Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Ennek meg mi értelme? Egy házba fogod szerelni a két alaplapot? Vagy lesznek fél szobán átívelő tápkábelek? Szvsz ez inkább árt, mint használ, növekedik az ellenállások száma, drágább és még csak kihasználni sem lehet igazán....

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) Kormi76


Kormi76
aktív tag

értelme?

(#3) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Régebben láttam pc alapú szuperszámítógépet, ott el tudnám képzelni.

(#4) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Csatlakozok az előttem szólókhoz...totál semmi értelme nincs. Annyi biztos nem, hogy megérje gyártani. Ráadásul kényelmetlen használni, csúnya és még extra hibaforrást ad a rendszerhez.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Majd jönnek a Dual alaplapos házak :D.

(#6) Galopp válasza Cifu (#1) üzenetére


Galopp
tag

Klatty

Vagy duál ház, már most is van: ezisklatty

[ Szerkesztve ]

(#7) Supra


Supra
tag

Ötletes!

Csak egy kicsit gondolkodni kellene!
Nekem most is a házimozi PC tápjáról megy a hifi, és a világítás egy része (autóhifi, és led)

A házimozi PC mellett közvetlenül ott áll az erősebb pc, simán mehetnének egy táppal...

Valamint így van értelme a 600+ W-os tápoknak...

[ Szerkesztve ]

CSillagkapu rajongók ide -> www.SG-1.hu

(#8) bsh


bsh
őstag

a címnek (ismét...) se füle, se farka :U

(#9) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sokan kerdik itt ennek mi ertelme.

Mmondom is

Multkor volt itt phn olyan gephaz amelynek felso reszebe egy itx-es akar kicsi gepet lehet beepiteni pl letolteshez.

Also reszeben teljes konfig.

Igy meg eleg egy tap.. Nekem mar regota volt fejemben, hogy kellene egy ilyen. Vegre volt aki megcsinalta.
Ehhez mar csak olyan haz kell, amivel uzemeltetheto a ket konfig. /mondjuk resetre is lehet bekapcsot kotni.

Nekem bejon, ha egy nagy tapom van akkor okes. Ha most epitem akkor nem

@bsh: Itt a Phanteks kiszolgál két PC-t. Hol? Itt. Szerintem okes.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) PC-rev-RM válasza kriszpontaz (#5) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Van pár ház ,amibe két gépet is lehet építeni, példák:
-CM HAF Stacker
-Xilence Interceptor Pro
-Lian Li PC-343B
-Phanteks Enthoo Mini XL
-Thermaltake Mozart Tx
-Mountain Mods UFO Duality

Egyébként szervizeseknek jöhet még jól, más felhasználási módot nemigen látok.

[ Szerkesztve ]

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#11) Reggie0 válasza Supra (#7) üzenetére


Reggie0
félisten

Biztos jo lehet a hatasfoka...

Amugy komoly kutatasok lehetnek ezek, hogy evek alatt sikerult ~20 kapcsolokent funkcionalo MOSFET-et egy kis muanyag hazikoba betuszkolni. Remelem jovore kikutatjak ra a LED-et is.

[ Szerkesztve ]

(#12) ncsicso


ncsicso
tag

5000Ft-ig van értelme...

ha véleményed van, ellenséged is van

(#13) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Nagyon baro, nekem kell, értelme? olcsó szerverpark home lapokból ugyan az a teljesítmény (néha minőség is, ha nézem a mostani sun servereket) kihozható, helyben többet foglala de ugyan ott vagyok, és nem költöttem a névre + 10 milkát. :C

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#14) Graphics válasza Tamás9x (#13) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

+1, erre a felhasznalasi teruletrol meg is feledkeztem.

Siman elvisz pl egy 400-as jo tap ket lapot Xeonnal mondjuk. Vagy egy kisebb szervertap is.

Lehetne sporolni vele, a szervereknel van ahol a 400-as tap ki sincs hasznalva / teljesitmenytol fugg persze

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) Reggie0 válasza Graphics (#14) üzenetére


Reggie0
félisten

Ja, es milyen jo, hogy ha lehal az egyik lap, akkor kapcsolja magaval a masikat is, mert a tap leold.

Esetleg javaslok melle egy 30 meteres ATX kabel hosszabbitot, hogy a sporolas jegyeben a szomszeddal kozosen tudjatok hasznalni egy tapot.

[ Szerkesztve ]

(#16) Jim Tonic válasza Graphics (#9) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Jó hatásfoka lehet, mikor csak az ITX megy. :) Arról ne is beszéljünk, hogy akár a lap, akár a táp romlik el, mindjárt két rendszered állt le.

Ez egy bődületes baromság.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#17) kakuk.tamas válasza Reggie0 (#15) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Mivel a cikkben is írták, hogy mindkét gép védve van, gondolom én független a kettő egymástól.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#18) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Nagy tapnak (600W+) eddig is volt ertelme. Mivel nem 100% jaratod kevesbe melegszik es a hatasfoka is olyan 60-70%-os kihasznaltsag korul a legjobb.

(#19) Reggie0 válasza kakuk.tamas (#17) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, hogy vedve van. Egyszerre. Az nem azt jelenti, hogy a masik is bekapcsolva marad.

(#20) Tamás9x válasza Graphics (#14) üzenetére


Tamás9x
őstag

1 táp 2 pc, így nagyobb a leállás lehetősége, de jobban megtérülne szerintem 10-150W nál többet neme szik egy dual L5420 as proci lappal 32 giga rammal 100%-on. annak minek áldozzak darabonként 400W-ot (elavult tény de van ahova ez éri meg)

Reggie0: Nem tért ki rá, ne találgassunk feleslegesen, ezeknél az elvárt hogy ágankénti rövidzár védelem legyen, ha az egyik gép rövidre veri akkor azt az ágat lekapcsolja a másik pc-nek mennie kellene tovább ez az elvárt mechanizmus, hogy sikerült e kivitelezni akk. később kiderül, ha letesztelik. Addig teóriákat gyártani felesleges.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#21) Graphics válasza Reggie0 (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bocsi, én még nem tudom a mukodesi mechanizmusat.

