Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Egyébként kétlem, hogy Bill Gates visszamenne. Egyszerűen azért, mert hónapok alatt nem lehet rendet tenni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) lapa


lapa
veterán

tőled loptam:

nem azért mert ms, hanem mert nagyon sokat szenvedtem velük. ezt az indokolatlan részéért kapják.

(#3) Xirtam


Xirtam
veterán

"István Novák Ez egy kemény világ, ahol a piacvezető cégek komoly harcot vívnak. Igen, miközben a Microsoft bizonyos üzletágai szárnyalnak, másokkal komolyabb probléma van. A bejelentett szervezeti változások éppen ezt a skizofrén helyzetet kívánják felszámolni (One Microsoft). Láthatóan sokat kell még a cégnek és a cégvezetésnek is tanulnia.
Nyilván nem örülnek a részvényesek a Surface bukásnak (a kezdet kezdetén az Xboxnak sem örültek). Én azonban úgy látom, a Microsofttal az a legnagyobb baj, hogy az istennek sem akar kimúlni, pedig az Index már nagyon régóta készül erre .
A tréfát félretéve: szerintem nem kell félteni a világot a Microsoft bukásától, ahogyan az Apple vagy a Google bukásától sem. Hihetetlenül gyors átalakuláson megy keresztül az iparág, ahol a gyors reagálás -- beleértve az esetleges kudarcokat -- nemcsak az életbenmaradásról, hanem a piacon elfoglalt helyről is szól. A három évvel ezelőtti alvó dinoszaurusz helyett ma már egy sokkal gyorsabban reagáló szervezetet találunk -- és éppen ez az akcióképesség a jele annak, hogy nem kimúlni készül a cég.
Ballmert lehet szídni, piszkálni -- bizonyára megérdemli --, de elvitathatatlan, hogy valóban szenvedélye a cég. Könnyű egy "feketelábú" országból egy internetes portálon bukást jósolni -- egy olyan országból, ahol a GDP kisebb, mint az emlétett cég éves bevétele..."

[ Szerkesztve ]

(#4) Syl


Syl
nagyúr

Hofi harminc éve megmondta a tutit: ha egy kupleráj nem megy, nem a bútorokat kell kicserélni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5) Jim Tonic válasza Xirtam (#3) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Itt nem a cég bukásán van a legfőbb hangsúly, hanem azon, hogy az utóbbi években hibát hibára halmoznak.

Novák Istvánnak meg csak az nem tűnt fel, hogy a részvények zuhanásának nincs köze sem az országunkhoz, sem az Indexhez, ugyanakkor az egész cikk az International Business TImes oldalán megjelent cikkre épül.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6) Воланд válasza Xirtam (#3) üzenetére


Воланд
titán

juj, egyre tobben olvassak azt a csoportot.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7) bambano válasza Xirtam (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én sem az ms bukásától féltem a világot. én az ms nem bukásától féltem...
majd a nokia fogja megmenteni az ms-t... :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) Syl válasza bambano (#7) üzenetére


Syl
nagyúr

Bill Gates visszatér a cégbe és segítséget kér az Apple-től :DDD (fordított 1997)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9) Gergosz2


Gergosz2
veterán

nem kell félni kiheverik :U

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#10) Jim Tonic válasza Syl (#8) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Tegnap olvastam, hogy az Apple is 22%-os visszaesést könyvelt el. Kidurrannak a felfújt lufik. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) Syl válasza Jim Tonic (#10) üzenetére


Syl
nagyúr

Ideje volt.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#12) Dany007


Dany007
veterán

Én inkább azon csodálkozom, hogy miért nincs erről itt hír a PH!-n?

