Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ollie


ollie
MODERÁTOR

Miért címlap?

Az óvadékgyűjtéses kérdés a végén költői volt? Mégis hogyan lehetne segíteni? Adsz pénzt!

***

(#2) tzimash


tzimash
őstag

Óvadékra nyitott számlaszám: 10918001-00000010-32180218

Ügyvédi költségek fedezésére nyitott számlaszám: 10918001-00000010-32180201

Ha valaki szeretne meggyőződni, hogy ezek valós számlaszámok és a pénze tényleg oda megy, ahova valóban szánta, akkor Dr. Erdei Csaba ügyvédi irodájában tud érdeklődni, aminek a telefonszáma: 06 42/400-829

forrás: kuruc.info/bombagyár

őrület egyébként... szabályosan tenyésztjük őket, aztán meglopnak/megvernek terrorizálnak, ha megakadályozod mehetsz a sittre...

(#3) marcus.fenix válasza ollie (#1) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

A költői kérdésemet a második hozzászóló megértette.
És azért címlap, mert miért ne. Láttam én már ennél értelmetlenebb írást is...
Szóval... Viszlát!

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#4) Menthirist


Menthirist
veterán

lehet hogy ezért leharapjátok a fejemet virtuálisan, de ennyire nem fekete-fehér a kép... ha pl egy gyerek jár arra, és őt üti agyon? nem aknázhatom alá a lakásomat, hogy ha betörnek meghaljon az illető, de a portás is lehet áldozatul essen, vagy épp a kedves szomszéd, aki csak véletlen ért hozzá...

fegyvert meg utolsó esetben sem adnék a népnek, mert pont ezt mutatja sok nyugati példa, hogy ha nincs fegyver, megy a tetlegesség, ha fegyver van, lelövik a másikat, aztán annak társai bosszút állnak, és máris nem lehet semmit kézben tartani... kijön a rendőr, és ő is jobban fogja a kezét a pisztoly ravaszán tartani, mert nagyobb az esély arra, hogy a másiknál is van... Szóval nem szeretnék egy olyan Magyarországon lakni, ahol az átlag, hirtelen felfortyanó, csordaszellemű embereknél lépten nyomon puska, pisztoly van...

azzal egyetértek, hogy kell valamit csinálni, de nem a fegyver a megoldás...

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#5) marcus.fenix válasza Menthirist (#4) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

Mit keresne egy gyerek éjszaka a más kertjében???

Amúgy nem azt írtam hogy helyes az eljárás, de hogy elkeseredettségében ezt tette, azt meg tudom érteni. És én nem beszéltem lőfegyverekről...

Bár nem tudom mivel rosszabbak, mint a balta, vagy a kés, ami van mindenkinek...

Ott van a probléma, hogy ha 4-5 surmó rádtámad az utcán, és te megvéded magad, akkor 99% hogy te ütöd meg a bokád. A járható út az, hogy hagyod magad összeverni, meglopni, megb@szni, és UTÁNA teszel egy feljelentést, ahol pedig van 1%-od, hogy eléred azt, hogy a 4-ből egy bemegy a börtönbe, ahol ugyanolyan jól érzi magát mint kinnt.

Ha nem túl radikális változtatást akarunk akkor kezdjük ott, hogy a börtön legyen BÖRTÖN!
Legyen egy olyan hely, ahová SENKI sem megy szívesen. Ne együtt bulizzanak győzikével.
Meg nem tartom jó ötletnek azt sem, hogy egy szándékos gyilkosság után jó magaviselettel 10-15 év után le lehet dobantani... nincs visszatartó ereje.

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#6) dabadab válasza marcus.fenix (#5) üzenetére


dabadab
titán

Voltal mar bortonben? Erdemes egyszer ellatogatni egybe - de lehetoleg nem benntlakokent, mert nem azok a konkret vidamparkok.

