Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Első :)

(#2) Dluinet válasza joysefke (#1) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ez vagy ez

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3) marositech válasza joysefke (#1) üzenetére


marositech
senior tag

Pedig, a fullba zárt szoba nem egészséges. Kell egy kis rés a szellőzéshez.
Penész+durván párásodó ablakkal sikerült teljesen kiiktatnom azzal, hogy a licthoff ablakát nem zárom el teljesen.
Persze ettől picikét hidegebb lett a szoba.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#4) ncc1701


ncc1701
veterán

Szellőztetni kell. Homlokzati szigetelés.

(#5) Moralesz


Moralesz
csendes tag

Szia! Nekem is problémám volt a párával úgy három éve ezt vettem: http://www.edigital.hu/Paramentesito/Fagor_DH_16_paramentesito-p41443.html
Semmi sem segített, de ez a kis gép megoldotta, a végén már túl száraz lett a levegő (ma már csak néha használjuk). Próbálkoztam a nem elektromos megoldásokkal (beömlő, kapszula, szellőző). Semmit nem ért, és jóval többe került! Igaz a gép hangos (én ablakszigeteléssel oldottam meg), ismerősöm vett ugyan így fagort csak halkat, de a tartály ugyanúgy zörög (a gép halk) plusz a kisebb teljesítmény miatt sz*rt se ér. Nézz utána neten mennyi légköbméterhez mekkora teljesítményű kell (tartály min 5 literes legyen)!

(#6) mqm


mqm
senior tag

Érdekelne majd mire jutottál mert ezek a passzív pára elszívók semmit nem érnek nálunk sem..

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#7) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Nekem semmi nem segített. Igaz az elektromos páramentesítőt nem próbáltam.
Új lakás szigetelve, műanyag ablakokkal. Rossz kombináció! Az, hogy megvesznek egy licencet, vagy ellesik és próbálnak belőle valamit megépíteni, soha nem hoz jó eredményt. Sőt, amit lehet ki is spórolnak, jó magyar szokás szerint!
A megoldás egyszerű: folyamatos, kis mértékű szellőztetés. Nálam úgy lett megoldva, hogy a lamellás, önzáró elszívóból kivettem a lamellákat így szellőzik folyamatosan. Az ablakokra szereltettem szellőztetőt, ezek csak be engedik a levegőt! Fontos az eltávozás megoldása! Anélkül továbbra is megmarad a gond!
A gravitációs szellőztető erre alkalmas. Esetleg rá lehet segíteni huzat fokozóval, de csak elektromosság mentes éri meg. Az elektromos felesleges kiadás.
Ha megoldod a folyamatos légmozgást, akkor nem lesz pára és penész sem. Nem 100 m3/óra kell, hanem 0,1-0,2 m3/óra és nem fogsz párásodni. Meleg levegővel távozik a pára is ,de a kis mértékű légcsere ne mhűti ki a lakást.
Érdekesség, hogy azt mondják, hogy a párásabb levegőjű lakásban melegebbnek érzed a hőmérsékletet. Hát Én nem ezt tapasztaltam.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#8) Dany007


Dany007
veterán

No, a helyzet az, hogy mi rohadt sokat szívunk és szívtunk a pára miatt.
Minden attól függ mekkora a pára mennyisége.
Nálunk nagyon nagy. De ahogy olvasom nálatok is.

Mi is ugyanúgy jártunk ahogy ti. Újépítésű lakás, lakóparkban, műanyag nyílászárókkal stb... Megfigyeltem, hogy amint a külső hőmérséklet 6-7 fok alá csökken, megjelenik a pára.

Ahogy korábban is javasolták egy bizonyos szintig lehet védekezni ellene szellőztetéssel, légmozgással. Mi is kipróbáltuk és egy bizonyos külső hőmérsékletig működik is. Viszont olyan 0 fok alatt már ez sem ér semmit. Kipróbáltam, egész éjszaka - meg fél nappal is - nyitva volt két ablak billenősön egymással keresztbe. Mínuszban semmit nem ér, ugyanúgy folyik a pár a plafonról, az ablakokról kb mindenhonnan... Ráadásul még hidegebb is lesz bent és rohadtul magas a fűtésszámla. Ráadásul a hálószobában, ahol alszunk nem hagyhatom nyitva az ablakot egész éjszakára, miközben kint mondjuk mínusz 5-10-20 fok van...

