Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CSorBA


CSorBA
őstag

wáá, eldátumoztam véletlen a napot, valaki help :U

(#2) Racecam válasza CSorBA (#1) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nyugodság van, most már azt csinálsz vele, amit akarsz.
Gondolom még nincs kész. :U :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#3) CSorBA válasza Racecam (#2) üzenetére


CSorBA
őstag

Köszönöm szépen, valahogy elnézhettem :R

(#4) CSorBA


CSorBA
őstag

Mostmár elkészült, várom a javaslatokat, hozzászólásokat :R

(#6) AtHoS válasza huygens (#5) üzenetére


AtHoS
nagyúr

ALT+PrintScreen használata javasolt, így az aktív ablak kerül csak a vágólapra

read-only mode on the forum

(#7) DarkByte


DarkByte
addikt

Érdekes egy könyvjelző sor.. Bithumen, ETR... HWSW megelőzi a PH!-t.. ajjaj ;]
Egyébként jó kis írás lett, csak átfutottam rajta, de ha nem szerepelne a PNG veszteségmentes tömörítés, szóval ezért néz ki "olyan jól". :)

[ Szerkesztve ]

(#8) cizoe


cizoe
őstag

A paint csak jpg-ben szerencsétlenkedik, png-ben elég korrektet ment. Jó, hiánypótló irás. :R

Szerk.: Az miért van hogy a bmp-ket a böngésző alulról felfelé rajzolja ki. :F A többit felülről.

[ Szerkesztve ]

(#9) CSorBA válasza AtHoS (#6) üzenetére


CSorBA
őstag

AtHoS, huygens:
erről eszembejutott, majd beleirom, hogy kell printsrceenelni, csak jelenleg épp melózok. :) szerk.: beleírtam :)
DarkByte:
Szerintem huygens is erre gondolt, h. feleslegesen látszanak a gyors könyvjelzők. Igazából azért hagytam benne, mert pont ott elég jól látszik a "csúnyulás". A PH kattintási száma iszonyatosan nagyobb ám ;)
"...de ha nem szerepelne a PNG veszteségmentes tömörítés, szóval ezért néz ki "olyan jól"."
-ezt nem igazán értem, hogy mire szeretnél célozni, priviben is jöhet :) köszi
cizoe:
köszi, épp ez volt a célom, egyszerűen leírni, vagy pontosabban felhívni rá a figyelmet. :)
Jah, érdekes amúgy, hogy alulról tölti.. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) DarkByte válasza CSorBA (#9) üzenetére


DarkByte
addikt

Csak arra céloztam hogy a PNG mivel veszteségmentes (lossless) tömörítés, ezért az pixelre pontosan ugyanúgy néz ki mint az eredeti, csak kisebb természetesen. Úgy tudom hogy a tömörítő beállításoknál ha szerepel is tömörítési mérték csúszka, azzal csak a fájlméreten lehet még kicsit csökkenteni (tovább is tart tömöríteni természetesen), hasonlóan ahogyan például a FLAC audio tömörítőnél is lehet 1-8 ig állítani a tömörítési faktort. De az eredmény ugyanúgy veszteségmentes marad, csak spórolsz még valamennyi helyet.

(#11) dabadab válasza cizoe (#8) üzenetére


dabadab
titán

"Az miért van hogy a bmp-ket a böngésző alulról felfelé rajzolja ki."

Mert igy van benne a kep. Egyebkent a JPEG (? vagy a GIF? oregszem...) is tamogat olyat, hogy a sorok nem egymas utan vannak, hanem eloszor csak minden n. sor rajzolodik ki, es utana a tobbi - de mondjuk utoljara talan tiz eve lattam ilyet.