Szerintem egyebkent a radikalis valtoztatasokat azzal kellene kezdeni, hogy tenyleg ismerni kellene azt a problemat, amit meg akar oldani az ember ;)

DRM is theft

(#7) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Gusztustalan, amit azzal az öregemberrel, és az otthonmaradt feleségével művelnek.. Ide vezetett a liberalizmus, meg a Kuncze-féle "20 ezer forint alatt csak szabálysértés" mentalitás. Felháborító, hogyha rámtámad egy ork-falka, és én megvédem magam, a végén engem csuknak le, a dutyivan meg a testvírek még bosszút is állnak rajtam, amiért bántani mertem az ártatlant...

(#8) v.tom


v.tom
őstag

A linkelt cikkekben egészen véletlenül nem azt erősítik meg, hogy a tisztelt ügyvéd úr ingyen vállalja a férfi védelmét? Akkor mégis mi ez?:

Ügyvédi költségek fedezésére nyitott számlaszám: 10918001-00000010-32180201

Vagy ez csak nekem furcsa? Számomra az ingyen azt jelenti: ingyen.

[ Szerkesztve ]

(#9) Menthirist válasza marcus.fenix (#5) üzenetére


Menthirist
veterán

az illető csak estére kapcsolta be az áramot? amúgy járhat gyerek este is a környéken, ismerve a mai szülőket... és ha a kisgyerek akar brahiból/felvágásból/csínytevésből bemászni? nem kellene megölni őt ezért... Szóval én is csak annyit mondok, hogy átgondolatlanság volt, de azt megértem, hogy elkeseredettségemben én sem tudtam volna, hogy mit csináljak... bár elképzelhető, hogy ezt nem... de nem ismerhetjük az illetőt, min ment át addig, stb, szóval elítélni természetesen én sem ítélem el egyértelműen, de tény, hogy ha gyerek vált volna áldozatává, nem állnának ki ennyien mellette...

lőfegyverekről azért kezdtem beszélni, mert utalva lett az amerikai formává való válásra (amit iszonyat ellenzek én is), ott ugyanis el is veheted az életét annak, aki bemegy a portádra (ebből adódik, hogy ha csúnyán nézel rá, vagy megcsodálod nőies bájait, már perelhetne sértésért/szexuális zaklatásért). volt kint ismerősöm, csak megerősíteni tudta sajna azalatt a 2 hónap alatt, amit kinn töltött... Szóval én maga az arra a formára való válás ellen vagyok (de te sem állsz mellette, ahogy kivettem. )

az utána írottakkal viszont teljes egészében egyetértek...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#10) ^Clown válasza v.tom (#8) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Én úgy tudom, hogy egy polgármester (nem jut eszembe, melyik községé) fogadta neki az ügyvédet. Inkább az óvadékára kéne gyűjteni a bácsinak, különben novemberig bent marad.

(#11) Menthirist válasza v.tom (#8) üzenetére


Menthirist
veterán

jó kérdés, szerintem valahol ferdülés történt a szövegezet történetében, nem lehet, hogy az óvadékra gyűjtik?

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#12) ^Clown válasza Menthirist (#9) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ahoz, hogy abba a kertbe eljuthasson az ork, összesen 4 kerítést kellett átmásznia. Úgyhogy hagyjuk ezt a "mi van ha arra jár egy gyerek" sztorit inkább.

(#13) Menthirist


Menthirist
veterán

egyébként érdemes elgondolkodni azon, hogy mi a jobb, ha a köznép mindenről tud, vagy semmiről sem... ha mindenbe beleszólhat és írányíthat, vagy semmit sem... és mi lenne a célszerű középút, ha van is egyáltalán...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#14) Menthirist válasza ^Clown (#12) üzenetére


Menthirist
veterán

nem ismerem a konkrét alaprajzát az épület és a kert 10 kilométeres környékének, így nem tudom, mennyi akadályon kellett átjutni a célig, de ha akkor most azt mondjuk, hogy jó, lehet áramot vezetni bele, akkor bárki megteheti! olyan is, akinek nem 4 kerítés választja el az adott védendő területét...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#15) marcus.fenix válasza dabadab (#6) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

A tapasztalat első kézből jön???

