Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gargouille


Gargouille
őstag

Nem tudom segít-e, de powershell-ből le tudod kérdezni az összes telepített frissítést. Ezt a kódot mentsd el egy ps1 kiterjesztésű fájlba és utána futtasd le:

function Convert-WuaResultCodeToName
{
param( [Parameter(Mandatory=$true)]
[int] $ResultCode
)
$Result = $ResultCode
switch($ResultCode)
{
2
{
$Result = "Succeeded"
}
3
{
$Result = "Succeeded With Errors"
}
4
{
$Result = "Failed"
}
}
return $Result
}
function Get-WuaHistory
{
$session = (New-Object -ComObject 'Microsoft.Update.Session')
$history = $session.QueryHistory("",0,50) | ForEach-Object {
$Result = Convert-WuaResultCodeToName -ResultCode $_.ResultCode
$_ | Add-Member -MemberType NoteProperty -Value $Result -Name Result
$Product = $_.Categories | Where-Object {$_.Type -eq 'Product'} | Select-Object -First 1 -ExpandProperty Name
$_ | Add-Member -MemberType NoteProperty -Value $_.UpdateIdentity.UpdateId -Name UpdateId
$_ | Add-Member -MemberType NoteProperty -Value $_.UpdateIdentity.RevisionNumber -Name RevisionNumber
$_ | Add-Member -MemberType NoteProperty -Value $Product -Name Product -PassThru
Write-Output $_
}
$history |
Where-Object {![String]::IsNullOrWhiteSpace($_.title)} |
Select-Object Result, Date, Title, SupportUrl, Product, UpdateId, RevisionNumber
}

Get-WuaHistory | Out-GridView

Az eredményt egy új ablakban látod majd, ott talán megtalálod azt a frissítést, amit keresel, utána már a KB száma alapján talán le tudod vakarni. De ha nem erre gondoltál, akkor elnézést.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#2) joghurt válasza Gargouille (#1) üzenetére


joghurt
addikt

Köszönöm, de ettől sem lehet okosabbnak lenni.

A tej élet, erő, egészség.

(#3) Gargouille válasza joghurt (#2) üzenetére


Gargouille
őstag

Hát sajnos tényleg nem. :(

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#4) Oldman2


Oldman2
veterán

Jó poen, kíváncsi leszek van-e valami használható megoldás...
:W

(#5) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Nekem eddig windowsal valóban furcsa dolog 1 fajta hibám volt de az többször is.
Copy paste mondjuk Excelből power pointba vagy explorerbe
Egyszerűen nem azt másolta illesztette be mint amit copy-ztam, hanem pár copy-val korábbit
CSak gép újraindítás segített...valami beragadt a memóriába

(#6) démosthenés


démosthenés
csendes tag

Ez egy jó régi frissítés.
Intel® Wireless Manageability Driver extension 2129.62.62.0 - 2021-07-25

[ Szerkesztve ]

(#7) joghurt válasza démosthenés (#6) üzenetére


joghurt
addikt

Egy szóval sem írtam, hogy tegnap kezdődött volna a sztori. :)

De az a vicces, hogy ezekből az eszközmeghajtókból a laptop gyártójától is jönnek le csomagok. (Amikből természetesen fent vannak a legfrissebbek.) Aztán időnként a Windows nekiáll okoskodni, hogy majd ő azt jobban tudja, melyik kell.

A tej élet, erő, egészség.

(#8) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Tudom, hogy kövezés lesz a vége, de az ilyen és ehhez hasonló Microsoft féle f@szságok miatt menekültem el a Windows környezettől évekkel ezelőtt (Évekkel? Több, mint 1 évtizede). És sajnos nem csak a cég PC-kre szánt szoftverével vannak ilyenek. Xbox felhasználóként is találkozom hasonlókkal...

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#9) Gargouille


Gargouille
őstag

Részemről biztos nem kövezlek és kétségtelen, hogy van sok zavaró tökéletlenség a Windowsban, de ha jól értettem a posztot, akkor itt nem egy olyan "hibáról" van szó, ami bármit is befolyásolna, vagy akadályozna, csupán a kollégát zavarja a dolog és keres rá megoldást. Ezzel nem azt mondom, hogy jó így, csak annyit, hogy egy "nüansznyi" szépséghibáról van szó jelen esetben, nem valami kardinális problémáról, ami megkeserítené az életét. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#10) PC-rev-RM


PC-rev-RM
tag

DriverStoreExplorer erre nem jó?

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#11) joghurt válasza PC-rev-RM (#10) üzenetére


joghurt
addikt

Nem segít. Legfeljebb annyival vagyok előrébb, hogy ez a verziószám csak a "wiman_wlan_extension"-nél fordul elő.

A tej élet, erő, egészség.

(#12) PC-rev-RM válasza joghurt (#11) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Csak azt gondoltam az utolsó bekezdésed alapján, törölni akarod a cuccot. Ezzel a progival lehetséges. Négyzetbe pipa és delete package. Még aktív drivert is lehet vele törölni.

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#13) joghurt válasza PC-rev-RM (#12) üzenetére


joghurt
addikt

De nem lehet. Még Force-szal sem. ;)

(Sőt, az Intel meghajtóinak egymásra épülő elcseszett függései miatt a 7 darab túlhaladott IGP meghajtó is itt van, amiket nem lehet leszedni.)

A tej élet, erő, egészség.

(#14) PC-rev-RM válasza joghurt (#13) üzenetére


PC-rev-RM
tag

:Y WTF? Akkor a kiváltó okot kell megszüntetni: "...ami zavarni kezdett." Ne zavarjon. :DDD

#8: ReviOS és nincs többé magas vérnyomás. :)

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#15) tocsa válasza démosthenés (#6) üzenetére


tocsa
senior tag

Jo regi, 1968-ban irtak ala :D

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#16) tocsa válasza joghurt (#13) üzenetére


tocsa
senior tag

Pontosan minek a driver-e ez? Azzal vigyaznek hogyha valami mely rendszer driver (ileyn alaplap csipszet meg ilyenek), hogy nehogy brick-eld a rendszered ha sikerul levakarni. Ez amugy Windows 11? Epedve varom, hogy megtapasztalhassam, mostmar vagy 7+ eve Linux a fo fejlesztoi OS-em, tudom, hogy neha ez nem lehetseges sajna. Az ASP.NET-es projektemet RDP-vel intezem.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#17) joghurt válasza tocsa (#16) üzenetére


joghurt
addikt

A jelek szerint WiFi.
Windows 10.

A tej élet, erő, egészség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.