Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) WilliamGhost


WilliamGhost
tag

A processzor valószínűleg ezek egyike az eddig megjelent specifikációk alapján (Intel, 4 mag, 1.8 GHz, 2GB DDR3L-RS RAM)
Szerintem legesélyesebb a Z3735F.

[ Szerkesztve ]

There is no cloud, just other people's computers!

(#2) WilliamGhost


WilliamGhost
tag

Nem elhanyagolható, hogy néhány óra alatt simán több, mint fél millió dollár értékben támogatták a megjelenést.

További infó a tebletről itt.

[ Szerkesztve ]

There is no cloud, just other people's computers!

(#3) hito válasza WilliamGhost (#2) üzenetére


hito
nagyúr

Szerkesztés gomb? :U Lelkesedés közben is működik.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5) tfec80


tfec80
tag

Ez nem kingzone gyártmány? fémes, ívelt oldalsó dekor nagyon hasonlít a telefonoméra.

(#6) WilliamGhost válasza #17373696 (#4) üzenetére


WilliamGhost
tag

Miért nem fut mostantól Android a Mac Pro-n? - Ez egy hasonló magaslatú kérdés.

There is no cloud, just other people's computers!

(#7) MichaelSD válasza WilliamGhost (#6) üzenetére


MichaelSD
őstag

Hagyjad csak trollkodik, ezt csinálja más témákban is.

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#8) Quasi_modo válasza #17373696 (#4) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Csak.

valami

(#9) eventus


eventus
veterán

Multitasking fontos mai világban, egyszerre több dolgot is csinálunk egy eszközön, munka folyamán pedig mindenképp hasznos. Nagy piros pont a jollanak is, hogy ezen dolgozik! Ellenben a többi rendszerrel.. Persze a BB10/ PlayBook os kivétel :)

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#10) MichaelSD válasza tfec80 (#5) üzenetére


MichaelSD
őstag

Megnéztem a Kingzonet, de szerintem hasonló, de nem ugyanaz. Mondjuk a mockup tévedhet annyit, hogy az...

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#11) golya87


golya87
őstag

Azt hittem az lesz a nagy hírük, hogy visszaolvadnak a Nokiába.
A specifikációk láttán hirtelen a Nokia tabletje jutott eszembe, de formára más.
Ha tényleg 200$ körül marad az ára, akkor szerintem elég jó esélyekkel indul.

(#12) WilliamGhost válasza golya87 (#11) üzenetére


WilliamGhost
tag

$249-re tervezik az árat, de most még olcsóbb.
"the expected retail price is 249 USD" [forrás]

[ Szerkesztve ]

There is no cloud, just other people's computers!

(#13) BulletBill27


BulletBill27
aktív tag

Inkább lett volna ez a Nokia tabletje.

(#14) Quasi_modo válasza BulletBill27 (#13) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Úgy igazán az sem a Nokiáé.

valami

(#15) ibomol3


ibomol3
tag

Én a jolla telefon után erre is le fogok csapni. Biztos ebben sem kell majd csalódnom :)

(#16) fornettisuti válasza golya87 (#11) üzenetére


fornettisuti
veterán

szvsz, foxconn tabletjere gondolsz, mert az csak a nokia logot kapta liszensz-dijert

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#17) Polarstar válasza eventus (#9) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Kedvenc gyártónk - a BlackBerry is - odarakhatná már magát tabletta ügyben jövőre.
A Jollának meg egy nagy mezei pirospont, hogy mernek igen pici, szinte "kézműves" gyártóként újítani és alkotni!
Gratula!!! :C :C :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18) martonx


martonx
veterán

Ez most miben lesz más, mint a többi? Mert éppen csak ez nem derült a ki a promó videóból.

[ Szerkesztve ]

Én kérek elnézést!

(#19) Quasi_modo válasza martonx (#18) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Például a rendszertől.

valami

(#20) WilliamGhost válasza martonx (#18) üzenetére


WilliamGhost
tag

Open-source oprendszer: Sailfish OS
Vagyis nem turkál az életedben egyik nagy amerikai cég sem, másrészt sokkal intuitívabb a kezelőfelülete. (A telefonból indulok ki.)

[ Szerkesztve ]

There is no cloud, just other people's computers!

(#21) trachemysss


trachemysss
csendes tag

Már azt hittem teljesen eltűnt ez a Jolla. Sok termékük nem volt mostanában.
De ez jó hír szerintem. Úgysincs szinte már európai gyártó.

(#22) erahurka


erahurka
félisten

Tetszik az OS, kérdés hogy ez az androidos app futtatás mennyire megbízható rajta. Van itt aki használ Jolla telefont és tudna tapasztalatokat mondani?

