Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ttower


ttower
aktív tag

hasonló módon vélekedek én is. én rendszeresítettem egy fém dobozt amibe az ilyen aprókat dobom. fél év alatt ~8500 forint jött össze.

egyik ismerősöm a boltban a pulton hagyott aprót tette mindig el. 3 év alatt több mint 200k jött össze.

[ Szerkesztve ]

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#2) Thunderzolee

Egyik volt iskolámban a diákok által elhullajtott aprót lelkesen gyűjtögette az iskola idős stúdiósa. (Ma kábé technikusnak hívják ezt; az a személy, aki a zenei rendezvényeken a hangosítást intézi, meg elindítja az oktatófilmeket a termekben.) Szóval Karcsi bácsi nem volt rest lehajolni érte az aula közepén is akár, és hozzátette, ebből veszünk majd új erősítőt. Mindig megmosolyogtam, ha megláttam.

Aztán lehet, h pár év alatt összejött egy végfoknyi, nem tudom. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#3) #65675776 válasza ttower (#1) üzenetére


#65675776
törölt tag

Én is egy fémdobozba dobálom az aprót. Felénk úgy hívják kávéautomata. 40-50HUF-ért cserébe egész jó kis hashajtókat ad.

(#4) mephi666 válasza #65675776 (#3) üzenetére


mephi666
nagyúr

ezen jót röhögtem... :D amúgy faluhelyen 30-40ft-ért már kisfröccsöt is lehet kapni... :)
az aprót én időnként a pénztárcából kirakom egy bögrébe (ha már nagyon húzza a zsebem) és időnként felhasználjuk... ha egy 5forintost leejtek, azt sem vagyok lusta felvenni... pedig 20-30ezer 5ft-os keresek havonta... ezt nem bírom, ha nem is a gyerek dolgozik azért a pénzért és nem becsüli semmibe :(

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#5) #65675776 válasza mephi666 (#4) üzenetére


#65675776
törölt tag

Munkahelyen ritkán adnak kisfröccsöt. Meg egyébként sem vagyok híve a hígításnak. Minek elbaltázni azt a jófajta szódát?

(#6) JetiRulez


JetiRulez
őstag

(#1) ttower
Haverjaimnak túlságosan is megerőltető lenne fél évig spórolni azért a "rongyos" 8500-ért. :W

(#3) daa-raa
Apropó automata. Egyik nap, szakmai gyakorlaton, a 90 Ft-os forró csokit 10 Ft-ért kaptam meg az automatától. Úgylátszik törzsvásárlói kedvezmény is van beleprogramozva. :D

Amúgy meg. Múltkor állok a megállóban, a trécselő csajok elejtenek 15 Ft-ot, de egyik se venné fel, hát elraktam. Két hét múlva már 150 Ft volt a tárcámban.
Nézem a buszon is a padlót, hátha ismét szerencsével járok. Máskor meg megláttam az egyik ülés alatt 1 Eurót. Persze haverom annyira agresszívan próbált lebeszélni arról, hogy felvegyem, szinte már ütött érte. Hát ráhagytam a hülyeségét és otthagytam azt az érmét. :(((

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#7) localhost válasza JetiRulez (#6) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Őszintén nem értem.
A nejemet is rászoktattam, egyszerűen el kell használni az aprót.
Nem úgy, hogy a boltban kiöntöm a fél kiló 5-10 forintost, de ha például reggelit veszek a kispékségben az 115 Ft, én mindig odaadom a 15 Ft-ot. El kell használni, fizetni kell vele. Ma már a feleségem pénztárcája sem fél kilós és a hajam sem korpásodik azóta, a mosógépünk sem vízkövesedik.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9) JetiRulez


JetiRulez
őstag

(#7) localhost
Mondjuk nálam így iskolás létemre természetes, hogy az aprót teszem félre (ami épp csurran-csöppen). Egyébként meg szüleimmel vagy a boltossal felváltatom.

(#8) ,,no name"
Engem is hülyének néznek ne félj. De, ha arra gondolok, hogy én magamat normálisnak tartom, akkor nyugodt szívvel nyúlok le érte, még ha sokan látják is és méterekre elgurul.