A helyzet meg egyáltalán nem meglepő. Az MS fő területe ha jól gondolom akkor az a desktop OS volt és talán ma is az.
Erre kihoztak egy olyan OS-t a Win8-at ami nem titkoltan táblagépekre lett optimalizálva és kissé le lettek szarva desktop PC-sek. Mindez egy olyan táblagépért ami eleinte mocskosul túlárazott volt aztán valamiért nem tudott bejutni a nagyok közé. Pedig mindennel épp az volt a terv, hogy ők is szakítsanak egy k...va nagyot a tabletpénzekből... Hát nemcsak hogy az nem jött össze, de ráadásul még magával rántotta az OS részt is. Köszönhetően az elvakultságnak.

Ami meg az új boxot illeti... hááát... A piac diktál úgyis. A piacot pedig az átlagemberek alkotják jelen esetben. Lehet, hogy akkor hallgatni kéne rájuk és meggondolni egy-két véleményt. Amit ha jól tudom el is kezdett az MS (ugye felhasználói nyomásra kivették az állandó internetkapcsolat szükségességét stb), de szvsz későn.

@(#10) Jim Tonic:

Hát, most erre is mondjuk azt, hogy megmondtuk? Hogy a lufi előbb-utóbb durranni fog? Hány meg hány keynote után mondtam én, hogy várnék már valami újítást, valami innovációt? Mert mondom az emberek belefognak unni a sablon iPhone / iPad-be meg a semmimondó "fejlesztésekbe" (mint a panoráma mód meg a nagyobb kijelző...)

Erre tessék: "Iparági elemzők szerint a cégnek nagyon nagy szüksége volna már egy olyan, áttörést hozó termékre, mint amilyen az iPhone és az iPad volt. A profit megzuhanása egy ilyen termék hiányát jelzi. "

Akkor elmegyek iparági elemzőnek! :D ;]

szerk.: ja és szintén furcsa, hogy erről sincs hír a PH!-n. Pedig nagyon jó kis flémtopik lehetne belőle... Mikor a legutolsó iPhone pletyka is kikerül, akkor azért erről se kéne lemaradni. Biztos sok kattintást generálna! ;]

[ Szerkesztve ]

(#13) Воланд válasza Dany007 (#12) üzenetére


Воланд
titán

lol, a ph-n meg az ms negyedeves jelenteset sem hoztak le. ez meg ahhoz kepest semmi mas, csak egy velemeny.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14) Jim Tonic válasza Dany007 (#12) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az MS-t kevésbé féltem, mint az Apple-t. Csődtől egyiket sem féltem. De mindkét cégnél ugyanaz látszik. Amit az elődök felépítettek, azt az utódok rombolják.
Az MS annyival jobb helyzetben van, hogy még mindig van mire építkeznie, míg az Apple tényleg csak egy nagy lufi. Ami nem jelenti azt, hogy nem jók a termékeik, csupán marhára túlárazottak. Ez mondjuk azért igaz az MS-ra is.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15) Oliverda válasza Dany007 (#12) üzenetére


Oliverda
félisten

Azért mert a PH! hardverekkel foglalkozik, nem pedig negyedéves jelentésekkel vagy éppen üzleti kimutatásokkal.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16) Воланд válasza Oliverda (#15) üzenetére


Воланд
titán

ph = lapcsalad

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#17) lapa válasza Oliverda (#15) üzenetére


lapa
veterán

ez most elég erőltetett volt. gondolom ő sem a hardverapróra vagy a gamepodra gondolt, hanem mint lapcsaládot értette. de mondjuk ki: itcafé.

(#18) #51736960 válasza Воланд (#16) üzenetére


#51736960
törölt tag

már látom az itcafés hírt: "Csődbe ment a Microsoft!!!" :)

(#19) lapa válasza #51736960 (#18) üzenetére


lapa
veterán

az meg a hwsw.

