Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) modern


modern
aktív tag

Nagyon jó írás! :C

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#2) CSorBA


CSorBA
őstag

Hűű, hát ez szép kis írás. Most értem a végére, pedig se ilyen kártyám, se merszem nem lenne vmodra. De a cikk és a leírás nagyon jó, bizonyára akad olyan ember, aki számára hasznos lesz nagyon. :) Grat. :K

(#3) toyone


toyone
őstag

Gratula.! Szépen megcsináltad a mod-ot. :C És a cikk is jól sikerült. :C

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#4) #57833216


#57833216
törölt tag

Nagyon alapos, kidolgozott írás! :R Legalább 2-3 napot rámehetett az egészre, köszönöm a 8800 tulajok nevében. Respect! :B
Ilyen moddingba akkor sem mernék bele vágni, ha adnának egy kártyát, hogy szórakozzak vele, nem lenne szívem véletlenül elrontani.

[ Szerkesztve ]

(#5) Kolondrum

Köszönöm mindenkinek!

ULTRA tulajok nem éreznek rá kedvet? :U Annak a 700-as GPU sem lehet nagy gond! Ha nekem eléri és úgy ahogy megy akkor..... :K

mobicheck! Nekem a telóm szólt, hogy lejárt a garancia. Unatkoztam ha szabad ezt mondani. Azért forrasztás előtt 5 percet el kellett beszélgetni a belsőmmel! :D

[ Szerkesztve ]

(#6) #57833216 válasza Kolondrum (#5) üzenetére


#57833216
törölt tag

Azt meghiszem, hogy rendesen rá kellett hangolódnod.

Látom el is adod a gyári hűtőt meg magát a kártyát is. :C

(#7) Kolondrum válasza #57833216 (#6) üzenetére

A karit nem, csak a hűtőt. :) Jó ez még! Életem első nagy teljesítményű kártyája.

(#8) #57833216 válasza Kolondrum (#7) üzenetére


#57833216
törölt tag

Jobban megnézve, feltűnik, hogy csak képet raktál ki a GPU-ról. :))
Sok boldogságot a kártyához! :R

(#9) Lenry


Lenry
félisten

nekem nem elég egyértelmű... tehát minden vezeték, amit odaforrasztottál valahova, a másik vége mindegyiknek földhöz megy?
mert a rajzon igen, a képeken viszont a kis "custom" NYÁK-ra mennek a vezetékek.

nem értek hozzá, de azért kíváncsi vagyok :B

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) Kolondrum válasza Lenry (#9) üzenetére

Igen, csak közbe van iktatva egy ellenállás vagy egy multiméter.
Ott a kapcsolási rajz hozzá. Windows 7 Paintel csináltam. :K

Kártya > trimmer poti/k > föld. Mindez egy nyákra ültetve.

[ Szerkesztve ]

(#11) Lenry válasza Kolondrum (#10) üzenetére


Lenry
félisten

kezdem érteni.. ami a rajzon az ellenállás, az van a valóságban a kis sárga NYÁKon, és onnan megy a földhöz

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Ismételten egy korrektül összerakott írás. Így tovább!

(#13) 14adam


14adam
addikt

Beteg :D Igényes írás,nem egy össszedobott valami :)

(#14) Lenry


Lenry
félisten

most jutottam a végére... nos kérem, ilyennek kell lennie egy valódi, PH-s, szakmai cikknek, ábrákkal, jó minőségű képekkel, magyarázatokkal, tapasztalattal, figyelmeztetésekkel. tökéletes :R
gratula

még egy OFF kérdés, és nem fárasztalak tovább: hogyhogy üresjáratban nagyobb feszültség kell a GPU-nak, mint terhelés alatt?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) D1Rect


D1Rect
félisten

Nagyon jó írás. :R
Szép munka.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#16) Kolondrum válasza 14adam (#13) üzenetére

Köszönöm! Én az első HSZ-be vártam ezt! :D

Lenry! Ez teljesen természetes dolog. Látnád milyen a hangja a gépnek full terhelés alatt, esik a 12V is és a ventik lassulnak. :D És ha csak lassulnának, a táp pár perc múlva rákezd és mint a helikopter, az se semmi milyen meleg levegőt fúj. :D Én bízom a 3x16A-be, azt írták ennyit tud 12V-on.