(#23) WilliamGhost válasza erahurka (#22) üzenetére


WilliamGhost
tag

Én csak néhány Android appot használok rajta (pl Skype), azok működnek. Akadnak bugok nyilván, ha részletek érdekelnek, akkor itt találsz rengeteget ilyesmiről, konkrét problémákról.
Általában azok csalódnak, akik a Jollát akarják Android telefonként használni, hiszen nem az. Viszont ha van néhány szeretett appod, amik csak Androidon futnak, akkor az nem akadálya a váltásnak.

[ Szerkesztve ]

There is no cloud, just other people's computers!

(#24) wlandroid


wlandroid
tag

Csak nekem tűnik ez a People Powered eléggé Connecting People-szerűnek? :DDD

(#25) icezozo


icezozo
addikt

hatarozottan tetszik ! :K

http://qwankido.hu/

(#26) gebro


gebro
aktív tag

Ez nagyon jó hír. Köszi Jolla. :C

(#27) Dhampir


Dhampir
félisten

Nagyon drukkolok a Jolla csapatának. :C

(#28) macskea válasza WilliamGhost (#12) üzenetére


macskea
őstag

Hát kíváncsi leszek én erre a 249$-ra (dollár), amikor az az erősen elavult telefonjuk is 349€ (euró).

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#29) WilliamGhost válasza macskea (#28) üzenetére


WilliamGhost
tag

Ma rendelhető volt $189-ért, szóval a $245 nem olyan irreális...

A telefont meg a kicsit leleményesebbek megvehették €249-ért. :) Az "elavult" meg relatív, hiszen arra a hardverre van minden optimalizálva.

[ Szerkesztve ]

There is no cloud, just other people's computers!

(#30) NGA válasza eventus (#9) üzenetére


NGA
addikt

Meg az összes win 8.1 tablet is.

(#31) eventus válasza NGA (#30) üzenetére


eventus
veterán

Igazad van, de most csak a valóban "mobil" rendszerekre gondoltam.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#32) macskea válasza WilliamGhost (#29) üzenetére


macskea
őstag

Az a telefon most 349€, amiért kapsz egy 4,5" qHD kijelzőt. A felét éri. Az optimalizáltságot elhiszem, de a pixel az pixel. Így nem lehet prémium termék, hiába olyan az árszabása. :( Megmarad a különcök telefonjának.

Annak viszont örülök, hogy a tablettel ezek szerint nem követik el ugyan ezt a hibát, kifejezetten naprakész cucc, igazi skandináv design és baráti ár. IKEA tablet. :)) Indiegogo-n most 204€, ennyiért komolyan elgondolkoztató. Van magyar Jolla közösség?

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#33) consono válasza macskea (#32) üzenetére


consono
nagyúr

Vagyunk vagy öten :) Az áron meg lehet vitatkozni, én 249€-ért vettem. De, sajnos (?) a Jolla kis cég, kis termékpalettával, kicsi volumennel, ezért nem tudják dömpingáron adni a telefont, hanem keresniük is kell rajta, hogy fennmaradjanak.

"In God we trust. All others must bring data"

(#34) daniel909 válasza #17373696 (#4) üzenetére


daniel909
addikt

Nem értem majdnem minden cikknél előfordul ez a kérdés. Milyen kérdés ez? Ennyi win fanboy lett hirtelen? Szerintem van pár win tab is nem eleg??? Miért kell ezt a kérdést feltenni?

Cikkhez: tipikusan ez egy jól hangzó dolog de biztos vagyok benne h telis tele van hiányossággal buggal a szoftver. És nagyon kevesen adnának érte pénzt. Ennek ellenére szívesen birtokolnek egy ilyen gépet kíváncsiságból. Valszeg hamar tovább is adnám.

De lehet inkább egy telot vennék mar akkor lehet azt be is fogom próbálni. Tetszik a rendszer meg h finnek állnak mögötte.

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#35) WilliamGhost válasza macskea (#32) üzenetére


WilliamGhost
tag

A kijelző felbontása vacak, de ez egy külön történet (beszállítókavarás, az a csoda, hogy egyáltalán lett telefon tavaly). Amíg nem fHD videót nézegetsz rajta, hanem csak az UI-val varázsolsz, nem is tűnik fel, hogy kicsi a felbontása.

Az árban az oprendszer menedzselése is benne van, és egy 120 fős cégről beszélünk.

There is no cloud, just other people's computers!

(#36) WilliamGhost válasza daniel909 (#34) üzenetére


WilliamGhost
tag

A szoftver (Sailfish OS) jelenlegi telefonos állapotáról: a "telis tele van hiányossággal, buggal" nem állja meg a helyét, de nyilván bugosabb, mint amit már sok-sok éve csiszolgatnak. Az én használatom mellett havonta 1-2-szer futok bele olyan kalamajkába, ami nem jelentéktelen. Amúgy meg ha nem tetszik valami, akkor a "csináld magad" üzemmódra tudok kapcsolni.