De ha jobban tudod,akkor elhiszem Neked.. Amirol nem tudok biztosat nem nyilatkozok teljes magabiztossaggal :)

Nem? De ha van reszletes infod errol, oszd meg Velunk, ne a levegobe beszeljunk ;)

Természetesen, ha akarok en is kiforgatom barki mondandojat. De ha lehet ne egymassal tegyuk mar ezt :))

Szerk.: Spekulaciok mellett természetesen egy teszt majd megmondja a frankot

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) Reggie0 válasza Graphics (#21) üzenetére


Reggie0
félisten

Miert, szerinted a tapban levo vedelem onnantol megszunik letezni? Szerintem biztos ott lesz. Nem? De. Nem tudom, hogy lattal-e mar olyat a lakasban nem csak az adott szakasz kismegszakitoja megy le, hanem a villanyoranal levo is, annak ellenere, hogy az elobbi kisebb nevleges erteku. Naugye.

Ket gep egy taprol=>nagyobb riziko es egy gep eseten joval kisebb hatasfok.

[ Szerkesztve ]

(#23) Tamás9x válasza Reggie0 (#22) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ezt a hatásfokot kifejthetnéd, hogy mikor micsoda? :F

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#24) cinemazealot


cinemazealot
addikt

A cikk által bemutatott konfiguráció nagyon rossz üzembiztonságot ígér, főleg ha a többek által is említett PC lapokból összerakott szervert akarunk építeni. Hiszen ha egy táp meghal, meghal mindegyik ráakasztott gép. Vajon igazi szervereket miért pont fordítva építenek: 1 gép 2 táp? Ez így nagyon bizonytalan... vagy tényleg csak szervizeknek/építőknek/moddereknek lehet jó.

Én akkor látnám ennek igazán értelmét, ha két (esetleg külön erősáramú hálózatról üzemelő) tápot tudna "közösíteni" két vagy több alaplap számára.

(#25) Reggie0 válasza Tamás9x (#23) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat ugye, van az a hatasfok gorbeje a tapoknak, ami kicsit visszahajlo karakterisztikaju. Ha a ket gep max terhelesen 90%-ra viszi ki a tapot, akkor egy gep max terhelesen 45%-ra. Ha nincs maxon a terhelese, hanem csak egy megy idle-ben vagy reszterhelesen akkor mar 40% ala esik, ahol rohamossan csokken a hatasfok. Mig diszkret tapos esetben nincs ilyen, be lehet loni a max hatasfok kornyekere, addig itt a ket gep miatt sokkal szelesebb tartomanyban mozog a felvet teljesitmeny.

[ Szerkesztve ]

(#26) Geller72


Geller72
veterán

Kicsit elkéstek vele. Bányász időkben ezzel arattak volna. :P. Menyit mókoltunk, hogy ezt házilag meg tudjuk oldani. Meg lehetett, de sokkal jobban örültem volna egy kész megoldásnak. :D. Ha ezt két évvel ezelőtt meglépik...:D.

(#27) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Én látom értelmét.

Ha mondjuk van egy alacsony fogyasztású letöltőgéped és egy normál PC-d akkor egy házban meg lehet oldani mind a kettőt.

Szerintem ez az előnye.

Hátrányok:
- Mindenképp valami spéci ház kell
- Egy alacsony fogyasztású letöltőgéphez nem mindig ajánlott egy normál tápegység. (hatásfok)
- Kérdés mennyibe kerül ez az elosztó?

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#28) Reggie0 válasza Geller72 (#26) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem ugy remlik, hogy a banyaszatnal egy lapba ment nagyon sok kartya, tehat tobb gepet nem kellett egy taprol jaratni, sot inkabb tobb tap ment egy gephez.

(#29) Tamás9x válasza cinemazealot (#24) üzenetére


Tamás9x
őstag

Az elején kezdve, a szervereket úgy építik, hogy, bocsánat építették régen mert ma már nem... :D
Hálózati nagyfeszültség ún. tüske esetén a redundáns táp egyik ága túlélje a fizikai behatást, nem feltétlenül arra készült hogy az egyik ki van kapcsolva és a másik majd bekapcsol ha az kifeküdne véletlenül, és kikapcsolás nélkül cserélhetővé tegye a modult (itt említést tennék a 2 ágról való betáplálásról is, akkoriban még nem volt divat, vagyis az lett volna de nem volt kifizetődő a szünetmentes tápok alkalmazása) A tápok zöme belső hardver hibás működése miatt halálozik el illetve hálózati problémák miatt. Ha tévednék javítsatok ki. :B
Nem feltétlenül hal meg a hardver ha a táp kifekszik, ott a szekunder tápáramkörben kell meghibásodnia valaminek, hogy a feszültség emelkedjen és ezzel megsüsse a hardver.

Reggie0: Az én felfogásom szerint, amire én használnám, ha csak 1 gép menne róla akkor az vagy karbantartás, vagy épp fejlesztés, mindenképp két működő géppel számolnám az esetemben a dolgot, aki másképp látja, vagy, az előzőleg említett letöltő/gamer felosztást használja annak tényleg ráfizetés lenne hatásfok terén, igazad van.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#30) Geller72 válasza Reggie0 (#28) üzenetére


Geller72
veterán

Ez igaz, de nekem akkor egy ilyenre is szükségem lett volna. Ha jól emlékszem, pont ezt beszéltük anno ki, hogy nekem pont nem az a verzió kellett volna, amiről beszéltünk, hanem ez. Mert bazi nagy tápom az volt, de két olyan lapom volt éppen, amibe nem fért annyi vga, viszont két tápot meg nem akartam volna venni miatta. Persze jóval több olyan megoldás kellet volna, amiről te beszélsz, mert ez valóban nem annyira szokványos, mint a másik verzió. :R.

(#31) Reggie0 válasza Tamás9x (#29) üzenetére


Reggie0
félisten

Pedig eleg gyakori a ket fazisrol taplalas redundans tapok eseten, de minimum ket fuggetlen szunetmentesrol taplalas. Masik fontos funkcio a terhelesmegosztas, igy eloszlik a melegedes es kevesbe oregszik a tap.

[ Szerkesztve ]

(#32) Jim Tonic válasza Honkydoo (#27) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Azt tárgyaltuk ki előtted, hogy ez miért rossz ötlet. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#33) Honkydoo válasza Jim Tonic (#32) üzenetére


Honkydoo
őstag

Ok, write only voltam. :DD

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#34) Supra válasza [CsuCsu] (#18) üzenetére


Supra
tag

Igen, pont ezért nincs értelme: amit te írtál, az 400-450W fogyasztást jelent, ennyit max a két-három kártyás extrém rendszerek esznek.

Érdemes kölcsön kérni egy fogyasztás mérő aljzatot, nekem elég jó fajta van: és meglepő dolgokat látni rajta!

