Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) sixpak


sixpak
nagyúr

Jól néz ki a két hír, egymás alatt... :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#52) sanyijedi


sanyijedi
őstag

októberben ugyan ez volt. az áremelésnek köszönhetően tarifacsomag hűségemet törölték és 200e forintos kötbért is törölték majd nyugodtan válthattam kisebb csomagba :)

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#54) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Hányadék ami itt megy. Nekem tavaly sem szólt senki, hogy mikor 5000 helyett 5400 lett a havidíj, le lehet mondani.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#55) franc0


franc0
őstag

Vasárnap döntötök erről is.
Bár nem tudom a PH hány százaléka szavazó korú, gondolom a kisebbség.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#56) Vangelis


Vangelis
nagyúr

„nyilatkozik arról, hogy nem fogadja el az őt érintő díjemelést, kötbér nélkül van lehetősége más díjcsomagra váltani.”

Akinek van mire váltani...... kapják be!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#57) kano válasza zizi7229 (#34) üzenetére


kano
nagyúr

A kombó készülékük sem egy álom (fehér ZTE). Lehet, hogy a 360R (mondjuk a fekete) jobb mint ez a sz@r. :W
Tényleg vicc amit az itthoni "szolgáltatók" művelnek. Ha nem lesz lehetőségem flottás csomagot használni egyszerűen átmegyek a sógorokhoz és veszek egy előfizut. Jobban jövök ki és az összes EU-s országba ugyan annyiért beszélhetek...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#58) Vangelis válasza kano (#57) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Engem cimborám hívott most angliából feltöltős számról saját mobilomon (nem vezetékesen),
30 percet beszéltünk 3,5 ft-os percdíjon.

Vicc ami itt van!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#59) Derrewyn válasza zzoltan2014 (#39) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Más piacokat csak a körülmények ismeretében érdemes a magyarhoz hasonlítani. A puszta árak semmit nem mondanak arról, hogy milyen azok adó tartalma.
A teljesség igénye nélkül a telekom adó, hálózathasználati díj, frekvenciahasználati díj, áfa, dolgozók utáni munkáltatói adó mind magasabb, mint bárhol Európában. Ezek közül több nem is létezik Ausztriában, vagy a magyar viszonylathoz képest minimális a mértéke.

A fentiek mellett az olcsó flottás csomagok elterjedtsége és a pocsék fizetési morál is emeli a publikus csomagokban szereplő árakat. Érdemes megemlíteni azt is, hogy a kis tőkéjű Kft-k hajlamosak jelentős adósságokat felhalmozni és eltűnni, esetenként több tucat csúcskategóriás készülékkel.

Nyilván ezekről nem tehet az egyszeri ügyfél, de mégis ő érzi meg, mert a szolgáltató nem szeretne veszteséget termelni.

(#62) djculture válasza Vangelis (#56) üzenetére


djculture
félisten

Gyanítottam hogy a kötbért elengedik.. így sokan fognak szerintem a legkisebb havidijas elérhető csomagra váltani... Téged mondjuk nem érint te már eddig is abban voltál:))

[ Szerkesztve ]

(#66) zzoltan2014 válasza Derrewyn (#59) üzenetére


zzoltan2014
tag

"áfa, dolgozók utáni munkáltatói adó mind magasabb, mint bárhol Európában. Ezek közül több nem is létezik Ausztriában, vagy a magyar viszonylathoz képest minimális a mértéke."

Áfa különbség pár százalékpont.
munkabért terhelő adó/járulék meg összességében nem magasabb nálunk (lényegében a kulcsok száma miatt van különbség, nálunk 16% szja, náluk 0-50%), de ha figyelembe vesszük a fizetésbeli kb 3x eltérést, akkor pont hogy nálunk kellene olcsóbb legyen (hiszen az osztrák nettó is jóval magasabb mint nálunk a szuperbruttó.)

"olcsó flottás csomagok elterjedtsége"

Talán ha a publikus csomag is normál áru lenne, akkor nem rohanna mindenki a flottákba.

"pocsék fizetési morál"

Romániában annyira jó lenne a fizetési morál?

"Érdemes megemlíteni azt is, hogy a kis tőkéjű Kft-k hajlamosak jelentős adósságokat felhalmozni és eltűnni, esetenként több tucat csúcskategóriás készülékkel."

És minek adnak nekik akciós áru készüléket?

(#67) vhunor válasza vittorio7 (#61) üzenetére


vhunor
őstag

Hadd legyek annyira politikus most, hogy ez a lapcsalád részéről szerencsétlenül jött ki ollie-tól, ezért moderáltam. Ezt a képet is törölni fogom, és hadd kérjek meg mindenkit, hogy ne lovagoljon rajta tovább. Köszönöm!

