Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) Dany007


Dany007
veterán

No, a helyzet az, hogy mi rohadt sokat szívunk és szívtunk a pára miatt.
Minden attól függ mekkora a pára mennyisége.
Nálunk nagyon nagy. De ahogy olvasom nálatok is.

Mi is ugyanúgy jártunk ahogy ti. Újépítésű lakás, lakóparkban, műanyag nyílászárókkal stb... Megfigyeltem, hogy amint a külső hőmérséklet 6-7 fok alá csökken, megjelenik a pára.

Ahogy korábban is javasolták egy bizonyos szintig lehet védekezni ellene szellőztetéssel, légmozgással. Mi is kipróbáltuk és egy bizonyos külső hőmérsékletig működik is. Viszont olyan 0 fok alatt már ez sem ér semmit. Kipróbáltam, egész éjszaka - meg fél nappal is - nyitva volt két ablak billenősön egymással keresztbe. Mínuszban semmit nem ér, ugyanúgy folyik a pár a plafonról, az ablakokról kb mindenhonnan... Ráadásul még hidegebb is lesz bent és rohadtul magas a fűtésszámla. Ráadásul a hálószobában, ahol alszunk nem hagyhatom nyitva az ablakot egész éjszakára, miközben kint mondjuk mínusz 5-10-20 fok van...

Aztán persze mi is kipróbáltuk a Ceresit féle szarságot, bár már az elején tudtam hogy semmi eredménye nem lesz... Kb 1 hét volt amíg tartott az a kis kapszula és kb 1dl(!) vizet fogott meg! 1 hét alatt. :D Semmi változás, falak, ablakok ugyanúgy rogyásig párával...

A megoldás nálunk a Mideának egy komolyabb párátlanítója lett. Ennek egy korábbi változata. 3 literes tartály, két fokozat állíthatóság és napi 20L páramegkötés / párátlanítás.
A lényeg, hogy mi is azért vettünk ilyet, mert kiírja a páratartalmat és lehet szabályozni. Be lehet állítani, hogy mondjuk 50%-os legyen a páratartalom. Akkor addig csinálja amíg el nem éri, majd akkor leáll. Ha újra 50% fölé megy a pár, akkor újra elindul.
Teljesen jó. Mi estére kapcsoljuk be, mert azért elég durva a hangja. Kb 6-8 órát megy éjszaka a nappaliban és ezalatt közel 2-2,5 liter vizet fog meg a levegőből! Na ez a durva! A Ceresit 1 hét alatt 1dl, ez meg egy este alatt 25dl! :D Ez a nem mindegy..
És eredménye is van. Mert reggel mikor felkelünk nincs pár az ablakokon sem!

Egyébként fontos még, hogy kipróbáltunk mi olcsóbb kb 10-15 ezer forintos pici elektromos párátlanítót is, de az se ért semmit. Pénzkidobás, mi csak kölcsönbe kaptuk. Semmit nem ér az sem. Ilyen szintű páránál már csak a komoly eszközök jöhetnek szóba.

Viszont van rá megoldás csak drága. Mi beszéltünk pár szakemberrel és elvileg az a probléma nálunk, hogy nincs pluszban szigetelve az épület. Ezért áthűlnek a falak, hiába fűtünk. A benti hőmérséklet simán van 23-24 fok is akár, de a falak mégis jéghidegek. Így lecsapódik a pára.

A megoldás az lenne, hogy belülről leszigeteljük a falakat. Az összeset! Legalább 2cm-es nikecellel az ablakkereteket is! Az ablakokat pedig ki kéne cserélni 3 rétegű hőszigetelt ablakra, mindegyiket. Legalábbis azokat biztosan, amik a kültérrel érintkeznek, plusz a plafont is szigetelni így...
Na ez lenne a tuti megoldás - a szakember szerint más hasonló helyzetben ez megoldotta a párát - csak piszkosul drága lenne. Jóval 100k fölött.

Mi a Mideát 50k-ért vettük és elég ha minden este megy. 300 és 400W között megy fokozattól függően. De mi normálon hajtjuk.

A levegőmozgáson mi is sokat gondolkodtunk és próbálkoztunk, de hidd el ha olyan a helyzet - vagy csak hasonló - mint nálunk akkor semmit nem ér. Én már azon is agyaltam, hogy beszerelek két ventillátort az ablakokba beépítve keresztbe, amolyan kereszthuzatot imitálva... De esélytelen... Nem akarom a télen mínusz 5-10 fokos levegővel hűteni a szobát... Másrészt meg ha a befújt levegőnek is magas a páratartalma (időképen meglehet nézni az aktuálisat kb) akkor meg ugyanott vagyok. A hideg falakon a beérkező felmelegedő levegő ugyanúgy kifogja csapatni a párát a levegőből...
Ráadásul nálunk a lakópark többi épülete miatt természetes kereszthuzat sincsen! Röhej, de 2 éve késő ősszel, kinti 13 fokos levegőnél kereszthuzatot csináltunk. Billenősére kinyitottuk az erkélyajtót és a konyha ablakot... Bent 24 fok volt... Majd úgy hagytuk 8 órára(!). Ekkor fűtés még nem volt. Mikor este hazajöttünk a benti hőmérő 22 fokot mutatott! :D Érted? 8 órán át keresztbe nyitott ablakok, kint csak 13 fok és bent mindössze 2 fokot csökkent a hőmérséklet... Normális szellőzés / levegőmozgás esetén minimum 5-10 fokot kellett volna csökkennie bent, hiszen fűtés még nem volt... Szal na, nincs levegőmozgás se nálunk...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.