Szóval a PC tápok általában 10-15%-os terhelésen mennek, ahol viszont egyik táp sem szeret jól működni.

CSillagkapu rajongók ide -> www.SG-1.hu

(#35) MPowerPH válasza Cifu (#1) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pont, ahogy irod. CM HAF Stacket 940. Alul a big boss machine gamingre, felul meg a kis ITX netre+filmekre.
Az en esetemben mehet mindketto egyszerre. En gamelek, baratnom meg filmet nez.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#36) imibogyo válasza Reggie0 (#25) üzenetére


imibogyo
veterán

Hagyjuk már ezt "a rohamosan esik a hatásfok" dolgot. Annyira lényegtelen.

Persze meg van a jelenség amit említesz, de emelje fel a kezét, akit érdekel, hogy a tápja éppen 80%-on, vagy 85-90%-on pörög. Mennyi is a különbség 50-300 Ft havonta (legdurvább esetben)? Ráadásul nem is mindig egyforma a terhelés sem, szóval még lehet ennyi sem.

Ebben a tesztben 11 táppal teszteltek. És messze nem 40%-tól "zuhan" a hatásfok, hanem inkább 20-25%-tól, ott sem komolyat. :N Szóval az általad említett 45% majdnem pont a "sweet spot"-ban van.

(#37) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Szerelesékor jól jöhet.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#38) Geller72 válasza MPowerPH (#35) üzenetére


Geller72
veterán

Két monitoron vagy amúgy is, így egy gépről is tudtok két dolgot egy időben csinálni. Nem fog a géped egy fészbúk miatt betérdelni. :).

(#39) #06658560 válasza Cifu (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Volt már olyan, hogy egy házba két gép fért, pl. Tt Mozart. Vagy valamelyik kétkamrás egyedi háznál is létezett ilyenre opció. Ami biztos, nem lesz tömegtermék, de én látom hasznát, értelmét. Nekem be is jön, kérdés a stabilitása.

(#40) MPowerPH válasza Geller72 (#38) üzenetére


MPowerPH
félisten

3 monitoron vagyok, azokat alt. mindig hasznalom. Neki 1db tv van. Es de, pl. ha HD filmet nez, akkor az megakaszthatja a gepet.(vagy akarmit is csinal....) Nem jo az, ha igyan azon gepen tobb dolog is fut.
Pluszban torretn gepnek is tokeletes. A felso 24/7 menne, megallas nelkul. Az alsot meg csak gamekre kapcsolnam be. Nekem e miatt megerne egy olyan haz, amibe befer minden, a vizhutessel egyutt. Es akkor jon kepbe ez a jo kis talalmany.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#41) Geller72 válasza MPowerPH (#40) üzenetére


Geller72
veterán

A millió magból ha egyet a filmnézésre processzként beállítasz, vagy ha a gémet kimondottan fix magokra állítod be, ilyen nem lehet. Akkor van gond, ha minden magot mindennek "odaadsz". Az is sokat dob, ha a film egy külön meghajtón van. De megértem a te álláspontod is. Mindössze pazarlásnak tartom, mert csak beállítás kérdése. :U

(#42) #97716736 válasza Graphics (#9) üzenetére


#97716736
törölt tag

:K :R

(#43) Reggie0 válasza imibogyo (#36) üzenetére


Reggie0
félisten

45% csak az 1 gep eseten a csucsfogyasztas. Idleben joval kevesebb es ott mar baromi szar lesz. Ne ket tapra nezd, azt meg probald megsaccolni, hogy mennyit megy 100%-on egy atlag gep. Nem sokat.

Arrol nem is beszelve, hogy pl. a corsairs-nek teljesen mas velemenye van a karakterisztikarol, szoval igy forras nelkul az a grafikon nem sokat jelent. Itt van egy RM750 gorbe:

En meg nem azt mondtam, hogy foldhoz vag a kulonbseg, hanem azt, hogy ez tovabbi hatranya a megosztott tapnak. Mondjuk ha a tap arabol levonod az oszto arat, akkor azt a nehany ezrest mar lehet hamar behozza.

[ Szerkesztve ]

(#44) MPowerPH válasza Geller72 (#41) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jo, az en esetem az egyedi a cpu miatt. De egy 4 magos eseteben mar nem lenne ilyen egyertelmu.
A masik meg a fogyasztas. Minden egy helyen van, ha csak netezek, akkor nem kell jaratnom a nagy gepet, eleg a kicsit beroffenteni. Egy taphelyet megsporolok, igy oda meg befer a radi is felulre az ITX lap melle. Nalam nincs hely meg egy kis gepnek... :(

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#45) MongolZ válasza Reggie0 (#43) üzenetére


MongolZ
addikt

Sikerült megcáfolnod magadat.
20% terhelésen 89,5% hatásfok. 89% fölött van a hatásfok 20-100% terhelésen úgy, hogy a legjobb hatékonyság 91,5%. Tényleg "rohamosan" romlik. Egy gép idlében fogyasszon mondjuk 50W-ot, szerintem ez teljesen reális. Na ez az általad hivatkozott 750W-os táp esetén ~7%-os terhelés. Egy átlagos 500W-os táp esetén 10%. Ha most lineárisan meghosszabbítod a grafikont, akkor 10%-nál kapsz 88,5%-ot (90% helyett). Teljesen érthető, hogy nem lineáris a hatékonyságromlás, de akkor legyen 80%. Ez azt jelenti, hogy 55W helyett a táp 60W-ot fog felvenni a konnektorból. (Valójában a tápnak 0% esetén van egy vesztesége, ehhez konvergál a görbe, de ez most lényegtelen.)

Húha.

5W.

Eszméletlenül el van tévedve a világ ezzel a hatalmas ál-energiatakarékossággal. Minden wattért cserébe képesek az emberek olyan beruházásokat eszközölni, amik soha a büdös életben nem térülnek meg.

A csúcsnál meghivatkozott szintén ~1% hatékonyságkülönbség is teljesen elhanyagolható. Majdnem 2 nagyságrenddel kisebb, mint a teljes hatásfok. Tényleg ezen kell rugózni???

