Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BloodRay


BloodRay
veterán

Köszönjük a tesztet!
Én is nézegettem(em) ezt a telefont, de kicsit zavar, hogy ilyen ''nemtökéletes'' az összeszerelés minősége ->lötyögés. Ezért kérdezném még: Mennyire zavaró valójában ez a hátlap/előlap mozgás, illetve mennyire látványos? Fagyások mennyire gyakoriak?
Még egyszer thx!

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2) Necc válasza BloodRay (#1) üzenetére


Necc
addikt

Ez a ''lötyögés'' számomra passzív dolog, eddig nem hullot le senkinek se emiatt a teteje :D és kinyitott állapotban alig érezni. De összegezve se vészes.
Fagyások nekem nagyobb filmlejátszásoknál vannak, ált. 5-10 perc után amikor a hangerőt állítom akkor nem tölti be a témában megadott hátteret és pár másodperc múlva kifagy a telefon. A kifagyás ekkor páikszerű videólejátszás-megszakítással elkerülhető, illetve még egy XHTML bug miatt fagyhat a telefon amikor a meta-adatban átirányítás van megadva és te pont ekkor gépelsz, akkor a telefon újraindul. Más típusú fagyással abszolút nem találkoztam.

---

Továbbá megjegyezném hogy az oldalnál a videólejátszásra vonatkozó adatok korrigálva lettek.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#3) jerry311 válasza BloodRay (#1) üzenetére


jerry311
nagyúr

Javaslom menj el egy bemutatóterembe és vedd kézbe a telefont.
Szvsz egyáltalán nem zavaró, a telefon nem esik szét, nem csúszik szét magától.
Gyakorlatilag kb. fél milliméter mozgásról van szó.

(#4) ollie


ollie
MODERÁTOR

128kbps hang mi ráknak telefonhoz?

***

(#5) BloodRay válasza ollie (#4) üzenetére


BloodRay
veterán

Minőség? :DDD

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#6) Necc válasza ollie (#4) üzenetére


Necc
addikt

Jogos, főleg AAC-nél ahol a 64Kbps hang megegyezik egy 128Kbps MP3 hanggal (legalábbis a weben aszondják :D ), így csengőhangnál és filmnél valóban értelmetlen pazarlás, de ne feledjük hogy zenelejátszó is van a telefonban.
Habár zenelejátszásról nem írtam sokat, egy erős közepes a minősége, így zenénél van értelme a 128Kbps hangnak. :)

[Szerkesztve]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#7) ollie válasza Necc (#6) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Persze, zenénél mindjárt más.

***

(#8) cherockee


cherockee
aktív tag

ajánlom figyelmedbe a gordian knot nevű tömörítőcsomagot, vagy akár egy egyszerü divx codec telepítése után a virtual dubot...messze jobb mint a nero, és ezek tényleg ingyenesek. házi felhasználásban nem nagyon hallottam-láttam mást, mint ezeket a megoldásokat...vagy ha varázslót akarsz, pocket divx encoder, én ezzel dobtam pda-ra filmeket anno...

(#9) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Sziasztok!

Tegnap vettem egy ilyen készüléket és meg kell hogy mondjam, semmilyen zavaró ''lötyögésről'' nincs szó, annyi meg kell, hogy jól csússzon a fedele. Nagyon jó és szép képe van, gyors a menüje, videózáshoz már kelégítő minőségű 640*480 felbontású mozgóképet képes rögzíteni a miniSD kártyától függően. Hihetetlen jó fényképeket készít, persze a vaku az inkább egy ultrabright LED, de végül is ez csak egy mobil, nemigaz? :) Nagyon jó a hangminősége, ahogy beszéltem vele és a gombjai meg olyan anyagból vannak, hogy az ember keze nem csúszik meg pl. SMS írása közben. Mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a mobilt!

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#10) Necc válasza cherockee (#8) üzenetére


Necc
addikt

Nos ha a telefon támogatná a Divx/Xvidet de jó is lenne :D csakhogy ezek nem mpeg4 formátumok, az mpeg4 az nem más mint az apple által szabványosított quicktime formátum. Legalábbis én ezt olvastam. Az ilyen gügye kodek csomagok mellé előszeretettel pakolnak spyware-t is az x-vid hivatalos oldaláról kell letölteni és kész, az dekódol mindent amit használunk .avi-ban. MPEG4-re teljes gőzerővel kerestem programot, anyagot meg mindent, találtam is de a program AAC és MPEG4 kezelése terén még nagyon labilis (MediaCoder asszem a neve).

