Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Hú hát nem semmi, milyen metróhálózata van, bezzeg nálunk még a 4 metróval is pampognak, hogy nem kell.Az úthálózat hozza egy átlagos metropolisz kinézetét, mert new yorkban is hasonló, csak éppen itt az út másik felén mennek, és a kocsikban rossz oldalon van a kormány :D

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#2) KrAt


KrAt
veterán

Azonosított Opelek száma: nulla :O:O:O :)

Amúgy tökjó írás, én is szívesen kinéznék oda egyszer :)

(#3) Digital


Digital
addikt

Állítólag Japánban a Toyota=Mercedes Honda=Volkswagen :F

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#4) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Hát ez kicsit rövidre sikeresdett de jó lett.
A metrójegy mennyibe kerül?
Lesz még több rész?

"Csak úgy mondom"

(#5) gregorik


gregorik
senior tag

egy európai, aki irigykedik a japánokra meg a high tech társadalmukra, menjen ki dolgozni csak pár hónapra. a végére hikikomori lesz, illetve rohan haza a nyugiba.

(#6) joghurt


joghurt
addikt

Az utolsó fénykép nem tudom, miért állítja különösebb feladat elé az európait. Odáig rendben, hogy a másik oldalon vezetnek, viszont vannak rendesen külön kanyarodósávok. Sőt, még a kanyarodás íve is fel van festve a gyengébbek kedvéért. Na ja, az egyenesen menő sávok nincsenek végighúzva a kereszteződésen keresztül. És? Moszkvában 6-8 sávos utak vannak, ahol nem csak a kereszteződésben hiányzik a felfestés.

A tej élet, erő, egészség.

(#7) menpee


menpee
aktív tag

''Tokió zsúfolt''
erre ránéztem a második képre :D

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#8) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Volt szerencsém Indiában eltölteni majdnem két hónapot. Na ott aztán.... :D
pl.: A 4 sávos út felosztását a forgalom határozza meg. Attól függ merre akarnak többen menni éppen. Vagy 3x1,vagy 2x2,vagy 1x3 is lehet. És ők ezt értik :D állítólag...

De ahogy jelzik egymásnak az még durvább. Mindenki nyomja a dudát,aztán majd lesz valami(legalábbis nekünk úgy tűnt,de ők állítólag ezt is értik :U ).
Indiai is megérne egy cikket,bár Moszkva se lehet kutyafüle :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9) sekli


sekli
addikt

Erdekes olvasmany..., fel tudsz tolteni egy nagyobb felbontasu kepet a ''terkep''-rol...?
itt megvan ([link]), de a Te keped sokkal jobb...:R

Csapi007: Ha minden igaz, akkor a vonaljegy 160-300 YEN (245-460HUF) az ut hosszatol fuggoen...

[Szerkesztve]

(#10) tkazmer válasza Nyugdíjas (#8) üzenetére


tkazmer
addikt

Mindenki nyomja a dudát,aztán majd lesz valami(legalábbis nekünk úgy tűnt,de ők állítólag ezt is értik )
Szerintem ez nem csak ott divat, törökország, és észak-ciprus is ilyen hely...


A cikkhez:
Tokióba tehát nem megyek - utálom a tömeget. Bár néhány kép azért elég bíztató:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#11) Scalpel


Scalpel
senior tag

Hű micsoda földalatti hálózat!!!

Ezek mindegyike metró, ergó mélyebben megy, vagy van kéregvasút is, mint nálunk a Kisföldalatti?

(#12) D4rkm4n válasza Scalpel (#11) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Mi meg még csak a négyes metrónál tartunk. :))

De szerintem 12 millió ember egy városra, már embertelen. Sehol egy kis magány... :(

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#13) Ősember válasza D4rkm4n (#12) üzenetére


Ősember
őstag

vidék mindenhol van :D

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#14) tkazmer válasza D4rkm4n (#12) üzenetére


tkazmer
addikt

Na de meg vagyok győződve, hogy nálunk 10millió emberre km-ben több autópálya, vasútvonal, és egyéb út jut, mint Tokióban ugyanennyire:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#15) Scalpel válasza tkazmer (#14) üzenetére


Scalpel
senior tag

Nem tudhatod mit tudnak a japánok, még :DD!!!

