Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) buherton


buherton
őstag

Szellemes megoldás! Nem is gondoltam ilyenre is felhasználható a körfűrész :D .

Grat hozzá. :C

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#2) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Nem semmi találékony a magyar. :R :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#3) shift+ő válasza domperke (#2) üzenetére


shift+ő
senior tag

Remek, de ha kiszámítod az anyag és munkadíjat, már vehettél volna egy alsó-kategóriás asztalit. De ha ez a hobbid, akkor minden elismerésem a tied, mert igényes munka.

(#4) Archer


Archer
őstag

Ötletes az elképzelés és a megvalósítás de én személy szerint nem vagyok az ilyen híve. Körfűrész, láncfűrész, gyalu, gyorsvágó, daraboló, ezek mind nagyon veszélyes gépek amikkel nem nagyon érdemes mókolni. Ráadásul a legtöbb nem is csak szimplán vág hanem baromira roncsol is tehát mondjuk ne adj Isten egy levágott ujjat még csak vissza sem tudnak varrni.
Szerintem amúgy rögzítéshez a plexi nem a legszerencsésebb választás tekintve, hogy az tartja a gépet, használat közben nagy a rezgés, meg a különböző irányba ható erők egyrészt maga a gép tömege miatt másrészt meg amikor toljuk neki a vágandó anyagot. Valami vastagabb acél lemez jobb választás lenne talán.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#5) Bari


Bari
Modder

Köszönöm a hozzászólásokat :R

shift+ő: mivel a felhasznált anyagok mind itthon voltak mint hulladék, így nem került semmibe :D , használható asztali körfűrészt 15e alatt nem nagyon lehet kapni, és az éppen a még használható kategória, az értelmesebb meg jóval drágább sajnos :O . Mivel nincs szükségem állandóan asztali körfűrészre, így feleslegesen nem költöm a pénzt rá ha meg tudom oldani máshogy :D

Archer: Abban egyetértünk, hogy a felsorolt gépek alapból is elég veszélyes üzemnek számítanak, de a kézi körfűrész éppen úgy veszélyes mint az asztali, ha az ember nem körültekintően használja, akár gyári akár 'átalakított' verziót, történhetnek balesetek, amiket odafigyeléssel el lehet kerülni, de ez igaz mindenféle szerszámgépre.
A plexi helyett tényleg lehetne valami vastagabb lemezt használni, de ez volt kéznél, és az 5mm-es plexi (nem a barkácsmultikban kapható hobbyglas) azért elég masszív anyag, az elmúlt másfél év használat közben nem volt vele probléma.

Üdv: Bari

(#6) agressiv válasza shift+ő (#3) üzenetére


agressiv
addikt

Ez azért nem biztos hogy igaz, ráadásul isten óvjon mindenkit az ilyen tesco-s asztali gépektől. Egy jól megcsinált maszek géppel nagyon frankón lehet dolgozni, ismerek nem egy asztalost aki ilyesmikkel dolgozik, ráadásul úgy csinálták meg őket ahogy nekik kényelmes, minden kézreáll stb.

Hát még a borz.....

(#7) MY2K


MY2K
aktív tag

Kés, villa, körfűrész gyerek kezébe nem való :)

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#8) agressiv válasza MY2K (#7) üzenetére


agressiv
addikt

Gyerek kezébe, max pelenka meg cumi.

Hát még a borz.....

(#9) KillHates


KillHates
nagyúr

Szerintem nagyon profin megoldottad. Az 5mm-es plexi meg rohadt erős, az nem fog kitörni, ha nagykalapáccsal vered akkor sem. Aki meg ilyen szerszámokat épít az gyaníthatóan tudja használni is őket. A teszkós és profi minőségről meg annyit, hogy nekem már robbant szét a kezemben Makita flex (szerencsére a munkavédelem meg volt; kesztyű, szemüveg, hallásvédő) és a mai napig működik még a gagyi 8 ezer Forintos nevenincs vésőgépem... Oké nem ez a mérvadó, de még ha egy gagyi szerszámot rendesen karbantartanak és tisztán tartják, akkor azt meghálálják.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#10) buherton válasza KillHates (#9) üzenetére


buherton
őstag

Szerintem azért alapvetően a noname cuccok szarok, de vannak kivételek! Szerintem pont a kivételt vetted meg. Ugyanígy van a kínai cuccokkal is. Rengeteg rossz minőségű van, de akad egy kettő ami nagyon jól bírja (egyik piros pólóm 8 éve van meg).

Ismerős vett egy noname flexet az O*I-ban. Panelben akartunk a bermann csövet bevágni. Félóránként jelentkezett az O*I-nál mert a kapcsolója tönkre ment. Nyolcadik fordulónál már kicserélték :D , más márkára.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#11) germanh


germanh
senior tag

Nagyapámnak is így van asztali körfűrésze, csak fémlappal van rögzítve plexi helyett.

Enjoy the pain!