Azt se helyeslem, hogy egyik haverom azért rúgdossa néha a földön a 30000 Ft-os mobilját, hogy tönkremenjen és újat kapjon, mert ezt már unja. Érvekkel hatni nem tudtam rá se. :F

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#10) remixboy


remixboy
tag

én nem szoktam eldobálni az aprót,inkább lehajolok érte és fölszedem :)
most is gyűjtöm a fémdobozomba az aprókat,meg ha látom hogy a földön is van egy aszt felszoktam venni :))
így szól a mondás is...
"aki a kicsit nem becsüli az a nagyot nem érdemli! :N ;]

Hibás és nem müködő telefonokat,keresek gyűjteményembe!

(#11) Fecogame válasza JetiRulez (#9) üzenetére


Fecogame
veterán

Azt se helyeslem, hogy egyik haverom azért rúgdossa néha a földön a 30000 Ft-os mobilját, hogy tönkremenjen és újat kapjon, mert ezt már unja. Érvekkel hatni nem tudtam rá se

Mert ennyi esze van. Anyucitól biztos havonta kap új telefont. :W

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#12) mephi666


mephi666
nagyúr

amúgy úgy látom, nem sokan ultiztak innen :DD mi évekkel ezelőtt napi szinten űztük azt a "sportot"... 1ft-os alaptéten nyomtuk és úgy is összejöttek időnként jókis "kontra-rekontra-szubkontra-morkontra-fedáksári" bemondások, amik már százforintokért mentek :) volt olyan, hogy ment a játék és 50ft-ból gyorsan összejött még pár sörrevaló... a pultos csaj nagyon szeretett a marékszámra hordott apróval együtt :)) egyszer a városban játszottunk és a sofőrnek a buszon 5-10ft-osokkal fizettem... mosolyogva kérdezte: "na, miaz? kártyaparti volt?" :) egyik legszebb kártyajáték az ulti, amit magyarkártyával játszani lehet... szerintem sokkal jobb, mint az annyira népszerű hold' em póker... az főleg a szerencséről szól, de az ultiban sokkal jobban számít a kártyapartnerek ismerete és a kombinálás... meg persze a blöff is belefér... nagyon ritka a tényleg rossz kéz... betlire/durchmarsra/buktatásra bármilyen leosztás jó lehet :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13) 14adam válasza mephi666 (#12) üzenetére


14adam
addikt

Pokernek is a blöff a lényege,hát igen meg a szerencse.

Felszoktam venni a pénzt.Ma is gyüjtöttem kb 50ft-ot :))

(#14) Samus


Samus
addikt

Én ugyanezt teszem. Persze, kinevetnek, de tisztában vagyok vele, hogy valamikor még szükségem lesz minden fillérre...sokan sajnos egész máshogy gondolkoznak...Nem arról van szó, én is megveszem a kávét az automatából, vagy az energiaitalt, de nem szóróm, és a boltból is visszahozom az utolsó ötforintost is.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#15) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Én is összeszedtem mindig. Aztán egyszer szóltak, hogy benéztem, megszűnt az 1-2 forintos érme. :D

(#16) Fecogame válasza Crystalheart (#15) üzenetére


Fecogame
veterán

Az már égő :DDD

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#17) JetiRulez válasza Crystalheart (#15) üzenetére


JetiRulez
őstag

Nekem még mindig van 1-2 Forintosokból párszáz a szekrényben. Egyszer majd elviszem. :)

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#18) #65675776 válasza JetiRulez (#17) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem kell elherdálni elnézve mibe kerül manapság egy alátét...

(#19) nem_tom


nem_tom
őstag

Na igen, amíg anyuci kitudja nyalni a s*ggüket addig valszeg nem térnek észhez... :(

De én valahogy sose találok aprót. (biztos nem vagyok szerencsés) :D

(#20) JetiRulez válasza nem_tom (#19) üzenetére


JetiRulez
őstag

Na te csak ne szájalj itt! Hisz mindig kapsz cigire valót. :P

És nem személyeskedünk tovább!

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#21) nem_tom válasza JetiRulez (#20) üzenetére


nem_tom
őstag

Jó, de én nem dobálom szerte szét, hanem azt amit kapok meg is becsülöm és a visszajárót az utolsó centig félreteszem.

(#22) Kobe


Kobe
veterán

általában 2 havonta kiürítem az itthon tartott pénzesdobozom (kártya híve vagyok minden tekintetben), és 2 havonta kijön belőle a bérletem.