(#20) Jim Tonic válasza #51736960 (#18) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem kéne eltekerni a témát. Szvsz. az ITcaféról pont az ilyen témájú cikkek hiányoznak.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#21) vhunor válasza Jim Tonic (#20) üzenetére


vhunor
őstag

Néztem tegnap ezt a "hírt", utánakérdeztem pár külföldi újságírónál is, meg MS kontaktnál is, de az eredeti "forrás" igen kétes lábakon áll, így az egész puszta találgatás, még annál is inkább, mint amilyenek amúgy az IT iparági pletykák szoktak lenni. Gates újraeljövetelét sokan várják, talán a mostani helyzetet tekintve ez önbeteljesítő jóslat lesz, de Gates-nek elég dolga van az MS-en kívül is, nem hiába passzolta le a stafétát egy több mint egy évtizede. Sokkal jobb és hasznosabb dolgokkal töltheti az idejét, mint egy útját keresgélő mammutvállalat pátyolgatása.

szerk.: a címre reagálva, Gates idejében is bőven volt melléfogása az MS-nek, nem tudhatjuk, hogy az ő vezetésével mennyire alakult volna másként a helyzet, mint Ballmer alatt. Az MS-ből mindig is hiányzott az a fajta fókuszáltság és agilitás, amivel egy rossz stratégiai döntést hatékonyan korrigálhatnának, és nagyon sokáig a nagy divízióvezetők harcainak áldozata lett (amit Ballmer most próbál is kiküszöbölni). Ráadásul nagyon rossz üzenete lenne annak, ha Gates visszatérne a CEO székbe.

[ Szerkesztve ]

(#22) Oliverda válasza Воланд (#16) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem igazán, de ebbe most inkább ne menjünk bele.

Amúgy biztos vagyok benne, hogyha ezt lehozta volna a Café, akkor legalább ennyien fújolnának bulvárt kiáltva.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23) Dany007 válasza Oliverda (#22) üzenetére


Dany007
veterán

Én nem szoktam hisztizni sose pl a MA-s iPhone tippelős pletykahíreknél. Magamban mondom, persze. De elfogadom, hogy ez érdekelheti az embereket és ezért rakják be, nem pedig kizárólag a kattintásért.
Na ezért gondoltam, hogy ezek a "hírek" is bekerülhettek volna, természetesen az IT Café-ra. Nyilván a PH! az kompletten jelenti az egészet...
Na de na... nem most kezdtük a PH!-zást mind tudjuk mire gondoltam. :)

Egyébként annyi hitelessége biztos van ennek a hírnek is, mint az n+1. iPhone 5S pletykának... : )

@Jim Tonic:

Lufinak lufi az Apple az biztos. Mindenféle flém nélkül. Akik világmegváltó innovációval törnek be egy piacra, majd 6 év után is csak fejlesztgetnek, már-már mennek a többiek után... annak sok jó vége nem lesz.
MS meg csúnyán elcseszte. Pedig nekem szvsz tetszik a Surface. Bár nincs szükségem rá. Gondolom látták, hogy zsugorodik / vagy fog a desktop piac, ezért akartak valamit lépni. Sokadiknak beszálltak a talbetbe. Részben későn részben rosszul.
Ha nem lenne ilyen szar a desktop helyzet azt mondanám, hogy nem is kéne tabletekkel foglalkozniuk mert minek... De egyre inkább jön fel, mint a talajvíz, szal valamit muszáj volt lépni. Gondolom nem akartak úgy járni, mint a Nokia... aki későn kapcsolt és akkor is csak a régi lejárt lemezt erőltette.

[ Szerkesztve ]

(#24) Syl válasza Oliverda (#22) üzenetére


Syl
nagyúr

"Nézd az anyja szentségit, megint nincs rajta sapka!"

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#25) Jim Tonic válasza vhunor (#21) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Konkrétan a pénzügyi eredményekről írtuk, hogy lehetne róla cikk. Az nem áll kétes lábakon.

Ráadásul nagyon rossz üzenete lenne annak, ha Gates visszatérne a CEO székbe. Értelme sem lenne. Ugyanakkor Ballmer teljesen alkalmatlan erre a pozícióra. Kételme, hogy bármit segít az átszervezés. A cég legnagyobb baja az ötlettelenség, a rugalmatlanság, ill. a folyamatos mellébeszélés.