#9: nézd meg a képeket gépen is, és döbbenj rá hogy fókusz híján nagyon életlenek a képek :)) de aki mobilt fényképezőgéppel akar helyettesíteni (modelltől függetlenül) az meg is érdemli ;] :D

Amúgy videóról annyit hogy én eddig egyszer se tudtam belőle 15FPS-nél többet kicsiholni bárhogy is állítottam a képminőséget/felbontást pedig állítólag 640x480 alatt tud 30FPS-t

u.i.: nem felejtettem el a képeket, de állandóan közbe jön valami ami fontosabb, most pl. az externátusban elszállt a fűtés, meleg víz sincs és most feszegetjük fel a parkettát tüzelnivalónak hogy azért 15 foknál mégis csak melegebb legyen :DDD

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#11) nRu3


nRu3
addikt

egy teszt is van vére [link]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#12) ildike000


ildike000
csendes tag

király

(#13) sipi73


sipi73
csendes tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem nagyon hallk a nokia 6288-as készülékem hangszórója
autóban utazva szinte semmit sem hallok.A készülék oldalán teljesen felhangosítottam,
így is kevés.Hallottam van esetleg egy olyan menü amivel ez megoldható, nem tudom,hogy tudtok nekem ebbe segíteni ha igen megköszönném.
:Y :Y :DD

(#14) nRu3 válasza sipi73 (#13) üzenetére


nRu3
addikt

lehet hogy szoftver hiba, vagy a hangszoroval gond, inkább szerviz.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#15) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Sziasztok!

Játékokat szeretnék Drágám új készülékére telepíteni! Egy gond van csupán. Nem tudom megszerezni őket! Tud valaki segíteni priviben, vagy mailben?

Ilyenekre gondoltam:

[link]
[link]
[link]

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#16) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Senki nem tud segíteni?

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#17) nRu3


nRu3
addikt

Mien adat kábel jó hozá? DKU-5 azal megy?

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#18) timtim


timtim
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is 6288-asom van, de nekem csak egy problámán van vele, az hogy a hátuljáról kopik a. lakk. Ez elég fura. De nagyon szeretem ezt a telefont. :C

(#19) Nikyce


Nikyce
csendes tag

Lenne egy problémám Nokia 6288-as telómmal! Lécci segítsetek! Memóriakártyát használok, és mikor kikapcsolom a telót, aztán meg vissza nem enged belépni a memóriakártyára. azt kéri, hogy formázzam le! Minek csinálja ezt? Mit lehet ellene tenni? :F És van még egy problémám: Már rengetegszer megtörtén: Mikor fényképezek vele sokszor azt írja h megsérült a fájl(és nem nyitja meg), vagy olyat is csinál, hogy fényképezek vele elmenti a fájlt normálisan és mikor meg akarom nézni a fényképeket látom h csinált belőle még 2 másolatot, de egyiket se nyitja meg!!!!! :W Légyszi segítsetek! Fontos lenne!

(#20) hool


hool
aktív tag

Érdekes, hogy ennek a telonak mennyire nincs forúma.

(#21) Necc


Necc
addikt

Hú közbe látom a topic éldegél, aszittem halott :DDD

Idő közben megjelent hozzá a szoftver frissítés lehetősége is weben keresztül, jelenleg a 6.10-es szoftver tölthető le, én frisíttettem és ezzel megoldódott a videó-lefagyási problémám is, és a fényképező színhűsége is nőtt... no meg a szokásos ''gyorsabb lett minden'' dolog. Aki teheti frissítsen, és ha balul sülne el a frissítés, a Nokia akkor is vállal a termékre garanciát! (Ez tudtommal ritka dolog, hogy egy elszúrt firmware frisítés után is érvényes a garancia)

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#22) Retekegér válasza Necc (#21) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

6280-asra is rámegy?

<< Heimdal >>

(#23) Necc válasza Retekegér (#22) üzenetére


Necc
addikt

Hát... próbáld ki :))
Elvileg rá lehet rakni, olvastam pár külföldi fórumot ahol ezzel kísérleteztek, elég nagy sikerrel.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#24) Vikthor válasza Necc (#21) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Hali!

