Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én nagyon is megállom, hogy csak azt vegyem, ami kell. Viszont kifejezetten kellemes, hogyextra felér nélkül lehet megkapni mindenfélét. Ugyanakkor pontosan tudom, mire számítsak : kici óccó műanyag, stb,általában azt kapom, amit várok. Elektronikai alkatrészeknél meg nincs mese : Az ATmega328 az ebayen is ATmega328, csak fele annyiért, mint amennyiért itthon kapod, bár pl. itt Pécsett beszerezhetetlen.

Mutogatni való hater díszpinty

(#2) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Most mi van? Karácsony óta mindent megfognak ami átlépi az értékhatárt? Ennyire bekeményítettek? Tavaly augusztusban még simán lejött a tabletem, össz 30k minden extra teher nélkül.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#3) DJGABI válasza Dr. Romano (#2) üzenetére


DJGABI
addikt

nem mindent, egy-két dolog átcsusszan, de kb 90%-át igen... valóban bekeményítettek. bővebben [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#4) Dr. Romano válasza DJGABI (#3) üzenetére


Dr. Romano
veterán

hát ezt "örömmel" hallom :((

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#5) mekker


mekker
őstag

Nem.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#6) TK36


TK36
aktív tag

"Mivel a szabadidőm jelentős részét kínai webshopok böngészésével töltöm, evidens, hogy rengeteg terméket rendeltem már tőlük, melyek durván 70%-ára semmi szükségem sem volt." - de azért remélem ami nem kellett azokat feltetted ide; meghirdetted eladásra. :D

Jó írás.
Nekem az egér alakja nem jött be.

(#7) UnA


UnA
Korrektor

"Eddig már vannak problémák a készülékkel, viszont aránylag olcsó, mi lehet az igazi probléma? Kezdjük ott, hogy sokak számára problémát jelent, hogy nem tud magyarul. Bizony, a telefon nem beszél magyarul alapjáraton. Ezen felül nincsenek rá feltelepítve Google-alkalmazások. Igen, a Play áruház is Google alkalmazás. Nem, az sincs."

Erre csak azt tudom mondani, hogy nem voltál elég körültekintő a vásárlásnál. A web kínai polcain ott sorakoznak ezek a telefonok a kívánt tulajdonságokkal, sőt ha bizonytalan vagy, rá lehet kérdezni az eladónál, hogy van-e Google és magyar nyelvi támogatás.

Ettől függetlenül már én is vettem olyat, ami nem tudott magyarul, de ott a tulajdonos jobban szereti angolul használni...

(#8) UnA válasza DJGABI (#3) üzenetére


UnA
Korrektor

Mivel a kis ravasz távol-keletiek az értékhatár alá árazzák be, ezért a postázó cég megkérdezi tőled, mint vásárlótól, hogy mennyi a valódi értéke. Ha megfelelően ravasz vagy, akkor te is olcsóbbnak hiszed...

(#9) #80439296


#80439296
törölt tag

Szerintem ennek a blognak a támogatója a NAV.

'Jaj, ne rendelj kintről, mert xar, meg minden, vegyél magyar honból, mert az jó'...

Eh...

(#10) lala7474


lala7474
csendes tag

A magyarításhoz egy kis segítség:

jBart használata

Nekem is volt dolgom ilyen Charmpin-el és sajnos én is itthon szembesültem a magyar nyelv hiányával, de egy kis fórumozás után hamar rátaláltam erre a megoldásra. Tökéletesen lemagyarította (99 %-osan) a rom-ot és a telefon operációs rendszerét is.

"Bármit tanulsz, magadnak tanulod." /Petronius/

(#11) KisDre


KisDre
senior tag


Kép
EZ MEG MI A RÁK?!? :Y

Ha sárkány akart lenni, s kínai létükre ilyet hány..."csináltak" rá, szégyeljék magukat. De még kígyónak is gáz.
Pedig szerintem amúgy maga az egér nem néz ki rosszul, de én ezt nem tudnám elnézni.

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#12) petipetya válasza KisDre (#11) üzenetére


petipetya
nagyúr

Sárkánykígyó? :D

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#13) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

Áfa csak 150 Euro feletti rendelés esetén jön rá.

Tehát 100$ -os telóra csak a vám jön ami 0-12% között van (termékkategória függő)

Vám is magáncélra csak 40Euro felett van :)

Nos Omnes Una Manet

(#14) Dr. Romano válasza KisDre (#11) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Az kérlek szépen egy Medvedisznóember.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#15) ivana válasza ^Bundi^ (#13) üzenetére


ivana
Ármester

Pont fordítva van, ha jól emlékszem, legalábbis a Kindle-mön csak áfa volt.