(#68) Bogyó bá' válasza ollie (#65) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A fogyasztónak - nekünk - csak és kizárólag a tarifakülönbség az érdekes, főleg, hogy a bérem még töredéke is az "európainak". :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#69) ollie válasza Bogyó bá' (#68) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, de legalább van szolgáltatás. Mert a másik lehetőség az, hogy az összes szolgáltató kivonul az országból, mert veszteségesen nem fognak szolgáltatni. És nem lesz helyettük más. Ja de, lehet mondjuk egy állami, sokkal drágábban működő szolgáltató (mert minden vállalat drágábban működik, ami állami), ami még jobban növelné az államadósságot, mert csak kölcsönökből lehetne finanszírozni. Vagy adóemelésből. Na melyik a jobb?

***

(#70) vittorio7 válasza vhunor (#67) üzenetére


vittorio7
őstag

Rendben. :R

(#71) zzoltan2014 válasza ollie (#65) üzenetére


zzoltan2014
tag

Olvasd el a legelső hozzászólásomat.

Az adózás utáni nyereség meg nem sokat jelent a csoporton belüli transzferek miatt.

160 vs 8 ft-os percdíj meg semmi mással sem magyarázható, mint a pénzéhséggel és az ügyfelek lehúzásával.
Egy nálunk az Mtelekom hálózatán roamingoló DT ügyfél kb. 90 ft-ot fizet egy németországba irányuló hívásért, amely már a DT hasznát is tartalmazza, egy Mtelekom ügyfél meg ugyanezért 160 ft-ot. Ezek számadatok, ezek tények.

Ugyanúgy tény, hogy korrupció miatt kb ötvenmilliárdos kiadása volt a Magyar Telekomnak.

[ Szerkesztve ]

(#72) Bogyó bá' válasza ollie (#69) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na de miért, könyörgöm? A berendezéseket ugyanonnan, ugyanannyiért veszik mint Ausztriában, a magyar hálózatszerelő melós sem kap többet (sőt!) mint osztrák kollégája. Akkor honnan van ekkora különbség?! Erre nem magyarázat sem a pár százalékkal magasabb ÁFA, sem a 2%-os telekom-adó... :(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#73) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Ez vicc ?? Ezeknek elgurult a gyógyszere. Mi a franc indokolja ezt az everest nagyságú áremelést ?

PS4

(#74) vittorio7


vittorio7
őstag

Remek. Reagált a Telekom egy semmit mondó válasszal. :DDD

Akkor legyetek szívesek erre is kérdezzetek már rá:

ÚJABB 22 MILLIÁRDBA KERÜL A MAGYAR TELEKOM BALKÁNI KALANDJA

Milliárdokat fizet a Magyar Telekom az amerikai hatóságoknak

Nem mai kaland. De fájdalmas, következmények nélküli, és bicskanyitogató.
Mert a fenti horribilis összeget is a magyar emberekből sajtolták ki. És ez egy "kukába" dobott pénz volt.
Talán ezek miatt az ügyletek miatt is drága a Telekom!?

(#75) tomazin válasza Vangelis (#56) üzenetére


tomazin
veterán

Na ne tessék már mindent elhinni.
Ha téged egy ászf módosítás hátrányosan érint, akkor jogkövetkezmények nélkül felmondhatod a szerződést. Nem díjcsomagot válthatsz. Felmondhatod.
Ha részletre van telefon, akkor szépen kifizeted. Ha akciós volt a telefon, akkor meg így jártak.
Ha esetleg nem engedik valami bullshittel, akkor nmhh.

(#76) ollie válasza Bogyó bá' (#72) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem, valóban nem az a magyarázat. Rengeteg egyéb tényező van ebben.

(#71) zzoltan2014: előbb azt döntsd el, hogy 160 vs 8 vagy 160 vs 90

[ Szerkesztve ]

***

(#77) djculture válasza ollie (#69) üzenetére


djculture
félisten

Csak azt felejted el hogy az eu-ban létezik egy olyan tervezet hogy európai távközlési étjárhatóság és ezt 5 éven belül megakarják valósitani (transzeurópai távközlési hálózat), akkor majd bárki köthet egy másik eu ország szolgáltatójával is szerződést. Tehát ez a itteni rablás nem sokáig fog menni tesz róla az eu bizottság, a roaming dijakat is ők szorították normális szintre emlékszem még pár éve 1000-2000forintos dijak is voltak.

[ Szerkesztve ]

(#78) Vangelis válasza tomazin (#75) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Én is kb így gondoltam....

