Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48) imibogyo válasza Reggie0 (#43) üzenetére


imibogyo
veterán

45% csak az 1 gep eseten a csucsfogyasztas.
Nem mondtam ellenkezőjét. Én is a te eredeti egy gépes - egy közös tápos 45% max-os példádról beszéltem. Azt állítottad, hogy 40%-os terhelés alatt "rohamosan esik a hatásfok" ("Ha nincs maxon a terhelese, hanem csak egy megy idle-ben vagy reszterhelesen akkor mar 40% ala esik, ahol rohamossan csokken a hatasfok.") én meg megmutattam, hogy ez így ebben a formában nem igaz, vagy nem feltétlenül igaz. Pont. És te nem W-ról, hanem %-ról beszéltél, tehát az, hogy egy gép elmegy mondjuk 30W-al irreleváns ahhoz, amire én válaszoltam neked.

Arrol nem is beszelve, hogy pl. a corsairs-nek teljesen mas velemenye van a karakterisztikarol
Lehet én tanultam máshogy a grafikon olvasást, de nem látom azt a teljesen más véleményt. ráadásul a görbe vége nincs is kirajzolva, de "meglepő módon" a függőleges tengely alja 85%-nál véget ér és a 20%-os system load értéknél sem meredeken zuhan a vonal... :N

szoval igy forras nelkul az a grafikon nem sokat jelent.
Nem forrás nélküli, csak gondoltam egy kép többet mond ezer szónál... Bár most tényleg nem találom a konkrét tesztet (anno sem tartottam fontosnak lementeni, csak a képet tettem fel felhőbe), de nem telik sokba guglin 1000 másik ugyanilyen eredménnyel zárult tesztet találni....

Itt egy Anandtech-es Be Quiet 850W-os táp grafikonja is. Nahát 5%-os terhelésnél is még bőven 70% feletti a hatásfok... Vagy itt van egy 1500W-os tápegység tesztje (Corsair 1500W, csak hogy alkalomhoz illő legyek és tessék forrás is van hozzá, nem mintha reális lenne, hogy a másikat is csak úgy összedobtam volna neked :U ), ahol még 6%-os terheléssel is tesztelték és nocsak mit látok?? Majdnem 88%-os hatásfokot... Ahogy egyébként szinte mindegyik másik tápnál is, bár logikusan a terhelés %-osan változik, mert 550W-os táp is a tesztben...

És azt NEM MONDOM, hogy nem hülyeség egy nagyon kis fogyasztású gépet ekkora tápról hajtani főleg split-ben (és szerintem egyáltalán nem is ez a cél, ahogy még a reklámfotó is mutatja), de miért is kellene ebben gondolkodni? Én ha ilyenre adnám a fejem tuti nem a "fogyasztáscsökkentés miatt meghajtom az aprócska lepkefing gépemet egy 1000W-os tápról" irányba indulnék el... Arról nem is beszélve, hogy egy DC-DC tápegység mennyivel hatékonyabb ilyen célra és ilyen teljesítmény szinthez és mondjuk adott esetben lehet 100%-ban passzív is (mint a mostani gépem).

Sokakat egyébként az vezet félre (és nem feltétlenül rád gondolok, hanem úgy általában), hogy a legtöbb ilyen hatásfok grafikont a "drámai hatás" érdekében csonkítják mondjuk 60 és 100% közé, így persze, hogy brutálisnak tűnik. Ezért szeretem az általam már linkelt képet, mert ott jól látszik csonkítással és anélkül is a grafikon és hogy lényegében "majdnem" egyenes a görbe. :K

(#46) Jim Tonic:
Na, ezt mutasd meg a grafikonokon, és magyarázd meg nekem, hogy az normális használat.
Először is tessék. Természetesen van esés nem is kevés, de azért még mindig nem a kibírhatatlan kategória, ha már valakinek van annyi esze, hogy egy 20-40W-os gépet akasszon rá egy mondjuk a példád okán 760W-os tápra.

Másodszor pedig miért lenne ez normális használat? Miért kellene ennek annak lennie? Arra amire kitalálták (HINT, tehát, hogy akár két "komolyabb" gépet elvigyen egy táp), arra működhet, egész jó hatásfokkal is. Szerintem akik csak úgy beírták, hogy milyen jó lenne egy kis fogyasztású, meg egy nagy gépet üzemeltetni így, azok szimplán nem igazán gondolták végig, vagy csak szimplán nem érdekli őket a hatásfok. :N

(#49) MongolZ: igen látszik is a képen a kis büdös. Ott ül székben. Márciusban pedig már ketten lesznek... :B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.