(#12) deak_ricsi válasza buherton (#10) üzenetére


deak_ricsi
csendes tag

Nincs az a flex, ami huzamosabb ideig bírja a fal vágásakor képződő port!

(#13) SentryGun válasza buherton (#10) üzenetére


SentryGun
aktív tag

"Szerintem azért alapvetően a noname cuccok szarok, de vannak kivételek!"
Még jó, hogy vannak. Apum évekkel ezelőtt valahol vett egy ütvefúró/véső kalapácsot 4e kemény forintért. Mindketten csak "Iván"-nak hívjuk :DDD , a márkáját sem tudom. A mai napig megy, és vele fúrom a leggyönyörűbb lyukakat, ha valamit a falra kell szerelni. Mondjuk erre külön technikám van: Ivánnal előfúrom, aztán a boltban kapható legolcsóbb fémfúró fejjel tökéletesen pontosra fúrom a lyukat. Az összes tipli úgy megáll elsőre, mintha külön a falat öntötték volna köré. :D Ráadásul olyan király vídiás fejeket adtak hozzá, hogy a mai napig azokkal használom. És eddig mindenbe úgy ment bele, mint a vajba.
Szóval terméke válogatja. Persze ment már tönkre egy-két dolog csekély használattól is, de nem jellemző, elég jól bírják a strapát a noname eszközök is, ha az ember megfelelően és ésszel használja őket. A szintén noname felső marómat is rengeteget használtam régebben, és a mai napig tökéletesen megy.

[ Szerkesztve ]

(#14) Pete55555 válasza deak_ricsi (#12) üzenetére


Pete55555
addikt

Ugyan nem minden nap falat vágunk vele, de van egy ~15 éves Makita flex-ünk, tökéletesen működik. Persze, nem árt néha szétszedni, és kitakarítani, megzsírozni. Ezek a gépek kb örök életűek.

A témához: Apám is hasonló megoldással csinált asztali fűrészt :)

...Szeretem leracsniztatni...

(#15) KillHates válasza Pete55555 (#14) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ámen. A gagyi cuccoknak is jót tesz a körültekintő használat és a karbantartás.

Nekem van egy 25 éves Makita fúrógépem és ősszel sikerült kiütnöm; megszorult a körkivágó mert nem vettem észre a csavart az osd lemezben :W Fogaskereket kell majd cserélnem.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Én is ilyet csináltam, de én csak a penge helyét vágtam ki....(egy csík) :K

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#17) Findzs válasza shift+ő (#3) üzenetére


Findzs
addikt

ne felejtsük el, hogy amit kb. 20 alatt adnak annak nem állítható a magassága, ennek amit ebben a bemutatóban látunk meg igen, mivel minden kézi körfűrésznek állítható

én speciel nem szeretem a körfűrészeket mióta elvágtam egyel az ujjamat de tény, hogy van olyan munka amit csak azokkal lehet elvégezni
szalagfűrész és dekopírfűrész párti vagyok

egyébként találkoztam már olyan kézi körfűrésszel is ami gyárilag megfordítható volt, tehát asztaliként is működött, csak nyilván nem volt elég nagy az asztallap mérete

egyébként ha jól látom az egy b&d körfűrész ?

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#18) Bari válasza Findzs (#17) üzenetére


Bari
Modder

Jól látod egy b&d KS40-es körfűrészt használok.

Üdv: Bari

(#19) kisbalázs


kisbalázs
tag

ugyan itt hogyan 3 ujjunkat 5 ként tutorial ;]

jó kis írás bár érdekes nekem ide

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#20) Findzs válasza Bari (#18) üzenetére


Findzs
addikt

és meg vagy vele elégedve ?

pro/kontra

kisbalázs:

LOL

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#21) Bari válasza Findzs (#20) üzenetére


Bari
Modder

Használható gép, a gyári vezetőjét el lehet felejteni, mert menet közben elhajlik, külső vezető mellett tolva szépen vág, a gyári korongja max durva darabolásra használható, vettem hozzá egy 44 élű keményfémlapkás fűrészkorongot, főleg bútorlap és rétegelt lemez vágására használom. Porzsák nem volt hozzá gyárilag, de egy másik gépem porzsákja pont rámegy a hozzá adott adapterre, amire porszívót lehetne kötni. Fenyő vagy más puhafa hosszanti vágásánál keletkező kis szálak eltömítik a keskeny porzsák járatot, sűrűn kell takarítani, elszívással szerintem nem lenne gond, bútorlap és rétegelt lemez vágásánál nem tapasztaltam ilyet. A gyári csapágyazást cseréltem benne, mert elég kotyogós volt, és a csapágyház is meg lett erősítve kicsit, sajnos műanyag az egész gép. Ezekkel a módosításokkal használható, már vagy 4 éve nyúzom.