Hogyan lehet ellenőrizni, hogy milyen verziójú szoftver van a mobilon?

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#25) Viktor0610 válasza Vikthor (#24) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

*#0000#

Samsung Galaxy A54

(#26) -SamS-


-SamS-
tag

nekem azlenne a kérdésem hogy témákat felrakó programot honnan tudok leszedni ? meg még annyi hogy egy téma elbaszhatja a telómat ? (motorolánál sikerült) és remélem ennél ilyen veszélyek nem állnak fent...vagy ha igen akkor hogyan tudom rendbe hozni ? előlre is köszi

LG Optimus 2x ;) Fckin Awesome ;)

(#27) Xikita válasza Necc (#21) üzenetére


Xikita
csendes tag

nekem még mindig a 5.92-est ajánlja fel, te honnan töltötted A 6.1-est?

(#28) Necc válasza Xikita (#27) üzenetére


Necc
addikt

nokia.com :D
///
Téma telepítő program nem kell, az .nth kiterjesztésű témákat magától felrakja, és ad egy előnézetet is.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#29) Zsolteszz


Zsolteszz
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok nekem abban segíteni, hogy az miért van a Nokia 6288-nál hogyha teljes sötétségbe fényképezek és a vaku bevillan utána a képen a vaku felöli oldal, miért lesz hófehér?
Valaki PLS HELP!

(#30) Jockey007 válasza Zsolteszz (#29) üzenetére


Jockey007
aktív tag

hello nekem is ilyen volt annyit csináltam hogy le vettem a hátlapot és a vaku körüli szivacs egy iciu picit el van csúszva javaslom nézd meg mert kb fél miliméterrel feljebb tettem azóta ilyen nincs :R

GIGABYTE team

(#31) Xikita válasza Necc (#28) üzenetére


Xikita
csendes tag

nem értem mert nekem még mindig csak a 5.92-est ajánlja fel, mind a magyar mind a globális oldalon...

[link]

(#32) rewonka


rewonka
tag

Hali !

Bluetooth-on keresztül is lehetne szoftvert frissiteni ?
Mi a meglátásotok ? :F

(#33) philoxenia válasza rewonka (#32) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

" What are the requirements for updating?
* PC with 1GHz or higher Pentium-compatible processor
* At least 256 MB of RAM (memory)
* Windows 2000 (SP4 or later) or Windows XP (SP1 or SP2) or Windows Vista (64-bit, Home and Professional are supported). Other OS versions are untested, but may work)
* Administration rights on the PC while installing
* High-speed internet connection
* Compatible Nokia device with SIM card (and charger if necessary)
* Compatible Nokia USB connection cable
* Compatible USB port on your PC"

Ez alapján nem ajánlott. :(

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34) rewonka


rewonka
tag

Ezt olvastam én is, hogy nem ajánlott, de ha online tudja magát a telo netről frissiteni, akkor elvileg lehetséges. Másik kérdés hogy a telon video nézés közben lehet tekerni ? Csak mert opciokba lehet állitani az elöre/vissza tekerést. és a teljes képernyön el lehet tüntetni a gomb feliratokat ? (szünet, vissza). De lehet hogy a frissités megoldja ? :F

(#35) rewonka


rewonka
tag

Re,

hosszas keresgélés után találtam egy forumot ahol egy indiai srác leirja hogy frissités nem oldotta meg a problémáját :((( ugyhogy vagy video lejátszot kell keresni vagy irni egyett, bár ha lehetne ilyet csinálni akkor gondolom nokiáék már megtették volna, vagy nem? :F

(#36) Johnnye


Johnnye
csendes tag

Sziasztok! Az lenne a problémám a telóval, hogy nem műxik rajta az animált téma, (pl vmilyen órás téma ami az időt is mutatná). Ha be akarom állítani, akkor kiírja, hogy 1 vagy több elem érvénytelen. A kollégám 6233-asán megy, pedig ua. a platform. Tud erre vki gyógyírt? Előre is köszönöm.

(#37) forguet


forguet
senior tag

Sziasztok!

6280-ra rámegy 6288-as szoftver, előlap ill. hátlap?
Ha igen, miről tudom beazonosítani, hogy az valójában csak 6280-as?

