Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yushchenko


Yushchenko
őstag

KÖBÉ-nél nincs szarabb. 1 évet én is szoptam velük, nem küldtek számlát, ha kellett a zöld kártya(a nemzetközi biztosításhoz) órákat kellett sorba állnom a város legszarabb környékén. Most MÁV-nál vagyok, ez sokkal korrektebb mint a KÖBE, eddig még nem volt vele baj.

(#2) #95590400


#95590400
törölt tag

ja, csak az isten mentsen meg mindenkit attól, h esetleg vmiért karambolozzon veled a te hibádból... nem tudom az évi pár ezer forintot mi a halálért kell azokon megspórolni, aki az esetleges balesetnél már amúgyis nem önhibából szívtak... ennyit a máv biztosítóról...

[Szerkesztve]

(#3) #53246592 válasza #95590400 (#2) üzenetére


#53246592
törölt tag

ezt en sem ertem, megvesz az ember egy 5-10 millios autot, es utana evi parezren görcsöl. vagy azon hogy elöre vagy hatra vegyen teli gumit (amire mult telen speciel nem volt ugyan szukseg, leven a tel mint olyan elmaradt). tudom hogy az a par ezer vagy par 10 ezer is szamit, de valahogy megsem ertem. ne vedd sertesnek, nem annak szantam.

(#4) #95590400


#95590400
törölt tag

én megértem, ha vki bp-i, fiatal, pár éves jogsival, mert nagyon lehúzzák őket, de akkor miért nem keres egy vidéki rokont üzembentartónak??? a saját címére levelezési címként kéreti a csekkeket, jóval többet spórol és nem másokkal baxik ki.
a posta, máv, köbe asszem mind egyesület, ahol ha gáz van utófizetésre köteleznének. monnyuk veszteségesek nem lesznek, a rengeteg szemétség miatt, amit csinálnak. a máv dolgait pár hónapra a pszáf is felfüggesztette, sőt 4 hónapra biztost is kijelölt mellé.

(#5) SzalaiG válasza Yushchenko (#1) üzenetére


SzalaiG
addikt

Tavaly december óta szívunk a MÁV biztosítóval. Mi vagyunk a károsultak és keservesen sz@r a MÁV. Lassú, hazug, trehány. :(((

(#6) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Mint az eddigi hozzászólásokból és az írásból is kiderült, most már mindenki számára világos, miért olcsóbbak ezek...
Ne vagye senki sértésnek, nem annak szánom, csak nem kell annyira csodálkozni...

[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

(#7) shev7 válasza #95590400 (#4) üzenetére


shev7
veterán

a mavnal iden ota nincs ilyen, hogy utofizetes.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#8) SzalaiG válasza shev7 (#7) üzenetére


SzalaiG
addikt

Akkor is sz@r. Egy Nivás tkra törte a Trabi Kombinkat. Ezt fél év alatt nem voltak képesek elintézni... :(((

(#9) shev7 válasza SzalaiG (#8) üzenetére


shev7
veterán

nem mondtam, hogy jo. Egyutt erzek veled, en sem orulnek, ha egy ilyen ceg miatt varnom kene a penzemre. De ebben nem azok a hibasak akik a mav-nal kotik a biztositast, hanem a pszaf, hogy nem nez jobban a kormukre.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#10) Andie válasza #53246592 (#3) üzenetére


Andie
őstag

Ugyan nem nekem cimezted, de gondolom énis érintve vagyok a kérdésben, tehát válaszolok. Attól, mert valakinek 10 millás autója van (egyébként 3,5M volt, 4 évesen), még nem jelenti azt evidensen, hogy jól le lehet/kell húzni, főleg olyan dolgokért, amiböl semmit nem lát viszont. Speciel elég nagy ugrás volt a 3 olcsó, és a következő ''neves'' cég között, 110ezer volt asszem az Uniqa. 70 és 110 között meg van épp 40ezer ft, évente. Nemmondom, hogy belerokkanok, mer nyilván akkor trabival járnék. De azért van ám hova tenni, pl 1 heti költöpénznek pont megfelel Krétán.
Ugyanigy, hamár felhoztad, a téligumi. Igen, épp emiatt vacilláltam, hogy amilyen telünk volt tavalyelött is, meg most is, sajnáltam 200ezer ft-ot kidobni 4 gumira, aminek aztán semmi értelme nem lett volna. Speciel most télen egy kicsit ki is lett centizve a pénz, bizonyos okokból. Szóval attól mer ekkora kocsim van, még nem szórom ám mindenfele százával az ezreseket. Söt, sztem ha sokvan, annál jobban meggondolja az ember, hogy akkor azért mit és milyet vesz.
És tarts szemét rohadéknak, de én nem fizetek dupla biztositási dijat, hogy egyszer, valamikor másnak hüde jó legyen. (13 éve alatt 1 balesetet sem csináltam). Tudom, ez 22-es csapdája, mer ha holnap belémjönnek, akkor énis igy fogok szivni a köbés kollegával, dehát ilyen az élet.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#11) sh4d0w válasza shev7 (#7) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Vállakozási formát változtattak? Mert a biztosítási egyesületeknél pont az van, hogy ha a kifizetések meghaladják a bevételeket, akkor az egyesületi tagok (amikor szerződsz velük, belépsz az egyesületbe) dobják össze a hiányzó stexet... Ezért nem kötöttem a Puntómra a MÁV-nál, inkább igazi biztosító és évente mondjuk 8e Ft-tal drágább, mint MÁV.

https://www.coreinfinity.tech

(#13) #53246592 válasza Andie (#10) üzenetére


#53246592
törölt tag

Tulajdonkeppen megertem, a 40 ezer, vagy maskepp nezve több mint masfelszeres ar eleg durva, es ha az ember nem hallott semmi remtörtenetet a ''biztosito''-rol, akkor persze hogy belemegy.
Az idei teletek utan a teli gumival mar igazan nem tudok vitatkozni - bar meg mindig ott van az addig a masik pihen tehat tovabb kitart erv, na meg az hogy elegendö ha egyszer nem csuszik bele az auto egy masikba egesz telen. De mivel az en automba nem csuszhatsz, mar csak a tavolsag miatt sem, igy - tarts szemet rohadeknak - annyira nem erdekel a dolog.