Biztos ismeritek a klasszikus viccet:
-Mi van a kezemben? -kérdezi a japán.
-TV - mondja a mitt'oménki.
-Igen, na de hány?

Szerintem csak metróvonalak hossza lehet annyi, mint nálunk az összes pestkörnyéki és pesti kötött pályás tömegközlekedési vonal hossza. Az autóutak hossza, hmm. Ott lehet már mi vezetünk! :C :DD

(#16) KEndre


KEndre
HÁZIGAZDA

tök jó az a riksa. :C

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#17) RpPRO


RpPRO
őstag

Miert vagytok annyira elkepedve a metrohalozaton? Sokan voltatok mar Londonban, ott is van 13-14 vonal. Tokio egyebkent elkepeszto draga hely, az egyik legdragabb varos a vilagon.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#18) Yushchenko válasza RpPRO (#17) üzenetére


Yushchenko
őstag

Tokioba még nem jártam, de Londonba egész jól ki lehetett mindenen igazodni :)

Mondjuk az a kép ahol az autós közlekedés van felvázolva elég durva...mod: azaz az utolsó :DDD mod2: jah, hogy itt is meg van fordítva minden, úgy már más, akkor értem :DDD

[Szerkesztve]

(#19) Kraptor


Kraptor
őstag

Aszem mostmár Toyota Japánban is különválasztotta a Lexust teljesen a Toyotától.

(#20) Retekegér válasza RpPRO (#17) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Vagy a másik: Párizs. Ott is meg van szervezve, első ottlétem alkalmával sem tévedtem el.

<< Heimdal >>

(#21) Akheron válasza gregorik (#5) üzenetére


Akheron
senior tag

Ezzel kapcsolatban Kitano Takeshi Kids Return című filmjében volt néhány érdekes, nem teljesen a főszálhoz kapcsolódó jelenet. [link] Bár én sosem jártam Japánban; nem tudom, mennyi alapja lehet ennek. :)

Szerk.: Link

[Szerkesztve]

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#22) Bübüke válasza sekli (#9) üzenetére


Bübüke
tag

''Ha minden igaz, akkor a vonaljegy 160-300 YEN (245-460HUF) az ut hosszatol fuggoen...''

Nagoyában 100 yenbe kerül a metró (földalatti), és a taxi kilométere is (talán olcsóbb, mint idehaza). Tokióban nem jártam, de ami az árakat illeti, nem tapasztaltam drámai különbséget a magyar-európai viszonyokhoz képest. Persze minden drágább, de az összes termék és szolgáltatás extra minőségű.

Akinek az Isten észt adott, adjon hozzá litvánt is! És ez így is lett. ...

(#23) Bübüke válasza Retekegér (#20) üzenetére


Bübüke
tag

''Ott is meg van szervezve, első ottlétem alkalmával sem tévedtem el.''

Japánban százszor jobban meg van szervezve minden, csak nem a fehér emberek számára. Ha Európában vagy Amerikában jársz, akkor a nyelv ismerete nélkül is meg tudsz jegyezni egy utcanevet, viszont Japánban ez lehetetlen.

Akinek az Isten észt adott, adjon hozzá litvánt is! És ez így is lett. ...

(#24) joghurt válasza Bübüke (#23) üzenetére


joghurt
addikt

Ez nem a japánok hibája, hanem a tied. Persze, hogy latin betűs szövegeket könnyebben megjegyzel, ha ebben nőttél fel. Különben azért a finneknél sem olyan könnyű megjegyezni az utcaneveket, nyelvrokonság ide vagy oda.