Nem voltam benn sem látogatóként, sem bentlakóként, de LÁTOM, hogy nincs visszatartó ereje. A probléma ismerete meg jön magától, ha egy olyan faluban nőttél föl, aminek 70%-a dínó... fekete, fehér és tarka dínó egyaránt... ;)

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#16) marcus.fenix válasza Menthirist (#11) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

Én a biztonság kedvéért inkább az óvadékos számlára utaltam...

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#17) ^Clown válasza Menthirist (#14) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Az a helyzet, hogy totál elferdítve adták elő a sztorit neked a TV-ben, meg a zindekszen. A történet: bácsi elkerített a kertjének egy kis részét, kb. 30 centiméter magasságban. Ebbe a kertrészbe úgy lehet csak bejutni, hogy több más kerten is átmászik az ember (összesen 4 kerítés). Tehát 30 centi magasan volt kihúzva a drót. Ha az orkon nem lettek volna iszonyatosan berúgva a segílykéjükből, át tudták volna lépni. És úgy tudom, hogy az öreg még táblát is kitett, de azt valószínűleg nem tudták értelmezni.

(#18) Menthirist válasza ^Clown (#17) üzenetére


Menthirist
veterán

jó, ilyen mélységekben nem ismerem a történetet... amit állítottam viszont, továbbra is fenntartom (mármint az életveszélyes akadályok kihelyezése témában)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#19) ^Clown válasza Menthirist (#18) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nehéz téma ez... Valóban nem helyes dolog ilyet tenni, csak bicskanyitogató dolgok történnek ebben az országban. Vannak emberek, akiknek mindent szabad, nekünk meg tűrnünk kell a garázdálkodásaikat.

(#20) dabadab válasza marcus.fenix (#15) üzenetére


dabadab
titán

Nezd, ha nem hiszel nekem, akinek eleg sok ismerose jart a tanulmanyaibol/munkajabol adodoan bortonokben, akkor higgyel Tomcatnek, aki orizeteskent szerzett tapasztalatokat: bortonben lenni szar dolog.

"Nem voltam benn sem látogatóként, sem bentlakóként"

Na, ezt mondom. Mit szolnal ahhoz, hogy ha fajna a hasad, akkor a korhazban minden egyeb vizsgalat nelkul kikapnak a vakbeledet, mert a vakbelgyulladas is szokott hasfajast okozni?...

DRM is theft

(#21) marcus.fenix válasza dabadab (#20) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

Börtönben lenni szar dolog!
Ezt elhiszem, főleg egy olyannak, akinek kinnt sokkal jobb...
De mivan azokkal, akik kinnt is ugyanolyan körülmények között élnek, annyi különbséggel, hogy van mozgásterük...
Börtönben lenni szar dolog!
De nem elég szar ahhoz hogy az igazi köcsögöket visszatartsa... amellett az odakerülés esélye is csekély, és akkor itt már el is érkeztünk a rendőrség tehetetlenségéig, amiről talán nem is maguk a rendőrök tehetnek...
Mellesleg két ismerősöm is van egy pesti kóterben smasszerként. Néha mesélnek. Nekem horror lenne, de van aki jól elvan ott...

[ Szerkesztve ]

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#22) Kobe


Kobe
veterán

nem tudom, nagyon kezdünk elkurvulni. Én bevállalom, hogy szerintem az esettel ninccs semmi probléma - no, nem abban az értelemben, hogy elismerem az öreg tettét, hanem mindennap történnek szerintem ilyenek. a probléma azzal van, hogy 10 hírforrásból 20 fajta verziót hall az ember, és ezzel lehet szépen megint indulatokat szítani, a paraszt amíg 10 darab uborkán rágódik, nem figyel oda a MÁV-biztosítóra vagy a MÁV-cargora és egyéb mutyizásokra. Szóval éljen a média.
Attrocitások az etnikumok között, mindig lesztek mindig voltak, csak amíg nem kap ugyanolyan hírértéket addig lehet vele fűteni a népet. Tipikus példa erre a kurucon nemrég megjelent cikk, amiben a gárda nem tom milyen családot menekített ki egy erősen barnabőrű övezetből önkényes lakásfoglalók miatt. A tvben összvisz 3 mondattal letudták, családi perpatvarhoz riasztották a gárdát, a kuruc sommás írást hozott le a gárda dicső tettéről és mekkora veszélyben voltak a becsületes magyarok, a helyszínen készített videókon meg az látszik, hogy az említett magyar család - elnézést, nem ismerem tökéletesen a körülményeiket - de nem sokkal élt jobban és más stílusban, "magyarosabban", mint a környék orkjai.....szóval felfújták mindkét oldalról.