Epp a napokban nezegettem a parkolonkban, hogy szinte az összes öreg auton a legjobb Nokian meg GY gumik vannak, kiveve a ket viszonylag uj Passatot, azokon valami noname. En valahogy ugy vagyok vele, ha mar kiadok egy vagyon a kocsiert, akkor nem sajnalok ra rendes gumit, de hat kulönbözöek vagyunk, ami igy van jol :)


Kalandor: ott a pont

[Szerkesztve]

(#14) tkazmer válasza #53246592 (#13) üzenetére


tkazmer
addikt

Az új autókra általában a gyártók adnak gumit...nekünk pl continental premium contactot adtak, valamint egy michelin pilot-ot(asszem). (ez utóbbit nem is olyan nagyon luxusautókat gyártó cég, a renault..)

Egyébként szerintem ha valaki a biztosíton akar spórolni egy sok millás autónál, akkor lehet, azért megy ilyen gagyi biztosítokhoz, mert a többi csak különböző, akár elég sokba kerülő kiegészítőszolgáltatást is megkövetel(tőlünk pl a gps-es nyomkövetőt, szívunk is vele eleget...) És miután megtörtént a baleset, ő csak beadja a márkaszrevízbe az autóját, ott megcsinálják neki, és a biztosító, meg a szervíz majd szépen elintázik egymást közt...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#15) dragonfx


dragonfx
veterán

Hát sajna ez a helyzet mindne biztósíónál szerintem.
Ha te fizetsz fizess azonnal ha nekik kne, akár anyagilag, akár elvben megmozudlni ugymond akkro csak telnek a hetek.

Még mindig emlékszek a tavaly előtti felnikárra amit 2x fellebbezésem és kikelésem hatására 3 hónap után ki is utaltak :((( (és nem köbe, máv.....allianz...bőszen reklámozva hogy a legnagyobb legügyfélbarátabbak)

Neke speciel a máv-val semmi bajom, 1 dolgot kell csak betartani ami roppant egyszerű, ne tőrd meg az autód.ennyi. Mondjuk arra kíváncis lennék 2 fózsernak vanank biztósítós témája és mindekettő mondju mávos akkor mi lenne a vége :B

A csekket nekem is írtó sokára küldték d emondták nyugodjak meg mert a dec31.éig érvényes ''gyakorlatban'' jan. 31.ig érvényes a rendőrök szemében.ez nem tudom mennyire fedi a valóságot nem votl szerencsém ez időszakban biztós urakba akadni, de szerintme ez csak nyugtató kamu.

Tudom sokunknak karácsony előtt alatt ilyenre nincs ideje, de szerintme megér 1 napot hogy szépen mindenki bebattyog egy szép déli órában persze nema kezdeti időszakokban és végigüli és mindent elintéz. :R

[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16) bambano


bambano
titán

Azzal gondolom mindenki tisztában van, hogy vannak olyan 'kultúrkörök' Magyarországon, akiknek ha kárt okozol és kiderül, hogy köbe-s vagy, szó nélkül leverik a fejed. Majd addig ütnek, amíg ki nem fizeted a kárukat és ők nem fognak azzal szórakozni, hogy fél évig harcoljanak a köbe-vel meg a mávval meg a többivel.
Olyan céghez kár menni, amelyiket azért függeszti fel a pszaf, mert nem képes egyik évről a másikra feldolgozni a bejövő szerződéseket.

Ezzel szemben mondjuk egy rendes biztosítót nem is kell látni. Amikor nekem összetörték az autómat, autóklub küldött trélert, bevittem a márkaszervizbe, leadtam a kulcsot, majd a kialkudott idő leteltével szóltak, hogy vihetem az autót. Nagy vonalakban sincs fogalmam, hogy a károkozó kinél volt biztosítva, talán Hungáriánál, de mindet lejátszottak nélkülem. Másik kanyarban ugyanez casco-nál is működött, az önrészt is a márkaszerviz pénztárában fizettem be.

úgyhogy biztos jó az a köbe, de akinek fontos, hogy legyen autója, az nem megy oda, remélhetőleg, sokan fogják így gondolni és akkor tönkremennek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) SLYM


SLYM
veterán

legalább tudjuk, hogy hol nem szabad kötelezőt kötni. maradnak a 100k-s biztosítók. amúgy meg együtt érzek veled, kapják be az enyémet is ;) :D

[Szerkesztve]

(#18) SLYM válasza Andie (#10) üzenetére


SLYM
veterán

azért a téligumi az kell. és a 200/4 gumi az elég olcsó szerintem. 7 fok alatt jobban tapad már a téligumi a nyárinál. szóval én vennék a helyedbe

(#19) Dave™


Dave™
nagyúr

Szia!