[ Szerkesztve ]

(#46) Jim Tonic válasza MongolZ (#45) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Induljunk ki az én két rendszeremből:

Van egy AX760-am a PC-ben. Van egy homeserverem. Mondjuk azt, hogy az AX760 elbírja a két rendszert, tehát nem adom hozzá a saját tápegységét. A homerverem tipikus fogyasztása 21 W , csúcson 40 W körül van (mért adatok, 4 HDD + Sandy Celeron). Ha a PC-m kikapcsolom, a homeserver nyugalomban ~2,7 %-ra terheli a tápegységet, csúcson meg ~5,2 %-ra.
Na, ezt mutasd meg a grafikonokon, és magyarázd meg nekem, hogy az normális használat.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#47) Geller72 válasza MPowerPH (#44) üzenetére


Geller72
veterán

Nálunk a csajos filmnézés úgy zajlik, hogy megkérdezem, mit szeretnének nézni, azt rátolom egy penre, aztán plug in a monitorba/tv-be és kész..:D. De ha egészen konkrét akarok lenni, akkor az az a pen tulajdonképpen egy 4 magos, androidos kütyü, ami seederként is funkcionál egy külső meghajtóval..:D. de mondom, ne vitatkozni akartam veled, megértelek és régóta ismerlek téged, tudom, milyen felállásban nyomod és ha neked ez az optimális, ám legyen.:R.
Üdv.
G,-

(#48) imibogyo válasza Reggie0 (#43) üzenetére


imibogyo
veterán

45% csak az 1 gep eseten a csucsfogyasztas.
Nem mondtam ellenkezőjét. Én is a te eredeti egy gépes - egy közös tápos 45% max-os példádról beszéltem. Azt állítottad, hogy 40%-os terhelés alatt "rohamosan esik a hatásfok" ("Ha nincs maxon a terhelese, hanem csak egy megy idle-ben vagy reszterhelesen akkor mar 40% ala esik, ahol rohamossan csokken a hatasfok.") én meg megmutattam, hogy ez így ebben a formában nem igaz, vagy nem feltétlenül igaz. Pont. És te nem W-ról, hanem %-ról beszéltél, tehát az, hogy egy gép elmegy mondjuk 30W-al irreleváns ahhoz, amire én válaszoltam neked.

Arrol nem is beszelve, hogy pl. a corsairs-nek teljesen mas velemenye van a karakterisztikarol
Lehet én tanultam máshogy a grafikon olvasást, de nem látom azt a teljesen más véleményt. ráadásul a görbe vége nincs is kirajzolva, de "meglepő módon" a függőleges tengely alja 85%-nál véget ér és a 20%-os system load értéknél sem meredeken zuhan a vonal... :N

szoval igy forras nelkul az a grafikon nem sokat jelent.
Nem forrás nélküli, csak gondoltam egy kép többet mond ezer szónál... Bár most tényleg nem találom a konkrét tesztet (anno sem tartottam fontosnak lementeni, csak a képet tettem fel felhőbe), de nem telik sokba guglin 1000 másik ugyanilyen eredménnyel zárult tesztet találni....

Itt egy Anandtech-es Be Quiet 850W-os táp grafikonja is. Nahát 5%-os terhelésnél is még bőven 70% feletti a hatásfok... Vagy itt van egy 1500W-os tápegység tesztje (Corsair 1500W, csak hogy alkalomhoz illő legyek és tessék forrás is van hozzá, nem mintha reális lenne, hogy a másikat is csak úgy összedobtam volna neked :U ), ahol még 6%-os terheléssel is tesztelték és nocsak mit látok?? Majdnem 88%-os hatásfokot... Ahogy egyébként szinte mindegyik másik tápnál is, bár logikusan a terhelés %-osan változik, mert 550W-os táp is a tesztben...

És azt NEM MONDOM, hogy nem hülyeség egy nagyon kis fogyasztású gépet ekkora tápról hajtani főleg split-ben (és szerintem egyáltalán nem is ez a cél, ahogy még a reklámfotó is mutatja), de miért is kellene ebben gondolkodni? Én ha ilyenre adnám a fejem tuti nem a "fogyasztáscsökkentés miatt meghajtom az aprócska lepkefing gépemet egy 1000W-os tápról" irányba indulnék el... Arról nem is beszélve, hogy egy DC-DC tápegység mennyivel hatékonyabb ilyen célra és ilyen teljesítmény szinthez és mondjuk adott esetben lehet 100%-ban passzív is (mint a mostani gépem).

Sokakat egyébként az vezet félre (és nem feltétlenül rád gondolok, hanem úgy általában), hogy a legtöbb ilyen hatásfok grafikont a "drámai hatás" érdekében csonkítják mondjuk 60 és 100% közé, így persze, hogy brutálisnak tűnik. Ezért szeretem az általam már linkelt képet, mert ott jól látszik csonkítással és anélkül is a grafikon és hogy lényegében "majdnem" egyenes a görbe. :K

(#46) Jim Tonic:
Na, ezt mutasd meg a grafikonokon, és magyarázd meg nekem, hogy az normális használat.
Először is tessék. Természetesen van esés nem is kevés, de azért még mindig nem a kibírhatatlan kategória, ha már valakinek van annyi esze, hogy egy 20-40W-os gépet akasszon rá egy mondjuk a példád okán 760W-os tápra.

Másodszor pedig miért lenne ez normális használat? Miért kellene ennek annak lennie? Arra amire kitalálták (HINT, tehát, hogy akár két "komolyabb" gépet elvigyen egy táp), arra működhet, egész jó hatásfokkal is. Szerintem akik csak úgy beírták, hogy milyen jó lenne egy kis fogyasztású, meg egy nagy gépet üzemeltetni így, azok szimplán nem igazán gondolták végig, vagy csak szimplán nem érdekli őket a hatásfok. :N

(#49) MongolZ: igen látszik is a képen a kis büdös. Ott ül székben. Márciusban pedig már ketten lesznek... :B

[ Szerkesztve ]

(#49) MongolZ válasza imibogyo (#48) üzenetére


MongolZ
addikt

Köszi, hogy megválaszoltad helyettem.

Valami extrém durva, hogy ~3% terhelés mellett is 75% a hatásfok. Nagyon flexibilisek a mai tápok!

A Bogyó és Babóca nagyon jó, kívülről fújom az összes részt, hasonló okok miatt, mint gondolom Te is :)

(#50) Kopi31415: Jajj, nemá, elrontod az összképet: egyezik a véleményünk...

[ Szerkesztve ]

(#50) #06658560 válasza Reggie0 (#43) üzenetére


#06658560
törölt tag

Tökéletes példa arra, amikor valaki nem tud grafikont olvasni.