Aztán persze mi is kipróbáltuk a Ceresit féle szarságot, bár már az elején tudtam hogy semmi eredménye nem lesz... Kb 1 hét volt amíg tartott az a kis kapszula és kb 1dl(!) vizet fogott meg! 1 hét alatt. :D Semmi változás, falak, ablakok ugyanúgy rogyásig párával...

A megoldás nálunk a Mideának egy komolyabb párátlanítója lett. Ennek egy korábbi változata. 3 literes tartály, két fokozat állíthatóság és napi 20L páramegkötés / párátlanítás.
A lényeg, hogy mi is azért vettünk ilyet, mert kiírja a páratartalmat és lehet szabályozni. Be lehet állítani, hogy mondjuk 50%-os legyen a páratartalom. Akkor addig csinálja amíg el nem éri, majd akkor leáll. Ha újra 50% fölé megy a pár, akkor újra elindul.
Teljesen jó. Mi estére kapcsoljuk be, mert azért elég durva a hangja. Kb 6-8 órát megy éjszaka a nappaliban és ezalatt közel 2-2,5 liter vizet fog meg a levegőből! Na ez a durva! A Ceresit 1 hét alatt 1dl, ez meg egy este alatt 25dl! :D Ez a nem mindegy..
És eredménye is van. Mert reggel mikor felkelünk nincs pár az ablakokon sem!

Egyébként fontos még, hogy kipróbáltunk mi olcsóbb kb 10-15 ezer forintos pici elektromos párátlanítót is, de az se ért semmit. Pénzkidobás, mi csak kölcsönbe kaptuk. Semmit nem ér az sem. Ilyen szintű páránál már csak a komoly eszközök jöhetnek szóba.

Viszont van rá megoldás csak drága. Mi beszéltünk pár szakemberrel és elvileg az a probléma nálunk, hogy nincs pluszban szigetelve az épület. Ezért áthűlnek a falak, hiába fűtünk. A benti hőmérséklet simán van 23-24 fok is akár, de a falak mégis jéghidegek. Így lecsapódik a pára.

A megoldás az lenne, hogy belülről leszigeteljük a falakat. Az összeset! Legalább 2cm-es nikecellel az ablakkereteket is! Az ablakokat pedig ki kéne cserélni 3 rétegű hőszigetelt ablakra, mindegyiket. Legalábbis azokat biztosan, amik a kültérrel érintkeznek, plusz a plafont is szigetelni így...
Na ez lenne a tuti megoldás - a szakember szerint más hasonló helyzetben ez megoldotta a párát - csak piszkosul drága lenne. Jóval 100k fölött.

Mi a Mideát 50k-ért vettük és elég ha minden este megy. 300 és 400W között megy fokozattól függően. De mi normálon hajtjuk.

A levegőmozgáson mi is sokat gondolkodtunk és próbálkoztunk, de hidd el ha olyan a helyzet - vagy csak hasonló - mint nálunk akkor semmit nem ér. Én már azon is agyaltam, hogy beszerelek két ventillátort az ablakokba beépítve keresztbe, amolyan kereszthuzatot imitálva... De esélytelen... Nem akarom a télen mínusz 5-10 fokos levegővel hűteni a szobát... Másrészt meg ha a befújt levegőnek is magas a páratartalma (időképen meglehet nézni az aktuálisat kb) akkor meg ugyanott vagyok. A hideg falakon a beérkező felmelegedő levegő ugyanúgy kifogja csapatni a párát a levegőből...
Ráadásul nálunk a lakópark többi épülete miatt természetes kereszthuzat sincsen! Röhej, de 2 éve késő ősszel, kinti 13 fokos levegőnél kereszthuzatot csináltunk. Billenősére kinyitottuk az erkélyajtót és a konyha ablakot... Bent 24 fok volt... Majd úgy hagytuk 8 órára(!). Ekkor fűtés még nem volt. Mikor este hazajöttünk a benti hőmérő 22 fokot mutatott! :D Érted? 8 órán át keresztbe nyitott ablakok, kint csak 13 fok és bent mindössze 2 fokot csökkent a hőmérséklet... Normális szellőzés / levegőmozgás esetén minimum 5-10 fokot kellett volna csökkennie bent, hiszen fűtés még nem volt... Szal na, nincs levegőmozgás se nálunk...