Olykor az ember hajlamos nem tudomást venni róla, hogy nem csupán egy fizikai termék, hanem egy szolgáltatás ára is lehet iránymutató a minőségét illetően. A kötelező biztosítással sincs ez másként: sajnos óriási diferenciák vannak a szolgáltatás minőségében is, nem csupán az árban. Az általad említett logikai menet (ha kötelező, és semmi haszonnal nem jár, miért fizessek többet?) akkor állná meg a helyét, ha mindegyik biztosítótársaság, egyesület közel ugyanolyan szolgáltatást nyújtana, de ez nem így van. Sem annak az oldaláról, akinek Te esetleg kárt okozol, sem fordítva. Pl. tegyük fel, hogy te MÁV-os, Köbés leszel, mert az olcsó. Kárt okozol valakinek, aki futkározhat hónapokig a saját pénze után, végül meg perre is viheti a dolgot. Ha emberünk véletlenül nem egy nyugodt fajta, és 2000 milliméter felett néz le rád, fejbőrén pedig megcsúszik a napsugár, akkor lehet ezzel nem lesz kiengesztelve. Valahol jogosan. Biztosító egyesület alapításához nem kell sok pénz. Egy bizt.társaság viszont jóval komolyabb alapokon nyugszik. Lényeges különbség. Aztán vannak olyan szolgáltatások is, mint pl. aktív kárrendezés. Ahol én dolgozom (kék, és a legnagyobb) ez évi 120 Ft-ba, vagyis havi 10 Ft-ba kerül. Ekkora összegért ha kárt okoz neked valaki belföldi kötelezővel, a te biztosítód kifizeti a kárt és majd ő behajtja a másikon. Mennyivel kultúráltabb, nem igaz? Nem kell futkosnod a pénzed után, mindezt havi 10 Ft-ért. Drágának persze drágább, hogy mennyivel az már nem ennyire egyértelmű: viszonylag egyszerűen össze lehet okoskodni 30-40% kedvezményt, ami már nagyon versenyképessé teszi a dolgot. Valószínűleg így is drágább lesz valamivel a dolog a MÁV, Posta, Köbe triumvirátusnál, de a minőséget mindig is meg kellett fizetni, viszont a pénzedért normális szolgáltatást kapsz. Tehát az szerintem érdemes a bizt.társaságokban gondolkodni inkább, ha baj van, többszörösen megtérül.

Üdv.

(#20) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Üdv
helyel-közzel beleolvastam csak, ami saját tapasztalat(az autó az OTP Garanciánál van biztosítva):
Baleset, én vagyok a hibás elbambultam. Erdemény egy uj A6-osnak elég szépen bement a lökhárítója nekem betört egy lámpa. Ügyintézés: fotó, elvettek 1 év mulva egy bónuszt és el van felejtve.
Baleset, nem én vagyok a hibás (ha jól tudom az okozó is OTP-s volt vagy Argoszos még akkor) belémjöttek Eredmény bal első lámpa és irányjelző törött sárvédő törött lökhárító vége törött. Ügyintézés: fotó 3 nap vár mehet a legjobb és legdrábább kasznishoz senki nem kérdez semmit.
Legutóbbi: (ez a tesóm volt) Ford platós záróvonalon fordul kanyar után autó becsúszik alá. Balszerencsés találka mert a fordnak van kb 5000ft (nem elírás öt ezer) kár az astrán meg 700000 (nem elírás hétszáz ezer). Fordos köbénél biztosítva helyszínen elsimeri hogy ő a hibás. Aztán visszavonja mert ugye azt lehet (betétlapra természetesen nem irták rá hogy elismeri) most meg egy hónapja papírtologatás meg telefonálás meg polgári peres uton történő ügyintézésen való gondolkodás zajlik. Már 2X nézték meg a mi kocsinkat a helyszínt egyszer és most mennek az okozóhoz. A helyszíni szemlén megálapították hogy egyértelműen a fordos volt a hibás. Ha megkérdezik tőlle hogy elismeri e és azt mondja hogy nem akkor azt garantálom hogy nem lesz polgári per mert előveszem a jó öreg magyar virtust és ráhajtogatom a ford platóját a nyakára és kötök rá egy szép bokrát.
Na ennyit a köbéről. Én negyedévente 19500ft biztosítás fizetek és éppen hogy kifutja a pénzemből a törlesztés mellet viszont autóra szükségem van. Akkor kérdem én jó ez nekünk? Igen jó annak aki a köbénél van biztosítva de jaj annak (és őszintén sajnálom azt) aki köbéssel találkozik az uton.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#21) fendre


fendre
tag

Pár észrevételem lenne a cikkel kapcsolatban, és előrebocsátom, hogy mivel gépjármű-biztosítási szakmában dolgozom így amiket leírok nem találgatások, hanem teljesen pontos információk.

''bónusz manusz'': helyesen bonus-malus. Minden bónusz fokozat 5% kedvezményt ad, max 50%-ig. Az alap fokozat A0, 1 kármentesen vezetett év után +1 bónusz szint jár, és ha valaki kárt okoz akkor 2(!) szintet esik vissza. Lehet ''minuszba'' is menni, ezt hivják malus-nak. Ennek a fokozatai:
M1: +15% díj az alapdíjon felül
M2: +30%
M3: +60%
M4: +100%
Ebből jól látszik, hogy a cikkben írt dolog, hogy a 72k-t 60ra csökkenti a B6, teljesen téves. Mivel 72kból a B6 30% kedvezményt ad => 72 - 21,6 = 50,4k

Bónusz érvényesítése: a magyar jogrendben, kissé érdekes módon a bónusz fokozat személyhez és a gépjárművek számához is kötődik. Tehát ha 2 kocsid van akkor valóban a 2.-ra már nem tudod rátenni az 1. bónuszát, csak ha lekerül a nevedről. Erről nem a szemét biztosító tehet, hanem ezt kormányrendelet szabályozza!