(#23) Morden24 válasza Menthirist (#4) üzenetére


Morden24
nagyúr

Borzalmasan nem értek egyet azzal, hogy fegyvert adjunk civil kézbe, mert így is épp elég gyépés mászkál az utcán, de ebben a konkrét esetben más a véleményem...

Először is, a tag ugyebár - ha minden igaz - NEM a kerítésbe, hanem a kertnek egy szepartált részét körülvevő drótba vezetett áramot, azaz a saját ingatlanjának határain jócskán belül.
Gyerek se járkáljon éjszaka mások kertjének közepén. 1. mit keres egy gyerek kint éjszaka, egyedül? 2. ha betörési szándékkal megy, hát megrázza, nem nagy baj.

Szóval hangsúlyozom, nem azt mondom, hogy mindenkit b@szassunk árammal, még csak azt sem, hogy ez legyen egy precedensértékű eset, de a konkrét szituban azt mondom, hogy az öregek csinálták jól, és gáz, hogy a tag börtönben van.

Sectumsempra - For Enemies

(#24) Menthirist


Menthirist
veterán

ezt mondom én is... mi az amit a médiában hallunk? amit ők mondanak nekünk... isten igazából a nettel is hasonló a helyzet, csak ott több lehetőségünk van talán több szemszögből megismerni a dolgokat (már ha az ember veszi a fáradtságot, és nem hiszi el feltétlen az első cikket, bármit is mondjon). régebben is igaz volt ez a helyzet (újságok, papság, stb...), csak akkor kevesebb infó jutott el az emberekhez... jó példa erre, hogy a multkor valami vallási közösség tagjai megállítottak az utcán, hogy érzem-e, hogy közeledik a sátán serege, ezért van manapság ennyi bűnözés, meg a természeti katasztrófa... Erre amikor mondtam nekik, hogy nem több, csak többről tud, mert a média közvetíti, régebben is sok volt, csak a mezei földműves vagy kovács nem tudta, hogy indiában árvíz volt, szóval akkor csak bámultak ki a fejükből... Szóval istenigazából lehet gyűlölni dolgokat, lehet szidni és isteníteni valamit, csak nem szabad elfelejteni, hogy nem feltétlen tudjuk a pontos indokokat, vagy egyáltalán eleget arról, hogy reális választ tudjunk adni az adott témára... és mint ilyen, nem alapozom a véleményem egy oldalra, egy híradóra, vagy hasonlóra, és nem húzom fel magam olyanokon, amiken nem változtathatok, vagy csak nem tudok eleget róla, hogy megtegyem... Ha viszont ennyire nemlehetünk biztosak abban, amit tudunk, akkor miért is jó nekünk az, hogy "mindent tudjunk"? a régi embereknek is megvoltak a maga bajai, csak az volt az előnyük, hogy általában csak azzal is foglalkoztak... mai embereket meg felháborítja annyi dolog, hogy nem csoda, ha minden második ember szívbeteggé válik...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#25) Menthirist válasza Morden24 (#23) üzenetére


Menthirist
veterán

mit keres a gyerek kinn éjszaka egyedül? hát sajna ez igen jó kérdés, de menj ki az utcára este, és látni fogsz rá bőven példát...

azzal én is egyetértek, hogy valamit kell tenni, de azért a bűntetésnek is együtt kell járnia az elkövetett bűn súlyosságával, a bűntetés pedig jelen esetben halál volt... Mezei embernek pallosjogot adni gyakorlatilag, szóval veszélyes teremtményt szabadíthatunk el ezzel... Mindezek ellenére én is mondom, hogy nem tudom elítélni a bácsit, de nem fekete-fehér a kérdés...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#26) mindfreak


mindfreak
őstag

Na jó, lehet nem vicces, de én k*rva jót röhögtem ezen. :D

(#27) marcus.fenix válasza Kobe (#22) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