(#51) rottenbull


rottenbull
senior tag

Van, ahol mar be van arazva, egy napja.

https://www.overclockers.co.uk/phanteks-isolated-dual-system-psu-power-splitter-ph-pwspr_1p2m-cm-021-pt.html

(#52) Jim Tonic válasza imibogyo (#48) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hmmm?? Megmondanád, ki az a marha, aki két komolyabb gépet egy házba rak, egy tápegységre láttál Te már ilyet? Ne elméletekről beszéljünk. Azt is mondd meg, hol van ilyen gépnek értelme.
Az én példám azoknak szólt, akik felhozták azokat a házakat, ahol egy homeserver (NAS) és egy PC van egy házban.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#53) MongolZ válasza Jim Tonic (#52) üzenetére


MongolZ
addikt

Nálunk pl. 3 számítógép van, ebből 2 szinte folyamatos használatban. Ha mind a 3-mat rá tudnám kötni 1 tápra, spórolnék 2 tápot + a párhuzamos használat mellett az üresjárati veszteségeket. És akkor lehet, hogy beüzemelnék egy normális HTPC-t is.

(#54) Jim Tonic válasza MongolZ (#53) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

És a számítógépek úgy vannak elhelyezve, és olyan házban vannak. És a közös táp annyi előnyt jelent, hogy a felsorolt kérdéseim nem is számítanak.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#55) MongolZ válasza Jim Tonic (#54) üzenetére


MongolZ
addikt

Nem, én csak mondom a lehetőségeket. De egyébként mi a különbség a között, hogy egy házban vannak, vagy egymástól mondjuk fél méterre?

(#56) #06658560 válasza MongolZ (#53) üzenetére


#06658560
törölt tag

Plusz esetleg spórolnál két házat.

(#57) #06658560 válasza Jim Tonic (#52) üzenetére


#06658560
törölt tag

Isten igazából egy 1200W-os tápra két 500W-os konfig rárakható. Még tartalék is marad.

(#58) imibogyo válasza Jim Tonic (#52) üzenetére


imibogyo
veterán

Hmmm?? Megmondanád, ki az a marha, aki két komolyabb gépet egy házba rak, egy tápegységre
Nem tudom, hogy ki az aki mondjuk itthon így építene gépet? És azt sem, hogy marha-e? Vagy csak szimplán mások az igényei, mint mondjuk neked? (Vagy ha így van, akkor már biztosan marha is? Mert akkor felesleges is tovább "beszélgetnünk", úgy sem vezetne sehová.)

Én csak az általad felvetett nagyon alacsony fogyasztású gépre reagáltam (lényegében a mondadóddal egyetértve (kivéve a hatásfokos részét)), mármint hogy arra szerintem sem a legjobb megoldás (ettől függetlenül LEHET megoldás, valakinek). És mivel a gyári fotókon sem ilyen felhasználás van sugallva, ezért írtam amit írtam, hogy ezeket szerintem "komolyabb" gépekhez szánják.

De több reális felhasználás is eszembe jut.

1.
A melós gépeim mehetnének egy házba közös táppal, amit most nem tudok (legalábbis ilyen esztétikusan biztosan nem) megoldani. Ezt simán elképzelhetőnek tartom. Az egyik egy ITX i7 + GTX 670 Mini-vel, a másik gép uATX i7 + 980 (vicces, nagyon hasonló a két konfigom, mint a képen). Szinte mind a kettő 24/7-ben megy, tehát akár mehetnének egy tápról is, mondjuk egy 800-1000W-os jó minőségűről. Amíg az egyik a renderrel dolgozik, addig a másikon dolgozom mást általában. Na nekem egy ilyen felállás simán belemehetne ebbe a házba és "öröm, bódottá"... Ráadásul az ITX plusz tápegysége sem zavarna be a hűtésbe. Persze nekem jó a mostani felállás is lényegében, de simán elképzelhetőnek tartanám a fenti megoldást.

2.
Vagy el tudom képzelni egy ad hoc szervizesnek is megoldásként, hogy akár még kényelmes is lehet. Akinek nem ez a munkája nincs komoly alkatrész készlete, csak úgy csinálgat gépeket időnként. Hozzám is sokszor került már úgy gép, hogy saját tápommal kellett kipróbálnom. Na ilyenkor nem kellene mindig szétkapni a saját gépet, hanem ezt a ház belső oldalához szerelve, egy oldallap levétel után csak ki kellene vezetni a főbb kábeleket stb... Nem mondom, hogy ez "A" megoldás, de mondjuk elképzelhető.

láttál Te már ilyet?
Mármint, hogy egy házban két "komolyabb" gép lakjon és akár mehetnének egy tápról is? Igen, nem is csak egyet. Bár konkrétan ilyen megoldásút természetesen nem, csak hasonlókat. De eddig nem is állt ilyen elosztó cucc rendelkezésre. Bár valami hasonlója már volt a Phanteks-nek régebben is.

Ne elméletekről beszéljünk.
Neked van empirikus "nem lesz jó két komoly gép egy házban" tapasztalatod, vagy te is "csak" elméletekkel jössz? Mert amíg ez nincs meg neked sem, addig miről beszélünk? Naná, hogy elméletekről... Mi másról? Erről szól a fórum (főleg egy ilyen termék kapcsán). Amúgy meg majd eldönti a piac, hogy van-e létjogosultsága a terméknek, vagy sem. Nem engem kell meggyőznöd. :U

Azt is mondd meg, hol van ilyen gépnek értelme.
Fentebb írtam ötleteket, de mivel gyakorlatban még nem használtam és nem próbáltam, így logikusan csak jár az agyam. Amúgy meg egy ilyen cuccnál (ami biztosan nagyon rétegtermék lesz) feltétlenül értelemről beszélni, nem biztos, hogy van értelme (ha-ha). Ahogy a LED-es házvilágításnak sincs, mégis élő termék. Ennek is lehet megtalálják páran a "célját és funkcióját".

Én elsődlegesen amúgy is csak Reggie hsz.-ére reagáltam (ezért is az a sokkal részletesebb), mert az a "hatásfokos" gondolatmenet bántani szokta a csőrömet (még ha az alapigazságok nála is megvannak, csak éppen túl dramatizálva). A te felvetésedre, csak úgy mellékesen írtam, ami eszembe jutott róla és amit most is igaznak érzek (mert átfutott a fejemen pár dolog, miközben olvastam a soraidat és gondoltam egy nyílt topikba belefér a "vélemény"), jelesül, hogy nem kis gépek megosztott járatásához szánták ezt, szerintem, még ha alkalmas is rá. :N

Ha a PC-m kikapcsolom, a homeserver nyugalomban ~2,7 %-ra terheli a tápegységet, csúcson meg ~5,2 %-ra. Na, ezt mutasd meg a grafikonokon, és magyarázd meg nekem, hogy az normális használat.