Szerintem most is el fognak engedni... mint legutóbb! :)...

De majd elválik!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#79) Lavar


Lavar
aktív tag

Mivel nemrég váltottam Mozaik XS-ről S-re a sok beszélgetés miatt, így nincs mit tenni, mint lenyelnem a havi +190 forintos emelést a hátralévő 1 éves hűségidőben. Ha visszaváltanék XS-re csak magammal szúrnék ki, hisz kevesebbet nem beszélek, viszont a percdíjak kedvezőtlenebbek. Amik mellesleg nem nőnek. (Vagy mégis?)
Ha csak nem lesz valami kihagyhatatlan akció (készülékre) a szerződés meghosszabbításával, nem biztos, hogy maradok jövőre...

[ Szerkesztve ]

(#80) Tidus válasza djculture (#77) üzenetére


Tidus
addikt

Remélem egy csomóan átpártolak.
Ezeknek a díjaknak inkább lefelé kellene menni, az évek során. Mivel már a hálózat is ki van építve maximálisan, csúcs minőségben. Amit csak karban kell tartani.
Arról nem is beszélve hogy iszonyat mennyiségű telefont adnak el, hűség idővel..

(#81) deja vu válasza ollie (#76) üzenetére


deja vu
addikt

Mekkora csalódás ez a hozzászólás. Csak ezért dekkoltam ebben a topicban, mert azt hittem kimerítő választ kap bogyo.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#82) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Kíváncsi vagyok, a másik két szolgáltató mit lép. Régóta többen is gyanakodnak kartellezésre, ez most akár beigazolódhat.

x gon' give it to ya

(#83) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Akkor pontosan mikortól is lehet felmondani a szerződést?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#84) fordfairlane válasza zzoltan2014 (#60) üzenetére


fordfairlane
veterán

A szolgáltatók mindenhol pénzéhesek, csakhogy nem mindenhol van lehetőségük ezt maradéktalanul kiélni. Például ott, ahol össze tudják hangolni az árakat, felosztva egymást közt a piacot. A magyar távközlési piac sok tekintetben produkál ilyen megegyezésre utaló jeleket.

Azért írtam, hogy a másik kettőt érdemes figyelni, mert ez igazolhatja a gyanút.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#85) emvy válasza Bogyó bá' (#72) üzenetére


emvy
nagyúr

Egyeb lehetseges ervek:

- dragabb a befektetes a magas korrupcio/jogbizonytalansag miatt
- olcsobbak a ceges elofizetesek, mint kulfoldon, ezt kompenzaljak a dragabb lakossagi tarifaval (ez teny)

while (!sleep) sheep++;

(#87) zzoltan2014 válasza emvy (#85) üzenetére


zzoltan2014
tag

A Deutsche Telekom a magyar leányvállalatán keresztül, korrupciós pénzekkel vásárolta fel a montenegrói szolgáltatót, amely végül potom 50 milliárdba került

(#88) Vangelis válasza zzoltan2014 (#86) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Kivonulni tuti nem fognak....

Már annyit beszedtek, hogy 10-20 évig kibírnák. A tények ismerete nélkül :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#89) m@xsys


m@xsys
senior tag

A flotta csomagokkal nagy Öngolt lött minden szolgáltató. Most isszák a levét.
A vezetékes telefonon a Hoppá csomag is kényszer volt, bevezették, de így is még mindig értelmesebb alternativa aki sokat akar beszélni vezetékesen. Na persze azt is kellett módosítani 5000 percről 200 percre a T-mobil hivásokat. De ezt egyesek benyelték. "az volt az akciós időszak" :D
A Voda lépett a RED csomagokkal és jól is tették, de a Telekom soha nem tanul.
Az öregek kihallnak és így is sokan lemondják a vezetékes szolgáltatásokat, a fiatalabb korosztályal meg megutáltatják magukat.
Sokan gondolják már, hogy soha többé nem lesznek T-s ügyfelek.
Hát ezért!!! :P

(#90) emvy válasza zzoltan2014 (#87) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha ezt igy tudod, akkor irany a rendorseg. :)

while (!sleep) sheep++;

(#91) Vangelis válasza zzoltan2014 (#87) üzenetére


Vangelis
nagyúr

MATÁVOT mennyiért "vették" meg? Vagy csak úgy rajtuk maradt?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#92) taranis válasza tomazin (#75) üzenetére


taranis
addikt

Nekem van még 1 év hűségem, és nem felmondani akarom a szerződést, hanem csak a csomagot kisebbre váltani. Ha június 1-től vezetik be ezt a módosítást, akkor mikor érdemes elkezdeni reklamálni?

colorizer.net

(#93) zzoltan2014 válasza emvy (#90) üzenetére


zzoltan2014
tag

Szerinted nem így történt?
Ha nem, akkor miért fizettek a SEC-nek több mint 20 milliárdot és ügyvédekre több mint 25 milliárdot?