Előre is köszi

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#38) hegege27


hegege27
csendes tag

Sziasztok

Olyan problémám lenne, hogy ha csak wap-ot használok akkor néha egy oldalt kétszer tlt be ez mitől lehet?

(#39) -Nemtom-


-Nemtom-
senior tag

valaki próbált már 1gb-s kingston memkarit rakni 6288-ba? nekem nem akarja felismerni :(

(#40) - = Zk = - válasza -Nemtom- (#39) üzenetére


- = Zk = -
félisten

pontezt akartam kérdezni.mekkora karit képes maximálisan magába fogadni..
hm! :F

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41) rewonka válasza - = Zk = - (#40) üzenetére


rewonka
tag

Hali,
Enyémbe 2gigás kingston van és müxik. Micro, egy mini alakitoval.
Rew

(#42) Kovax12 válasza Retekegér (#22) üzenetére


Kovax12
tag

Na üdv. Nem tudom él-e még a topic. Van egy 6288asom, a gondom vele az hogy nem megy a kamera. Vagyis ha fényképezni akarok akkor lefagy és kis idö múlva kiírja hogy a művelet sikertelen. Ha egy videót szeretnék megnézni akkor elsötétedik a kijelzö és a tel újraindúl. Videóhívásnál sem videóz, nem közvetít, itt is kiírja hívás közben is hogy müvelet sikertelen. Nem 1x frissítettem már a szoftot, ugyan ez a mese mindig. Szét is szedtem kipocultam de semmi. Szerintem valam szoft hiba lehet vagy mittoomén. :F Valakinek valami ötlet? Hol találnék régebbi szoftot rá a v06.10-nél. Vajon az segítene? :))

Nem írom alá!!! :D

(#43) blueMerle válasza Kovax12 (#42) üzenetére


blueMerle
veterán

Ez nem soft hiba :) Egy úgynevezett routing IC ment el benne, ez produkál ilyen jelenségeket. Ha jó helyen sikerul szervizeltetned, egy 2-4 ezer Ft-nál nem kéne hogy drágább legyen a javítás de mindenképp mond meg hogy a telefon hardver hibás és ne csak a softot frissítsék!!!

(#44) Kovax12 válasza blueMerle (#43) üzenetére


Kovax12
tag

Dikkmááá ez ám a pontos diagnózis :Y Köszi így már tisztábban látok, majd jelzek ha sikerült megjavítani. Köszi :R

Nem írom alá!!! :D

(#45) tomisi2


tomisi2
csendes tag

sziasztok.az a gondom hogy a 6288-as telóm nem játsza le a flash órás témát.Azt irja ki hogy1 vagy több elem érvénytelen.Aki tud segitsen.Köszi előre is.tomisi2freemail.hu

(#46) Kovax12 válasza tomisi2 (#45) üzenetére


Kovax12
tag

Odasse neki, keress rá 1xerübb témát, nekem is vannak ilyen témáim, pl olyan is hogy mikor a memókarit nyitom meg galériában és közben írja hogy megnyitás ott a mozgó herkentyük helyett egy nagy kérdöjel van :)) De kakilok én rá, nem kell nekem ilyen flash órás téma, másra nem jó csak az akkut zabálja mert furt mozgásban van :D

Nem írom alá!!! :D

(#47) tomisi2 válasza Kovax12 (#46) üzenetére


tomisi2
csendes tag

hello.Köszi a válaszod.Magyarul ez a telefon nem képes lejátszani ezeket a témákat .Üdv tomisi2

(#48) thunder1991


thunder1991
tag

Sziasztok.
Nekem van egy Nokia 6288-as telóm lassú volt és meg,megállt gondoltam fríssítem csak miután fríssítettem oda lett a magyar nyelv belőle nincs benne magyar nyelv,nem lehet valamit letőlteni valamit rá hogy ismét magyar nyelv is legyen benne ???
Üdv : Bandi

(#49) dvd_R+ válasza thunder1991 (#48) üzenetére


dvd_R+
őstag

sziasztok nekem olyan problémám lenne hogy belépek a telo menüjébe és kamerára rá megyek és lefagy és pár másodperc utan ki irja hogy a müvelet sikeretlen ha valaki le tudna nekem irni privátban hogy mi a hiba ? és lépésröl lépésre hogy tudom meg javitani mi kell hozá ? meg irna egy gsm boltot hogy kb menyiert csinaljak meg köszi üdv :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.