DRM is theft

(#12) Jofi81


Jofi81
őstag

Hiánypótló cikk, sokaknak nem világos, hogy milyen formátumban érdemes a képernyőmentéseket közzétenni. :R

(#13) Furky válasza CSorBA (#1) üzenetére


Furky
őstag

"A 0ás szint megegyezik méretre a BMP-vel."
:U

Jó lett szerintem is, köszi ;)

[ Szerkesztve ]

(#14) DarkByte válasza dabadab (#11) üzenetére


DarkByte
addikt

Igen, a GIF-beli interlace lehetőségről beszélsz. [link]
A JPEG is tud például olyat (a PH!n a tesztképek is ilyenek ahogyan figyeltem) hogy több rétegben tömöríti a képet, és lassabb kapcsolaton előbb a rosszabb minőségű, töredék információból adódó kép látszik azután ahogyan töltődik lefelé a fájl többi része úgy javul a minőség. (Progressive JPEG)

(#15) CSorBA


CSorBA
őstag

köszönöm :)
A PNG konklúzió részt kicsit átfogalmaztam. Köszönöm az észrevételeket. :R

szerk.: DarkByte, Photoshop PNG-re is ad interlaced lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#16) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Jó kis hasznos cikk, látom jól el szórakozgattál a tömörítgetéssel! :)

(#17) JoeYi


JoeYi
őstag

jó lett. Annyi hozzáfűznivaló, hogy szerintem még kisebb részeket kelet volna a képből kivágni és azokat felnagyítnai, mert ember legyen a talpán, aki 2-3 eltérésnél többet megmutat 70%-os tömörítés fölött.

Egyébként javaslom kipróbálásra az xnviewet. Engem az infran kikergetett a világból a szerencsétlenségeivel. (xnview nagyon acdsee beütésű, csakhogy ingyenes, és sokkal gyorsabb)

[ Szerkesztve ]

(#18) ttower


ttower
aktív tag

utolsó bekezdés: Konklózió -> konklúzió

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#19) sekli


sekli
addikt

Jo kis iras...

A gif-nek igy nem sok ertelme van, annal pl PS-ben borzaszto sok beallitasi lehetoseg van, igy lehet sokat jatszani a minoseggel es a merettel..., ez most igy nem osszehasonlithato...

(#20) CSorBA


CSorBA
őstag

ttower:
köszi, javítva
sekli:
hát igen psben sok a beállítási lehetőség, itt csak azt akartam megmutatni, h. alapon milyen a 3 programmal, és fel akartam hívni a figyelmet rá, h. nem érdemes GIF-be tömöríteni screenshotot.

(#21) cizoe válasza sekli (#19) üzenetére


cizoe
őstag

meg persze optimalizált színpalettás gif szép tud lenni...

(#22) Cathfaern válasza CSorBA (#20) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Csatlakozom Sekli-hez, szerintem a gif-es résznek így nem sok értelme van. A többi formátum esetén sem csak az alapbeállítást mutattad meg, akkor úgy lenne igazságos, ha a gif esetén se csak azzal foglalkoznál (s még lásd lentebb).
A másik, hogy elkövettél egy hatalmas hibát: egyetlen, speciális képen tesztelted a formátumokat. Ami még nem is lenne probléma, ha a cikk címe az lenne, hogy "weboldalak screenshotjának tömörítése". De nem ez.
Viszont így a konklúzió teljesen hamis. Hogy miért? Próbálj meg egy normális fotót, vagy egy játékbeli screenshotot tömöríteni (jó minőségű) jpeggel illetve (maximálisan tömörített) pngvel. Azt fogod tapasztalni, hogy minőségbeli különbség gyakorlatilag észrevehetetlen, ellenben a png mérete többszöröse lesz a jpg-nek. Png akkor ad jó eredményt, ha nagyméretű, összefüggő, homogén felületek vannak a képen. Ami egy weboldal esetén igaz, viszont egy "igazi" kép esetén gyakorlatilag sose teljesül. Mint említettem korábban is, a gifet méltatlanul lehúzod, már csak azért is, mivel ha olyan képről van szó, ahol max. 256 szín található (színátmenetek színeit is beleszámítva), akkor minőségileg (nem csak szemmel láthatóan, hanem ténylegesen) semmi különbség nem lesz a png és a gif között, ellenben utóbbi fájlmérete töredéke lesz a png-nek.

Szóval nem akarom a kedvedet elvenni, de ha ez átfogó képtömörítési írás akart lenni, akkor annak elég rossz. Ha viszont speciális területekkel akartál csak foglalkozni, akkor a cím nagyon félrevezető.