Nem találkozom a médiával, ha a barátnőm nem nézne néha tévét, akkor le is köttetném a gecibe, mert nem vagyok rá kíváncsi. A körülöttem lévő emberektől úgyis meghallom ami éppen sláger. Igen, tény hogy a hírek nagyrésze eterelő hadművelet, de ezen nép elaltatására éppen elég egy Hal a Tortán, vagy egy Győzike show, nem kell oda áramütött kisebbségi. Aztán mindenkinek a saját problémája a legnagyobb. Bár 10 lopott uborka lenne a legnagyobb probléma, amit a rohadékok okoznak...

Ahogy atrocitások mindíg voltak... (az hívja így, aki nem kapott belőlük) úgy mindíg volt egy sikkasztó csaló hazug banda, ami természetéből kifolyólag magasra került, és lefölözi az összes pénzt, amíg a töbség a koncon marakodik... egyik dolog ellen sem tehetünk semmit, a különbség annyi, hogy míg az egyikféle ganajjal kénytelen vagy együtt élni, addíg a másikat legalább nem látod, mert nem vegyül veled...

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#28) Morden24 válasza Menthirist (#25) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem szoktam 10-12 éves kölyköket látni éjnek éjvadján az utcákon, de persze lehet, hogy máshol vannak. Ha meg egy 16-18 éves "gyerekre" gondolsz, az meg szintén nem azért téved mások telkére, mert eltévedt a sötétben...

"Mezei embernek pallosjogot adni"

Jogos, amit mondasz, de ezért mondtam én is, hogy nem konkrétan a cselekedetet támogatom, és nem konkrétan a módszert favorizálom, csupán ebben az esetben én úgy gondolom, hogy a fater oldalán állok.

Sectumsempra - For Enemies

(#29) NoLF válasza Morden24 (#28) üzenetére


NoLF
addikt

bizony máshol vannak, dínólepte környékeken elég sok mászkál belőlük, csapatostul, műanyag zacsit szorongatva.
és nem bevásárolni mennek... :(

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#30) commanDOS


commanDOS
senior tag

Jah hogy nem jó megoldás az áram a kerítésbe?
Persze hogy nem. De ide vezetett az, hogy ezek a drága liberális nem mondom kicsodák
nem képesek megvédeni a becsületes embereket a bűnöző hordáktól.
Sokak szerint ezek csak elszigetelt esetek, meg nem kell felháborodni, meg ez csak bosszúság. Hát nem, nem így van. Nem látják át a helyzetet, hogy mi történik ebben az országban sok éve és, hogy ez hova fog vezetni.
Az emberek, akiknek még van egy kis vagyonuk, telkük, házuk, gyümölcsösük, szerszámaik. Nem nézhetik tétlenül, azt, hogy egész egyszerűen ellopják azt, amiért egész életükben dolgoztak.
Ráadásul olyan emberek, akik életükben nem dolgoztak, nem ismerik a munka becsületét, nem ismernek törvényt, vagy bármiféle kötelességet, viselkedési formát, Ahogy a szerző írta: állatok, akiket a kerítésen kívül kéne tartani.

Nem is írok többet, mert ez egyszerűen képtelenség. Aki az ilyet védi akassza fel magát. :((

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#31) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Az a baj, hogy nem beszélnek cigánybűnözésről...pedig kellene mert van.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#32) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Én nem vagyok alapvetően radikális érzelmű ember, de azért nálam is néha elszakad a cérna és szerintem ez ilyen eset, a magántulajdonnak sokkal nagyobb védelmet kéne adni!
Jó jó persze a bácsinak se kellett volna elmenni eddig, de ez nem az ő hibája, hanem a hatóságoké, illetve a jogszabályoké, akik/amik nem rendelkeznek kellő erővel, ha esetleg betörnek az emberhez és eltulajdonítanak valamit....

(#33) Morden24 válasza Sandormaster (#32) üzenetére


Morden24
nagyúr

Itt nem a magántulajdont kéne jobban védeni (mármint nem a tulajdonos részéről), hanem az ilyen környékeken (illetve ahol elszaporodnak az esetek) kiemelt rendőri figyelmet kéne alkalmazni.

