Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50) Dany007 válasza lapa (#35) üzenetére


Dany007
veterán

No, igen. Az Ubuntu Edge az az első fecske ami már tényleg arról szól, hogy bizonyos esetekben helyettesíthetne egy PC-t. Na de azért lássuk be, hogy ehhez az Ubuntu kevés. Hiszen még PC-n se tudta megközelíteni se a Win. Ami leginkább a szoft. kompatibilitás és a megszokás miatt van.

Plusz egy fix munkahelyen ahová minden nap be kell menned eleve semmi értelme az ilyesfajta mobilitásnak. Minek? Ott a PC fixen eldugva az íróasztal alatt azt kész.

A másik fontos szempont amiről már 1000x esett szó az a hardver elemek "mobilitása". Ami telefon vagy tablet esetében kb nem létezik. Ha tönkre megy viheted be a szervizbe ahol felküldik Pestre majd 3 hét múlva visszajön javítva... jobb esetben. Rosszabb esetben azt mondják, hogy olcsóbb ha veszel egy újat és akkor mentheted a gépen tárolt adatokat is.
PC esetében meg szólsz a rendszergazdának aki kijön és kicseréli az elromlott hardvert. Ez nálunk a cégnél maximum fél órát vett igénybe eddig alkalmanként.

De ha teszem azt egy iPad-en dolgoznék aminek elszáll az akksija vagy a ramja vagy a procija vagy akármije, vajon 30 perc elteltével tudnám ott folytatni a munkát ahol abbahagytam? Mert erősen kétlem.

Mert nálunk ahol 25 millás nyomdatót vezérlő PC kiesne akár csak pár hétre is a munkából akkor az milliós veszteséget okozna a cégnek.
De hasonló a szitu a gazdaságin. Ahol a spéci könyvelő / számlázó szoftvert nem lehet csakúgy újratelepíteni egy másik gépen és folytatni tovább...

Szóval én a már elhangzottak mellett ezt is értem PC alatt. A teljes ökoszisztémát. Egy táblagép vagy telefon túl kompakt ehhez. Túlságosan egybe van minden. Ráadásul PC még mindig olcsóbb ha kiegészítőket mindegyikhez külön kell vennem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.