A legnagyobb baj egyébként szerintem az, hogy jelenleg az IT-ipar felfújt, propaganda termékekre épül, mint a netbook volt, most meg az okostelefon és a tablet az. Próbálják erőltetni ezt az irányt, a mobilitást, folyamatosan kitalálnak valamit, amiről az emberek azt gondolják, hogy must have. Én bármennyire próbálom megérteni ezt, azt látom, hogy igazán jól dolgozni csak PC-n tudsz, ezt némileg megközelíti a notebook (de nem éri el). A többi a tabletről és a mobiltelefonról csak hazudozás.
Ehhez képest mindent úgy irányítanak, hogy eladható legyen, ahelyett, hogy a használhatóság lenne a fő cél.
Ki volt mondjuk az az ökör, aki kitalálta, hogy hasonló platformot nyújtsanak desktopra, ill. mobiltelefonra? Miért kellene így lennie?

Döglődik a fogyasztás alapú társadalom, és ezt pont a mesterségesen gerjesztett vásárlási szándékot erőltető vállalatok érzik meg a legjobban.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#26) lapa válasza Dany007 (#23) üzenetére


lapa
veterán

desktop fronton nem szar a helyzet, gyakorlatilag nincs desktop front. ha megnézed pc --> (notebook) --> tablet --> mobil.

nem azt mondom, hogy általános, de nyilvánvaló, hogy a mobilba fog zsúfolódni az összes intelligencia. szerintem fullos tabletet belehaluzni ebbe a jelenlegi helyzetbe nyilvánvalóan túlzás volt. viszont arra láthatóan nincsen megoldásuk szoftver oldalon, hogy mobilból futtassanak bármit. lásd pont most volt a reseraches arc távozása kapcsán a vidiben, hogy a performanceot ahogy van leszarták. ez most büntetni fog, mert mindig egy lépéssel később tudnak platformot csinálni bármihez is. lásd mérnöki csodát kellett csinálni, csakhogy valahogy tudjanak valamit futtatni tablet méretben is.

@Jim Tonic: hagyd már ezt a pc-t, az semmi más, mint egy billzet meg egy képernyő. két év múlva a mobilos chipek megeszik reggelire azt, ami ezeken túl a pc dobozban van.

[ Szerkesztve ]

(#27) bambano válasza Dany007 (#12) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mert a témafelelős szabin volt :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

az a baja egyébként az ms-nek, hogy eddig nagyjából monopóliumon voltak, és el tudták érni, hogy a piac azt vegye, amit ők el akarnak adni. most meg erőltetik továbbra is ezt a "amit én akarok eladni, az számít" elvet, csak közben kinőtt a földből másik 2-3 piaci szegmens, amit meg nem irányítanak. így az embereknek már van valódi választási lehetőségük, az ms meg arccal hárítja a murvát.

mindezt tetézi, hogy a 2008-ban kezdődő válság miatt az addig egyenletes eloszlású megrendelések összetorlódtak. addig szépen folyamatosan csereberélték a gépeket a vásárlók, 2008-ban megijedtek, leálltak a beruházások. amikor meg lett végre pénz, akkor egyszerre cserélték a lomokat, így mostanában van egy jó év, utána x év kopp és ez fog ismétlődni egy darabig.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29) Jim Tonic válasza lapa (#26) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Már bocs, de kb. azt feltételezed, hogy az asztali fejlesztések leállnak. Nálad 2W-os fogyasztásból ugyanaz a teljesítmény jön ki, mint 85-ből?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#30) lapa válasza Jim Tonic (#29) üzenetére


lapa
veterán

5-6 év alatt így lett, igen. k7 (85w) --> c2d noti (8w) --> mostani 4-8 magos chipek (2w).

mit értesz asztali fejlesztés alatt? ilyen homályt, mint ez. ez x86? vagy egér-billzet alapú ui? vagy nagyképernyő? nem mindegy.