Erre írtam, hogy egyrészt szerintem sem normális ez a használat (nem ez a cél), de másrészt nem is zárja ki semmi sem. Legalábbis biztosan nem a tápegység hatásfoka, sokkal inkább a józan ész, mert bár én sem szeretem ezt a hatásfok-misztifikálást, azért mondjuk 50% körüli hatásfokkal járatni egy tápot (legrosszabb eshetőség a kb. 2,7%-os terhelésedhez) szerintem is balgaság.

Az én példám azoknak szólt, akik felhozták azokat a házakat, ahol egy homeserver (NAS) és egy PC van egy házban.
Értettem és úgy is reagáltam. De például nekem ez a két ilyen célú gépem is 24/7-ben megy. Két gép már simán megehetnek 100-150W-ot is együtt (főleg ha az egyik "általános célú gép" erős vga-val, mint nálam), ezen a szinten már megint csak LEHET értelme a megoldásnak otthoni környezetben is mondjuk egy 3-400 W körüli, akár passzív tápegységgel is.

De még egyszer ezek nekem is csak elméletek. Nincs ilyen kütyüm, nem tudok vele hatásfokot egyebeket saját környezetben vizsgálni és nem tudom a praktikusságát első kézből megtapasztalni. De pont ezért nem is teszek olyan kijelentést, hogy egyértelműen van-e értelme neki, vagy sincs... Majd eldől... Azért ha valaki megdob egy ilyennel, szívesen kipróbálnám a melós gépeimen, most már csak az elsőkézből származó input miatt is. :K

[ Szerkesztve ]

(#59) LordX válasza Reggie0 (#43) üzenetére


LordX
veterán

Olvasd már le arról a képről, amit beraktál, hogy mekkora a különbség a legkisebb és a legnagyobb hatásfok között. Ha 3%-nál nagyobb számnál nagyobb jön ki, nézd meg újra.

(#60) Kormi76 válasza rottenbull (#51) üzenetére


Kormi76
aktív tag

csak a splitter 10k? komolyan vicc. tényleg annyira durva dolog két tápod rakni két gépbe? mit spórolsz ezzel, atyaúristen. és oldalakat írnak egyesek, hogy ez miért nem hamvában holt, mint a kétlábú szék...

[ Szerkesztve ]

(#61) #06658560 válasza Kormi76 (#60) üzenetére


#06658560
törölt tag

A releváns piacok fogyasztói rétege nem olyan fillérbaszó, mint a magyar piac zöme. Amelyik kb. semminek nem a célpiaca. Így az árán nem feltétlen kell kiakadni. Viszont ha egy házba raksz két gépet egy táppal és eg ilyennel, akkor még anyagilag is jobban járhatsz.

(#62) imibogyo válasza Kormi76 (#60) üzenetére


imibogyo
veterán

mit spórolsz ezzel, atyaúristen. és oldalakat írnak egyesek, hogy ez miért nem hamvában holt, mint a kétlábú szék...
Mivel gondolom rám gondoltál az egyesekkel (másra nem nagyon lehetett), ezért reagálok. Mondjuk azt spórolod ezzel, hogy ha már van egy minőségi 50-100k közötti tápod, nekem például a melós gépemben az van (55k passzív Seasonic) és amúgy is elbírja a második gépet, akkor nem kell még egy ugyanilyen tápod venned, ha ugyanazt a minőséget (és csendet) szeretnéd élvezni a második géppel is. És azért egy jó 40-45k különbség még így is van. Van akinek ez semmiség és belefér, de én inkább a gyerekeimre költöm a különbséget, vagy veszek pár új szerszámot a műhelybe. Persze a melós gépeimet nem én fizettem, így ott ez nem érdekelt, de ha zsebből kellene állnom ugyanezt bizony tényleg elgondolkodnék. ;)

A két lábú székkel sem tudom mi bajod van? ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#63) Kormi76 válasza imibogyo (#62) üzenetére


Kormi76
aktív tag

figy, akkor rendelj rá elő. legalább lesz egy élő ember aki megveszi.
(az a szék pedig cheat..)

(#64) #06658560 válasza imibogyo (#62) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az csak a táp spórolása, a házon szintén lehet tud az ember hasonló összeget fogni. A két gép egy házban takarítás, mozgatás, kábelkezelés esetén is hatékonyabb.

(#65) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Én ebben egy tökéletes streamer konfig lehetőségét látom: Egyik irány a játékos gép, ami kell, a másik pedig egy jó procis render gép (akár streamre, akár felvételre, akár másra), vagy akármi.

Azért is ez jutott eszembe, mert ha pl szerver van az otthon igéppel egy tápon, és jön a villám, akkor ott minden veszik.. de pl streamnél ha éppen használatban van akkor halna minden, ha nem (és pl le van húzva) akkor semmi sem...

Egybe. ezt én "szoros párhuzamos felhasználás"-ra tudnám elképzelni

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66) Graphics válasza Reggie0 (#43) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jaaa, baromi szar? :D

Hisz 89%-tól indul a görbe és full load-on is oda érkezik , ejh, bitang "szar" a hatásfok :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67) MongolZ válasza Kormi76 (#63) üzenetére


MongolZ
addikt

Senki nem mondta, hogy 10e-ért nem túlárazott - mert szerintem az. Ettől függetlenül bőőőven van értelme, akkor is, hogy ha neked otthon nincs.

(#68) kenwood


kenwood
veterán

ez nem egy nagy durr.
en azt szeretnem,hogy egy gepbe bedugok ket billt,egeret,monitort, es egyszerre hasznaljuk az aszonnyal.
Termeszetesen neki vagy masik os fut,vagy az os klonozza onmagat,es nem ugyanazt latjuk :D

egy i3-as 8 giga rammal boven elbirna ket atlag (net,film,primko jatek) felhasznalot.

kesobb pedig mar eleg lenne egy tobbgeneracios csaladi haz egyetlen pontjan egy chassis a hardvereknek,es barmelyik szobabol vezetek nelkul elerhetem a sajat os-t,akar egyszerre negyen is futtathatnak negy kulonbozot.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#69) #06658560 válasza kenwood (#68) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ilyen Logout cikk már volt.