Biztosító választása: nos igen, ami olcsó az sokszor szar. Nincs ez másképp itt sem. Lehet hogy neked jó ha kevesebb a díjad, viszont ezt min spórolják meg? Pl. munkaerőn, kárkifizetésen (ami persze nem neked fizet, tehát nyilván nem érdekel). Ebből is látszik, hogy ha szar biztosítót választasz akkor ne csodálkozz, hogy nem veszik fel a telefont, szarnak a fejedre, mert az alkalmazottak is alulfizetettek, és túlhajtottak. Ez mind rajtad csapódik le. Persza, ha már megy minden automatikusan, akkor nincs semmi gond, csak ha valami gondod van, akkor ne akarjál egyből gyors, pontos megbízható ügyintézést. Mindig csodálkozom azokon, akik minden évben megszopatják magukat, azzal, hogy bizotsítót váltanak évi(!) 1-2k-ért, és kiteszik magukat egy-egy újabb tortúrának.

Üzembentartó váltás miatti biztosítóváltást csak évvégi felmondással lehet megejteni. Ezt egy tavalyi kormányrendelet szabályozta le ilyen szinten (a gyakorlatot követve). Csak sejtem a cikkből, hogy ez így is történt. Azonban az évvégi felmondást csak november 30 éjfélig köteles elfogadni a biztosító. Tehát, ahogy írtad beküldted a felmondást decemberben, ami kb a kubába került azonnal. Nagy szerencséd volt hogy elfogadták. (Bár kicsit kapkodó és kaotikus az írásod, de a második részből feltételezem hogy van a kezedben bónuszigazolás.

Öcsédre átiratni a kocsit, nem volt nagy ötlet, mert minden biztosítónál a legnagyobb kockázatú kategóriába esik, mivel fiatal (18 éves). Sőt több helyen csak külön engedéllyel lehet ilyen kockázatú biztosítást kötni! Sokkal ésszerűbb lett volna vidéki nagyfaterra kötni, de legalábbis 35-40+ évű emberre kötni. Nem baj hogy nem ő használja, az a lényeg, hogy olcsóbb a díj az alacsonyabb kockázat miatt, levelezési címnek meg azt írsz be ami az öcséd címe.

Kártörténeti igazolást faxon azért nem szivesen fogadnak el sehol, mert így simán meg tudod többszörözni a bónuszodat, hiszen elfaxolod minden kocsidra, nem pedig az eredetit adod ki. Ráadásul ezt is szabályozták, hogy nem is lehet elvileg elfogadni (a gyakorlat ettől némileg eltér). Az eredetit, ha többször kéred ki, rávezetnek egy sorszámot is (elvileg!) hogy hányadik kiadott példány. Ez helyzet főleg azért problémás, mert faxoltad, és ráadásul még nem is ugyanaz a kocsi volt hiszen át akartad rakni a bónuszodat a mondeóról a volvóra! Tehát a zombi ügyintéző csak azt látta hogy bepróbálkozol egy másolt szarral és kb kihajította egyből az igazolásodat.

Ja igen. ha negyedéves a díjfizetésed, és az április 1.vel esedékes 2. negyedévet április 30-ig nem fizeted be, akkor
- díjnemfizetéssel megszűnik a biztosításod
- díjnemfizetés esetén: A0-ba kerülsz
És egyébként nem érdekel senkit a problémád meg a magyarázkodásod. Amúgy ha eddig nem fizetted be a díjat:
- megállít a rendőr, akkor megszoptad
- kárt okozol, akkor meg szopóskodni fognak veled (és gondolom sejted ki fog nyerni) hogy mivel nem fizetted ki a biztosítási díjat, így ők nem fizetik ki a kárt helyetted. Lesz pereskedés évekig, és a végén úgyis te szopsz.

A lényeg:
- olcsó húsnak híg a leve (és ez ebben az esetben is igaz!)
- a bónuszodat meg kell kapnod, de te is kicsit hanyag vagy, ha nem tudsz egy rendes levelet írni a kártörténeti igazolásod mellé, hogy üzembentartó-váltás történt (és beküldöd a kötvénymásolatot a másikról ami az öcséd nevén van jan.1-től), hanem ehelyett csak befingasz egy faxot, amit nem elég hogy nem lehetne elfogadni (hivatalosan), még valszeg nem is írtál rá semmi magyarázatot, hogy üzembentartó váltás miatt akarod az új kocsidon érvényesíteni a bónuszt, akkor ne csodálkozz!

Lehet fikázni a biztosítókat, és persze sokmindennek van is alapja, de hát ha te szarsz az egészbe, akkor mit vársz tőlük?

[Szerkesztve]

(#22) tildy válasza fendre (#21) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát szerintem ez a szmélyhez kötődés nem igazán állja meg a helyét, inkább úgy kéne írni, hogy a gépjármű tulajdonoshoz és a gépjárművek számához is kötődik. És igazából jobb lenne, ha nem az autóra kötnék (nem az okozza egyébként sem a balesetet), hanem jogosítványhoz...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23) tildy


tildy
nagyúr

Azonban az évvégi felmondást csak november 30 éjfélig köteles elfogadni a biztosító. Tehát, ahogy írtad beküldted a felmondást decemberben, ami kb a kubába került

Rosszul olvastad, nem a felmondást faxolta decemberben, az a papír már akkor a kezében volt. Hanem a köbének faxolta el december elején a garanciától való felmondást.
Szimplán félreolvastad , amit írt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24) dome911 válasza tildy (#22) üzenetére


dome911
tag

Jogosítványhoz?
És nyilatkoznom kellene, hogy max hány lóerős autót vezethetek?
Mi történik, ha egy autó van a családban, és 3 jogosítvány?