(#16) ^Bundi^ válasza ivana (#15) üzenetére


^Bundi^
senior tag

tényleg.

elnézést félreírtam :(

Nos Omnes Una Manet

(#17) Armagedown


Armagedown
őstag

Még nem is olyan vészes a kamerája a Tescoban kapható aTab 4 mobilhoz képest, annál alig lehet felismerni hogy mi van a képen

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#18) lala7474


lala7474
csendes tag

Itt a pontos VÁM és ÁFA tarifa táblázat:

[ Szerkesztve ]

"Bármit tanulsz, magadnak tanulod." /Petronius/

(#19) Xmodule


Xmodule
őstag

Ez az egér egész jónak tűnik. Nem vagyok nagy játékos csak így hébe hóba. Arra pont jó lenne szerintem. Alszom rá egyet.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#20) pulyka jocó


pulyka jocó
senior tag

Jó lett a teszt! :C :DD

(#21) lowzor válasza KisDre (#11) üzenetére


lowzor
veterán

Ez a Roccat logóra akar hajazni szvsz :D

Tmallboxról, Singpost-al rendelt cuccot nekem még sosem vámoltak.

[ Szerkesztve ]

(#22) f27


f27
aktív tag

Az haggyan,de ha tobb ilyen RGB ledet veszel,a fene tudja hogyan de mindig osszhangba lesznek es tok egyszerre fognak villogni :))
Nekem igy vannak,nekem bejott a kis vacak :C

(#23) hcl válasza f27 (#22) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk ugyanolyan frekin megy a távirányítójuk.

Mutogatni való hater díszpinty

(#24) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Mivel SMD led, ez már melegedni fog :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) burriebonz


burriebonz
tag

Annak az egérnek a belseje ugyanaz lehet mint ami a trust gxt25-ben van mivel az említett hibák ott is totál ugyanazok( görgő holtjáték, könnyen lenyomódó jobb gomb).

[ Szerkesztve ]

(#26) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

ha nemtitok melyik oldalon vetted ezeket a kütyüket?
Ledlámpát akarok én is venni majd.

ill a gps.conf file-ról írhatnál bővebben mit merre hogy talán működik másik telefonokon is. Pl Sanyaericcson Xperia Arc S-en is lehet hogy megy.

[ Szerkesztve ]

(#27) Graphics válasza Mtbsrác (#26) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem, ez MTK-s telefonoknál jellemző. Azoknál működik.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) zseko válasza Mtbsrác (#26) üzenetére


zseko
veterán

Amennyire tudom csak ebay-ről vásárol, de most épp lett egy "szponzora" :D a TomTop oldal személyében.

[link]

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#29) batai15


batai15
félisten

Én azt mondom hogy nagyon jót lehet venni kínában is ,de rosszat is. ÉS nem szabad mindent.
Telefonból is csak az ismert kipróbált márkákat.

(#30) UnA válasza Mtbsrác (#26) üzenetére


UnA
Korrektor

"ha nemtitok melyik oldalon vetted ezeket a kütyüket?"

Talán nem engem kérdeztél :) , de én is vásároltam már többször Kínából, általában a DHgate.com-on és a Pandawill.com-on. Egyiken sem volt rossz tapasztalatom az eladókkal. Emellett az eBay-en is érdemes körülnézni.

(#31) Graphics válasza UnA (#30) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezek webshopok.

Eladók ebay-en és aliexpress-en vannak ahol érdemes figyelni ,nehogy átb...ák az embert

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) Mokó


Mokó
aktív tag

Kössz az érdekes beszámolót!

A teló jól néz ki,de nem egyszerű helyzet...az egér meg érdekes!

Unalmas óráimban végigolvasom majd a "bővebben" részeket is.