(#9) anjani182 válasza Dany007 (#8) üzenetére


anjani182
őstag

Mi faluból városba költöztünk, ez lesz az első tél egy újabb építésű kis közösségű társasházban. Megelőzésképp minden műanyag ablakos szobába rakattam be Aereco szellőzőt a folyamatos légcserét biztosítva. Illetve a fürdőbe és a WC-be idő -és párakapcsolós ventilátorokat. A konyhában van rendes páraelszívó.

De ez se lenne elég ott van a megörökölt LG légcsatornás klíma ami tud párátlanítani, most épp van valami hibája, ezen dolgoznak a szerelők. De ugye a lényege, hogy minden szobába a plafonba van 1-1 anemosztát, egy fújó és egy szívó tehát a légcsere biztosított hűtő-fűtő és párátlanító üzemmódban is!

Ha ez sem elég feladom.... :C (de ez majd a télen kiderül!)

Forever and ever, let's make this last forever.

(#10) joysefke válasza Dany007 (#8) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi a választ!

Mi a Mideát 50k-ért vettük és elég ha minden este megy. 300 és 400W között megy fokozattól függően. De mi normálon hajtjuk

Ezt úgy kell elképzelni, hogy napi 6-8 órát megy nálatok a gép folyamatos 300-400W fogyasztással?Mert az nagyon nagyon dúrvaán hangzik: 30x6x0,3x50=2700Ft többletvillanyszámla havonta. Mondjuk amúgy télen ez nem teljesen az ablakon kidobott pénz kategória, hiszen fűtöd vele a lakást :)

Mekkora páratartalmat próbálsz tartani a lakásban, illetve mekkora a lakás?
Vannak olyan pontok, ahol a párátlanító ellenére vizesedés, penészedés van?

A ti Mideátokat nem lehet viszonylag halkra beállítani? Nem akarom, hogy ez a vacak nekem folyamatosan üvöltsön...

J.

[ Szerkesztve ]

(#11) Dany007 válasza joysefke (#10) üzenetére


Dany007
veterán

"Ezt úgy kell elképzelni, hogy napi 6-8 órát megy nálatok a gép folyamatos 300-400W fogyasztással?"

Durván igen, de azért mégsem. : )
Tavaly már átálltunk a kétnaponta bekapcsolásra. De így azért 2 hét alatt lesz penész a falakon és akkor Savo-val leírtjuk az egészet. Így takarékoskodunk.
Igazából a nappaliban megy csak és akkor mikor elmegyek aludni. Ez olyan este 11 és hajnali 1 között ingadozik. És reggel 6-kor meg kelünk. Tehát kb 5-7 órát megy, mikor hogy. És alap fokozaton. Tehát "csak" kb 300W-ot fogyaszt. Szal igen. Megdobja a villanyszámlát a téli hónapokban. 6 fok alatt szükség van rá.

A fűtöd vele a lakást relatív. Mert első körben felmelegíti a levegőt, aztán egy hűtött felületen lecsapatja belőle a párát.
Én szoktam úgy, hogy a közelében lévő radiátort megnyitom maxra. És akkor bizony kellemes meleg lesz reggel mikor felkelünk. :)

Az tény, hogy hangos. Nem tudsz mit csinálni, mert egyrészt van benne egy kompresszor - ami a hűtött felületnek kell - másrészt meg a hatékonysága ezen és a levegőcserén múlik. Ugye szívja be a párás levegőt és nyomja ki a párátlanítottat. Ehhez meg pörgetni kell egy ventillátort.... Ami zajjal jár így is úgy is... A halkabb, az szinte minden esetben kevésbé hatékony is.