De még nem is kell Japánig menni a következő sztorihoz: Külföldi kirándulócsoport indult városnézésre Moszkvában. Miután elmesélték nekik, hogy ott a metró a minden, a hazataláláshoz szépen lerajzolgatták a metróállomáson látott feliratot. Aztán amikor indulnának visszafelé, és mutogatják a cetlit a lakosoknak, döbbenve tapasztalják, hogy mindenki csak értetlenül néz rájuk. Ugyanis a ''Kijárat'' feliratot sikerült leírniuk.

(Elnézést, hogy megint az oroszokkal offolom szét Japánt, de talán könnyebben megérthetők.)

A tej élet, erő, egészség.

(#25) Parci válasza Bübüke (#23) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért óriási különbség, hogy tokióban majd minden fel van tüntetve angolul, és a helyek angol és japán neve ugyanazt jelenti. tajvanon egyrészt nincs igazán feltüntetve angolul, de ha fel is van, semmire sem mész vele, mert mást jelent, mint a kínai neve!!!!!! (bölcsek, mi?)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26) Allien válasza Scalpel (#15) üzenetére


Allien
veterán

Hidd el, a MI politikusaink (mindegy, melyik oldalon állnak ;)) statisztikailag tutira be tudják bizonyítani, hogy nálunk az egy főre eső út/vasút/vizi közlekedés sokkal jobb, mint másutt! Nem vélettlenül tanulták meg a statisztika gyártását a szocban! :DDD

[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#27) ALI_G


ALI_G
veterán

Az első képnek komoly mondani valója van.
Nézzük csak meg. Hány embert vesz észre a képet bámuló ember. Alapból kettőt. Az egyik a balra néző német kinézetű túrista, aki egy fejjel könnyedén magasabb a japánoknál, a másik az egyetlen átlagmagassággal rendelkező benszülött, akinek a fejét nem takarja el másik 100. :Y

(#28) Krugszvele válasza Digital (#3) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Mondjuk hozzátehetted volna, hogy nem a minőségről van szó, hanem a mennyiségről, mert még megsértődnek a Japánok...
Mondjuk én sem venném jó néven, ha legyártanék valamit 10/8 minőségben és összehasonlítanák egy 10/3-al. (csak általánosítok)

(#29) Scalpel válasza Krugszvele (#28) üzenetére


Scalpel
senior tag

De azért a Volkswagent se 10/3-azd le! :)

(#30) REDeath


REDeath
őstag

Japánban tudnak angolul? pontosabban tokióban? leeht hülye kérdés:)

a tippem igen:)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#31) REDeath


REDeath
őstag

még vmi: mér pont toyota? mi van a mitsubishivel meg a többi rakat japán csodával?? :)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#32) zsiga667 válasza REDeath (#30) üzenetére


zsiga667
addikt

A japánok tudnak angolul, csak még egy angol se érti meg őket, nemhogy egy magyar... :)
Mindig betegre röhögöm magam japánórán amikor a tanárnő nekiáll angolul magyarázni. :DDD

(#33) norti


norti
addikt

A Mazda (ahogy a többi Japánban csak kis részesedéssel jelenlévő autógyártó) Európának ill. most már USA-nak gyárt autót, ezért nem látni belőlük sokat.

Azért ha nem tudsz japánul, angolul is elég nehéz elboldogulni ott :) Olyan mintha a franciáknál próbálkoznál másik nyelvvel. Nem érdekli őket, az övék is ''világnyelv'' :D

(#35) tkazmer válasza REDeath (#31) üzenetére


tkazmer
addikt

Biztos nem elég csodásak...:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#36) REDeath


REDeath
őstag

az a gáz:) hogy a töbi nyelvet legalább szótárral úgyahogy lehet törni, de japánban a jeleket hogy ejted ki? japán fonetikus abc vagy wtf? :D XDXDXD

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#37) zsiga667 válasza REDeath (#36) üzenetére


zsiga667
addikt

Van durván 100 jel (illetve 2*100, de ne menjünk bele) amik egy-egy szótagot jelölnek, ezeket ki tudod keresgélni a szótár hátuljában lévő táblázatból (de megtanulni sem olyan nehéz, ha legalább 2-3 hétre mész ki Japánba érdemes rászánni azt a másfél-két napot). A maradék néhánytízezer jelnél meg ott van a szótárban a kiejtése. ;)