(#31) Jim Tonic válasza lapa (#30) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Asztali fejlesztések? Minden, ami nem mobil. Proci, GPU, APU, SSD, stb. Szerintem elég egyértelmű. Minden van a mobilban, csak minden jóval lassabb.
A másik, amit nem értek a nagy mobilitásban: mindenkinek lesz céges telefonja? Miért vinné haza? Vagy miért dolgozna az ember a munkahelyén a saját telefonján?

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#32) bambano válasza Jim Tonic (#31) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a kérdések vége az: minek dolgozna az ember otthon?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) Dany007 válasza lapa (#26) üzenetére


Dany007
veterán

Azért ennyire én se temetném a PC-t. Inkább csak visszább szorul, ezt érezte meg az MS is és ezért kezdett tabletre és tablet OS-re gyúrni amit majdnem 1-1 be rádobott a PC-re is.
De komolyabb munkára az életbe nem fogja leváltani a tablet a PC-t. Hosszútávon egy átlag cégnek még mindig jobban megéri a PC, mint egy kompakt egybe eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#34) Gergosz2 válasza Dany007 (#33) üzenetére


Gergosz2
veterán

De komolyabb munkára az életbe nem fogja leváltani a tablet a PC-t.

Ezzel egyetértek, már a szövegszerkesztés is kínkeserves rajta.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#35) lapa


lapa
veterán

ti továbbra is egy monitorrol meg egy bill+egérről beszéltek, csak úgy hívjátok, hogy pc.

de ha úgy tetszik beszélhetünk egy kis, 7-10" képernyőről, esetleg valami akksival, amibe hátul bepattan a teló. ezt biztos tabletnek hívjátok, pedig csak egy képernyő.

vagy összecsukható, 12" körüli billzet + panel + némi akksi kombóról, amit ultrabooknak neveznétek. szintén bepattintható telóval.

szakadjatok el ettől. ha szerintetek nem lesz elérhető a mindennapokban szükséges számítási teljesítmény (mondjuk full hd lejátszás, eléggé komoly játékok, ilyesmi) egy mobil méretében, akkor nem tudom mit néztetek eddig. az, hogy közben citrixet futtatsz vagy remote excelt vagy android appot az mind lehetséges lesz. látjátok, ott az excel a linuxos ubuntun, egy mai okostelón futtatva. ennyi.

innentől kezdve érthetitek, hogy mindegy, hogy gőzgép-e, az a lényeg mi hajtja.

abba gondoljatok bele, hogy most egy jövőbenéző óriáscég szempontjából beszélünk a folyamatról, nekik az 5 év múlva eszközökre kell kész termékük legyen. 5 év múlva atx dobozt majd bacsis múzeumblogjában látsz, nem vállalati beszerzéseknél. érted már vas árban nem fogja megérni.

más kérdés, hogy a felleg / privát felleg annyira nyomasztó gazdaságilag, hogy kénytelenek lesznek meglépni. minden vállalat ebbe az irányba fog menni.

figyelem, nem magyarországról van szó, ahol a 10 éves 0-ra írt gépekkel meg rendszeres imádsággal várjuk mi hullik el.

hozzáteszem a fejlődő piacokon is menőbb lesz a telefon-tablet, mert anyagárban is olcsóbb lesz, mint egy vasdobozos-műanyagbilles-nagyképernyős atx. és akkor a gazdagabb még mindig upgradelheti egy képernyővel, addig legalább telója-tabletje van.

[ Szerkesztve ]

(#36) vhunor válasza bambano (#27) üzenetére


vhunor
őstag

Szabi volt tényleg, sőt, sok ember van/volt/lesz szabin mostanában, van, amire nem jut idő, most pont az MS pénzügyi eredménye esett áldozatul.