[ Szerkesztve ]

(#17) szegi2


szegi2
csendes tag

Remek cikk, elismerésem :R

"A karikázott részen látni 4 sorba soronként 3 chipet, ezek a ramhoz tartoznak arra már rájöttem, a lényeg az, hogy..."

Ezek a chipek valójában valamilyen teljesítmény FET-ek, ezek adják a kakaót a gpu-nak (memóriáknak is van valahol ilyen, csak oda sokkal egyszerűbb is elég).

Nagyon leegyszerűsítve: a potival a vezérlő ic-t "vágod át", ami a magasabb fesz. érdekében jobban megdolgoztatja ezeket a FET-eket.
Ha kikapcsolt gépnél "mérted" ezek hőmérsékletét az nem mérvadó, mert a nyáklap hamar elvezeti a lábakon keresztül a hőt, meg apró termetüknek köszönhetően amúgy is hamar kihűlnek.
Épp ezért kell ügyelni ezek hűtésére főleg ilyen nagy étvágyú kártyánál (nehéz ilyen feteket beszerezni).

(#18) Kolondrum válasza szegi2 (#17) üzenetére

Térvezérlésű tranyók? Wow nem tudtam, köszi az infót.
Tudod, hogy néztem meg? Full load, rátettem a kezemet az első kettő elérhető kis bordára. Langyik. Mellesleg a full load ilyen kártyagyilkos furmark meg ilyen alatt értendő, a Crysis nem rántja meg annyira mint pl ez. Jobban tartok a memória égéstől mint ezeknek az elpukkanásától. Ha megdöglik a kártya büszkén teszem ki a vitrinbe! :D
Most éppen Vmod off-ba van, csak a gyári Biosos tuningon használom még nem kell több kakaó.

[ Szerkesztve ]

(#19) barnam_


barnam_
nagyúr

Le a kalappal :R

(#20) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nem vagy semmi. :) Szép munka.

Így simán elérhetőek lennének az ULTRA órajelei is, nem? :)

Véleményem szubjektív...

(#21) Kolondrum válasza hackeeeee (#20) üzenetére

A GPU-ba Shaderbe simán, de a ramom nem valami nagyon megy! Relatív sok fesz kell a 2214MHz-hez. Tehát mire a RAM menne az ULTRA órajelén addigra már megy 2214MHz-en.
Nagyon nem akarom a RAM feszt piszkálni.

[ Szerkesztve ]

(#22) szegi2 válasza Kolondrum (#18) üzenetére


szegi2
csendes tag

Ez igen jó hír, mert ez azt jelenti hogy kellőképpen túl van méretezve a rendszer.

Nem úgy mint az inno3d 8600gt-je amit hibásan vettem (1500 postával :DDD ).

Előző gazdája voltmoddolta, majd 3dmark végén kikapcsolt a gépe és nem kapcsolt be addig amíg a kártya a gépben volt (innen már tudtam hogy le kell csapnom rá). A lényeg hogy egy fet zárlatos lett, ezt kicserélve ismét hibátlanul mükszik, jelenleg physx-hez használom. Pár kép: [link]

[ Szerkesztve ]

(#23) hackeeeee válasza Kolondrum (#21) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ja értem. :) Az megmaradt a gyártóknak. ;]

Amúgy, milyen hűtő van a karin? Ha bennevan a cikkben akkor bocsi, átszaladtam rajta. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#24) Lewzke


Lewzke
őstag

Ez kemény :C . Nekem nem lenne merszem egy ilyen vmodra főleg nem egy 8800GTX-en .

[ Szerkesztve ]

(#25) Kolondrum válasza szegi2 (#22) üzenetére

Láttam! :U Rögtön gondoltam h arra használod! :R Mázlista, ilyen kis hiba javítható! Én is kapok valami karit ami állítólag kicsit égett, szintén nem indul a gép még bent van. Hátha javítható. ATI-s!
Néztem a képeket, a tulajnak nem tűnt fel, hogy csak apró baja van? Ezt nem vágom!
Láttál már Aopen 6600GT-t? Azon annyi SMD cucc van, hogy kegyetlen! Haveromé eldurrant, egy db SMD ellenállás kiment, kicserélte és kibírt még egy évet, utána feketére égett a GPU-ja. ;]

Lewzke! ma már nem olyan drága dolog, én még kemény pénzekért vettem, sőt az a kolega aki pár éve csinálta ezt, na ő 180 ropival szórakozott, túlélte full siker!