Ezért van az, hogy mi a nappaliban nyomatjuk. Ott a legdurvább, meg a háló. Ott annyira nem vészes, de nyilván alvás közben elviselhetetlen... Tehát azt ne gondold, hogy fogsz tudni egy szobában aludni vele. Felejtős. Még egy jóval halkabbal se fogsz tudni...
Amúgy nálunk a nappali meg a konyha egybe van nyitva. Így olyan 28-30m2 lehet a terület.

50%-ra van beállítva. De mikor most nemrég bekapcsoltam pl 90-ről indult. Most már 70 környékén jár, odáig gyorsan leviszi... Onnantól viszont órák kérdése az 50%. Aztán azt tartja. Kicsit leáll. Mondjuk 10 percre, aztán újraindul 10-20-30 percig. És így tovább.

"Vannak olyan pontok, ahol a párátlanító ellenére vizesedés, penészedés van?"

Csak ott, ahol nem megy a párátlanító. Pl a hálószoba.

"A ti Mideátokat nem lehet viszonylag halkra beállítani?"

Hát ez relatív. Én azt mondom, hogy napközben is be lehet kapcsolni. Mert el lehet lenni mellette. Megy a tévé, beszélgetünk, mozgás van stb... úgy nem gond. De estére biztos, hogy nem lehet egy helyiségben megmaradni vele.
2 fokozat van. Nyilván az alapról beszélek. De a 2-es fokozat is csak feltolja a venti sebességét. Annak van egy kis plusz hangja...

Amúgy nem is lenne olyan hangos, ha rendesen meglenne csinálva. :) Igazából csak a rezonancia ami durva. De próbáltam szétszedni és csillapítani, de esélytelen. Eléggé össze van rakva, ki van találva. Újra kéne gondolni az egészet és alapvető pontokon rezgéscsillapítást kitalálni plusz hangszigetelő burkolatot neki...

@anjani182:

A légkondival vigyázz. :) mi is gondoltunk rá. Aztán utána olvastam, és kiderült, hogy a párátlanítási funkciója 0 fok alatt gyakorlatilag hatástalan, illetve rendkívül pazarló.
Ugye, ahogy előbb is írtam, első körben felmelegíti a pártás levegőt majd lehűti. Tehát minél hidegebb van kint ez annál nehezebb...
Az a gond, hogy szellőzőnyílás nekünk is van az ablakokon gyárilag, de semmire nem megyünk vele. Nulla. Amikor brutális szél van, akkor van értelme... Mert akkor tényleg mozog a levegő és az látható is a párában... kevesebb. De normál körülmények között nulla hatása van.

(#12) tthom


tthom
senior tag

Ilyen Midea gépünk van nekünk is.
Új nyílászárók, két gyerek, sok mosás, főzés, 70% páratartalom. Mi még szellőztetni se tudunk sokat, mert a környező házaknál füstös fűtés van.

Első körben lett egy szárítógép, legalább a ruhák nedvessége nem a szobába kerül. Aztán mi drasztikus lépéshez folyamodtunk, le a diszperzites festék a falakról, sima mész fel rá. Nem annyira szép, de illatra megmondom, hogy magas a páratartalom, ugyanis mész szag lesz. :)
(ez azért jó, mert jobban engedi szellőzni a falakat, jobban tudja tárolni a nedvességet és leadni)

Aztán lett ilyen Midea gép. Ez jó, de tényleg sokat kell mennie, persze lakásméret függő. A rezonanciát meg tudom erősíteni, de addig kell tologatni, forgatni a padlón, amíg egyszercsak egész halk lesz, főleg a levegőt hallani. :) Mi úgy csináljuk, hogy amikor alszunk, akkor abban a szobában van, ahol nem, amikor nem alszunk, akkor meg ebben.. Persze nem megy állandóan, csak ha felmegy a páratartalom. Érdemes venni 1500Ftos páramérőket mindenhova, akkor könnyen látja az ember.