(#38) REDeath válasza zsiga667 (#37) üzenetére


REDeath
őstag

és a japánok tudják az összes jelet? :U
meg még valami:) ott a szótár, nade hogy keresel benne? :) egyetlen használható megoldás, az az érintőképernyő szerintem:)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#39) villamos


villamos
őstag

Biztosan az ő nyelvükben is létezik valamiféle ABC, vagyis az írásjeleik egyezményes sorrendje, mint az európai nyelvekben... az alapján lehet keresni...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#40) zsiga667 válasza REDeath (#38) üzenetére


zsiga667
addikt

A két szótagíró ABC-t ([link]) és a kb. kétezer alapvető kanjit ([link]) mindenki tudja, iletve ezeknek sokezerféle kombinációját, amik általában teljesen mást jelentenek, teljesen más kiejtéssel. :)
A keresés nemtom hogy van megoldva mert nyomtatott kanji-szótáram nincs (egy picit drága...), a japán-angol szótáramban kiejtés alapján vannak ABC-sorrendbe rendezve a szavak, illetve a PC-s szövegbevitelnél is a hangalakot írod be, a gép pedig kiad pár lehetőséget amik közül kiválaszthatod hogy épp mit akarsz írni.
A kanjikat egyébként gondolom a vonások száma alapján rakják sorba, azon belül meg az építőelemeik alapján.

(#41) gabranek válasza Bübüke (#23) üzenetére


gabranek
aktív tag

a japán utcanevekkel az a gáz, hogy a legtöbb utcának ilyen nincsen :) maximum a nagyobb sugárutaknak, mint pl. kyotoban a shijo-dori. jobb esetben a háztömböknek van valami neve, ami viszonyitási alap lehet.
a tömegközlekedéssel szerintem semmi gond nincs, baromi egyszerűen ki lehet igazodni a metro és vonathálózatokon. nekem inkább az állomásokról való kijutással voltak problémáim, mert ezek rendszerint összeépülnek 2 department storeval meg 3 plázával :) emi egy nagyobb csomóponti állomásnál egész elképesztő méreteket ölthet, 20-30 kijárattal ^^
amugy nem árt vgyázni a kihelyezett falitérképekkel sem, mert nem evidens, hogy észek lesz felül...amit ráadásul semmilyen formában nem is jeleznek a térképen.

[Szerkesztve]

田中れいな

(#42) Tüzi válasza gregorik (#5) üzenetére

Én azért elviselném, hogy nem basz át minden második ember a "sarkon" :)
Meg nem pont Tyúkióba kell menni, vannak nagyon szép, nyugis városok. Ha megyek, akkor nagyon délre, vagy nagyon északra. Nyitok egy magyar éttermet, eredeti bábgugúlyás vázze, meg pogácsa. Töpörtyűs. Sima ügy. Enni mindenhol szeretnek az emberek :)

Btw, én még várom az ilyen témákat, Parci pls :)) Mondjuk a mentró külön mise, vakok számára fenntartott sávokkal, meg vakírással a korláton, stb. Tudjátok miért húznak kesztyűt? :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#43) Tüzi válasza Kalandor (#34) üzenetére

Pedig tanítják nekik. Dehát a szótagbeszéd miatt nem egyszerű megérteni őket. Például kanál. Angol=spoon (szpún) japán=szu-pu-nu (SZuPuNu) az u-k elharapottak, de megtorik a szó folytonosságát, így nehéz megérteni.

Nekem nagyon tetszik, eszméletlen kreatívitással ültetik át katakanára az angolt, meg az összes többi szót. Hallgatni meg egyenesen mosolyrafakasztó :D

Ezt érdemes elolvasni :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#44) Tüzi válasza Tüzi (#43) üzenetére

Ne azt, ezt: ezt-e bocs :B

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.