(#24) CSorBA válasza Cathfaern (#22) üzenetére


CSorBA
őstag

A hozzászólásoddal egyet értek, és válaszolandó rá: Az írás címe a rossz, mivel nem akartam nagyon belemenni, mert egy bizonyos szint után én sem értek hozzá. Ezért nem is mertem a GIF-et részletezni :o Amikor megírtam, nem volt jobb címötletem, de az írás célja tényleg csak annyi lett volna, hogy a screenshotokat hogyan tömörítsük. Átírom a címet, remélem ez már nem félrevezető, ha van jobb címötlet jelezzétek kérlek, mert nem jut eszembe jobb megfogalmazás, ami tömör és ki is fér, mint ez: Webre szánt screenshotok tömörítése-

Tudom, hogy egy fotót érdemesebb jpg-be menteni, mérete miatt, a PNG-vel ellentétben. (minőségben pedig nem lesz sok különbség)

Nem vetted el a kedvemet semmikép, és nem átfogó cikk akart lenni, előszóban leírtam, legalábbis utaltam rá. szerk.: sőt mostmár updateltem is a cikk címe alapján. A postolással pedig azért nem vártam még, mert így jobb ha a hozzászólások alapján tudom finomítani az írást (logout hasznossága ugyebár :) )

[ Szerkesztve ]

(#25) azbest


azbest
félisten

png is lehet paletta alapú (max 256 szín, átlátszóság fokozatok nélkül, pont mint a gif)

(#26) Cathfaern válasza CSorBA (#24) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Így már egy rossz szavam se lehet :R

azbest:
Ma is tanultam valami újat :B Ezt PS-ből el lehet valahogy érni? Illetve mennyire hajlandók a böngészők / egyéb programok normálisan megjeleníteni? (most arra gondolok, hogy pl. az átlátszó png-t IE sokáig nem kezelte).

(#27) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Én mindig paint+png-be mentem a png-s képeket.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28) HummeRC


HummeRC
senior tag

Szia.

Ha már photoshop, akkor megemlíthetted volna, hogy az általad bemutatott mentési eljárás az offline tartalmakra vonatkozik és arra van kihegyezve. A ps-nak ugyanis van web-re optimalizált mentése is. Menü - Save for web (vagy shift+ctrl+alt+S). Az ott készült mentések sokkal jobb minőséget érnek el, jelentősen kisebb méretben a hagyományos mentéshez képest. (Természetesen méret/minőség arányban.) Akkora az eltérés, hogy a program különböző mentési képességei saját magával is összehasonlíthatóak. ;)

[ Szerkesztve ]

(#29) CSorBA


CSorBA
őstag

Cathfaern:
:)
Winner_hun:
Én Print screen, irfanview, ctrl+v, save as, png
HummeRC:
Erről nem is tudtam, azt hittem az ugyanaz... meg is nézem mindjárt, köszönöm az információt...
szerk.: megnéztem ezt a webes mentést, nagyon szépen köszönöm az említését, ahogy tehetem el is készítem, és bele is írom a cikkbe..

Hajjhajj, nagy segítség lenne ha lehetne írás során valamiféle táblázatot használni... :U

[ Szerkesztve ]

(#30) doc válasza Winner_hun (#27) üzenetére


doc
nagyúr

én meg Print Screen gomb, Enter és kész...
(Ubuntu Linux, png-s mentésre van beállítva)
screenshotot mindig png-ben mentek, kivéve ha tényleg fontos a kis méret, akkor szóba jöhet a jpg

(#31) Winner_hun válasza CSorBA (#29) üzenetére


Winner_hun
félisten

Sőt, jut eszembe böngészőből még van egy egyszerűbb módszer, firefox használók előnyben: Screengrab!
Kijelölt területet, egész oldalt vagy csak a látható oldalt lehet vele menteni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#32) CSorBA válasza Winner_hun (#31) üzenetére


CSorBA
őstag

erről majd Te írsz egy addonos 4es írásodban :D ;)

(#33) CSorBA


CSorBA
őstag

Áhh, elkezdtem megcsinálni, de rájöttem, h. nem összehasonlítható, mivel ha a lvl 12 a 100% akkor pl a lvl 8 az nem 80%, hanem 66%, most ezt ki kellene számolnom, és szépen aszerint megcsinálni újra a képeket, ami kis idő ugyebár..