#89
"Az öregek kihallnak és így is sokan lemondják a vezetékes szolgáltatásokat, a fiatalabb korosztályal meg megutáltatják magukat."

Nem csak ők, a többi szolgáltató is, és aki átáll az ingyenes vagy pár ft-os VOIP-ra, azt nehéz lesz visszanyerni.

[ Szerkesztve ]

(#94) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Ha én Next M ATK csomagban vagyok és vettem egy I5S-t, akkor leválthatok kisebbre, és nem tudnak kötbérezni? (időközben kaptam céges mobil és nem kell ez a korlátlan csomag)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#95) Zolee11 válasza ollie (#69) üzenetére


Zolee11
senior tag

Álljunk már meg egy szóra. Más országokban, sokkal kisebb díjakkal működőképesek a szolgáltatók, nálunk nem? Atyaég, van aki ezt az orbitális bullshitet elhiszi? Persze a sok adó, mindig van mire fogni, adót addig lehet szedni, amíg van miből. A totális kartellezésről nem is beszélve. És nem ők mondják meg mi történik vagy mi nem fog, persze, hogy nem... és éltek boldogan míg nem haltak.

Hogy kicsit ON is legyek, nem tudom mit csodálkoztok ezen, bármelyik nagyobb cég jövőévi pénzügyi/bevételi/eredmény-terv megbeszélését megnézitek, mik az elvárások (álmok)? Növekedés, növekedés, növekedés.
Ezt ma már másképp nem tudják az ilyen jellegű cégek elérni. Mivel nem lesz választásod, mivel mindenki emeli az árakat, így úgyis ott maradsz, ahol szerinted neked a legjobb (volt eddig is).
Persze lehet csomagot váltani, meghúzni a nadrágszíjat, de aki megengedheti magának, hogy nem kell spórolni semmivel vagy épp ezzel, az úgysem fog, akkor meg miért ne tehetnék meg, ők lennének hülyék ha nem tennék.

no brain, no problem

(#96) br.rak


br.rak
őstag

Aki teheti már flottában van vagy voip-pal oldja meg (esetleg más online üzenetküldővel) A többiek a szabad préda kategóriába esnek.
Lásd T-nél L520 25e két ütemben 47e emelték a dominós árát mikor kártyafüggetlenül Mediamarktból nokia garanciával 33-35e adták. ÉS volt aki annyiért vette, nincs több kérdés ha vannak akiket le lehet húzni azt lehúzzák, de biztos lehetne még sok egyéb példát mondani.

(#97) djculture válasza zzoltan2014 (#93) üzenetére


djculture
félisten

Én is csak azért hagytam meg a vezetékest mert analóg és bármikor működik. A mobil hálózat meg nem, mert csak ebben az évben volt kettő több órás kihagyás mikor sekép sehang nem volt.
2013-ban meg vagy 10 ilyen eset volt

[ Szerkesztve ]

(#98) vittorio7 válasza djculture (#97) üzenetére


vittorio7
őstag

Az analógot hamarosan meg is szüntetik. Ezzel is optimalizálják a költségeiket.

[ Szerkesztve ]

(#99) ollie válasza zzoltan2014 (#86) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez a 2 link volt a törölt hsz-edben:

https://www.yesss.at/tarife-vertrag/yesss!-complete/8/114
http://www.rcs-rds.ro/telefonie-digi?t=telefonie-mobila&pachet=digi_mobil_optim_2

Ez nem cenzúra, hanem moderáció, a minősíthetetlen stílusod miatt lett törölve a hsz.

Arra meg kíváncsi vagyok, hogy te, saját pénzből működtetnél-e egy veszteséges vállalkozást.

(#95) Zolee11: igen, ez lehetséges

[ Szerkesztve ]

***

(#100) djculture válasza vittorio7 (#98) üzenetére


djculture
félisten

Itt is akarták már , én mondtam hogy akkor nem kell telefon viszont látásra (meg a netet is átviszem akkor másik szolgáltatóhoz) mert riasztó is azon van. Most 2 évig biztos hogy meglesz még mert garantálták számomra. Én már vagy 20 éve ügyfelük vagyok különösebb bajom nincs velük, néha keménykednek visszakeménykedek marad ugy ahogy nekem jó.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.