Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11) Dany007 válasza Jhonny06 (#7) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem azért hirtelen a dolog, mert olyan befejezetlen. Abszolút nincs kivesézve a téma. Csak leírt egy storyt a sokból és kész.
Ki kéne fejteni részletesebben. Még legalább 3-4 oldalt lehetne erről írni szerintem. Így szimpla személyes véleménynek tűnik, mintsem komoly cikknek.

De mint mondtam a mondanivalójával abszolút egyetértek.

@hoffman_:

"jogosítvány a kerékpárhoz?"

Naná! Eleve azt nem értem, hogy miért nincs? Elvégre a közutakat is használhatják, ahol a kresz szabályai ugyanúgy vonatkoznak rájuk, mint az autósokra. De valamiért a kerékpárosoknak nem kell vizsgázni belőle... Szóval érdekes és teljesen illogikus, amiért egy kerékpárost mindenféle kresz képzés és vizsgáztatás nélkül az utakra enged a társadalom. Vicc.
Főleg, hogy biciklire nincs kötelező biztosítás, ergo ha balesetet okoz - márpedig elég sokat okoznak - akkor azt sok esetben nincs aki megfizesse. Csak hosszú és kínlódásos peres úton lehet érvényesíteni a károkat.

Csak érdekességképp két cikk:

Link
"a Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint tavaly a közúti balesetek 11 százalékát kerékpárosok okozták." (2011-es adat)
Azért megdöbbentő, figyelembe véve, hogy mennyivel több autós, motoros, kamionos megy az utakon nap mint nap.

[link]
"A BRFK osztályvezetője arról is beszélt, úgy látja, elterjedt az a nézet, hogy a kerékpárosok forgalommal szembe is behajthatnak az egyirányú utcákba, erre azonban csak ott van lehetőség, ahol a táblák ezt külön jelzik. Nagyon sok helyen a biciklisek fittyet hánynak a rájuk is vonatkozó tilalomra."

Persze, hogy leszarják ha csak a "tévéből" ismerik a kreszt de sohase tanulták...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.