[ Szerkesztve ]

(#26) Bagan


Bagan
aktív tag

Élmény volt olvasni.
Gratula.].

(#27) szegi2 válasza Kolondrum (#25) üzenetére


szegi2
csendes tag

Arra figyelj oda ha fetet cserélsz komolyabb kártyán (mint pl a tesztben szereplő), hogy pontosan olyan tudásút rakj a helyére, vagy nagyon nagyon hasonlót, mert rossz esetben a fetek egymást elnyomva fognak dolgozni ha egyáltalán beindul.

Sajnos a 6600gt-s időszak nekem kimaradt, de el tudom képzelni, egy ref hd4850-et is felélesztettem, azon sincs sok hely :))

[ Szerkesztve ]

(#28) Kolondrum válasza szegi2 (#27) üzenetére

Sztem alap, hogy az ember a lehető legpontosabban próbálja pótolni a kieső alkatrészt.
Ha van egy típusszámom azt viszem el, ez alap, sőt utánanézek neten az adatainak.
Hobby szinten értesz ezekhez vagy szakma?

(#29) szegi2 válasza Kolondrum (#28) üzenetére


szegi2
csendes tag

Sajnos csak hobby. Gugli + józanész, nem volt lehetőségem ilyen típusú suliba járni. Asszem 7 évesen megtaláltam a fázist a konnektorban és azóta érdekelnek az ilyen dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#30) Kolondrum válasza szegi2 (#29) üzenetére

Értem. Ahhoz képest képben vagy. :R
Sokszor én is kísérletezek, képes vagyok ezreket ölni ötletekbe, aztán vagy működik valami vagy nem.

(#31) hackeeeee válasza Kolondrum (#30) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezek meg is érik, én azt mondom. :)

Ha valakinek van egy kis ügyessége, akkor simán megéri. Pl. nekem a lapomon meg lehetne csinálni, hogy ne legyen vdropp, egyszerű grafit moddal, de nem merem megcsinálni. :)

Haverékhoz üzletbe nagyon sok megégett kártyát visznek be, amivel tudnak mit kezdeni, azt megjavítják, dehát ez sajna nem mindig megoldható.

Véleményem szubjektív...

(#32) r-chee


r-chee
őstag

Nah, végére értem én is :) . Alapos, jól felépített, szakmailag is kiváló írás lett :K .
Azt hiszem, neki is állok újra egy kis tuningnak, aztán lehet, hogy jövő héten beszerzem azt a pár ellenállást és potmétert :) . Vagy forrasztok ki itthoni, szétbarmolt cuccokból. Ragasztópisztolyom van, páka van, elvileg semmi sem állhat egy esetleges vmod útjába. Egy kis pluszom is van a tuninghoz: [link] :U .

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#33) Kolondrum válasza r-chee (#32) üzenetére

Vízzel a 700-as GPU alap! Ott Q6600-al bőven 15000felett leszel, hát nekem a 152xx simán elérhető! Azért ne öld meg! :U :R

(#34) Tituka


Tituka
senior tag

grat az íráshoz! :C

Skizofrén vagyok, és én is...

(#35) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ez igen, gyönyörű munka :)
Nekem nem lenne bátorságom megcsinálni, az fix :)

(#36) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

wow :Y meg nem merném csinálni :DDD :DDD

(#37) CimbiX


CimbiX
aktív tag

Szep munka!