Üdv: Bari

(#22) Findzs válasza Bari (#21) üzenetére


Findzs
addikt

köszi :R

nem semmi a regisztrálásod időpontja: 2001-01-01 00:00 :Y

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#23) Bari válasza Findzs (#22) üzenetére


Bari
Modder

Szívesen

Még akkor regisztráltam, mikor az oldal még a rio.hu nevet viselte, talán 5.ként, az első fórumos bejegyzésem 2001.02.28-án íródott, valamikor előtte regisztráltam. Tény hogy nem mostanában volt :D

Üdv: Bari

(#24) Srodney


Srodney
senior tag

pont egy ilyenen gondolkodtam én is szalagcsiszolóba meg marógépbe de ez az asztali nem igazán a legjobb téleg lehet kapni 20-50k környékén jobbakat,azokhoz is lehet asztalt barkácsolni ha nem elég nagy,lehet hogy nem egy felder de azért még jo :P

van itt a ph-n egy asztalos fórum,ott vannak jó ötletek...

[ Szerkesztve ]

(#25) Findzs válasza Bari (#23) üzenetére


Findzs
addikt

nem is csak az eltelt idő miatt hanem, hogy 2001 01 01 00:00

kb. 35 éves lehetsz :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#26) Bari válasza Findzs (#25) üzenetére


Bari
Modder

nyert :R

Üdv: Bari

(#27) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

Csak a fejsze! ;]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#28) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Ötlet jó, de nem véletlenül van külön mindkettő.

Más célokra használod mindet, ráadásul ilyen házi barkáccsal valaki úgyis le fogja vágni a fél kezét

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#29) Bari válasza ErosenZold (#28) üzenetére


Bari
Modder

Ha nem vigyázol édes mindegy hogy gyári vagy átalakított a szerszám, mind a kettő tud balesetet okozni. A cél egyébként ugyan az, a fa anyag darabolása :D

Üdv: Bari

(#30) agressiv válasza ErosenZold (#28) üzenetére


agressiv
addikt

Már vártam, hogy mikor találsz ide az értelmes fejeddel, imközben fingod sincs az egészről..

Hát még a borz.....

(#31) ErosenZold válasza agressiv (#30) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Valóban? :D:D:D:D:D

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#32) agressiv válasza ErosenZold (#31) üzenetére


agressiv
addikt

Igen vaqlóban. :DDD

Hát még a borz.....

(#33) atidzsiforc válasza ErosenZold (#28) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Evekig használtam ilyet és még mindig tíz ujjal gépelek. :K

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#34) ErosenZold válasza atidzsiforc (#33) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Én ezzel arra céloztam, hogy 10 ből 1 biztosan rosszul fogja megcsinálni aki nekiáll.

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#35) DieHard válasza buherton (#1) üzenetére


DieHard
senior tag

Egy ilyet megcsinálok, kijön munkaügy, és magához nyul az ipse :D

(#36) Findzs válasza Bari (#26) üzenetére


Findzs
addikt

ehhez [link]mit szólsz ?
nem rossz megoldás ez sem

tényleg, te a kapcsolót, hogy oldottad meg ?

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#37) Bari válasza Findzs (#36) üzenetére


Bari
Modder

Ötletes, tetszik.

Nekem a kapcsoló még egyelőre gyors-szorítóval van megoldva, de tervezem valami értelmesebb megoldás használatát, mert így nem az igazi.

Üdv: Bari

(#38) fri válasza agressiv (#6) üzenetére


fri
tag

Gratula a cucchoz !
Nekem van komoly asztalos ismerősöm és ő is így használj a az egyik nagy teljesítményű felsőmaróját. Bár nem plexit használ az is igaz de sztem házi használatra biztosan az is elég.

A kérdésem az lenne, hogy a plexit mivel vágtad, mert nekem nagyon szarul ment eddig. Főleg az 5 centiset mivel tudod szépen vágni, marni, fúrni ???

Üdv:
fri

(#39) Bari válasza fri (#38) üzenetére


Bari
Modder

Plexit én dekopír fűrésszel, és apró fogú fémvágó lappal alacsony fordulatszámon, alacsony előtolással és wd40-es kenéssel szoktam vágni, a vágási felület nem tökéletes, de egy kis csiszolás utána csodákra képes. Darabolni daraboltam már kis dremel géppel is, felső-maró feltétbe beszerelve 10mm-es plexit ilyen marószárral kenés nélkül kb 15-20e-es fordulaton, csak tolni kell neki, hogy ne legyen ideje túlmelegednie a plexinek a súrlódástól.
Fúrni alacsony fordulaton, szintén dw40-el vagy más kenőanyaggal kenve szépen lehet, ha nagyobb furat kell, több lépcsőben, ha lehet lépcső fúróval állványos fúrógépel.

Üdv: Bari

(#40) fri válasza Bari (#39) üzenetére


fri
tag

Köszi a választ, megpróbálom valamelyikkel.
Fényképezőgépnek szeretnék csinálni motorra plexiből hajlított védőlemezt, ami körbeveszi de még nem mertem hozzákezdeni, mert szakik persze kivágnák egész olcsón de hiányzik a manuális kreativitás és inkább megcsinálom magam (no meg hátha ócsóbb is lesz :) ).

Szal köszi, ha nem megy majd még kérdezek :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.