(#37) bambano válasza vhunor (#36) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tudom, beszéltem vele :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#38) bambano válasza lapa (#35) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a desktop nem csak abban más, hogy több a lóerő, hanem abban is, hogy másképp tudod kezelni. egy teló menedzselhetősége erősen kérdéses, akkor meg pláne, ha nincs is a hálózaton. hogy csinálsz mondjuk víruskergető upgrade-t egy telefonon, ami a metrón egy zsebben van? sehogy. de ez csak egy példa a lehetséges sok közül.

szerintem az ilyen ketyerék (mobil??) komoly munkára való használhatóságát az akadályozza leginkább, hogy mindenből van benne egy kevés, de nem rendes. nincs benne rendes hűtés. ha nem úgy használnád, mint a mobilt, hogy kétóránként pöccintesz rajta egyet, akkor egyszerűen leolvadna az asztalról. nem tudsz neki rendesen áramot adni. az akksi irodai munka esetén nem bírja ki 2-3 óránál tovább. a bohóckodás méretű töltőkről szintén nem hiszem, hogy ipari megoldások lennének. nincs hozzá rendes hálózat. ha egy irodába összezársz 50 embert, akkor ők tetszőleges vezetéknélküli megoldást porba döntenek a sávszélesség igényükkel.

nincs ezekben semmi, amitől ez rendes munkahelyi gép lehetne.

az más kérdés, hogy a tömegeknek, otthonra, napi egy-két óra tartalomfogyasztásra meg két fikázó hozzászólás megírására elég. De ezzel itt vége is a dalnak.

a felhő meg bukta lesz, mint eddig még mindig, csak várjuk meg a végét. legalábbis a publikus felhő az biztosan. a privát felhő meg az én szememben csak egy marketing neve olyan általánosan és régen használt technológiáknak, amik eddig is voltak, ezután is lesznek, csak a fehérorrú managgák már kínjukban nem tudtak mit kitalálni, hát elnevezték cloudnak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) lapa válasza bambano (#38) üzenetére


lapa
veterán

nem értünk egyet, de nem fogunk összeveszni olyan dolgokon, amik már most sincsenek így. csak röviden, ha már ennyit harcoltál vele:

-irodai wifi ma se rohad le ugye, még akkor se, ha nincs csicso enterspájz menedzsment szerver

-lte-hálózaton menedzselhető (konkrétan 3g-s kéziszkennereket telepítek, managgelek, rdp-zek, tudom),

-teljesítmény elég volt már 2 éve is pláne felhőhöz, de hardveres gyorsítással mindenre (mínusz high-end gamez)

-a privát felhő akkor nevezzük nevén citrix akármilyen klienssel (jelenleg 5 telefonnyi méretű wyse, ugye) és távoli, jórészt virtualizált környezet adatközponti infrán. semmi bukta nincs benne.

[ Szerkesztve ]

(#40) bambano válasza lapa (#39) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

irodai wifi: egy térben ki tudsz osztani max. 3 darab csatornát. meg ki tudsz osztani drótos neten portonként 1 gigát, ami tokkal-vonóval lenyeli a teljes wifi kapacitásodat, akkor, ha olyan helyen élsz, ahol a wifi nincs összeszemetelve. Ha össze van, akkor meg a többszörösét nyeli le.

lte? lte-s irodai eszközöket max. a telenornak éri meg telepíteni, mindenki más tudja, hogy nem erre való.
ők meg is tették anno, ennyi eszük van, de ez legyen az ő problémájuk.

a citrix rendben van, azt az egy tényt leszámítva, hogy citrix sok évvel azelőtt volt, hogy a cloud kifejezést először kiejtették ebben a szakmában. nekem az nem cloud, ha vernek, akkor se.

egy nagyobb cégben akkora xls-ekkel dolgoznak, amihez nem hiszem, hogy elég lenne egy arm proci. azt meg pláne nem hiszem, hogy nem fog elolvadni tőle, de várom a cáfolatot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41) lapa válasza bambano (#40) üzenetére


lapa
veterán

az excel a datacenterben fut mert citrix, ne csináld már az értetlent.