Az nem megoldás, hogy a nyárspolgár kezébe adom a pisztolyt, mert az igazából nem orvosolja a problémát, csak kicseréli egy másikra, ami aztán mg jobban el tud mérgesedni.

Igazából a rendőrség számára kéne azt biztosítani, hogy két nyamvadt járőröző ne legyen beszarva, ha 12+ fős brigádokkal találkozik, utána meg nem kell megvezetni őket, ha valami barmot erélyesebben kellett lerángatni más kerítéséről, vagy kicsit fejbe kellett vágni a gumibrokival.

Meg persze az sem ártana, ha a rendőrségben meg lehetne bízni olyan szinten, hogy ha a bácsika betelefonál, hogy lopják már hónapok óta a répát, akkor kiküldenek valakit, akár őrködni is. Merthogy így lehet előrehaladni, tekintélyt és megbízhatőságot erősíteni... aztán előbb-utóbb a "dínók" is fogják az adást, hogy nem úgy megy ez, hogy kiskirálykodom, meg terrorizálom a véneket/fiatalabbakat/nőket/kevesebb számú csoportokat, meg vandálkodom jobbrabalra.

Jegyzem meg, ez még csak véletlenül sem kizárólag cigányokra vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#34) marcus.fenix válasza Morden24 (#33) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

Áhh, erre nincs elég rendőr...
Arra van, hogy minden második utcasarkon ott álljanak 4-esével és ha TE 52-vel száguldasz 50 helyett, akkor megvágjanak, és legyen némi bevétel... De abból nincs bevétel, ha a kertben állnak...

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#35) Morden24 válasza marcus.fenix (#34) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem állítottam, hogy a jelenlegi helyzetben ez működne, hanem azt mondom, hogy ez oldaná meg valóban a problémát.

Amúgy nem csak az a baj, hogy korrupt patkányokkal is tele van az állomány, hanem az is, hogy be vannak szarva.
Van pár rendőr ismerős erre-arra, nem egyszer meséltek olyanokat, hogy bizonyos helyekre már default-ban nem is mennek járőrözni, mert 2-3 alkalmanként szinte garantált, hogy valami sunyi kis görény megdobálja a verdát téglákkal, mire meg kiszállnak és megtalálják, addigra vagy lelépnek, vagy a fejükre is kapnak párat.

Így nem lehet ezt normálisan csinálni, könyörgöm... :(

Sectumsempra - For Enemies

(#36) Johnny válasza Menthirist (#4) üzenetére


Johnny
senior tag

Véletelenülnem járhat arra senki. Át kellett mászni a kerítésen, attól befelé volt vagy 5 m-rel.
******

[ Módosította: Racecam ]

(#37) v.tom válasza Morden24 (#23) üzenetére


v.tom
őstag

Senkinek nem az a baja, hogy megrázott valakit az áram. Szerintem ha csak jól megbaszta volna őket a villanypásztor, akkor nem lett volna ekkora hír belőle. De a probléma, hogy itt haláleset is történt... Na ez az, amit nem szabad engedni, még ha saját telkén is van az illetőnek a "biztonsági rendszer". Mindent lehet, de csak ésszerűen... Megvédheted a saját tulajdonod, de tényleg baromira nem lenne jó, ha önvédelem és tulajdonvédelem nevéen mindent futóbolond lövöldözhetne, és magafeszültséggel üttethetné agyon az embereket. Mert hidd el, ez történne. Mindennek a mértékletesség az alapja..

(#38) NoLF válasza marcus.fenix (#34) üzenetére


NoLF
addikt

50es táblánál 65nél kapod a 30as csekket, alatta nem.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#39) Johnny válasza dabadab (#6) üzenetére


Johnny
senior tag

Fogház, börtön, fegyház - így van sorban.
Zeg-i BV fogház. Ott mondta az egyik bv-s, hogy a raboknak jobb dolguk van, mint neki otthon. Minden cellában szines tv, video, dvd. Dolgozni az dolgozik, aki akar. Mellesleg még éves szabadság is jár a raboknak.