Nem lenne rosz ötlet egyébként, de ennek is vannak hátulütői. :R

[Szerkesztve]

(#25) dragonfx


dragonfx
veterán

1 dolgot mindneki figyelmen kívül hagy.
Hogy mindne ember pénzből él, a pénz mindnekinek számít, nyomoruljon meg a kivétel akinek nem....Most számolva, ha eljönnéka mávtól, legjobb esetben is 1.66x többet kéne fizetenem(union), de ha allianz, generali vagy uniqa trióból választanék, akkor 2-2.5-3x a lenne a mostaninak, na most bocsánat de én ezt nem teszem meg senkiért, ugyanis nekem számít hogy 15 vagy 45 :Y

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#26) Racecam válasza fendre (#21) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Az odáig rendben van, hogy Te a gépjármú-biztosítási szakmában dolgozol, ezért pontos, megbízható információid vannak az ilyen bíztosításokról és az ezzel kapcsolatos szabályokról.
Viszont ez még nem jelenti azt, hogy indulatból kell reagálnod, egy esetleg indulatból született, indulatos cikkre.
Sokkal többet használnál mindenkinek, de leginkább magadnak, ha tárgyilagosan leírnád a tényeket és nem mennél bele ilyen adok-kapokba, még akkor sem, ha túl vagy hajtva és alul vagy fizetve. :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#27) je_ki


je_ki
tag

félig olvastam el a topikot

––aki nem akar sokat olvasni, leginkább csak a végét olvassa el, az eleje közhelyes––

én is a KÖBE-nél vagyok, egy apró problémám nekem is volt, nevezetesen, hogy a szerződés megkötésekor a nő negyedévente 20ezer forintos díjat kalkulált (igaz, hogy kb. 5-ször számolta, és majdnem mindig más jött ki neki), a csekk azóta is 23 ezer forint körüli összegről jön... Kár, hogy nem ír ilyenkor az ember szerződést, amin rajta van az összeg és arra lehetne hivatkozni. Mindenesetre a neves biztosítóknál még így is évi 50-70 ezer forinttal fizetnék többet.

Sajnos a fiatalokat nagyon lehúzzák, hiába vezetsz normálisan, mások épségét nem veszélyeztetve. Miért kell nekem másfélszer annyit fizetnem, mint egy ''igazán felnőttnek''? Persze nyilván megcsinálják a pénzügyi matematikusok az elemzést, hogy melyik rétegre mekkora díjtól kezdve lesz meg az elvárt extraprofit... onnan meg elvileg verseny van, mindenki próbálhat a többiek alá menni árban ha akar, ...de úgy tűnik nem akar. És itt megint mondja a józan ész, hogy elvégezték a megfelelő kockázatelemzést, és sajnos más paramétereket nem tudnak belevenni ami az átlagtól való eltéréseket nagy százalékban magyarázná...
Tehát: aki fiatal, tutira szarul vezet és duhaj:
Viszont akkor ez ugyanolyan általánosítás, mintha a romákra (pontosabban minden egyes romára) ráhúznák, hogy eleve ilyen meg olyan. Amiben sajnos van egy csekély igazság, de ha ott küzdünk (már aki) az előítéletek ellen, akkor itt miért nem? Fogadjam el, hogy azok a fiatalok miatt fizessek többet (úgy évi 50ezerrel) akik nem vigyáznak? Szívhatnak-e a tisztességes romák azok miatt akik nem tudnak viselkedni?

Amit elveszítek az életkoromból adódó hendikep miatt, azt csakis a biztosító ''jól'' megválasztásával tudom behozni. Igen itt felmerül a kérdés, hogy ''korosodva'' átmegyek-e híres biztosítóhoz – nos ezt nem tudom előre, meglátjuk... elvileg igen.

Szerintem egyelőre a biztosítási piacon nincs rendes verseny, sokkal többet kaszálnak a nagyok, mint amit kifizetnek. Miből telne egyébként a böszme székházakra meg a külsőségekre és a nagy profitra – eléggé hasonló a helyzet, mint a bankszektorban, a lényeg az extraprofit. Nos én nem akarok ilyen cégeket támogatni.



És közben felmerült bennem mégegy ellentmondás:
ERRE kéretik válaszolni aki sejt valamit:
Ha nagyobb motor forog az autóm elejében akkor nagyobb veszélyt jelentek másokra? Egy 1,3 kocsival is lehet 170-nel menni...
Nem vagyok biztos benne, hogy a nagyobb autók tulajdonosai akár egyetlen forinttal is nagyobb kárt okoznak átlagosan...

[Szerkesztve]

rang: Crysis 1600x1200 High NoAA 22FPS

(#28) tildy válasza dome911 (#24) üzenetére


tildy
nagyúr

Tudod én meg úgy vagyok vele, hogy na nehogymár én fizessek a biztosításommal azért, mert valakinek kölcsönadtam (legyen akár valamelyik szülő az) az autóm, az meg másnak kárt okozott.
Mi történik, ha egy autó van a családban, és 3 jogosítvány?
Csökkentik pl. a kfb ''árát'', de minden jogosítványos fizet. Hm?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Nekem nemregen volt dolgom a kobevel,feltem is rendesen tole.(parkolo automaba beletolattak)de szerencsere nem nagyon volt mibe belekossenek,bar probalkoztak.Gyakorlatilag csak azt nem kerdeztek meg,h hanyas alsonadragot viseltem az eset soran.
Szoval akkor ugylatom tenyleg nagy mazlim volt veluk,csak a szervizre kellett varnom,az egsz bizositasi ugyintezes kb 1-1.5 het volt.