Most meg házilag szép lassan építem a központi szellőzést, ahogy idő és pénz engedi, remélem ez lesz a tuti. Szűrőkkel, hőcserélővel, alacsony fogyasztással friss levegő a nap 24 órájában. De ez biztos, hogy sokkal drágább és bonyolultabb megoldás.

(#13) joysefke válasza tthom (#12) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi a hozzászólást!

Mekkora lekásméret és mennyit megy?

J.

(#14) Stanlee


Stanlee
őstag

Irta vki, hogy a falak belso szigeteleset javasoltak neki a penesz ellen. Az a kerdes merult fel bennem, hogy habar ezzel a modszerrel a kulso falfeluletet melegge teszem, a szigeteles mogotti fal ugyanugy hideg marad, es ott a lakas legtereben levo nedvesseg siman le tud csapodni, es peneszedhet a fal, de igy mar latatlanul. Vagy rosszul gondolom?

Anyukam lakasaban kezdett el peneszedni a fal, lehet, hogy karacsonyra meglepem egy paratlanito geppel. Az hogy hangos, mit jelent? Hangos, mint egy Varganya es tarsa tap? van aki azt irja, hogy egy porszivonal halkabb, de egy ventillatornal hangosabb. Az egyikre 45 dB erteket irtak, de milyen messzirol merve?

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#15) anjani182


anjani182
őstag

Hát igen ez a mobil páramentesítő olyan, mint egy mobil klíma, keveset tud, hangos és csak akkor hatásos ha sokat megy.

Sajnos én ezeknek nem vagyok híve, azt mondom az okokat kell megszüntetni! A nyílászárókkal és a szigeteléssel lehet valami, ahol ennyire gázos a helyzet! :F

Forever and ever, let's make this last forever.

(#16) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Van valaki aki a Mideán kívül más típust is kipróbált? Főleg a hangra illetve hatékonyságra lennék kiváncsi...

üdv
J.

(#17) tthom válasza joysefke (#13) üzenetére


tthom
senior tag

80m2, de az, hogy mennyit megy, sok mindentől függ. Kinnti páratartalom, kinnti hőmérséklet, bennti hőmérséklet, életvitel.. Szóval ezt nem lehet megjósolni. Mi egész nap itthon vagyunk, ezért nálunk úgy van, hogy este benyomom olyan 70% körül, akkor reggelre leviszi 60% körülje és tele lesz a tartály. De nem kapcsolom be naponta, csak ha már érezni, hogy nyirkos a levegő, meg nem tudunk eleget szellőztetni a füst miatt.

De kicsi teljesítményűt nem érdemes venni, ALDI/LIDL-ben is szoktak lenni akcióban 40e körül, bár nem tudom mostanában volt-e. Mondjuk nekem lassan elkészül remélem "ismét" a központi szellőző, akkor talán kiváltom azzal.

Azért nem nagyon van Mideán kívül, mert ez kerül elfogadható összegbe.. Azért el lehet szállni árakkal rendesen..

[ Szerkesztve ]

(#18) tthom


tthom
senior tag

A falakat sokan szigetelik belülről. De ahogy itt is említették, mögötte még hidegebb lesz a fal. Namost el lehet képzelni, hogy ha bejut valamiképp a pára a szigetelő mögé, akkor ott milyen szép dolog alakulhat ki. Valamint ha netán beázik a fal valamiért és megfagy, akkor annyi a falnak egy idő után. Szóval erősen nem ajánlott. Nekem is javasolták már páran, de én már szedtem le lambériát, ami lakkozott volt hideg falon, szigetelt is és láttam mi van mögötte. Szóval nem. :)

(#19) holmes1975 válasza joysefke (#16) üzenetére


holmes1975
csendes tag

Üdv

Én ilyet vettem a napokban.:

Trotec TTK 25 E

[link]

Bekapcsolás után, 15-20 perccel már hallani lehetett, hogy a pára csorog a tartályba.

67%-ról 54-re 7 óra alatt levitte a páratartalmat, és tele is lett a ~2 literes tartálya.

Hogy hangos-e? Én aludtam melette, a tartályba csorgó víz hangosabb volt mint a gép :D

Na, ez a hét is gyorsan elment.... Mondta Hófehérke, és elment aludni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.