(#40) marcus.fenix válasza Morden24 (#35) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

HA ilyen téma van, szegény édesanyám mindíg a csendőröket hozta föl. Hogy milyen tekintélyük volt, meg hogy féltek tőlük a zsiványok... Mondjuk mostanra az arányok megváltoztak. Tény hogy nehéz megtalálni az egyensúlyt. Ha túl sok a hatalom a rendvédelmi egységek kezében, az túlkapásokra és a korruptabb fajtának még sok egyébre ad lehetőséget... míg a túl kevés meg azt szüli, hogy a rendőrökön egyszerűen röhögnek. Nálunk meg sikerült mindkét lehetőség negatívumait összeszedni: rengeteg lehetőség a korrupcióra, s nulla tekintély.

Mindamellett hihetetlen, hogy néha kiket és miket felvesznek rendőrnek. Semmi elhivatottság, semmi akarat, semmi értelem, és mégis bejut, mert nagy a hiány...

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#41) NoLF válasza Johnny (#39) üzenetére


NoLF
addikt

szabadság? összefosom magam...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#42) Johnny válasza marcus.fenix (#21) üzenetére


Johnny
senior tag

Szar, ha olyanokkal vagy összezárva, mint te magad. Elviselhetetlen, agresszív, bunkó emberekkel. Aki kint is ilyenekhez szokott, annak is az ?
Nekem az is elviselhetetlen, ha egy hetet lennék összezárva olyannal, akinek nincs meg az alapvető higiéniája. Van akit ez nem zavar.

(#43) marcus.fenix válasza NoLF (#38) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

Én 63-at tudtam, és tény, hogy a 30 ott kezdődik, de kisebb összegeket a környékünkön már kiadnak 50 és 63 között is, csak akkor nem megy feljelentés. És nem városi legenda, barátnőm nagybátyját 52-nél 5000.- forintra bírságolták :F

És ha nem haladsz gyorssan, még mindíg hiányozhat az EÜ-doboz, vagy az izzókészlet, vagy van sapkád, vagy nincs sapkád...

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#44) NoLF válasza marcus.fenix (#43) üzenetére


NoLF
addikt

52nél? na ez azért már mégiscsak túlzás... mi a büdös f.szt képzelnek ezek?

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#45) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Nos, én is a bácsi mellett állok.
De... Mennyi áram volt abban a drótban? 230?
Egy egyszerű, házi barkács villanypásztort is meg lehet csinálni szakszerűen, úgy, hogy ne öljön meg senkit, de ha hozzáérsz, NAGYON fájjon. És úgy is, hogy adott esetben még egy gyereket se öljön meg. Nem egy bonyolult dolog, tényleg. És akkor ez már nyugodtan mehet bele a drótkerítésbe is, persze a megfelelő szigetelések beépítése, és megfelelő, jól látható figyelmeztetések mellett.
Szóval ez most illegális? Egy csomó gazdaságban működik ilyen tudtommal. Volt is szerencsém megfogdosni, én hülye. :)
Sajnos tényleg régen elment már a dolog abba az irányba, hogy ha meg akarod védeni magad, vagy azt ami a tiéd, amiért megdolgoztál, gyakorlatilag alig van rá esélyed.
Ez a kisemberek lázadozását okozza már most is, és joggal, de az egymásnak esés nem megoldás. Persze elővehetném a radikális énemet is, hogy lopás/bántalmazás/megerőszakolás, stb. = fejlövés helyben, igen, ennek gyors eredménye lenne, lehet hogy a részeg gipsy is meggondolná, kihez kopogtat be.
De ez sem vezetne eredményre, mert a rossz oldal sem tétlenkedne, hadüzenetnek vennék, és némely faluban ahányan ilyen elem leledzik... Nem lennék ott szívesen.
Ez sajnos olyan probléma, amire kicsit magasabb szinten kellene megoldást találni, de nem úgy tűnik, hogy jól fizetett politikusaink dolgoznának az ügyön.

(#46) marcus.fenix válasza Johnny (#42) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

Szerintem elbeszélünk egymás mellett...