A posta biztosito is akkor ugyan ilyen egyesulet mint a kobe?Nem zartkoru reszvenytarsasag?Vagy az ua.?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#30) DeltaPower


DeltaPower
őstag

nos... szintén köbés vagyok. eddig problémám nem volt.
tavaly augusztusban kötöttem, első kocsi, első biztosítás, majdnem friss jogsi. előre szóltak h a biztosítással vigyázzak, ezért előre kiszámoltam tételesen, így a biztosítósnak meg tudta m (volna) mutatni ha szemétkedik, de ilyen gond nem volt.
csóró gyerek vagyok, ezért kötöttem köbéset. a család összes biztosítása allianzos, még a rengeteg kedvezménnyel együtt is 1,5szer annyit kellene fizetnem. jelenleg 44k körüli az éves díjam, a második legkedvezőbb (talán generali?) 58k lett volna. egyértelmű a helyzet, inkább a megspórolt összegből kifizetem a súlyadót és a zöldkártyát.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#31) #53246592 válasza je_ki (#27) üzenetére


#53246592
törölt tag

A ciganyokat szerintem nem kellene idekeverni, az ö esetukben nem arrol van szo hogy evi 10 -50 ezerrel többet fizetnek-e.

Nem tudom a nagyobb motor statisztikailag kimutathatoan nagyobb veszelyforras-e, de ha ismert hogy az ilyenekre nagyobb a biztositas, ado, akkor ezen ismeret birtokaban lehet olyan autot venni amire kevesebbet kell ilyen formaban költeni. Azzal is lehet 170-et menni :)

A nagyvallaltoknak mar csak ilyenek, bizony a reszvenyeseik erdeke a legfontosabb, a kapitalizmus mar csak ilyen. Ez nem szep, kizsakmanyolas, meg minden. Lehet alapitani kommunista (a szo eredeti ertelmeben) partot es kuzdeni ellene ;]

(#32) tildy válasza DeadMeat (#29) üzenetére


tildy
nagyúr

A posta az olyan, mint az aegon, a garancia, vagy más egyéb.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33) DeltaPower válasza je_ki (#27) üzenetére


DeltaPower
őstag

Ha nagyobb motor forog az autóm elejében akkor nagyobb veszélyt jelentek másokra? Egy 1,3 kocsival is lehet 170-nel menni...

úgy tudom hogy több év országos baleseti statisztikáiból számolják ki mindenhol, tehát valszeg a nagyobb köbcentis autók több balesetet okoznak statisztikailag.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#34) bambano válasza dragonfx (#25) üzenetére


bambano
titán

Ha te a koccanáskor is úgy viselkedsz, mint ahogy a többi topicban szoktál és előhúzod a köbés papírodat, téged biztosan gipszágyba küldenek. Majd ott kiszámolod, hogy megérte-e évi 30-50k-ért ilyen helyzetbe kerülni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) doc


doc
nagyúr

én a mávval szívtam az idén rendesen
lehet hogy írok is belőle cikket, majd meglátjuk

naszóval, a sztori röviden:

tavaly is a mávnál voltam, így bíztam benne hogy semmi gixer nem lesz, elvileg ugye csak ülni kell a seggemen és fizetni az érkező csekkeket
mivel februárban még mindig nem kaptam meg az első negyedéves csekkemet, írtam a netrisk.hu-nak, akiken keresztül a biztosítást kötöttem, ők meg szóltak a mávnak. pár héttel később ugyanezt eljátszottuk még egyszer, a netrisk válasza szerint a máv azt állította ők már a múltkor is elküldték a csekket, de most majd küldenek még egyet
eltelt újabb pár hét eredmény nélkül
ezek után én írtam a mávnak e-mail, hogy ugyanmár. természetesen sem válasz, sem csekk nem érkezett
a következő lépés a mabisz-nak írt e-mail volt (másolatba természetesen kapott a máv is), ők gyorsan válaszoltak is, hogy ők a témában nem illetékesek, ha nem oldódik meg rövid időn belül a gond, forduljak a pszáf-hez
mivel újabb pár hét után sem történt előrelépés, írtam egy panaszlevelet a pszáf-nek (másolat a mávnak) mellékelve az eddigi levelezést.
választ erre sem kaptam, viszont pár nappal később hozta a postás az elmaradt csekkeket plusz egy nyilatkozatot hogy az eddigi időszakban nem volt balesetem.

szóval ha gond van a biztosítóval, egyszer próbálkozzatok náluk, utána meg pszáf, attól megijednek!

(#36) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Ja és a kasznis mondata mikor meglátta a kárfelvételi lapot: ''KÖBE hmmm, csak akkor csinálom meg ha utánna kifizetik mert én nem akarom 1-1,5 évig a biztosítót hajkurászni a pénzemért''

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#37) Yushchenko válasza SzalaiG (#5) üzenetére


Yushchenko
őstag

Sajnálom :(
Mi Allianznál voltunk sokáig, az nagyon jó volt, de mivel tul. váltás után most A00-ba vagyunk, nagyon nagy a különbség. Mind1, ne parázzatok én jól vezetek :U

(#38) Johnny válasza Andie (#10) üzenetére


Johnny
senior tag

Nem tudom ugyan, neked milyen autód van, de a 200e már megbocsáss, de hülyeség.
Mondeom van 205/55 R16-os kerékmérettel. Házhozszállítással volt a 4 db téli gumi 80e. Nem is gagyi, BF Goodrich Winter G (ami csak mellékesen sokkal jobb az előző Michelin Pilot Alpin 2-esnél).