(#70) Reggie0 válasza MongolZ (#45) üzenetére


Reggie0
félisten

Te rugozol egyedul, en csak felsoroltam a hatranyok koze. Vagy szerinted az elonyok koze tartozik? Naugye.

[ Szerkesztve ]

(#71) Reggie0 válasza imibogyo (#48) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, ez a rohamos csokkenes erosen tapfuggo es igazad van, nem mindegyik produkalja csak joval alacsonyabb terhelesen.

A corsair-es grafikonon a csucs alatt gyorsabban csokkent a meredekseg, mint folotte. Ellentetben azzal amit te raktal be. Erre gondoltam.

Persze guglizhatnek, azert illik odairni, hogy honnan van, ha mar nem az eredeti cimrol linkeled, hanem sajat kepfeltoltes.

En nem azt mondom, hogy emiatt a par szazalek elteres miatt celszeru minden gephez hozza meretezett tapot venni, hanem azt, hogy meg ezert is elonyosebb. Ha valakinel megis ez a hajtoero, ott mar gondok vannak. Arrol nem is beszelve, hogy ha nezzuk a tapok forintonkenti teljesitmenyet, akkor vilagos, hogy jellemzoen nem eri meg egy nagy tapot valasztani.

(#72) #06658560 válasza Reggie0 (#71) üzenetére


#06658560
törölt tag

Még mindig nem tudsz grafikont olvasni, és a rohamosan csökken jelentésével sem vagy tisztában.

(#73) Reggie0 válasza #06658560 (#72) üzenetére


Reggie0
félisten

Annyira legalabb tudok, mint te olvasni.

(#74) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kb annyi jott le a forumban, hogy akik nem latnak benne raciot , azok keptelenek azt elfogadni, hogy valaki mas meg tudna hasznositani..

Ha mindenre nemet mondunk, pedig vki igent, azt el kellene fogadni, nem pedig folyamatosan ellenervelni, hogy mekkora baromsag.

Es ezt altalanossagban is ertem. Nem csak erre vetitve...

@Reggie0: Nincs rohamos csokkenes, ott a grafikon... Hibahatarnyi elteresek vannak max, de 1-3%-ot en nem neveznek rohamosnak :)

Pl az az RM tap eseteben nem csak arra lesz igaz, hanem az osszes tapra, ami azt a belsot kapta..... CWT meg sokaknak gyart.. / gondolom nem a kifutott Chicony belsos grafikonja akart lenni

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#75) Reggie0 válasza Graphics (#74) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat attol fugg. En azert nevezem annak, mert 50%-tol 100%-ig van akkora csokkenes, mint 50%-tol 20%-ig. Tehat nem mindegy, hogy a 50% feletti tartomanyban vagy az 50% alatti tartomanyban mozog a fogyasztas vagy esetleg 40% es 70% koze sikerul beloni az elofordulo ertekeket.

(#76) MongolZ válasza Reggie0 (#70) üzenetére


MongolZ
addikt

Te vagy az, aki hátrányként beállít egy nem létező dolgot. Az miért hátrány, hogy a táp hatásfoka 90% helyett 89,5% lesz? Miért hátrány 2 db 90%-os hatásfokon üzemelő táp 1 db 90%-os hatásfokon üzemelő helyett?

Ez a nagybetűs GYAKORLAT szempontjából nem hátrány.

[ Szerkesztve ]

(#77) Graphics válasza Reggie0 (#75) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem mindegy?

1-3% elteresnel csak a skótoknak nem mindegy... De mas hatrany nem fog erni, es villanyorat se fognak surubben leolvasni..

Ne reszeljuk mar ennyire a dolgot... Elhiszem, ragaszkodsz az allitasodhoz, de neha el kell engedni...

Ennyire még a tápos topicban se lihegjuk tul a temat :U hagyjuk mar... Nemhogy ennel az emlitett tapnal, de kb mindegyiknel mashova esik meg azonos teljesitmenyszinteken is az idealisnak titulalt tartomany...

Ha Te ezen rugozol amen, de a kutyat nem erdekli 1-3%-nyi elteres.. Erdekel vkit?

Bocs, offba ia teszem, mert a temahoz sincs mar semmi koze ennek a maszlagnak

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#78) kenwood válasza MPowerPH (#35) üzenetére


kenwood
veterán

ehhez minek ket gep ?
en szoktam olyat csinalni,hogy a monitoron lolozok,a tvn meg megy egy youtube video.
mar egy pentium g3220-at sem tud ez zavarba hozni.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#79) kenwood válasza imibogyo (#62) üzenetére


kenwood
veterán

Egy tapnak a minoseget hogyan lehet elvezni?
Mar egy 15-20k-s corsair tap is teljesen nema,es 3-at le kell kukazni,hogy ertelmet kapjon az 55k-s seasonic.
ez olyan 20-30 evet vehet igenybe

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#80) MongolZ válasza kenwood (#78) üzenetére


MongolZ
addikt

Mert nem csak LoL meg youtube van a világon.

(#81) kenwood válasza MongolZ (#80) üzenetére


kenwood
veterán

ahgyan nem csak g3220.
nem szeretem az ilyen csipobol kommentelest :/

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#82) imibogyo válasza Kormi76 (#63) üzenetére


imibogyo
veterán

Szerintem lesz majd több is. De én most biztosan nem. Egyrészt most egy passzív konfigot nyúzok egy 200W-os táppal, ami kétlem, hogy örülne ha a másik gép 7970-ét is hajtania kellene, ebben biztos vagyok, főleg passzív üzemben. ;] :P

A nagy otthoni gépemnek viszont a tápja nem egy szerelem a hangja miatt, így azzal meg azért nem közösíteném a mostani néma gépemet. Maximum akkor lenne ez most megoldás otthon, ha megvenném otthonra is valamelyik nagyobb teljesítményű passzív tápot. Vagy a második gépem is kis-fogyasztású lenne.