(#33) seniman válasza KisDre (#11) üzenetére


seniman
addikt

Nem tudom a korodat,de ha benne voltál a C64-es korszakban,talán beugrik róla a Wizard of Wor c.játék :DDD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#34) mrgergoke válasza Mtbsrác (#26) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

A telefonokat leszámítva minden eBay-ről van! :)
Ami a gps.conf-os dolgot illeti, Duliee kollégának van igaza.

https://rendeljkinait.hu/

(#35) mrgergoke válasza lala7474 (#10) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Köszi, ki fogom próbálni, amint időm engedi! :)

https://rendeljkinait.hu/

(#36) #16939776


#16939776
törölt tag

Eddigi komplett termékek(jellemzően összeszerelt PCB-ket) vettem, azok mind működtek rendesen.
Forrasztási minőség ingadozó, probléma megelőző ónfürdő erőteljesen javallt, még bekapcsolás előtt.
De bármi ami szóló alkatrésznek néz ki, az átlaghoz képest alacsonyabb áron, az 1000% hogy ipari hulladék!
Eddig úgy 50-60 eurót dobtam ki így az ablakon :((

A vásárlós őrületet le lehet szorítani, ha csak akkor látogatunk be ilyen helyekre ha valamilyen konkrét célunk van.

[ Szerkesztve ]

(#37) hcl válasza #16939776 (#36) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"De bármi ami szóló alkatrésznek néz ki,"
Mire gondolsz? Én félvezetőket szoktam venni, azok jók. Ami meg összeszerelt, azt alapból úgy veszem, hogy tudom, hogy gagyi.

Mutogatni való hater díszpinty

(#38) #16939776 válasza hcl (#37) üzenetére


#16939776
törölt tag

2W-os huzal trimer potik: 6db ból 2 szakadt volt, gyakorlatilag szétporladt a kezemben a leszedő érintkezőt tartó. 2 óra melóval tudtam 4 működőt összerakni a 6-ból. de mire szakszerűen felvezetékeztem az egyik végállasa megint bex@rt.
A megoldás:kb. kétszer ennyiért vettem 4db vishay 2W-os huzal trimert...

8db 15000uF/63V-os Rubycon kondi 11-és 13000 uF között szórtak, ESR:2...3x-osa volt mint a 8 éves, megfőtt, púpos társáé, amit leváltani hivatott.

100-150-200V-os SanKen / Motorola Teljesítmény tranzisztorokat nem érdemes annyira :)

[ Szerkesztve ]

(#39) Graphics válasza #16939776 (#38) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Rubycon kondik ilyen sz@r eredményt hoztak? Eredetiek voltak?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40) #16939776 válasza Graphics (#39) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem volt két egyforma, amin a kivezetés/szegecs ugyan olyan lett volna, volt olyan kivezetés rozsdás, sorjás volt. mind nyomódott, deformálódott volt valamennyire.
A zsugorfólia eredeti nyomtatással volt kivitelezve, de nagyon sok ráhagyással rakták fel.

Szerintem az évek alatt összegyűlt selejtet csomagoltatta a gépsorral valamelyik "élelmes" munkás.

(#41) hcl válasza #16939776 (#38) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pffff, azért ez kemény :S Én teljesítmény-félvezetőket, szervót, mikrovezérlőt, USB csatikat, ledeket rendeltem eddig, azokkal nem volt gond. Kondiból meg én inlyen 1000-470uF-eket használok leginkább :)
USB kábeleken szokott hamar eltörni a szigetelés, azon nem lepődök meg. Kap plusz szigetelést, és megy tovább, főleg ha nem szépségversenyre készül...
Bringalámpát viszont korrektet vettem ebayről.

Tényleg sanszos hogy kondiból hamisat fogtál, meg gondolom az sem mindegy, milyen forrásból van, amit megveszel - ha amúgy a valódi cucc gyárából, akkor gondolom jó, ha valami dzsunkáról, akkor gagyi...
Tapasztalat, a G&C cuccok ebayről általában jók.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) #16939776 válasza hcl (#41) üzenetére


#16939776
törölt tag

A bringalámpa nekem is bejött, korrekt! :K

(#43) skyhawk


skyhawk
csendes tag

A telefon kapcsán az sem hagyandó figyelmen kívül, hogy a kétes fejlesztés (értsd: koppintás) nem feltétlenül, azaz szinte sohasem jár a regionális szabályozók általi engedélyezéssel (pl. FCC).
Így arra sincs garancia, hogy ha a telefont véletlenül a pattogatásra elővett kukorica mellé tesszük, enyhe túlzással akár el is végezheti a mikró feladatát egy esetleges bejövő hívás esetén:-)

Nos, nem szívesen fürdetném az agytekervényeimet egy ilyen be nem vizsgált telefon rádióhullámaiban.
A Mediatek chipset rendben lehet, de az adóvevő modulról nem sokat tudni, meg arról sem, hogy F/W-ből hová lőtték be a teljesítményét...

Favágó vagyok. Referencia munkám: Kalahári erdő.

(#44) blash válasza hcl (#41) üzenetére


blash
tag

"Bringalámpát viszont korrektet vettem ebayről."