(#39) kano


kano
nagyúr

Uraim!
Miért nem néz utána aki biztosítót vált? Az első, hogy keresek egy topicot amiben tapasztalatok vannak az adott biztosítóval. A KÖBE Magyarország leg*zarabb biztosítója.
Mert ami kötelező, de semmi hasznom belőle, azért miért fizessek (sokat)?
Ez tipikus magyar hozzáállás, undorító. :O Majd ha Te ütközöl egy KÖBE biztosítóssal akkor nem ez lesz a véleményed.
OFF
Ez a blog tele van helyesírási hibával. Aki számít arra, hogy sokan fogják látni az írását miért nem figyel ilyesmire? Sírni tudnék az ilyentől.
ON

[Szerkesztve]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#40) Johnny


Johnny
senior tag

Köbével nekem eddig egyszer volt dolgom szerencsére. Legközelebb bármilyen kis koccom is lesz ''köbéssel'', rendőrt hívok. Hadd szívjon ő is, legalább kap közlekedési bírságot is ;]
Még januárban okozott nekem kisebb sérülést a kocsin egy ''köbés''. Elismerte a teljes felelősséget a betétlapon, ezzel nem is volt gond.
Mivel hát tanyán lakunk (50e-s megyei jogú város egyébként), itt sincs a KÖBÉ-nek irodája. Fél délelőttöt telefonáltam, mire sikerült kapnom egy ügyintézőt, aki természetesen azonnal tovább kapcsolt, amit már újra nem vettek fel. Maradt a netes bejelentés illetve a faxolás.
Kárfelvevő másfél hónap!!! után jelentkezett. Megnézte a kocsit, de közölte, hogy természetesen meg kell hallgatnia a másik felet, így még elhúzódik az ügy. Sérülés egyébként nem jelentős és a leírtnak is megfelelő (horpadás a kasztnin, nem vészes). Múlt héten (igen, már áprilisban) kaptam meg a levelüket, hogy elutasítják a kár megtérítését egyes nem tisztázott körülmények miatt.
Ennyi, a kocsit természetesen megcsináltattam közben. Természetesen nem számlára, mert úgy a felénél is kevesebből megúsztam. Így már értelme sincs tovább járnom az ügyben - de szvsz ezt ők is tudják és erre játszanak.

(#41) Peter789


Peter789
senior tag

az a baj, hogy ezek a biztosítások még régen alakultak ki. mostanra már 1.3-asból is van 50 meg 100 lovas is... meg persze turbóval akár mégtöbb... át kéne dolgozni kW/Kg alapúra, és úgy már közelítene a normálishoz...

viszont az is tény, hogy a hülyegyerek alatt jobb ha ott van 100 paci, mintha a literes swifttel próbál előzni a szembeforgalomban, mert úgy jóval kisebb eséllyel kenődik fel a szembejövőre...

nekem 1.6-os a kocsim. nem egy extra rakéta, de sztem ez a 100 paci kell az 1200 kilóhoz, mert ezzel lehet biztonságosan közlekedni. több ló már tényleg az élvezkedést, esztelenkedést szolgálná... ;] viszont így a legolcsóbbnál (MÁV vagy KÖBE, nemtom már) 87e lett volna az éves díjjam, ezért az én nevemre lett írva a kocsi, de édesanyám az üzembentartó - így 42e a Uniqa-nál/év... :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#42) kano válasza Johnny (#40) üzenetére


kano
nagyúr

Egy sze*ét banda.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#43) kano válasza tildy (#32) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem sem volt gondom a Postával.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#44) Johnny válasza Johnny (#40) üzenetére


Johnny
senior tag

Még annyit a dologról, hogy viszonylag egyszerű a káresemény. Szombaton délután egykor az egyik Tesco parkolójában nem figyelt a másik emberke és nekitolatott a kocsim oldalának.

Télen Pesten dugóban araszolás közben a mögöttem lévő autós elbambult úgy, hogy abszolut elfelejtett fékezni. Neki fullosan elment a kocsi eleje, nekem kicsit sérült a hátsó lökhárító (festékleverődés, illetve a lökhárító alatti sín elhajlott) illetve csomagtartó (alig láthatóan, de megkarcolta illetve benyomta a kocsija elején valami a csomagtartót egy 1 forintosnyi helyen). Allianznál volt bíztosítva, másnap reggel bementem, megnézte a kárfelvevő, annyit kérdezett hová viszem: márkaszervíz - rendben, szerződésük van vele. Adta papírt, intéztek mindent, ott csak alá kellett írnom. Megvolt 2 nap alatt.
B10-ben vagyok már régóta, negyedévben 1e a különbség, ennyit megér egy rendes bíztosító szvsz.

(#45) Andie válasza fendre (#21) üzenetére


Andie
őstag

Szia!

No nézzük akkor tételesen:
''bónusz manusz'': helyesen bonus-malus : ismered a (sic!) jelentését? _direkt_ irtam félre, jólismert szófordulattal.
Egyébként köszi a pontos infót, nem tudtam, hogy kereken 5%-okat lép. valamiért nekem 60 rémlett, de lehet, hogy 50valamennyi, igazából nincs jelentősége a cikk szempontjából.

kormányrendelet szabályozza : én nem is mondtam, hogy erröl a biztositó tehet. hol olvastál ilyet? gondoltam, hogy nem ők találták ki.

ha szar biztosítót választasz akkor ne csodálkozz, hogy nem veszik fel a telefont, szarnak a fejedre : ez igy tényleg jól hangzik, és ez a tendencia. De nem kellene igy müködnie. A kereskedelmi szabályozásokban bennevan, hogy a szolgáltatás minősége nem függhet az ártól. Tehát az olcsó kaja nem szabad, hogy romlott legyen, vagy félnapos késéssel érkezzen ki hozzám. Olcsó repülőtársaság nem tehet ki félúton, vagy ilyesmi. Tehát egy olcsó biztositó, hamár ennyit fizetünk neki, nyugodtan felveheti a telefont. Ez alapvető dolog. És azis, hogy kár esetén fizet, nem pedig szivózik. Egyébként mi kerül évente 70ezer ft-ba??? Mér ne lehetne 30? Ki szabja meg, hogy mennyit _kell_ fizetnem egy X biztositásért?