There is no cloud, just other people's computers!

(#37) consono válasza WilliamGhost (#36) üzenetére


consono
nagyúr

Engem pont ezzel a csináld magad üzemmóddal vett meg a Jolla :) Tudom beteg vagyok...

"In God we trust. All others must bring data"

(#38) Flind válasza WilliamGhost (#35) üzenetére


Flind
senior tag

4.5"-ra mióta kevés a qHD?!

(#39) galaxys80 válasza Polarstar (#17) üzenetére


galaxys80
veterán

Csak nehogy még a végén ők is beelőzzék a BB-t. :DD

(#40) macskea válasza Flind (#38) üzenetére


macskea
őstag

Nem önmagában kevés, hanem a 349€-s árcédula mellé. Legalábbis szerintem. Sok szöveges tartalom fogyasztása mellett már kidörzsölheti a szemed a sok érdes betű. :P

Ez kicsit (#35) keytar-nak is ment. :)

[ Szerkesztve ]

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#41) eventus válasza galaxys80 (#39) üzenetére


eventus
veterán

Lakossági szektorban mindegy :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#42) macskea válasza consono (#33) üzenetére


macskea
őstag

De a tablettel meg valahogy mégis sikerült. Vagy csak megpróbálnak egy másik stratégiát? Ha jól látom,eddig bő háromezren szavaztak bizalmat a cuccnak. Jó lenne tudni, hogy a Sailfish OS-hez kapcsolódó egyéb szolgáltatásokkal hogy állnak? Pl.: Miracast van-e, ilyenekre gondolok.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#43) Polarstar


Polarstar
nagyúr

A csodába!!! Van itt pár arc, akinek VAN! Jolla mobiljaaaaa!!! ;]
Miért nincs pl egy icike-picike bemutató ezekről az "egzotikus" gépekről??

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#44) Flind válasza macskea (#40) üzenetére


Flind
senior tag

Nem értek egyet. Mondjuk az Xperia Z3 compact is csúcsmodell, az ára is az, mégis "csak" HD felbontású kijelző van benne (pedig már a QHD-nál tartunk lassan). És nekem ezért is nagyon szimpatikus, mert 4.6"-ra bőven elég, és a hw is jobban bírja.

[ Szerkesztve ]

(#45) Zol01 válasza consono (#37) üzenetére


Zol01
tag

Ez mi is tulajdonképpen? :B

Egyébként nagyon szurkolok nekik! És ha ez az ár meg is marad, számomra még akármi is lehet. :K

[ Szerkesztve ]

(#46) macskea válasza Flind (#44) üzenetére


macskea
őstag

Nem arra gondoltam, hogy feltétlenül nagynak kellene lenni annak a q-nak, szerintem egy HD-től kezdődő FHD-vel végződő panelcsalád gyakorlatilag 4-től 6 incsig már úgy tudja ellátni a szerepét, hogy a képminőség gyakorlatilag minden felhasználási mód esetén tökéletes lenne, mégsem követel irreális erőforrásokat a hardver többi részétől. Szóval akár a Z3C-t nézzük, akár az Alphát, szerintem is rendben van az a 720p, és egy phabletre sem kell 1080p-nél több, az biztos. Gyakorlatilag ezzel a két felbontással ÉSZSZERŰEN le lehetne fedni az egész mobilpiacot. Szerintem.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#47) Dhampir válasza Polarstar (#43) üzenetére


Dhampir
félisten

Azért, mert manapság csak a Kín-Kong garanciás Csing-Csüng huszonnyócpixeles előlapi kamerás telefonokkal lehet menőzni, ami azért nem jön szembe veled az utcán, mert egy hónapnyi spórolós hajókázás után, még legalább ugyanaddig tartó vámolásra vár. :D

[ Szerkesztve ]

(#48) Polarstar válasza Dhampir (#47) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Áááá! Dehogy!
Ebből kevesebb van, mellesleg a nagyérdemű publikum itt magasan tesz a tucat mobilokra.
Ez ellenben érdekes!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#49) martonx válasza WilliamGhost (#20) üzenetére


martonx
veterán

"Vagyis nem turkál az életedben egyik nagy amerikai cég sem" - hehe és te ezt tényleg el is hiszed?
Akkor te ezek szerinted használod, mégsem tudtál egy megkülönböztető pontot sem felhozni mellette.
Nyilván sikerre lesz ítélve ;]

Én kérek elnézést!

(#50) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

nekik például sikerült egy iPad mini méretű tabletet kihozni, ami nem iPad másolat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.