Tudnád linkelni azt a lámpát? Nézegetem a kínai lámpákat, de ami tetszene, olyat nem találok. Belekezdtem felsorolni, hogy mit várok el egy bicajlámpától, de inkább töröltem, mert túl hosszú lenne...

(#45) hcl válasza blash (#44) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Már nem lehet kapni, 2 éve jött :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#46) #16939776 válasza blash (#44) üzenetére


#16939776
törölt tag

[link]

Kelleni fog egy EU átalakító a töltőhöz.

Legkisebb fokozaton(33%) is bőven elegendő fénye van, a legkisebb gödröt/gallyat/üvegdarabot is észre fogod venni. Akkuban van túltöltés és túlmerítés elleni védelem, és a töltő is áramgenerátoros. Nagyon sokáig megy egy töltéssel.

(#47) MuzikJunkie


MuzikJunkie
aktív tag

Kötekednék picit, ha nem gond. :) Legfőképp a kontrákkal...

- Jönni fog rá ÁFA... Ezt így kategorikusan ne jelentsük ki. Saját tapasztalatom, hogy kb. a cuccok 80%-a átcsúszik. Idén nálam még semmit sem fogtak meg.

- Micro-SIM az egyik foglalat... ez szubjektív.

- Magyar nyelv hiánya... needrom.com!!! Elég hamar jönnek a népszerű kínai vasakra romok. Ha MIUI van, magyar nyelv is valószínűleg lesz.

- Google alkalmazások hiánya / Ezek pótlása esetén garanciavesztés... Pandawillt a rootolás, sem a romcsere nem érdekli. Küldtem vissza tavaly tabletet, mert a Panda Forumon levő rom kinyírta, szó nélkül cserélték. Egyébként sok webshopban kérheted rootolva a készüléket.
Amúgy a Pandánál már szerintem piros lámpa villog, ha írok nekik. 4-5 garanciális ügyem volt, többnyire apróságok, de példásra vizsgáztak, mindent cseréltek. Röviden: nagyon megbízhatóak!!!

Na így ennyi lett volna a kis építő jellegű kritikám. A sajátos hibáival is ennyiért ajándék ez a telefon. Mert 20 ezerért itthon maximum ilyen Pocket Neo jellegű hulladékokat kapsz. :K

Amúgy egyetértek abban, hogy könnyű beszopódni a kínai webshopok világába. Engem tavaly szippantottak be a Vowney V5-tel, ami szerintem egy remek telefon lett.
Mára odáig jutottam, hogy nem is fogok többé szolgáltatótól telefont venni. Nincs kötöttség, két év hűség stb.

Én a kezdőknek azt javasolnám, hogy ismert webshopokon nézelődjenek (Pandawill, Antelife, Tinydeal stb), nem árt egy erős közepes nyelvtudás, túl olcsó dolgokat kerülni kell (kivéve, ha valami deal/sale van), érdemes guglizni, Youtube-on rákeresni, valószínűleg lesz teszt, unboxing videó és azért 30%-ot mindig érdemes rászámolni a vételárra, mert azért az ördö... vagyis NAV sem alszik. :DDD

Ja, az Antelife 2014-ben jön Magyarországra... akkor lesz ám kínai telefon kánaán. :D

[ Szerkesztve ]

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#48) blash válasza #16939776 (#46) üzenetére


blash
tag

Köszi, ezeket ismerem. Nagy ahhoz, hogy este városban használjam, főleg, ha világosban indulok el, és a zsebbe teszem.

(#49) #16939776 válasza blash (#48) üzenetére


#16939776
törölt tag

Olyan hogy kicsi könnyű, és nagyon világít van:[link]
[link]
De kicsit drágább is...

(#50) NandoXXL válasza ^Bundi^ (#13) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Az EU vámterületén kívülről érkező küldemények esetében magánszemélyek közötti forgalomban 45 euró értékig, kereskedelmi forgalomban (ideértve a magánszemélyek által külföldi cégtől megrendelt árukat is) 22 euró értékig vám- és áfa-mentes a küldemény. Az ezeket meghaladó összeg esetén 150 euró értékig vámmentes a küldemény, de 27 % ÁFA terheli.

http://www.posta.hu/ugyfelszolgalat/gyakori_kerdesek/maganszemelyeknek/csomag/milyen_osszegig_vammentes

Az idióta hülyeségeket ne terjeszd, és tartsd tiszteletben a jogszabályokat. Megnézheted a nav oldalain is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.