Mitől "cheat" a linkelt szék? Azt mondtad két lábú szék.... Ennek két lába van, az, hogy van talpa is a lábaknak, attól még mindig csak két lábú. :B

(#71) Reggie0: így már jobban egyetértek a mondandóddal. Bár a gyorsabban csökken és "rohamossan csokken a hatasfok" számomra továbbra sem ugyanaz. :N

A corsair-es grafikonon a csucs alatt gyorsabban csokkent a meredekseg, mint folotte. Ellentetben azzal amit te raktal be. Erre gondoltam.
Persze, mert te egy trimmelt grafikont raktál be és ezért "átvágja a szemet", mint ahogy már mondtam. Én meg egy olyat raktam be amin az eredeti 100%-os grafikon is látható, ettől csalókán "vízszintes a teteje". És ha jobban megnézed az enyémen nagyobbat esik a hatásfok mint a tiéden (25%-os terhelésnél nálad 88,5%-os hatásfok, míg az enyémen durván saccolva 82-84% ugyanez a sok tápos tesztnél), szóval ebben továbbra sincs igazad. :N

(#64) Kopi31415: persze ebbe már bele sem akartam menni részletesebben elsőre kíváncsi voltam, hogy reagál az egyszeri "anyagi cáfolatra". És mivel látom, hogy hogy, így nem is folytatom mélyebben a témát... :B

(#79) kenwood:
Ezt írtam. Ne ragadjunk ki részleteket!!!
ha ugyanazt a minőséget (és csendet) szeretnéd élvezni
Tehát nem csak a minőségét élvezed, bár ha van komolyabb hangrendszered azt is tudnád élvezni, mert nagyon nem mindegy, hogy a 20k-s tápod belehallatszik-e mondjuk az USB DAC kimenetébe, vagy sem... És egyébként is összességében nézd a hsz.-t. Ha már van egy minőségi, passzív tápom, miért ne használhatnám (élvezhetném) azt a következő géppel is, ha amúgy is egymás mellett használnám őket 7/24-ben?

Amúgy meg amíg nem volt teljesen passzív tápod (ami még terhelés alatt is az, mondjuk egy 980-al is), addig nem tudunk erről érdemben beszélgetni. Én nagyon élvezem, amikor mondjuk dolgoznak a gépeim és nem hallom őket még akkor sem, amikor csend van körülöttem. Amúgy persze szubjektív a minőségérzet és annak értéke, de ebbe szerintem ne menjünk bele. Egy Toyota Avensis is baromi jó autó és kényelmes is, de ha beleülsz egy RR-be, át fogod értékelni a dolgokat. Egy jó táp is természetesen tök jó, de ha kipróbálsz egy még jobbat, akkor láthatod, hogy miért fizettél többet. Az, hogy a passzív üzem kinek fontos, kinek nem az meg megint egyéni preferencia kérdése, nekem megérte a beledobott pénzt (főleg mivel nem én fizettem, hanem a cég ;] :P ).

[ Szerkesztve ]

(#83) MongolZ válasza kenwood (#81) üzenetére


MongolZ
addikt

És a kettőnek mi köze egymáshoz? Fel lett már sorolva ezeregy dolog, olvass vissza.

(#84) Tamás9x válasza kenwood (#78) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ebbe belekötök, én beta teszt közben nem fogok tabulátorozni, hogy párom épp tudjon váltani, sőtt az én rendszeremet ne barmolja senki össze, szóval ebben egyet értek. TV-PC hááát ne hasonlítsuk össze a kettőt inkább.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#85) #06658560 válasza Reggie0 (#73) üzenetére


#06658560
törölt tag

Sajnos nem. De nyugodtan nyomhatod tovább, kabarénak jó vagy.

#75: a te általad linkelt grafikonon 20% terhelésnél jobb a hatásfok, mint 100%-on. És a görbe lapul. (aminek okát adatok nélkül nem lehet megmondani)

[ Szerkesztve ]

(#86) kenwood válasza Tamás9x (#84) üzenetére


kenwood
veterán

Ezt te erted ?
Mellekelj mar legyszi valami szotarat is melle ...

#83
Elolvastam.
Eddig minden olyan otletet,ami mellette szolna ,megcafoltak.

Talan a legrealisabb az alul nagygep,felul letolto gep otlet lett volna,de az is tobb sebbol verzik :
- mi az ,hogy letolto gep ? ipari meretekben szeretned lopni a tartalmat? Manapsag mar egy 50 gigas linux iso is lent van 1-2 ora alatt,erre kulon gepet epiteni ,hat .... Nas ?
- mi akadalya van annak,hogy a "nagy gep" legyen a letolto is ?
a letoltes eroforrast nem visz el,max savszelesseget,de azt ez nem oldja meg.
a letoltes kozbeni fogyasztas kulonbsege a ket gepnek marginalis lenne.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#87) Tamás9x válasza kenwood (#86) üzenetére


Tamás9x
őstag

Tudod mi a beta teszt? Tudod mi az ALT+TAB? Tudod mi az hogy az én rendszerem és ne barmoljon bele senki? Jesszusom értőolvasás kérlek kapcsold ki a gépet, mert csak hozzászólásgyűjtő vagy.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#88) Reggie0 válasza MongolZ (#76) üzenetére


Reggie0
félisten

Miert elony?

2db 90% helyett nem 1db 90% lesz. Pont errol volt szo.

(#82) imibogyo: Persze, ha nem lenne kinagyitva a fenti tartomany, akkor kevesbe latszodna, ezt sosem vitattam:) Nyilvan ennek annyira van ertelme, mint a bronze vs. silver tap temanak mert valoban csak par szazalek az elteres.

[ Szerkesztve ]

(#89) kenwood válasza Tamás9x (#87) üzenetére


kenwood
veterán

Kulon-kulon ok, de ettol meg nem lesz ertelme a hozzaszolasnak.
Nagyjabol sejtem,mire gondolsz,csak nem szeretem a barkobat.

Ha pedig szeretnel 1 kis pihenot,akkor nyugodtan folytasd a szemelyeskedo beszolasokat.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#90) Tamás9x válasza kenwood (#89) üzenetére


Tamás9x
őstag

Te kötöttél bele a semmibe már kitárgyaltuk előtted többször is a dolgot nem értem az értetlenkedésed. Más lát benne fantáziát pont le van zárva ha te nem az a te bajod..:D

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#91) kenwood válasza Tamás9x (#90) üzenetére


kenwood
veterán

Ok.Nem kell mindenben egyeterteni.Egy hozzaszolast lehet kritizalni.valakit hozzaszolasgyujtonek nevezni viszont szemelyeskedes,amiert igen gyakran moderalnak.
Csupan ezt jegyeztem meg.

Egyebkent ha hozzaszolasgyujto vagyok,akkor eleg rosszul csinalom,mert 11 ev alatt sem sikerult annyit bezsebelni,mint neked 3 alatt :DDD

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.