(#34) Winner_hun válasza CSorBA (#32) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tervbe van véve, van egy rakás új;)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#35) Solten


Solten
addikt

IrfanView-et használom, tök profi kis program... :)

Saor Alba

(#36) ollie


ollie
MODERÁTOR

Tetszik a cikk, én mindenképpen beletettem volna a Paint.NET-et is.

***

(#37) CSorBA


CSorBA
őstag

Kiegészítettem a képeket a photoshop webre optimalizáló részével, és a százalékokat átírtam, és újrakészítettem a képeket, így már összehasonlítható..
ugyebár:
12 100%
11 91.6%
10 83.3%
9 75%
8 66.6%
7 58.3%
6 50%
5 41.6%
4 33.3%
3 25%
2 16%
1 8,30%

:)

ollie:
igen meg a Paintshop prot, ACD-t, meg kismillió program van, pont asszem sikerült elég tág és széles programkínálattal rendelkező témába belenyúlnom :) Majd talán kiegészítem a későbbiekben...

[ Szerkesztve ]

(#38) talmida


talmida
Közösségépítő

A PrtSc után én is a paintbe szoktam betenni a kívánt képet, majd onnan a PRESTO-ba, ahol az újraméretezés (számomra a leg)egyszerűbb, plusz a mentésnél is itt sokkal jobb a minőség, mint a paintben.

A paintben viszont könnyű a szöveghozzáadás, rajzolás stb.

De ha nagyon igényes munkát akarok végezni, akkor a paint után (vagy néha helyett!!) egyenesen a power pointba (2007) teszem a képet, ahol a "format"-on belül a "crop" az egyik "legjobb barátom"...tökéletesen lehet vele méretezni...és természetesen a PowerPointból menteni is lehet. (Én jpg párti vagyok)

Köszi az írást! ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#39) cousin333


cousin333
addikt

A PNG veszteségmentes, szóval nem lenne jó, ha eltérés lenne az egyes programok vagy tömörítési fokok között.

A jpg nem csak az adott képpontot használja fel, hanem a szomszédosakat is. Emiatt a tömörített kép életlenebb lesz, a vonalas ábrák (pl. szövegek a honlapon) "elmaszatolódnak", ami ronda. Emiatt nálam az ökölszabály, hogy fotót jpg-ben (mert arra lett kitalálva), vonalas ábrát (honlap, szöveg, grafikon) meg png-be, esetleg gif-be mentem.

Egyetértek azokkal a véleményekkel, hogy egyrészt feleslegesen nagy képet választottál ki, másrészt egyetlen képet vizsgáltál (azt mondjuk alaposan, csak talán túlzottan is alaposan). Vizsgálhattál volna más jellegű képeket (akár más oldalakat) is. De az ötlet és a tálalás mindenképpen dícsérendő.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#40) CSorBA


CSorBA
őstag

talmida:
Ha módosítani akarok a képen, itt szigorúan ilyen egyszerű szövegbeírásra gondolok, akkor a leggyorsabb a paintbe, de általába onnan bmp-be mentem, majd irfanview png. Ha jpg-t akarok használni, és a minőség számit a gyorsasággal ellentétben, akkor ps... :)
cousin333:
Az írás végére raktam pár linket a képformátumokról. :K
A nagy képpel akartam kompenzálni azt, hogy csak egy képet vizsgálok. Úgy gondoltam, h. mivel elég sok részlet van rajta, így mindenki megtalálhatja a képen összehasonlítva a különbözőeket, h. mi és hol mennyire változik.. Ezért érdemes mindenképp kinagyítani a kis képeket.
Köszönöm a dícséretet, és tényleg remélem segítethettem, abban hogy mostmár mindenkinek sikerüljön szép és jó méretben lévő képet feltölteni és linkelni... :B

(#41) Male


Male
nagyúr

Szerintem a PNG rész megfogalmazása nem az igazi...

"A mintakép 6os, azaz alapbeállításon készült, rosszabb irányba 9es szintig (kisebb méret), jobb irányba pedig 1es szintig (nagyobb méret), illetve 0ás szintig mehetünk."