(#38) CptMisi


CptMisi
őstag

Nagyon jó cikk! :C

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#39) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Gratula :R Jó kis szombat délutáni olvasmány :)

Én neki nem mernék állni az tuti. Van olyan pechem, hogy az ilyet a legapróbb hülyeségen bukom be :D Bár mondjuk most a 7600gst-vel már ugyse lehetne mit kezdenem, max felrakni a falra a többi régi cucc mellé :D

Nvidia system tools-t hogy sikerülte feldobni? Nekem valahogy nem akarja az igazságot :W Hozzá kell tenni, hogy nforce-os az alaplapom, így azt is tudnám buherálni vele, de valahogy vagy bsod-ot dobál, vagy akár mit állítok át, nem történik semmi..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#40) Kolondrum válasza Barthezz2 (#39) üzenetére

Köszönöm mindenkinek! Nem vészes csak nagyon oda kell figyelni, mindent 6x mérni, hogy valóban rendben van e, jó helyre van e bekötve stb...

Igen felment! De én csak azt a részét tettem fel ami a VGa-hoz kell.

(#41) Barthezz2 válasza Kolondrum (#40) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát most megpróbáltam megint, eredmény: telepítés közben befagyott, 3 sikertelen restart, rendszervisszaállítás, startup repair, és ugy indult el a win :D

Everybody lies.

(#42) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

írtad a cikkben, hogy összevissza ment a drop, tehát 1.34nél esett a fesz loaddal valamennyit, 1.35nél többet vagy kevesebbet... nekem már volt szerencsém ilyenhez egy p5k lappal (3fázis) és egy húzott q6600G0al (olyan 100Wnál többet szvsz nem ehetett, de 3 fázisra már az is merész).
első sorban arra tippelnék, hogy a chip desznyó módjára zabál, a fesszabályozást meg az alap GPUra, és nem a másfél fogyasztású GPUra méretezték... el elbírja, de csodát ne várjunk.
a másik indok az lehet, hogy a cuccon lévő feszt se tudjuk pontosan kimérni és a kerekítések miatt is lehet némi hiba (erre azért gondolok, mert hibába összevissza a drop mértéke, utánna adott értékhez már fix).

aztán az 550es táphoz: nem lehet, hogy sikerült egy ágra kötni a procot és a GPUt? a 18A/220Ws határ remekül megindokolhatná, hogy miért futottál ki a tápból. bár konkrétan én itt ülök az ideiglenes 360as chifimmel, 40Wt eszik a proc, vidkarira gyárban 110Wt mondanak, a 12As ág meg tud 180-200Wt összesen, vinyóstul lapostul ventistül... 100%ra terhelni nem akarom, crossloadolni meg mégkevésbé, szóval most amíg nem ér vissza az FSP500am (~400W 12Vn), addig részemről nyugi van.

egyébként pedig: köszi az íráshoz, és külön köszönet a mit honnan mennyiért tipusu infofeltüntetésekhez!
én tisztogatni otthon alkohollal szoktam (patika a szomszédban, olcsó és mindig elérhető), viszont itt nem lehet kapni (az itt kapható fertőtlenítővel pedig nem vagyok annyira megelégedve)... szóval mi is ennek a benzinnek a neve angolul?:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#43) CptMisi válasza Barthezz2 (#41) üzenetére


CptMisi
őstag

az jó móka :U ;] mi lett az áldozat, úgy értem mit törtél szét dühödben? :DDD

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#44) Kolondrum válasza proci985 (#42) üzenetére

Mondhatni össze vissza droppol. Nem mertem így hívni mint procinál. :))
A VGA eddig egy ágról(18A) kapott kakaót, de elosztás után is felpörög Vmod alatt, tök mindegy mire osztom. Bírja!
Neve :D

[ Szerkesztve ]

(#45) Barthezz2 válasza CptMisi (#43) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Semmit...kimentem egy cigire :DDD

Everybody lies.

(#46) CptMisi válasza Barthezz2 (#45) üzenetére


CptMisi
őstag

higgadt megoldás :C

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#47) b3er válasza Barthezz2 (#45) üzenetére


b3er
aktív tag

Ismerős a helyzet... ;] :DDD

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#48) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Leesett az állam. Elég durva ;)

Hát ezt sem viszed már gariztatni :DD

(#49) Kolondrum válasza Vasinger! (#48) üzenetére

Hát nem ám! Úgy küldtek el vásárláskor, hogy ne is reméljem, hogy elromlik! :C

(#50) Tulipanti


Tulipanti
tag

Gratulálok a cikkhez! :C Nagyon pontos, részletes, tele van profi képekkel. :R
És a nyuszik...nagyon babusgatnivalóak. :B

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.