(#23) gaborbol


gaborbol
őstag

En is mindig felveszem a penzt a foldrol, minden1 milyen kicsi,de szivem szerint beszuntettem volna az osszeset 20 forint alatt.Vas, semmi ertekkel :(

(#24) Crystalheart válasza gaborbol (#23) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(Azért 5 Ft alatt szüntették meg, mert az már többet ért az anyagánál. :) )

(#25) JetiRulez


JetiRulez
őstag

(#22) -=Libria=-
Én is berakom a pénzem, de 5000 mindig marad itthon vésztartaléknak.

(#24) Crystalheart
És az lenne ám a csuda dolog, ha még az 1 Ft-os is bankjegy lenne. :Y

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#26) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Az aktuális kis pénzeket én mindig boltba hagytam. :B Amíg volt 1 és 2 forintos addig azokat, most az 5 forintost. De nem a pénztárosnál hanem letettem valahová. ;)

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#27) Fecogame válasza tupacamaru (#26) üzenetére


Fecogame
veterán

Értelme? Miért nem tetted zsebre? :F

Szerk.: Mondjuk még mindig jobb, mint eldobálni ;]

Szerk2.: És ha odaadnád egy kisgyereknek? Szerintem örülne neki :K

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#28) JetiRulez válasza Fecogame (#27) üzenetére


JetiRulez
őstag

A kisgyerek biztosan örülne neki. Emlékszem kisiskolás koromban már mikor volt 1-2000 Ft-om, már dúsgazdagnak képzeltem magam. :C

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#29) szaszlaci


szaszlaci
addikt

De utálom az ilyen pénzzel megtömött fospistikéket..
Nem mert irígy vagyok rájuk, hanem mert szarik bele mindenbe, még a saját pénzébe is..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#30) D4v3


D4v3
őstag

Én utálom ha húzza a zsebemet az apró, úgyhogy itthon mindig félreteszem és most, hogy ránéztem feltűnt, hogy összejött vagy 10-20k (nem számoltam még meg) 10-20-50 Ft-osokból. Ezt így egyben vajon hol és milyen formában tudnám beváltani (úgy tudom postán fizetni kell a beváltásért..).

(#31) kmisi99


kmisi99
addikt

Mi osztálykiránduláson vagy 500ft nyi aprót kigóráltunk a vonat ablakon :D Meg régen 1-2-5 ft osokat baltával csaptam szét bár akkor az 1-2 ft osok már ki voltak vonva. Ja meg még pár száz forintot a mávba is befektettünk vagyis pontosabban a sínre :D

(#32) stangli válasza kmisi99 (#31) üzenetére


stangli
senior tag

meg is érdemled a sorsod :W

[ Szerkesztve ]

(#33) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Én is általában kipakolom a zsebemből az aprót, de kávéautomata szépen elnyeli.

- http://pazsitz.hu -

(#34) PazsitZ


PazsitZ
addikt

-

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#35) kmisi99 válasza stangli (#32) üzenetére


kmisi99
addikt

Nos amit ebből én elszórtam saját pénzből kb 50 ft értékű pénz a többi értéktelen 1-2 forintos volt. Amúgy meg én is pont ilyen vagyok hogy még a szar 1-2 forintokat is felszedtem!
Amúgy mi ez hogy meg érdemlem a sorsom? :D

(#36) D1Rect


D1Rect
félisten

"Én ezt elvből nem teszem"
Thumbs up.

Egyébként én hazaérek és egy tálba rakom az aprót. Aztán D1Rect azzal megyek vásárolni amikor összejön 1-2K.

(#37) tkazmer válasza D1Rect (#36) üzenetére


tkazmer
addikt

én meg inkább elkerülöm az olyan helyeket, ahol nem tudok kártyával fizetni, gyakran ezért inkább abból van gondom, hogy nincs nálam apró:) szerencsére a legtöbb automata már elfogad papírpénzt is.
a magam részéről meg ha találok felveszem, el meg nem dobok semmit. ennyi, ha valaki szórja a pénzt (így szó szerint) az sikeres ember nem lehet.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#38) D1Rect válasza tkazmer (#37) üzenetére


D1Rect
félisten

Kártyázni nem rossz, de van ahol egyszerűen nem lehet.
Akkor pedig jön a papírpénz, és a visszajárót meg apróban adják.
A tárcámnak pl. nincs is "aprósrésze".

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.