A 9-es egyáltalán nem nevezhető rosszabb iránynak, lévén veszteségmentes a tömörítés. (Sőt, ezt ajánlanám mindenkinek, ha 1-2 képet tömörít... csak sok kép esetén van értelme a gyengébb beállításnak.)

A JPEG-nél pedig az azonos filemérethez tartozó képeket kellene inkább összevetni, az lenne fer. (Nem pedig a csúszkát átszámolgatni... ami egyáltalán nem biztos, hogy lineáris beosztású a Photoshopban...) Hiszen a felhasználót két dolog érdekel: milyen lesz a minőség, és mekkora lesz a file... Azt persze jó hozzáírni, hogy ehhez a csúszkát melyik programban hová kell húzni, de ez már csak segítség a használathoz.

Amúgy pedig tényleg jó, hogy megszületett ez az írás... talán csökken a BMP-k száma a neten/mailekben...

[ Szerkesztve ]

(#42) DuplaZso


DuplaZso
aktív tag

Osztom én is a tömörített formátumok fileméret-alapú összehasonlításának valóságközelibb voltát. Az, hogy a csúszkák ilyenkor melyik programban hol állnak, gyakorlatilag lényegtelen. Közel ugyanazon fileméretnél érdemes csupán összevetni a minőségeket.
Jómagam egyébként (főként lustaság okán) IrfanView + GIF. A kép éles marad (természetesen átméretezés nincs !), a színhűség _általában_ nem lényeg, és Irfanban egyszerű kiválasztani a kívánt képrészletet. Hisz az ember úgyis ritkán használja fel a teljes ablakot/képernyőt.

(#43) Degeczi válasza CSorBA (#37) üzenetére


Degeczi
nagyúr

dehogy hasonlítható össze: az égvilágon semmi köze két program minőségparaméterének egymáshoz!
(már a szélsőértékek takarta minőségnek sem, így pedig a köztes állapotoknak sem)

ez kb olyan, mint azt összehasonlítani két, teljesen eltérő autónál, h x centit nyomva gázpedálon, melyik motorja milyen fordulatszámon pörög...

(#44) DuplaZso válasza Degeczi (#43) üzenetére


DuplaZso
aktív tag

Na, de egyre gondoltunk ! :)

(#45) Degeczi válasza DuplaZso (#44) üzenetére


Degeczi
nagyúr

:)
nyertél

(#46) Dottore


Dottore
addikt

elvileg a gif (graphics interchange format) is veszteségmentes de csupán 8 bites 256 színt képes kezelni, ezért nem a komlexebb színátmenetes képek mentésére szokás használni. tömörítéshez az lzw algoritmust használja ami szabadalom alatt áll. egyrészt emiatt is született, és nevezhető bizonyos értelemben a png (portable network graphics) elődjének, amiben már nem lzw tömörítés van, hanem egy un. lz77, ami nem tartozik a szabadalmi jogvédettség alá. előny a gif formátummal szemben, hogy képes alfa csatornákat is kezelni, támogatja a 48 bites true color színátmenetet, és a gamma korrekciót is.

[ Szerkesztve ]

(#47) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Én színte mindig png-t használok. 9-es mentéssel vagy painttal. a jpg igen ritka, gif ha mozog, vagy átlátszó (ie nem szereti az átlátszó pngt :U)

[ Szerkesztve ]

(#48) lujo2 válasza AtHoS (#6) üzenetére


lujo2
csendes tag

Hiányolom a GIMP-et, mint tesztalanyt, mert képernyőképek készítéséhez biztosan nem fagok egy bazi nagy PhotoShop-ot feltelepíteni

(#49) lujo2 válasza lujo2 (#48) üzenetére


lujo2
csendes tag

Esetleg az XnView-t, Picasa-t is be lehetne venni az IrfanView mellé. Ezek mérete sokkal kisebb, tetejében ingyenesek is, és erre a célra megfelelőbbek, mint a teszben szereplő hatalmas és drága, és fizetős PhotShop

(#50) rumkola válasza CSorBA (#1) üzenetére


rumkola
veterán

betont meg radírozd ki...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.