Bár kicsit kapkodó és kaotikus az írásod : miután direkt igy iródott. irói eszköz, ha a hangulatot megpróbálod szavakkal, mondatszerkesztéssel, stilisztikával visszaadni. az irás kategóriája ''fika'', és az elején leszögezem, hogy pipa vagyok. Ilyenkor az ember kapodó, és kaotikus. Veled nem fordul elö? Ettöl függetlenül azért párszázan már megértették, tehát gondolom nagy gond nincs. A korrigálást tildy megtette helyettem.

Öcsédre átiratni a kocsit, nem volt nagy ötlet : ennyi eszem nekem is volt, illetve mikor aszonták, hogy öcsémnek 150 (köbe!!), akkor bemutattam. Apámra irattuk nyilván, igy 40 lett az éves dij. Csak nem akartam ezzel a csavarral még bonyolitani az -ezexerint- amúgy is nehezen érthetö irást, mer nincs jelentösége a volvós szállal kapcs.

Kártörténeti igazolást faxon / te is kicsit hanyag vagy : bár tudom, hogy kapkodó és kaotikus számodra az irás, de az azért szépen le volt ám irva, hogy _személyesen_ bevittem a kártörténeti igazolást, eredetiben, el is vették, fénymásolatot kaptam vissza. Tehát nem én vagyok a hanyag, hanem a köbe, amiért elkeverte, félrerakta, kidobta, vagy tökömtudja mit csinált vele, hogy még azóta 2x kellett telefonálgatnom, faxolgatnom (nem vagyok hajlandó ismét 30 km-t menni csak azért, mert faszok), és még mindig nincs megoldva az ügy.

hát ha te szarsz az egészbe, akkor mit vársz tőlük? : Miért is szarok bele? Mert fizetem a 22ezret negyedévente? Mert megtiszteltem őket a bizalmammal? Mert nyernek rajtam évi 70ezret, és lófaszt nem adnak cserébe? (nem volt balesetem mióta vezetek). Mert pusztán annyit várok el, hogy elvégezzenek egy olyan dolgot, ami valóban a feladatuk lenne? Mert már eltelefonáltam meg elbenzineztem tizenezer ftot amiatt, mert ŐK szarnak bele?

A végén kihozod baszki, hogy én vagyok a dög, mert lassan fél éve nem képesek elintézni egy 2 perces dolgot. :(((

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#46) Andie válasza Johnny (#38) üzenetére


Andie
őstag

Ha ilyen áron tudsz gumit, akkor nekem is kell! Máris!
Mer nekem is pont ez a méret kellett volna, de még a hiperakciós, gumiboltos, számlanélküli verzió is darabonként 40-50ezer volt.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#47) Andie válasza kano (#39) üzenetére


Andie
őstag

Ez tipikus magyar hozzáállás, undorító. Majd ha Te ütközöl egy KÖBE biztosítóssal akkor nem ez lesz a véleményed.: Az undoritó az, ahogy lehurrogsz. Te mennyit fizetsz? Miért gond az, ha az ember nem dobja ki az ablakon a pénzt? Amig a magyar tizedannyit keres, mint nyugati társa, addig bizony ilyen ''undoritó'' szokása lesz - megnézi mire mennyit költ.

Majd ha Te ütközöl egy KÖBE biztosítóssal akkor nem ez lesz a véleményed. : mert azzal kurvára ki leszek segitve, ha nekem hiperszuper, 200ezer ftos kötelezőm lesz, neki meg köbés, mi? ugyanúgy szivni fogok. logika?

Ez a blog tele van helyesírási hibával. Aki számít arra, hogy sokan fogják látni az írását miért nem figyel ilyesmire? Sírni tudnék az ilyentől.: Nem számitottam arra, egy teljesen mellékes blogbejegyzésnek indult, nem cikknek. Közérdekűsége miatt emelete ki Racecam, ahogyan azt a utolsó sorokban olvashatod. Átirni viszont nem akartam az egészet. De nyugodtan sírhatsz a saját pársoros beirásodon is, csak pár példa:
- Miért nem néz utána aki biztosítót vált? : nincs alany, tárgy, vessző. (Miért nem néz utána a témának az, aki biztosítót vált?)
- Az első, hogy keresek egy topicot amiben... : vessző hiány (...topicot, amiben)
- leg*zarabb : Olyan szót nem ismerek, amiben csillag karakter van...
Utolsó mondatban ismét vessző hiány. Szóval lehet itt szívózni meg grécsilászlózni, csak nem érdemes. Nem nyelvművelő fórum ez, és nemis az a topic.

[Szerkesztve]

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#48) Mackósajt válasza Johnny (#44) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Azért az Allianz is tud érdekes dolgokat. Mi a céges kocsikat vittük hozzájuk. Egy darabig minden rendben is ment, aztán valaki náluk előásta valahonnan a fiók mélyéről a cégünk 2 évvel korábban megszűnt korábbi címét (valami régebbi biztosításunk is volt náluk), és onnantól fogva akár fejre is állhattunk, oda küldték a csekkeket... Hónapokba telt, mire ki tudtuk sírni, hogy újra a mostani címre küldjék a cuccokat, és közben rettegtünk, hogy lebüntetnek minket késedelmes fizetések miatt.
Az elhárítás módszerei váltakoztak a számítógépes rendszer változására hivatkozástól, a sima lerázásig. Csak az az egy dolog nem fog már kiderülni soha, miért változtattak, ha előtte hónapokon keresztül tudták a címünket...

(#49) Johnny válasza Andie (#46) üzenetére


Johnny
senior tag

www.startgumi.hu
Innen vettem. Anno akcióban volt náluk BF Goodrich G-Force ugyanebben a méretben (nyári) - 13.600-ért darabja. Bár azt már annyira nem dícsérem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.