lerohad mostanában a wifi az irodában vagy nem? nem rohad le. olyan helyeken se, ahol mindenki wifizik. a többi melléduma. azaz de, linksys lerohad, ennyit a csicsoról.

mobilneten a mostanihoz hasonlóan frissülhet a telefonodon akármi, észre se veszed. lte-n is meg 3g-n is. nemtom mennyit citrixeztél nem lte-képes notin, én eleget ahhoz, hogy tudjam, még a száguldó vonaton is végig teljesen rendben van a válaszidő.

[ Szerkesztve ]

(#42) bambano válasza lapa (#41) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

lerohad, persze, hogy lerohad. elég, ha nem jól fogod a telefont :P

meg számoljunk azzal, hogy a szomszédban futó topic szerint 800 dollárért kapsz erre alkalmas cuccot. az ugye 180 eFt jelenleg. Meg építs hozzá datacentert, meg építs ki a datancenterig redundáns nagy sávszélességű kapcsolatot. ja és úgy tippelem, hogy a 800 ficcsben nincs benne a monitor meg a klavi.

Ehhez képest szerintem a feléből kapsz egy rendes pc-t, ha leraktad a saját épületedben a pincébe a citrix szerveredet, akkor megúszod a távközlési költségeket is, és ha vezetékes hálózatra kötöd, mert a desktop pc-ben van vezetékes vezérlő, ezekben a lomokban meg úgy tűnik, nincs, akkor sávszélességet is tudsz garantálni. Közben nem fog megfőni a tojás, ha felemeled az irodában.

a wifihez képest az lte meg a 3g egy fokkal rosszabb, a sávszélesség is erősen kérdéses, menedzselhetetlen, meg a tarifák sem olyanok, hogy kapkodjanak utána.

ez a koncepció csak a távközlési vállalatok stratégiai menedzserei szerint életképes és jó (nekik az, persze), a normálisan számolni tudó cio-k szerint nem az. mint ahogy eddig az összes nagy durranásnak ígérkező ilyen megoldásról is kiderült, hogy nem jó semmire.

nem bánom, ha szétválasztod, hogy egyszerre fikáztam le a cloudot és ezeket a zsebketyeréket.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) Dany007


Dany007
veterán

Hajrá! Este beszállok! :)

(#44) Jim Tonic válasza lapa (#35) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én nem azt mondtam, hogy nem lesz elérhető teljesítmény. Azt mondtam, hogy örökké hátrányban marad.
Meg azt taglaltam, mi értelme a mobil munkaeszköznek, ha billentyűzet, képernyő amúgy is kell hozzá (erre ott a laptop), ugyanakkor magát a telefont meg nem fogod keverni a privát és a munkahelyi szférádban.
A WIFIs okfejtésed ott hibázik, hogy marha hamar elfogy a csatornák száma, ezen felül komoly adatbiztonsági kérdéseket is felvet.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#45) lapa válasza bambano (#42) üzenetére


lapa
veterán

miután többször leírtam a gyakorlati tapasztalatokat, te meg még csak most jutottál az alagsori terminálszerverig meg holfutazexcelig, most akkor nem erőltetem tovább. eleve nincs pc alagsori citrixnél se, hanem vékonykliens van. ha meg amúgy is ott van nálad egy telefon, akkor használod azt. byod, mindenféle biztonsági para nélkül, hiszen csak a citrix fut. monitor + bill úgyis kell.

a citrix amúgy 100kbyte / user, és miért ne lenne redundáns, ha ott a mobilnet is a bérelt + adsl bakupolt vonalon túl? ezzel is harcolhatsz hitéleti alapon, de így dolgozok pár éve amszterdamig, mindenféle interneten jól megy. mondom, vonaton ülve sincs zavaró lag, pedig nem lte, hanem 3g meg hsdpa (már ahol van).