Én is azt írtam, hogy nekem horror lenne, de ha mondjuk a higiéniából indulunk ki, akkor gondolom hogy ha valaki a saját bűzét, a felesége bűzét, a gyerekei bűzét és a háza bűzét el tudja viselni, akkor más bűzével sincs gondja szerintem.

Mint írtam, ha valaki egy normális életből kerül a szarba, annak kín... aki szarból kerül szarba, annak jóformán semmi...

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#47) ^Clown válasza FoxiestFox (#45) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szerintem az az ember azért halt meg, mert totál be volt rúgva, és amikor elkezdte az áram rázni, nem tudta róla levenni a kezét (na nem azért ,mert odaragadt, hanem mert annyira be volt b@szva).

A kuruc.info-s linket meg le fogják törölni a modik szvsz. Itt a PH!-m a kuruc.info nem túl népszerű.

(#48) commanDOS válasza marcus.fenix (#40) üzenetére


commanDOS
senior tag

Így igaz!
Most minden a visszájára fordult.
A védtelen emberekkel packáznak, szivatják őket, korruptak, a bűnözőktől meg félnek.
Sőt továbbmegyek: a rendőr tanácsot ad egyes illetőknek, hogy mit lophat el, milyen értékben, hogy abból ne lehessen semmilyen ügy!
Ezt a saját fülemmel hallottam.
Hibásak a rendőrök is és ami a rosszabb, hogy a rendszer is hibás.
Mégis úgy vélem, hogy a rend őreit is a rendszer teszi olyanná, amilyenek.
Mert ha egy illető elmegy biztonsági őrnek, telepehelyet őrizni, stb, fegyveres vizsgával, akkor nagyjából hasonló kötelezettségeket vállal, mint egy rendőr.
De ők mégis felmernek lépni és megvédik a területet, mert azért kapják a bérüket.
Van jól betanított őrkutya, az szépen végzi a dolgát ;] Van néhány ilyen ismerősöm, tudok egy pár sztorit :D .

Szóval visszatérve...
elveszett a rendőrök becsülete, a kormány elvette a kezükből a hatalmat, nem mernek intézkedni, mert féltik az állásukat meg a családjukat, ebből következik, hogy senki nem fél tőlük, mert tudják, hogy csak díszpintyek, és így csökken egyre jobban a tekintélyük.
Úgy látszik egyszerűen nem érdeke senkinek, hogy csökkenjen a bűnözés.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#49) Johnny válasza commanDOS (#30) üzenetére


Johnny
senior tag

Felénk komoly probléma az, hogy néptelenednek el a "hegynek" nevezett vidéki kis telkek, szőlők. Szó szerint fillérekért árulják (egy-két százezerért, de eladhatatlan) a szőlőket a hozzá tartozó kis házzal, pincével. Termelni semmit nem lehet, mert mindent elvisznek.
Kolléganőnek a sokadik betörés után, mikor már nem tudtak mit elvinni, lebontották a drótkerítést. Nem csak nála. Elvitték a tetőről az aluminium hullámlemezt a szomszédból, harmadik szomszédnál szintén lebontották a kerítést.
Többször láttak fehér Ladával, utánfutóval felmenni a hegyre 4 cigányt (rendszámuk megvolt). Felfelé üresen, lefelé megpakolva, pl. drótkerítéssel. Rendőrségen erre azt mondták ez nem kerülhet az anyagba, mert ha mégsem ők voltak, az hamis vád (én meg tudom, hogy csak lusták dolgozni, így egyszerű megszüntetni az ügyet nyomozás nélkül).

(#50) v.tom válasza ^Clown (#47) üzenetére


v.tom
őstag

Alapvető jellemzője az áramütésnek az izomgörcs, ami miatt az, akit ráz az áram, el sem tudja engedni, amit fog. Engem is már baszott meg párszor (igen, 230 is), és tényleg így van. Nekem mindig mákom volt szerencsére. Még 1 hét múlva is fájtak az izmaim, annyira görcsbe rándultak. Mintha fél évet gyúrtam volna 2 másodperc alatt. :P De túléltem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.