mit fejtsek ki rajta? Pötyögd be a keresőbe, hogy "Chromecast ethernet adapter" és dőlni fog a sok infó! Google helpcenter, Youtube review videó, Amazon, Ebay, meg kb. az összes Androidos hírportál.

[ Szerkesztve ]

(#21) Hieronymus válasza #79335424 (#18) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az EZCast, saját hálózatot jelenít meg, amihez csatlakozni kell. Utána lehet az internet elérést beállítani.
Ezek után frissíti magát. közben lehet tölteni az appot, a kapcsolódó eszközökre. Utána lesz elérhető az EzCast teljes szolgáltatása.

Persze kalapálhatsz vezetékes hálózatot az eszközhöz. Van rajta kettő csatlakozó. HDMI és a tápellátás csatlakozója. (hiába USB, tápellátás.az egyetlen feladata.)

A komolyabb megoldásban, például az erre alkalmas tévé készülékeken, egyszerűbb a helyzet, mert az internet elérést vezetékes hálózaton biztosítható. A hozzá kapcsolódó eszközök számára WIFI routerként viselkedik. (A legelső hozzászólásomban utaltam rá, hogy hatalmas minőségi előny, ebben a felállásban.)
Ráadásul +Windows 8 esetén, egyszerűen küldhető át média tartalom a tévére. nem kell extra program hozzá hozzá.

Vegyél egyet magadnak vagy kérj kölcsön. Felesleges elméleti vitát folytatni a semmiról. Persze jobb volna így vagy úgy. De nincs se így, se úgy. Van egy végtelenül egyszerű eszköz, ennyi. A többi csak szoftver.

Akkor taníts légyszi

Nem az én feladatom. A szülök és az iskola feladata. De van egy jó tanácsom a számodra. Ne erősködj olyan helyzetben, amikor kevés a tárgyi ismereted van a vita tárgyában.

PS:
A Chromecast nem egyenlő az EZCastal.

[ Szerkesztve ]

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#22) Den Hadnagy válasza #79335424 (#20) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

A gyakorlati tapasztalataidra lettem volna kíváncsi, de akkor hagyjuk. A google a barátom, csak jobban adok a fórumtársak véleményére. :F

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#23) #79335424 válasza Den Hadnagy (#22) üzenetére


#79335424
törölt tag

Gyakorlati tapasztalatom nincs velük, mert számomra komolytalanok. Az EZCast -ban levő RTL8188 -as Wifi modul átviteli képességeit viszont volt alkalmam kiismerni többek között a Rikomagic MK802IV korai verziójában. Míly fura, hogy 5 hónap után átálltak a Broadcomm alapú modulokra. Azóta is az ajánlott kategóriájú TV okosítókat kivétel nélkül ilyen modulokkal szerelik. 35 Dollárért már van MK808B Plus, amiben 4x2GHz -es, Amlogic S805 SOC van, 1GB RAM -mal és AP6230 -as Wifivel. H265 HW -es dekódolást tud. Teljes értékű Android rendszer (Play áruház is), de van rá OpenElec, ami Kodit futtat. Itt a topikja. Nézz bele és döntsd el magad, hogy mire képes egy EZCast -hoz képest! Persze, ez csak a belépő kategória. Én most egy ilyen M8 -as Android Boxot használok (ezt a hsz. -t is ezen írom), a következő pedig, amit kinéztem magamnak, az a Geekbuying új, saját márkás kütyüje, a Geekbox. Szóval, 10 Dollárért valóban jó ez a Cast -kütyü, de nekem komoly visszalépés lenne.

[ Szerkesztve ]

(#24) carl18


carl18
addikt

Megéri.. :

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#25) azbest


azbest
félisten

Jól vettem ki, hogy kb azt tudja, mint az ezcast ota, csak ennek lan kapcsolata is van, ami nem hátrány sok wifivel terhelt társasházaknál.

(#26) gecsoz


gecsoz
aktív tag

Kövezzetek meg, de semmi értelmét nem látom ezeknek a kütyüknek..

Ha valaki "okostévére" vágyik vegyen olyat, bár annak sem látom sok értelmét.

Ha meg valami komoly játékot akarsz játszani a tv-n, vagy dolgozni a nagy képernyőn, akkor arra egy HTPC az igazi..

De mellesleg a kábeles és műholdas szolgáltatók beltéri egységeiből a jobbak az összes funkciót tudják, amit ez a kütyü..

Szóval oké, hogy olcsó, de akkor sem látom ezeknek semmi értelmét.

Mondjuk eleve azt sem értem miért jó a telefonomról tartalmat lejátszani a tv -n... ez tényleg csak annak jó, akik totális telefonbumbi.. és wc-n ülve is youtube videókat néz, meg facebook -ol...

(#27) #03372544 válasza gecsoz (#26) üzenetére


#03372544
törölt tag

Eleve a telefonra veszem meg a filmet aztan vezetek nelkul vagy akar vezetekkel mehet is a lejatszas. Minek kapcsoljam be ehhez a gepem?

(#28) biroj


biroj
csendes tag

Helló!

Volt egy ezcast stickem. Tette a dolgát évről évre. De egyszer csak azt tapasztaltam hogy a stick a webről származó videók streamelését nem csinálja. (Csak azokat a videókat tudom lejátszani ami le van töltve a telefonomra). Androidos telefonokról van szó (két telefonon próbáltam). Azt hittem a stickkel van baj mert túl régi. Vettem egy újat (SSID: Ezcast-95141130), de ugyanazat csinálja... Átkapcsolom a wi-fit Ezcastra és elindítom az ezcast alkalmazást. Itt kiválasztom a WEB menüt, és beírok egy tetszőleges webcímet, majd innen akarok lejátszani bármilyen videót a TV-n De nem tudok. MIÉRT? Ötlet?

Ez az új:

Measy a2w II EzCast TV Stick

Joe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.