@Jim Tonic: dehogynem fogod keverni. az csak egy kép lesz, amit látsz a telón. lassan a hűtőre is van citrix kliens.

[ Szerkesztve ]

(#46) Jim Tonic válasza lapa (#45) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Időről időre felmerül a vékonyklienses téma, ma clouding a neve. Aztán időről időre kiderül, hogy valami gond mégis van vele. A clouding is világmegváltó ötlet volt, aztán mégsem halad.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#47) lapa válasza Jim Tonic (#46) üzenetére


lapa
veterán

nálad, otthon? mert nyugaton eléggé rajta vannak cégeknél. ha már alagsori citrixed van (ami egyszeri komolyabb, de racionális befektetés), akkor onnan csak egy lépés.

(#48) Jim Tonic válasza lapa (#47) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hát, a mi cégünk nagyon nincs rajta, pedig nyugati is, nem is kicsi. Minél nagyobb a cég, annál nagyobb horror az infrastruktúra megteremtése.
Az elmúlt hetek balhéi miatt eleve kétlem, hogy mindenki rohanna cloudingra váltani.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#49) lapa válasza Jim Tonic (#48) üzenetére


lapa
veterán

privát infra azért nem ugyanaz. így vagy úgy, sokkal olcsóbban jönnek ki, ami a pénzalapú világban azt fogja jelenteni, hogy idővel meglépi mindenki. először az alagsori citrixet, aztán a privát cloudot. ebből a cloud nagyjából blade-en virtualizált rendszereket jelent, a datacenter bérleti díj minimalizálására. szóval nem olyan cloud, de mégse nagyon tudod épp melyik hardveren fut a desktopod.

[ Szerkesztve ]

(#50) Dany007 válasza lapa (#35) üzenetére


Dany007
veterán

No, igen. Az Ubuntu Edge az az első fecske ami már tényleg arról szól, hogy bizonyos esetekben helyettesíthetne egy PC-t. Na de azért lássuk be, hogy ehhez az Ubuntu kevés. Hiszen még PC-n se tudta megközelíteni se a Win. Ami leginkább a szoft. kompatibilitás és a megszokás miatt van.

Plusz egy fix munkahelyen ahová minden nap be kell menned eleve semmi értelme az ilyesfajta mobilitásnak. Minek? Ott a PC fixen eldugva az íróasztal alatt azt kész.

A másik fontos szempont amiről már 1000x esett szó az a hardver elemek "mobilitása". Ami telefon vagy tablet esetében kb nem létezik. Ha tönkre megy viheted be a szervizbe ahol felküldik Pestre majd 3 hét múlva visszajön javítva... jobb esetben. Rosszabb esetben azt mondják, hogy olcsóbb ha veszel egy újat és akkor mentheted a gépen tárolt adatokat is.
PC esetében meg szólsz a rendszergazdának aki kijön és kicseréli az elromlott hardvert. Ez nálunk a cégnél maximum fél órát vett igénybe eddig alkalmanként.

De ha teszem azt egy iPad-en dolgoznék aminek elszáll az akksija vagy a ramja vagy a procija vagy akármije, vajon 30 perc elteltével tudnám ott folytatni a munkát ahol abbahagytam? Mert erősen kétlem.

Mert nálunk ahol 25 millás nyomdatót vezérlő PC kiesne akár csak pár hétre is a munkából akkor az milliós veszteséget okozna a cégnek.
De hasonló a szitu a gazdaságin. Ahol a spéci könyvelő / számlázó szoftvert nem lehet csakúgy újratelepíteni egy másik gépen és folytatni tovább...

Szóval én a már elhangzottak mellett ezt is értem PC alatt. A teljes ökoszisztémát. Egy táblagép vagy telefon túl kompakt ehhez. Túlságosan egybe van minden. Ráadásul PC még mindig olcsóbb ha kiegészítőket mindegyikhez külön kell vennem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.